Jump to content

Woodolec

Branża
 • Content Count

  981
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

238 Dobry

Informacje profilowe

 • Zainteresowania
  Film, SF, muzyka, audio, kino domowe, podróże, rowery, kajaki, komputery.
 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. „regularnie co 2 tygodnie od 10 lat, dlatego nie będę tracił czasu na pyskówkę z kolesiem który tydzień temu jeszcze niczego nie wiedział” Ja też kalibruję regularnie, tyle że monitory robocze. Jeśli masz tak rozwadniać temat tylko by się pomądrzyć, jak to słabymi czujnikami nic się nie da zrobić, to jestem Ci wdzięczny że rezygnujesz z dyskusji. Jestem też wdzięczny opatrzności że trafiłem na kompetentniejszych doradców i mogłem zacząć z zadowalającym efektem mimo twoich prób zniechęcenia.
 2. Człowieku, kalibrowałeś cokolwiek? Wyraźnie widać, że nie wiesz o czym piszesz. Dla Twojej informacji, zacząłem kalibrowanie z Calmanem i HCFR. Nie wiem, co masz na myśli pisząc „LUT'cie” (widać mylą Ci się „profile” z w budowanymi tablicami) ale aplikacja PODPOWIADA co przestawić, nie tylko „lekką korekcję RGB”. Co więcej, jedynym sposobem obróbki gammy w tych projektorach jest ustawienie jej ręcznie na PC lub skorygowanie czujnikami typu i1 Display pro i zaimportowanie ich do projektora. Więc tak, kalibruję ten projektor bez względu na to, co Ty sobie tam roisz. I tak, zmiany są kolosalne. Jedyna różnica między moją kalibracją a profesjonalną jest taka, że posiłkuję się tanim kolorymetrem zamiast spektofotometrem za 13 tys. I tak, czujnik jak najbardziej nadaje się do „pomoru na odległość”. Będzie lepiej, bo idzie do mnie generator paternów. Po co zabełtujesz temat? Dzięx 🙂 Zaczynam zabawę. Wymieniam czujnik, bo Wacom nie chce współpracować. Skontaktowałem się z kolegą, który ogarnia temat. Idą do mnie zza Wielkiej Wody generator paternów i HDFury Integral. Gdy już wszystko będę miał i rozkminię jak to działa, opiszę krok po kroku. Chciałbym zrobić poradnik dla wszystkich zagubionych jak ja.
 3. Co to w ogóle znaczy? Te urządzenia to czujniki. To program: albo generuje profile (przy monitorach komputerowych), albo kalibruje automatycznie (Calman i projektory lub TV), albo podpowiada regulacje i odchylenia (jak HCFR).
 4. Chciałbym samodzielnie kalibrować projektor JVC DLA-X7000. Mam kalibrator Wacom (klon X-Rite i1 Display Pro). Ściągnąłem oprogramowanie HCFR 3.5.1.4, podłączyłem projektor kablem HDMI i kalibrator i... Nie wiem od czego zacząć. Program jest nieintuicyjny. Nie potrafię znaleźć żadnych samouczków, filmików itp. Kalibrowałem dotąd monitory, teorię znam. Nie wiem tylko od czego zacząć. Jak widać na załączonych zdjęciach, większość klawiszy jest nieaktywna. Próbuję coś włączyć, nic się nie dzieje. Czy zna ktoś jakąś stronę, gdzie opisane jest krok po kroku, jak kalibrować projektory tym programem? Sytuacji nie ułatwia fakt, że pracuję na Macu i nie znam wszystkich zagadnień Windowsa. Liczę na Waszą pomoc.
 5. I dlatego przestałem tu zaglądać... Każdy wątek zmienia się w [email protected] o wszystkim, byle tylko nie na temat.
 6. M2Tech HiFace EVO. Używki kosztują tanio. Dobrze brzmi, ma większość podłączeń (na przyszłość). Używam od lat.
 7. Pamiętam je z końca lat 90-ych. Jakiś Szwed lub Norweg. Były (jak na wtedy całkiem drogie). Ok. 2006 trafiłem na podobne ogłoszenie i nawet o nich gadałem. Nie wiem, czy to ten egzemplarz. Wydaje mi się, że nie. Mają kilka zaawansowanych rozwiązań i dobre komponenty. Zwyciężały swego czasu w zestawieniach. Czy kupiłbym za 3000 zł? Chyba nie.
 8. Od kiedy niemiecka gwarancja na globalny produkt nie obowiązuje w Polsce? Audioklan się wypiera? Kontakt z NADem. Załamałbym się dopłacając do np. projektora w Europie tylko dla gwarancji, gdyby nie obowiązywała. Jesteśmy jeszcze w Unii.
 9. Ogólnie niezły komandos. Chce sprzedać leciwego Della z i7 3 gen. za 6000 zł. Ciekawe, czy ktoś kupi mu kolumny z niewiadowego źródła, w niewiadomym wieku, skonstruowane przez nieznanego konstruktora. Oszołom Nieczęsto, bo to prehistoria. Bardziej zwraca uwagę opis, cytat z oryginalną pisownią: „FIRMA SOUND STUDIO ZAJMUJE SIĘ PROFESJONALNYM DORADZTWEM ,SPRZEDAŻĄ ,. JESTEŚMY PASJONATAMI SPRZĘTU HI-END I HI-FI Z NAJLEPSZYCH LAT PRODUKCJI . POSIADAMY SZEROKI ASORTYMENT SPRZĘTU DLA POCZĄTKUJĄCYCH ,ŚREDNIO ZAAWANSOWANYCH I WYMAGAJĄCYCH AUDIOFILI . ., GWARANTUJEMY POPRAWĘ DŹWIĘKU NA KAŻDYM POZIOMIE TWOJEGO SYSTEMU.” Zastanawia mnie, jak bardzo może poprawić dżwięk firma ludzi niepiśmiennych?
 10. Nie jestem pewien, czy to Twój przypadek. U mnie brumiło mocno (dużo kabli). Efekt usuwałem częściowo. Najbardziej pomogło zastąpienie Van Den Hula First Ultimate między preampem a iFi iTube na First Metal Screen (lepsze ekranowanie). Ale też po trochu wymiana na First Metal Screen między amplitunerem kina domowego a preampem, zmiana na izolowane kabli ethernetowych z routera do switcha i między switchem a komputerem i NASem.
 11. Przepraszam, USB-C to niby nie USB? Jak się to czyta, to ręce opadają. A najtańsza przejściówka ZE STARSZEGO USB NA NOWSZY to ok. 19 zł. Lub zakup pendrajwa z oboma wtykami. Nowy Macbook Pro ma nie tylko USB ale ma CZTERY USB-C. Albo cztery wejścia zasilania. Albo cztery wyjścia HDMI. Albo cztery VGA. Albo 4 Thunderbolty. Apple wypuściła za 10 tys. Macbooka Z CZTEREMA NAJNOWOCZEŚNIEJSZYMI GNIAZDAMI USB. Bo może. Bo nie musi oglądac się na pecetowców z prehistorycznym sprzętem. Ty chcesz mnie do grobu wpędzić ignorancją. Mam 2 Maki i jak myślisz, na jakim komputerze obrabiam, zgrywam i synchronizuję mkv? O jakim wsparciu mowisz? Że niby nie ma VLC? Puknij się swoim Windowsem, bo wygadujesz bzdury z takim przekonaniem... Używam Audirvanę Plus, ale starszą wersję. Wolę ręcznie tworzyć katalogi niż wybierać katalog synchronizacyjny. Jeśli chodzi o jakość dźwięku, to A ma najlepszą precyzję i przejrzystość. Żadnych zabrudzeń lub zamulania (jak np. Cox czy Amarra). Amarry używam tylko gdy chcę posłuchac bardzo złych nagrań. Ona tak lepi wszystko i zaokrągla, że łatwiej je znieść.
 12. Woodolec

