Jump to content

asta

Użytkownicy
 • Content Count

  445
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by asta

 1. Jedno jest pewne:lampy muszą mieć wentylacje i tyle, mam zarowno cd jak i dac z lampami i w obu przypadkach w okolicach lamp w środku jest ponad 50°C, w cd mam powierconą kratke o wymiarach 10x10cm wiertlem 3, a w dacu mam wycięte dwa otwory o średnicy ok25mm i założoną tzw. klatkę dla lamp zmniejszona o jeden pierścień. Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
 2. Dołączyłeś filtr na wejściu,jak on się ma do kości prądowych np.AD1865? zdaje się podział dzielniku rezystorowym jest znaczny,nie będzie za mały sygnał? jak jest częstotliwość odcięcia f ?
 3. asta

  NAIM klon

  Chińczycy już takie ulepszenia dają, że nie powinni nawet tego nazywać NAP, ja bym się trzymał starej wersji pcb, tam bynajmniej nie ma problemów z prowadzeniem masy, nic się nie wzbudza. Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
 4. asta

  Daphile

  Też mi nie podszedł volumio, mało przejrzysty dźwięk, wygrał diet-pi z LMS.dzwiekowo klasa.,uruchamia się szybko, można wyłączać zasilanie nie bawiąc się w zamykanie systemu. Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
 5. asta

  Daphile

  Też mi nie podszedł volumio, mało przejrzysty dźwięk, wygrał diet-pi z LMS.dzwiekowo klasa.,uruchamia się szybko, można wyłączać zasilanie nie bawiąc się w zamykanie systemu. Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
 6. Dodajcie na wyjściu tego układu LT1764 ustawiając go na 5.1V,i dopiero ten zasilacz coś wniesie.Miałem do porównania zasilacz iFi 1uV,i lepiej sonicznie się sprawdził w/w patent.
 7. Dodam że nie porównywałem tantali AN z Shinkoh bo pierwsze miałem w PCM1794,a drugie w AD1865.
 8. Tak bawiłem się,różnica miedzy metalizowanymi (beyschlag,dale),a tantalowymi audionote,shinkoh jest duża .Przybywa barwa ,polepsza się przestrzeń,powrotu do metalizowanych nie widzę.
 9. asta

  DAC PCM63

  Na wyjściu lampowym masz mundorfy czy audyny tc,albo połączenie równoległe tych kondów?,slyszalem dużo narzekań przy łączeniu równoległym kond.wyjściowych. Wysłane z mojego HUAWEI G6-L11 przy użyciu Tapatalka
 10. Pomyłka,korzystam z squeeze ctrl,podoba mi się w nim pauza odtwarzania w razie połączenia telefonicznego,oraz szybkie przeszukiwanie wykonawców.Orange squeeze nie korzystalem.
 11. Ja korzystam na malinie z dystrybucji diet-pi i wgrane mam logitech sqeezbox serwer,wraz z squeezlite,a tam dodany plugin tidal sterowanie z telefonu apka squeezecontrol.
 12. asta

  DAC PCM63

  A jakieś szczegóły tej analogówki,napięcie zasilania ,elementy?
 13. asta

  DAC PCM63

  Obawiam się że same otwory na pokrywie ci nie wystarczą,ciepło z lamp rozchodzi się także na boki,i dla polepszenia odprowadzenia ciepła wskazane są dodatkowe otwory na spodzie,przerabiałem to u mnie i temperatura była ok.10st mniej w okolicach lamp e88cc (50°c),a te co masz mają dużo większa emisje ciepła,porownywałem z 6n6p.
 14. asta

  DAC PCM63

  Mam podobny kombajn z maliną na pokładzie,z tym że u mnie jest dac na AD1865.Te lampy co masz emitują sporo ciepła,rozważ otwory wentylacyjne pod lampami jak i na górze,bo potrafią nieźle środek nagrzać.
 15. asta

  Potrzebuję ...

  Black Gate STD 47uf 2szt.
 16. Mierzylem kiedyś maline z systemem diet-pi ,była podpięta karta usb wifi,i dysk twardy 2.5cala,oraz allo digione,pobór prądu średnio ok 0.8A,momentami jak wybieralem utwory z hdd były piki ponad 1A,posiadam trafo 20w,i uważam że jest ok. Dla LT1764 w wersji smd lepiej dac napiecie stabilizowane,bo stosując w szereg rezystor napiecie na wejsciu tego staba wachało by się w dużym zakresie(zmiana prądu obciążenia).
 17. Napięcie po wyprostowaniu na kondensatorze bez obciążenia wynosi 1.41 razy od napiecia znamionowego.Wraz z obciążeniem napięcie to spada,przy prądzie obciazenia rpi3,z allo digione,i dyskiem podpiętym po usb prąd wynosi ok 1A,a napiecie po wyprostowaniu wynosi ok 11V,jak obciążysz do ok 3A(wydajność trafa),to napięcie po wyprostowaniu będzie miało 8v.
 18. 1.Nie potrzebuję aż 5A na wyjściu. 2.Nie mierzylem,ale ponoć tak,poprawia też się tłumienie zakłóceń. 3.Ponieważ jest to zasilacz liniowy to straty ciepła mają znaczenie, na tym spadek napiecia wynosi ok.5V ,co przy prądzie 1A daje nam 5W,ten drugi jest low drop i do poprawnej pracy potrzebuje ok. 0.4V napięcia wyższego na wejściu,a z racji że to obudowa smd to wskazane żeby nie była za duża moc wydzielania.Ma też stabilniejsze warunki pracy dzięki napięciu stabilizowanemu.
 19. Proszę.Mam to rozłożone na dwóch pcb,bo najpierw miałem LT1085,jednak nie dało mi spokoju i dołożyłem LT1764 który jest stabilizatorem o nizszych szumach (40uV)i szybkiej odpowiedzi impulsowej,gra to dużo lepiej niż pojedynczy LT1085.
 20. Napięcie miał równe 5v,dysk podpięty po usb nie ruszył.Chciałbym widzieć wnętrze tego zasilacza....
 21. Ja zbudowałem stabilizacje dwustopniową,i taką polecam pierwszy stab LT317 drugi na LT1764 w obudowie D-PAK i napięciu wejsciowym ok 6v ,na wyjściu 5.15V.Mialem wcześniej pożyczony i fi power supply 5v 1uV na wyjsciu,i grało gorzej od tego dwustopniowego.Trafo mam 8V,3A.
 22. A ja sugeruję zmianę napięcia zasilajacego rpi powyżej 5.1,max 5.25. Sama wydajność prądowa niewiele zdziała,na rpi są spadki napięć i na usb bedzie nizsze napięcie,dysk przenośny poniżej 5v nie ruszy.
 23. Może źle zrozumialeś,chodziło mi o odsprzęganie zasilania,zarówno w stabilizatorach,jak i układów scalonych odbiornika spdif,filtra cyfrowego,jak i samej kości dac.
 24. Święta racja,ostatnio wrzuciłem z toru cyfrowego kondensatory przewlekane,i zastąpiłem smd ceramikami i tantalami, słychać od razu różnice.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.