Jump to content

(nie)przecietniak

Użytkownicy
 • Content Count

  554
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

35 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. W tym dacu jest PD00601 (pewnie to to samo co PD0060) Odbiornik Toshiby TC9245N_ToshibaSemiconductor.pdf Oba powyższe elementy sa do kupienia (ebay, ali) Mi się podoba też ten rosyjski
 2. AD1860x32(!), Japan(?) Diy DAC1860Manualx32-.pdf AD1865 (konieczność przeprojektowania pod 2xAD1860) Polish Diy
 3. Mam, kilka: AD1860x4, Japan(?) Diy DAC1860-miniManual2.pdf Ad1860x2 Made in Love Music, Russian Diy DAC AD1860 Schematic.pdf C.D.N.
 4. Nie, nic nie pisałem. Mogą to być wyluty, o czym moim zdaniem świadczą pomieszane serie i nóżki też są takie jakby ocynowane, ale tego nie jestem pewien. Też tak myślę
 5. Ja nie mam i chyba nie chciałbym mieć - ΔΣ 😕😉 Ale mam coraz dłuższe doświadczenie z AD1860. Przyszła nowa dostawa z wersjami z początków lat produkcji - jak ktoś chce namiar na tanie, moim zdaniem pewne i szybkie w dostawie - źródło na ali, to na priva podam. Rozpocznę za parę dni testy odsłuchowe na płytce AA DITB z dodanymi podstawkami. Z uporem maniaka zachęcam czujących się na siłach, do zrobienia projektu diy na tych przetwornikach - zero ryzyka, mała inwestycja, pewny zysk (dźwiękowo-muzyczny).
 6. Po uwolnieniu nogi 10 od druku - połączenie z nóżką 8 da właśnie taki efekt, jak rozumiem? A w trybie internal urządzenie...... no właśnie , co robi w trybie internal? (Muszę o to zapytać, żeby mieć całościowy obraz 😉)
 7. Na ustawionej na mierniku podziałce do 2000 omów - wyświetlający się wynik pomiaru pomiędzy nóżką 10 i 22 - to 002-003 Ale jak przy tej samej podziałce zewrę tylko dwie końcówki miernika - to też jest na wyświetlaczu 002 - więc chyba jest zwarcie ....
 8. I to wejście oznaczono jako slave, jeśli więc świeci się na panelu "sync mode" oznaczenie "slave" tak jak umnie obecnie - czy to właśnie nie oznacza, że musi być podany zegar na wejście slave po BNC? Pytam bo chce sobie to jakoś wszystko poukładać w głowie logicznie. Dzięki, zmierzyłem, tak - jest 5V na nóżce 10. Nasuwa się pytanie - ciąć i łączyć z pinem 8, czy czekać na przelotkę - a nóż się uruchomi w takim stanie jak jest obecnie, jak zdaje się sugerować @przemak ?
 9. Spójrz proszę na tylni panel - We/Wy po BNC opisane jest jako SLAVE - rozumiem, że to jest spójne z tym co napisałeś? (tylko się upewniam) Koledzy, spójrzcie, tak jak ja się przyglądam w powiększeniu jednemu ze zdjęć - powiedzice proszę - czy nie odnosicie wrażenia graniczącego z pewnością, że nóżka 10 filtra przed połączeniem z nóżką 8 - powinna być odcięta od płyty, bo ja, jak patrzę, to skłaniam się ku temu - możecie potwierdzić moje przypuszczenia?
 10. Zamówiłem przelotkę. Mógłbyś, proszę, przy okazji przybliżyć o co chodzi z tym sync "slave" i "Internal", co to jest w przypadku tego rodzaju sprzętu? P.S. Ciekawostka - w środku mojego urządzenia znajduje się odbiornik CS8412-IP, rzadko spotykana wersja o rozszerzonym zakresie termicznym.
 11. Znalazłem jeszcze jedno zdjęcie z neta tej modyfikowanej płyty gdzie jedna z nóżek odbiornika cyfrowego CS8412 jest luzem w powietrzu połączona z jednym pinem bliskiej odbiornika zworki - zrobiłem tak i ja. Aktualnie udało mi się uzyskać wejście cyfrowe na wyświetlaczu (przy niepołączonych pinach 8 i 10 filtrów cyfrowych), - połączenie pinów 8 i 10 filtrów cyfrowych (choćby jednego) powoduje niejako odłączenie zasilania (jeśli połączę te piny przy uruchomionym urządzeniu) albo jego brak i cichy powtarzający się lekki stukot w okolicach zasilacza (jeśli uruchamiam urządzenie przy połączonych pinach 8 i 10). Tak było na początku: 1. A taki stan diody pokazują mi aktualnie: (połączona 2 i 3 "nitka" interfejsu komp. - to powoduje zmianę rodzaju wejścia na "digital", luźna nóżka odbiornika cyfrowego połączona z jednym pinem zworki, piny 8 i 10 filtra nie połączone). a potrzebuję uzyskać takie wskazania: Nie wiem co jest grane - może jakieś połączenia mogą być konieczne z drugiej strony płyty, ale tego modderzy z Azji nie pokazalil, albo coś innego czego się nie domyślam. Na razie lipa.
 12. Niestety nie czuję się na siłach rozszyfrowywać wątku z podanego linku
 13. Może to je kluczem (też z oryginalnego wątku), a jakieś połączenia dodatkowe idą z drugiej strony płyty?
 14. Nie obejdzie się chyba bez pomocy Kolegów Co chciałem zrobić aby uruchomić ten dac? i zrobić niespodziankę Wam na koniec po uruchomieniu.... Otóż chciałem się posiłkować tymi dwoma źródłami, które razem dawały dosyć jasny obraz modyfikacji. Źródła to te dwa wątki (tłum G): 1. [Hidden Content] (istotny post 15) 2. [Hidden Content] Człowiek w drugim wątku pisze tak, oferując swój egzemplarz do sprzedaży: I zamieszcza zdjęcia, na których widać modyfikacje: Do czego więc spowadzała się modyfikacja, jak dobrze odczytałem zawartość powyższych wątków? 1. połączenie na wejściu interfejsu komputerowago "nitki" 2 i 3 2. połączenie w filtrach cyfrowych pinów 8 i 10 Miało to dawać możliwość używania daca w trybie niezależnym z częstotliwością 44.1Khz Niestety u mnie po wykonaniu powyższego przy włączeniu urządzenia zatrzymuje się ono od razu na początku nie przechodząc do wyświetlania stanu na diodach na panelu frontowym, a z poniższego zaznaczonego elementu elementu wydobywa się pulsacyjny powtarzający się odgłos jakby stukania. Po cofnięciu zmian - urządzenie uruchamia się standardowo (domyślnie) jak w poprzednim poście - czyli nic się nie zepsuło. Więc na razie jestem w minorowym nastroju. Załączam pdf filtra sm5813 sm5813.pdf No widzisz... jak fajnie jest być zadowolonym z "odkrycia". w 882 jest jakiś delta sigma AKM z tego co pamiętam co czytałem w necie.. Niestety 442 nie ma takiej prostej funkcji, jak 882 i nie da się go fabrycznie uruchomić jako daca.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.