  iFi iDefender3.0

  Sprawdziłem, u mnie działa. Wpięty bezpośrednio do Maca Mini, przed iUSB 3.0 nano. Z nano już Gemini do M2Techa EVO. Wyraźna poprawa. Pierwsza i główna, na której mi zależało, to eliminacja przydźwięku, który dyskretnie mi brzęczał. Przy okazji okazało się, że dźwięki mają łatwo dostrzegalne, lepsze wypełnienie. Dociążenie głosów męskich (np. Johnego Casha), lepsze wybrzmienie pudeł instrumentów. Zyskała stereofonia, zwłaszcza selektywność dalszych planów. U mnie źródła pozorne są punktowe, więc gitary grające za Cashem w Personal Jesus wyraźnie się rozsunęły na boki. Sybilanty uległy wygładzeniu. Np w Autumn Leaves śpiewanym przez Evę Cassidy, sybilanty zaczęły się kojarzyć z wodą :) Ogólnie zmniejszona zaostała nerwowowść dźwięku, chropawość. Nie zawsze jest to pozytywne, wg mojego gustu. Uspokojenie, uporządkowanie dźwięku owocuje wrażeniem mniejszej dynamiki w skali makro. Gdy się człowiek wsłucha, niczego nie brakuje. Jednak odruchowo podkręca wzmocnie, by dać czadu. Trudniej wytworzyć ścianę dźwięku. Zwiększa się też rozdzielczość i czasami wychodzą np. przybrudzenia w gorszych nagraniach. Dawniej mniej zwracały uwagę. Pożyczyłem koledze, który używa Mojo (zasilanie po USB) i zasilał z baterii przez iDefendera. Twierdzi że efekt bardzo dobry i trudno mu było się rozstać z urządzeniem. W mojej opinii, są to bardzo dobrze zainwestowane pieniądze. Rożnice nie są takie, jak przy wymianie urządzeń. Za to przynajmniej takie same, może większe, niż przy wymianie kabli. Dodatkowo rozwiązuje problem przydźwięku z komputera. A proszę pamiętać, że mam iFi iUSB 3.0 nano. Efekt znacznie bardziej odczuwalny niż z iPurifiera 2 gen. Słowem, polecam.
 13. Mam preamp AVM Evoluton V2. Jestem bardzo zadowolony. W pełni zbalansowany, regulacja drabinką, możliwość podłączenia pod procesor kina domowego. Wady zgdne z nazwą -Manufaktura. Regulacja glośności nieprecyzyjna z pilota. Kiepskie kąty widzenia tegoż. Przydźwięk sieci (od kiedy musi biedak łącyć zbalansowany przetwornik z niezbalansowaną końcówką), pilot paskudny. Zalety: precyzyjne, pełne detali i wybrzmień brzmienie bez agresji, dobry bas, dobra przestrzeń, podłączenie do kina domowego, daje się zaprogramować na pilocie Harmony, wejścia zarówno zbalansowane jak i liniowe, bardzo dobra relacja ceny do jakości, niezłe wykonanie, neutralny, typowy dla niemieckiego audio lat 2005-2010 wygląd.
 14. Wybacz Kolego, skąd się urwałeś? Wszystkie odcinki wszystkich sezonów od niepamiętnych czasów są dostępne w sieci.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.