Jump to content

Woodolec

Branża
 • Content Count

  975
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

235 Dobry

Informacje profilowe

 • Zainteresowania
  Film, SF, muzyka, audio, kino domowe, podróże, rowery, kajaki, komputery.
 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Pamiętam je z końca lat 90-ych. Jakiś Szwed lub Norweg. Były (jak na wtedy całkiem drogie). Ok. 2006 trafiłem na podobne ogłoszenie i nawet o nich gadałem. Nie wiem, czy to ten egzemplarz. Wydaje mi się, że nie. Mają kilka zaawansowanych rozwiązań i dobre komponenty. Zwyciężały swego czasu w zestawieniach. Czy kupiłbym za 3000 zł? Chyba nie.
 2. Od kiedy niemiecka gwarancja na globalny produkt nie obowiązuje w Polsce? Audioklan się wypiera? Kontakt z NADem. Załamałbym się dopłacając do np. projektora w Europie tylko dla gwarancji, gdyby nie obowiązywała. Jesteśmy jeszcze w Unii.
 3. Ogólnie niezły komandos. Chce sprzedać leciwego Della z i7 3 gen. za 6000 zł. Ciekawe, czy ktoś kupi mu kolumny z niewiadowego źródła, w niewiadomym wieku, skonstruowane przez nieznanego konstruktora. Oszołom Nieczęsto, bo to prehistoria. Bardziej zwraca uwagę opis, cytat z oryginalną pisownią: „FIRMA SOUND STUDIO ZAJMUJE SIĘ PROFESJONALNYM DORADZTWEM ,SPRZEDAŻĄ ,. JESTEŚMY PASJONATAMI SPRZĘTU HI-END I HI-FI Z NAJLEPSZYCH LAT PRODUKCJI . POSIADAMY SZEROKI ASORTYMENT SPRZĘTU DLA POCZĄTKUJĄCYCH ,ŚREDNIO ZAAWANSOWANYCH I WYMAGAJĄCYCH AUDIOFILI . ., GWARANTUJEMY POPRAWĘ DŹWIĘKU NA KAŻDYM POZIOMIE TWOJEGO SYSTEMU.” Zastanawia mnie, jak bardzo może poprawić dżwięk firma ludzi niepiśmiennych?
 4. Nie jestem pewien, czy to Twój przypadek. U mnie brumiło mocno (dużo kabli). Efekt usuwałem częściowo. Najbardziej pomogło zastąpienie Van Den Hula First Ultimate między preampem a iFi iTube na First Metal Screen (lepsze ekranowanie). Ale też po trochu wymiana na First Metal Screen między amplitunerem kina domowego a preampem, zmiana na izolowane kabli ethernetowych z routera do switcha i między switchem a komputerem i NASem.
 5. Przepraszam, USB-C to niby nie USB? Jak się to czyta, to ręce opadają. A najtańsza przejściówka ZE STARSZEGO USB NA NOWSZY to ok. 19 zł. Lub zakup pendrajwa z oboma wtykami. Nowy Macbook Pro ma nie tylko USB ale ma CZTERY USB-C. Albo cztery wejścia zasilania. Albo cztery wyjścia HDMI. Albo cztery VGA. Albo 4 Thunderbolty. Apple wypuściła za 10 tys. Macbooka Z CZTEREMA NAJNOWOCZEŚNIEJSZYMI GNIAZDAMI USB. Bo może. Bo nie musi oglądac się na pecetowców z prehistorycznym sprzętem. Ty chcesz mnie do grobu wpędzić ignorancją. Mam 2 Maki i jak myślisz, na jakim komputerze obrabiam, zgrywam i synchronizuję mkv? O jakim wsparciu mowisz? Że niby nie ma VLC? Puknij się swoim Windowsem, bo wygadujesz bzdury z takim przekonaniem... Używam Audirvanę Plus, ale starszą wersję. Wolę ręcznie tworzyć katalogi niż wybierać katalog synchronizacyjny. Jeśli chodzi o jakość dźwięku, to A ma najlepszą precyzję i przejrzystość. Żadnych zabrudzeń lub zamulania (jak np. Cox czy Amarra). Amarry używam tylko gdy chcę posłuchac bardzo złych nagrań. Ona tak lepi wszystko i zaokrągla, że łatwiej je znieść.
 6. Woodolec

