Jump to content

krzysiek

Użytkownicy
 • Content Count

  2837
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

349 Bardzo dobry

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

22062 profile views
 1. Tylko z festiwalami jest tak, że nie kupujesz biletu na ten jeden zespół, tylko na cały dzień festiwalu. Cztery lata temu w Łodzi bilet na płytę był po 239 zł (edit: to była cena za GC). Zgadzam się, że było rewelacyjnie i jeśli Openera nie odwołają 😉 to na pewno pójdę.
 2. Miałem przez dwa tygodnie Regę Aria, pożyczoną od kolegi. Była podłączona do Regi RP6 i Soniaka PS-X65. Wkładka głównie Benz Micro Ace SL, też Denon DL-110. Porównywałem z moją Nudą II zmontowaną przez Krzysztofa (ahaja) i nie było siary. Raczej zbliżony poziom, a nieco inne granie. W zestawieniu z gramofonem Rega bardzo przyjemne. Nuda w sekcji MC grała bardziej konturowo z większym basem, tak bym powiedział. Ogólnie bardzo fajny i funkcjonalny przedwzmacniacz (np. można jednocześnie podłączyć dwa gramofony, jeden z wkładką MM, drugi z MC).
 3. no właśnie 🙂 na kanał gościa trafiłem na innym forum, ktoś zalinkował, jak przeanalizował Superstition Stevie Wondera. Kawałek znam, płytę mam, ale nigdy za nim nie przepadałem. Po tym filmiku, jak włączyłem ten numer, to mi szczęka opadła 🙂 jakbym go usłyszał na nowo.
 4. Nie wiem, czy było, nie dotyczy Fear Inoculum, ale fajne:
 5. No i jak znajdujesz dźwięk PMC? Ja ostatnio dzięki uprzejmości forumowego kolegi miałem możliwość porównania w warunkach domowych moich S25 z PMC twenty 5.22. Napisałem na ten temat parę słów w klubie Naima.
 6. Tak, jak napisał Grzegorz, wczoraj była zabawa [emoji846] Dzięki gościnności Grzegorza była możliwość porównania kolumn PMC twenty 5.22 i Dynaudio Special 25, a także elektroniki Naima z integrą Modwright. Jeśli chodzi o kolumny jest to dźwięk zasadniczo różny, czasami w domu słuchając moich S25 mam wrażenie, że nie jest wystarczająco ciepło i łagodnie albo podobne bzdury [emoji14] Dlatego fajnie jest spotkać się i dokonać takiego porównania. PMC grają ciekawie, ale moja opinia nie będzie zbyt obiektywna, gdyż poniekąd jestem fanbojem Dynaudio. Poza tym ja lubię konkretną podstawę basową Dynaudio, którą Grzegorz odbierał jako ciut za dużo, choć zauważył, że mógłby spokojnie wprowadzić drobne zmiany do akustyki pomieszczenia, by było tak, jak lubi. PMC odbierałem jako kolumny grające dla mnie nieco zbyt agresywną górą, z krótkim, dość punktowym basem. Grały ładną szeroką sceną, dużo detali, plany, tego typu sprawy. Nie umiem w audiofilską poezję, więc krótko podsumuję, że lubię moje Dynaudio i przy nich zostanę. Dynaudio jak dla mnie grały bardziej muzykalnie, łagodnie i przyjemnie. Naim to jest, jak już gdzieś czytałem, PRAT. Modwright zagrał z bardziej mięsistym dołem. Jak to Grzegorz stwierdził, z jednym i drugim wzmocnieniem można zbudować dobry system, przy czym Modwright, jakby nie było, wychodzi nieco taniej. Oba wzmacniacze są bardzo dobre, kwestia gustu. Kolega @Titanic, który również był na spotkaniu był zachwycony torem analogowym - potwierdzam, gramofon Avid z ramieniem SME, wkładką Sensitive Sound i preampem Husariaa grał naprawdę świetnie.
 7. krzysiek

  EPITAFIUM

  Nie żyje Lyle Mays, członek The Pat Metheny Group...
 8. Fabryczny headshell od tego soniacza, sh-165 jest bardzo dobry. Wkładkę ustawia się bardzo łatwo wg instrukcji chyba na 48 mm od końca headshella do czubka igły. Ja użyłem w tym celu fajnego dynksu, który jest dołączany do wkładki Denon DL110. Kupiłem sobie tez specjalny szablon łukowy od legendary_audio z ebaya i ustawienie wg tego szablonu pokrywało się w 100% z ustawieniem wg instrukcji Sony.
 9. jak się o nie poprosi, to sprzedający zwykle podsyła mailem, czy naprawdę zastosowałem zbyt dalece idący skrót myślowy? 😛
 10. Oszust na hifi.pl, rzekomo sklep "Audio Ambiente" z Niemiec, zdjęcia ściągane z sieci i opisy sprzętu podebrane ze starych aukcji na allegro. Wiele różnych adresów e-mail.
 11. krzysiek

  UWAGA w/g mnie naciągacze

  Wysłałem wczoraj zgłoszenie do hifi.pl z linkiem do tego tematu na naszym forum, niestety póki co brak reakcji.
 12. krzysiek

  UWAGA w/g mnie naciągacze

  Opis ukradziony z aukcji Allegro z 2015 r.
 13. krzysiek

  UWAGA w/g mnie naciągacze

  Tutaj kolejne ogłoszenie tych samych oszustów: https://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/05/357478.php
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.