Jump to content

lucmaster

Użytkownicy
 • Content Count

  1329
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

15 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. w niektórych aspektach (bas, bas, bas!) Zollery wygrywają, całościowo jednak Bowersy w mojej ocenie lepsze.
 2. tak to mniej więcej wygląda.
 3. niby w wątku się niewiele dzieje, ale to nie to samo co w życiu... gdyby ktoś z Lubuszan (a może i dalej) miał ochotę posłuchać to u mnie goszczą obecnie Bowersy 802 Nautilius i Zollery Evolution. gdyby ktoś miał ochotę?
 4. ja mam na imię Łukasz, a odsłuchy były u drugiego Łukasza (Audiozakupy). U niego odsłuchy zazwyczaj połączone są z odpowiednia oprawą, dlatego miarodajne są generalnie zazwyczaj pierwsze dwie godziny :) hitem spotkania była whisky z Bretanii, sam zapach mnie odrzucił, a opis smaku podany przez Bartka zawierał znikomy stopień słów cenzuralnych.... a tak na poważnie - to Martiny Logany zrobiły na mnie duże wrażenie, zaczynając od fajnego designu, a kończąc na brzmieniu. podobno ich więksi i drożsi bracia są jeszcze wyraźniej lepsi - co we mnie tylko zaostrza apetyt na odsłuch.
 5. Dawno w wątku nikt nie pisał, może niech nowym impulsem będzie spotkanie, które odbyło się u Łukasza we wtorek. Podczas gdy Barcelona (ku mojej radości) traciła szansę na finał LM - do Nowej Soli zawitały Martiny Logany Ethos dostarczone przez Kolegę Irka w celach poznawczych. Zestawienie jakiego słuchalismy to: kolumny Martin Logan Ethos, orientacyjna cena 25 000zł za parę. Reszta sprzętu to przetwornik Calyx DAC 192/24 + PSU, do tego preamp Audio Research LS17, końcówka Xindak PA-20. Kondycjoner Hydra Talos, głosnikowe Kimber Monocle XL, ic XLO Limited XLR i XLO Signature 3 XLR; grane z programu JRIVER po USB, a kabel USB to Wireworld Silver Starlight. Moja wrażenia z odsłuchu Martinów były nad wyraz pozytywne. Otwarta góra, kapitalna, obszerna scena, dobrze zszyty z reszta pasma, szybki bas. Największe wrażenie robiły na mnie wokale. kilka fotek
 6. lucmaster

  Klub Dobrej Whiskey

  a wg mnie róznica między czarnym Jimem a podstawowym jest wyraźna, rzecz jasna na korzyść tego pierwszego. i mówię to jako facet zalewający bourbony colą :) pozdr. Ł.
 7. to pewnie zalezy od charakterystyki danego miejsca, ja u siebie róznicy nie słyszę. te ćwierćwalce dostałem w zestawie z piankami do wygłuszania :)
 8. mieliśmy okazję posłuchać wczoraj u Łukasza jego Dobermanów vs Bowersy 802. wnioski zdaje się podzielone były, ja bym tych Harpii na Bowersy raczej nie zamienił, choć podstawa basowa w osiemset dwójkach podobała mi się bardziej. ale i tak bas najlepszy jest z moich nowych "kolumienek" :) et voila - Dali Skyline 2000, na dole kociołek o rozmiarze 15 cali, co daje 40 centymetrów! pozdr. Ł.
 9. obiecane fotki Dali Skyline 2000.jak widać różnice w stosunku do mniejszych wyraźne i tylko "wymiarowe". na średnicy dwa głośniki. całość daje wrażenie potęgi niczym "nieskrępowanej". obraz jaki kreślą te Dali to wyrafinowana ale łagodna góra, przyjemna średnica i olbrzymi fundament basowy. oj kotły w symfonice to teraz naprawdę kotły!
 10. no i dzięki uprzejmości znajomego wylądowały u mnie Dali Skyline 2000 :) powiem krótko - to trzeba zobaczyć i usłyszeć: wysokość na kolcach 160 cm, wstęga długa na 100 cm, 40 cm na basie .... tiaaa... Skyline 1000 to przy nich maluchy. fotki next time - narazie pracuję żeby rzeczone kolumny zostały już na zawsze! pozdr. Ł.
 11. takie Concerty swego czasu miałem, a z Thorensem zagrały naprawdę baaardzo przyjemnie :)
 12. witam! miałem i miło wspominam Concerty 11. dużą poprawę dało podłączenie kabli XLO Ultra 12 w biwiringu. fenomenalnie te kolumny zabrzmiały z budżetowym gramofonem. pozdr. Ł.
 13. ja mam pomieszczenie ponad 30 metrów i tylko do słuchania. wzmacniaczowi czego jak czego, ale powera też nie brakuje. choć muszę przyznać że Skyline 1000 wypełniają pomieszczenie dźwiękiem bez problemu już z potencjometrem na wzmacniaczu ustawionym w okolicach 8 godziny, to już korci mnie przeskok na model wyższy :) pozdr. Ł.
 14. miałem okazję nie tylko posłuchać ale przez jakiś czas byłem właścicielem podstawkowych Dali Grand Coupe. początkowy zachwyt dosyć szybko mi minął. oczywiście fajnie byłoby posłuchać dużych Grandów vs Skyline w tym samym systemie - wtedy podjąłbym się oceny porównawczej. osobiście bardzo interesuje mnie też Skyline 2000 - te 40 cm na basie - mniam :) pozdr. Ł.
 15. no i wygląda, że niezłego babola popełniłem... w tym Classe siedzi jako napęd Philips VAE 1250 czyli żadne tam dvd - co nie zmienia jednak krytycznych uwag pod adresem kultury jego pracy :(
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.