  iFi iDefender3.0

  Sprawdziłem, u mnie działa. Wpięty bezpośrednio do Maca Mini, przed iUSB 3.0 nano. Z nano już Gemini do M2Techa EVO. Wyraźna poprawa. Pierwsza i główna, na której mi zależało, to eliminacja przydźwięku, który dyskretnie mi brzęczał. Przy okazji okazało się, że dźwięki mają łatwo dostrzegalne, lepsze wypełnienie. Dociążenie głosów męskich (np. Johnego Casha), lepsze wybrzmienie pudeł instrumentów. Zyskała stereofonia, zwłaszcza selektywność dalszych planów. U mnie źródła pozorne są punktowe, więc gitary grające za Cashem w Personal Jesus wyraźnie się rozsunęły na boki. Sybilanty uległy wygładzeniu. Np w Autumn Leaves śpiewanym przez Evę Cassidy, sybilanty zaczęły się kojarzyć z wodą :) Ogólnie zmniejszona zaostała nerwowowść dźwięku, chropawość. Nie zawsze jest to pozytywne, wg mojego gustu. Uspokojenie, uporządkowanie dźwięku owocuje wrażeniem mniejszej dynamiki w skali makro. Gdy się człowiek wsłucha, niczego nie brakuje. Jednak odruchowo podkręca wzmocnie, by dać czadu. Trudniej wytworzyć ścianę dźwięku. Zwiększa się też rozdzielczość i czasami wychodzą np. przybrudzenia w gorszych nagraniach. Dawniej mniej zwracały uwagę. Pożyczyłem koledze, który używa Mojo (zasilanie po USB) i zasilał z baterii przez iDefendera. Twierdzi że efekt bardzo dobry i trudno mu było się rozstać z urządzeniem. W mojej opinii, są to bardzo dobrze zainwestowane pieniądze. Rożnice nie są takie, jak przy wymianie urządzeń. Za to przynajmniej takie same, może większe, niż przy wymianie kabli. Dodatkowo rozwiązuje problem przydźwięku z komputera. A proszę pamiętać, że mam iFi iUSB 3.0 nano. Efekt znacznie bardziej odczuwalny niż z iPurifiera 2 gen. Słowem, polecam.
 7. Mam preamp AVM Evoluton V2. Jestem bardzo zadowolony. W pełni zbalansowany, regulacja drabinką, możliwość podłączenia pod procesor kina domowego. Wady zgdne z nazwą -Manufaktura. Regulacja glośności nieprecyzyjna z pilota. Kiepskie kąty widzenia tegoż. Przydźwięk sieci (od kiedy musi biedak łącyć zbalansowany przetwornik z niezbalansowaną końcówką), pilot paskudny. Zalety: precyzyjne, pełne detali i wybrzmień brzmienie bez agresji, dobry bas, dobra przestrzeń, podłączenie do kina domowego, daje się zaprogramować na pilocie Harmony, wejścia zarówno zbalansowane jak i liniowe, bardzo dobra relacja ceny do jakości, niezłe wykonanie, neutralny, typowy dla niemieckiego audio lat 2005-2010 wygląd.
 8. Wybacz Kolego, skąd się urwałeś? Wszystkie odcinki wszystkich sezonów od niepamiętnych czasów są dostępne w sieci.
 9. Oczywiście wszystko zależy od systemu. Spróbowałem, bo miałem świetne wspomnienia po iPurifierze. Może coś o połowę tańszego zrobiłoby robotę? Wystarczyło ok. 5 min. odsłuchu porównanwczego, bym z obrzydzeniem wyłączył ustrojstwo. Potem z kolegą bawiliśmy się jeszcze trochę w różne konfiguracje z 2 Jitterbugami i za każdym razem to samo. Drastyczne wręcz obniżenie rozdzielczości i detaliczności. Odbiło się to i na stereofonii (wszystko ściśnięte i wymieszane an o połowę mniejszej powierzchni) jak i na dynamice. Zarówno w skali mikro, jak i makro. W sumie potworny zamulacz. Bas z osłabioną kontrolą i płytszym uderzeniem. Fakt, wygładziło ładnie wysokie, ale po pewnym czasie nawet to wydawało się patologią. Być może w innych systemach jest lepiej. U mnie ani ja, ani kolega, ani nawet właściciel zabawek nie mieliśmy wątpliwości. Zamiast calego wieczora odsłuchow, zakończyło się po godzinie.
 10. No to się chwilę zastanów: jaka jest szansa, że to my eksportujemy tanią, zaawansowaną elektronikę do Chin?
 11. Moim głownym źródłem stały się od paru lat pliki. Nie dlatego, że to bezwzględnie najlepsze rozwiązanie. Nawet nie z powodu wygody. Po prostu dlatego, że można osiągnąć najwyższą jakość w stosunku do wsadzonych pieniędzy. Owszem, są napędy CD lepsze bezwzględnie od takiego Macbboka Air z Audirvaną czy Auralica Ariesa. Tylko że te pierwsze kosztują 2-4 tys. złotych a te drugie od 15 tys. w górę. I co ważniejsze, każdy niemal miesiąc przynosi rozwój audio PC. To wprost niewaiarygodne, co się wyprawia. Jak może brzmieć urządzenie za 1500-2500 zł. Największy chyba postęp, wręcz rewolucja wybuchła w DACach. Sam posiadam iFi iDAC może dwuletniego. Jego następca jest zwyczajnie o klasę lepszy w każdym aspekcie! Albo taki Aries Mini. Nie wyciśniesz takiej jakości z żadnego CD do 12 tys. złotych. W przypadku gorzej zrealizowanych płyt CD pliki mogą być jedynym ratunkiem. Np. wszystkie płyty Rikardy Parasol najpierw ripuję, potem słucham. Mają tak paskudną, zgranulowaną, cyfrową manierę.
 12. Woodolec

  Klub iFi Audio

  Niestety, Onkyo HF jest tylko na iPhona. 3 i 4 są wyrazem mojej bezradności. Jestem ciekawy, czy jest jakiś sposób ustawienia na mobilnych Direct Mode, tak jak np. w Audirvanie ma macu.
 13. Powielam wątek z Klubu iFi. Udało mi się namówić właścicieli sklepu ze sprzętem Apple w którym pracuję (Maqsimum), do przyjęcia roli oficjalnego dystrybutora iFi Audio w Szczecinie. Przy okazji wzięliśmy się za dystrybucję słuchawek Meze i Brainwawvz. Sprzedajemy więc ale też umożliwiamy odsłuchy. Jeśli czegoś nie ma w sklepie, sprowadzamy. Miałem styczność z tym sprzętem wcześniej i wiem, że jest świetny. Raz, że oferuje parę rzeczy, które są unikalne na rynku. Choćby taki iTube (którego mam w systemie), nowe iPurifiery czy kable Gemini z rozdzielonymi żyłami zasilającymi i sygnałowymi (działa!). iFi potrafi jakoś to sprytnie zaprojektować, że z każdy zakup jest krokiem do przodu. Dwa, doskonale współpracują z komputerami Appla. Po trzecie można iFi „skalować” czyli dokupując kolejne elementy poprawiać brzmienie. Sam używam jako źródła Maca Mini i Audirvany Plus. I jest to jak dotąd najlepsze źródło jakiego używałem. Mamy trochę sprzętu w sklepie. iDSD micro i nano, iCan micro SE (rewelacyjny wzmacniacz słuchawkowy) i nano, iUSB nano. Jeśli będzie zainteresowanie, sprowadzimy więcej. Od 16.08 będzie można posłuchać w sklepie Maqsimum dwóch zestawów demo. -Pierwszy na komputerze MacBook Pro 15 cali Retina: Audirvana Plus, Tidal, iDSD micro, słuchawki Meze 99 Classics. -Drugi na iPadzie Pro 12,9 cali: iDSD nano, słuchawki Sennheiser Momentum M2 AEi. Wszysko będzie można u nas kupić. Na razie biedzę się nad konfiguracją. Wygrzałem już iDSD Micro i słuchawki Meze 99 Classics. To co usłyszałem sprawiło, że musiałem odszczekać parę wcześniejszych sądów :) Jedno powiem: Meze mimo że zamknięte, spokojnie mogłyby zastąpić moje HD600. Nie wiem, czy to synergia z iDSD sprawiła, ale chyba zacznę częściej słuchać muzyki na słuchawkach :) Stąd właśnie pomysł na dystrybucję tych nauszników. Jestem osobiście odpowiedzialny za przygotowanie tych zestawów. Mam więc parę pytań do forumowiczów. 1) Czy ktoś z was używa iDSD nano z iPhonem lub iPadem? 2) Jakiego softu na nim używacie, by jakość była jak najlepsza? 3) Czy udaje się wypuścić bitperfect z iPada? 4) Czy Tidal HiFi na iPadzie działa bitperfect? Proszę o pomoc. O ile radzę sobie z komputerami to nie mam zbyt wiele doświadczenia z muzyką na urządzeniach mobilnych. Nie jestem profesjonalistą, po prostu kocham muzykę i dobrzy sprzęt. Mam zamiar przprowadzić trochę testów w oparciu o sprzęt dostępny w sklepie. Co pewien czas zamieszczę swoje amatorskie refleksje. Napiszcie co odnośnie tego sprzętu chcielibyście u Nas zobaczyć? Czego posłuchać?
 14. Woodolec

  Klub iFi Audio

  Chciałbym rewitalizować ten Klub. Udało mi się namówić właścicieli sklepu ze sprzętem Apple w którym pracuję (Maqsimum), do przyjęcia roli oficjalnego dystrybutora iFi Audio w Szczecinie. Przy okazji wzięliśmy się za dystrybucję słuchawek Meze i Brainwawvz. Sprzedajemy więc ale też umożliwiamy odsłuchy. Jeśli czegoś nie ma w sklepie, sprowadzamy. Miałem styczność z tym sprzętem wcześniej i wiem, że jest świetny. Raz, że oferuje parę rzeczy, które są unikalne na rynku. Choćby taki iTube (którego mam w systemie), nowe iPurifiery czy kable Gemini z rozdzielonymi żyłami zasilającymi i sygnałowymi (działa!). iFi potrafi jakoś to sprytnie zaprojektować, że z każdy zakup jest krokiem do przodu. Dwa, doskonale współpracują z komputerami Appla. Po trzecie można iFi „skalować” czyli dokupując kolejne elementy poprawiać brzmienie. Sam używam jako źródła Maca Mini i Audirvany Plus. I jest to jak dotąd najlepsze źródło jakiego używałem. Mamy trochę sprzętu w sklepie. iDSD micro i nano, iCan micro SE (rewelacyjny wzmacniacz słuchawkowy) i nano, iUSB nano. Od 16.08 będzie można posłuchać w sklepie Maqsimum dwóch zestawów demo. -Pierwszy na komputerze MacBook Pro 15 cali Retina: Audirvana Plus, Tidal, iDSD micro, słuchawki Meze 99 Classics. -Drugi na iPadzie Pro 12,9 cali: iDSD nano, słuchawki Sennheiser Momentum M2 AEi. Wszysko będzie można u nas kupić. Na razie biedzę się nad konfiguracją. Wygrzałem już iDSD Micro i słuchawki Meze 99 Classics. To co usłyszałem sprawiło, że musiałem odszczekać parę wcześniejszych sądów :) Jedno powiem: Meze mimo że zamknięte, spokojnie mogłyby zastąpić moje HD600. Nie wiem, czy to synergia z iDSD sprawiła, ale chyba zacznę częściej słuchać muzyki na słuchawkach :) Stąd właśnie pomysł na dystrybucję tych nauszników. Jestem osobiście odpowiedzialny za przygotowanie tych zestawów. Mam więc parę pytań do forumowiczów. 1) Czy ktoś z was używa iDSD nano z iPhonem lub iPadem? 2) Jakiego softu na nim używacie, by jakość była jak najlepsza? 3) Czy udaje się wypuścić bitperfect z iPada? 4) Czy Tidal HiFi na iPadzie działa bitperfect? Proszę o pomoc. O ile radzę sobie z komputerami to nie mam zbyt wiele doświadczenia z muzyką na urządzeniach mobilnych.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.