Jump to content

Maju

Użytkownicy
 • Content Count

  1698
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  7

Maju last won the day on June 2 2018

Maju had the most liked content!

Community Reputation

4491 Audioholik^n-1

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

3749 profile views
 1. Takie cuda tylko w reklamach się sprawdzają..... :)) Drobne sprostowanie; To wytłuszczone nie traci na aktualności ale muszę coś skorygować bo pisałem to cytowane częściowo z pamięci a ta zawodna jest. Okazuje się że ta trzecia prognoza, tuż po klęsce sprzedaży w 2018 (planowano na koniec ostrożnie 18 tyś. sprzedano tylko 12.) została obniżona, ale nie tak drastycznie jak pisałem (430 tyś na 338 tyś.) Czyli prognozy stabilne w różnych źródłach nieco ponad 300 na ten rok. https://www.purepc.pl/technologia/telewizory_8k_globalna_sprzedaz_ponizej_oczekiwan_producentow Oznacza to że te prognozy z linka niżej jakoby prognozowano na ten rok niespełna 40 tyś to (jak przewidywałem) jakieś głupoty i nie będzie dziesięciokrotnego wzrostu prognoz tak jak pisał Bobcat, bo nigdy tak nisko (poza tym źródłem) nie prognozowano.....może specjalnie podano tak niskie prognozy by efekt "wzrostu" wydał się większy, by to podkreślić i Bobcat miał się z czego cieszyć. :) https://hdtvpolska.com/przesycony-rynek-4k-to-duza-szansa-dla-8k-tv/
 2. Ok. Tyle tylko że to koło przerywa się kolejny raz w dekadzie....nie za często? To ciągłe zmienianie rozdzielczości kosztuje.....w razie czego producenci telewizorów najmniej na tym stracą....jedynie tym że nie będzie na tym aż takich kokosów jak planowali. Jak zmusić producentów treści do inwestycji w sprzęt do nagrywania gdy widzą że większość kin to 2K a niektóre kina są dopiero co "przerabiane" na 4K, nadawcy telewizyjni nie rzucili się specjalnie na 4K, nie mówiąc o 8K, do tego producenci wciskają małe 8K na których zalety technologii nie rozwiną skrzydeł......falstart na całej linii.... 😉
 3. Jak najbardziej masz. A ja mam prawo powoływać się na tamten. Tylko gdy Ty się powołujesz to "przedstawiasz obiektywne, udokumentowane fakty", a gdy ją się powołuję na inny to "się uczepiłem jak pijany płotu". Podwójne standardy, podwójna skala ocen. Bobcat raz jeszcze......ja podałem link gdzie dość optymistycznie pisano o prognozach.....myślisz że nie miałem świadomości że dostrzeżesz to co już treść odnośnika zdradzała??? Gdybym tak robił jak mnie posądzasz, gdybym stosował podwójne standardy nie wklejałbym linków gdzie są jakiekolwiek argumenty przeciw moim tezom. Obiektywnym faktem jest (podałem na to szereg przykładów) że prognozy ciągle się w sprawie 8K mylą, to metodycznie wykazałem w poście który zakończyłem przykładem zupełnie innej w wymowie prognozy.....nie wskazuję jedynie słusznej prognozy tak jak Ty, pokazuję jedynie że bardziej niż prognozy liczy się realna sprzedaż. A w 2018 r. sprzedano tylko 12 tyś. W Korei od premiery 8 tyś. a Samsung w pierwszym kwartale tego roku 22 tyś. sprzedał.....takie dane znam, takie w linkach padały. Nie cieszyłbym się też tak bardzo z "klęski" 4K.....zdecydowana większość prognoz pokazuje dalszy wzrost sprzedaży w tym sektorze i muszą minąć jeszcze lata by 8K coś z tego "tortu" uszczknęło.....tym szybciej to nastąpi im szybciej będą tanieć matryce i telewizory 8K.....ale to spowoduje że 4K też potanieje. :)
 4. Na szczęście coraz mniej materiałów nadawanych w SD i coraz lepsza dostępność tych w HD.....choć tak jest tylko na płatnych platformach, to fakt. Pierwsi którzy widzieli (nawet ci z forum) podawali że SD na takich telewizorach wygląda bardzo nieciekawie.....szczęście że kupuje się takie telewizory by oglądać najlepsze realizacje. Podejrzewam i to zacznie się za niewiele lat dziać, że pomimo zdecydowanie większego niż w przypadku 4K braku materiałów 8K na starcie i tak będzie się promować i narzucać w sektorze największych telewizorów te z największa rozdzielczością. To samo działo się z 4K, które teraz sięga nawet 40 calowych telewizorów. Bezsens....taki już do HD jest za mały. 😞 Duże nie będą aż tak szybko tanieć dlatego będą produkować (jak na 8K) małe i średnio duże, aż wreszcie nasz Bobcat doczeka się upragnionego 55" 8K. :))) Nadzieja w tym że ludzie nauczeni doświadczeniem z 4K zrozumieją że do tego by cieszyć się z rozdzielczości znaczek 8K to za mało......w tym przypadku rozmiar ma największe znaczenie. :)
 5. @locoloco to samo wkleił w temacie o Samsungu, być może rzeczywiście (jak tu się podejrzewa) ma w tym jakiś marketingowy cel by regularnie zakładać a potem odświeżać te tematy, bardziej mu na tym zależy niż na dyskusji którą prowadzimy. Napisz i tam będzie zadowolony i będziemy pisać w "stereo". :)) A poważniej, doświadczenia wielu zdają się potwierdzać badania NHK że poza odległością równej 2x przekątna w calach (tu do 150 cm) nie ma co liczyć na żadną nirwanę. Po drugie Bobcat, on prawie nic nie opisał. Napisał tylko że widział wyraźną różnicę; - nie podał z jakiej odległości obserwując ekran - nie podał na jakim materiale porównywał - nie podał do jakiego telewizora 4K porównywał i czy to było bezpośrednio Zaręczam ci że ja również w pewnych warunkach dostrzegłbym różnicę na 70 calowym 8K do swojego HD i pewnie do widzianych wcześniej lub bezpośrednio 4K....no i co z tego. To nie oznacza że 55" 8K oglądany z 2.8 m będzie kasował w czymkolwiek równego klasą 4k, bo nie będzie. :))
 6. Tak w tym. https://hdtvpolska.com/przesycony-rynek-4k-to-duza-szansa-dla-8k-tv/ A ja napisałem wyraźnie że bywają inne opinie, różne prognozy i to przedstawiłem podając cytat a niżej link gdzie niezbyt optymistycznie o 8K piszą. Nie będę powtarzał tego co kończy poprzedni mój post. Tak trudno to ogarnąć że nie mówiłem o tym artykule i mam prawo przedstawić inny? Bobcat daj już spokój.....sam uczepiłeś się "przesycenia" jak pijany płotu.....nie miałbyś się czego przyczepić gdyby nie to że ten link podałem.....więc nie pitol mi tu o tym że ja coś wybiórczo podaję.. :))) Raz jeszcze, prostowanie Twoich oskarżeń, niezrozumień i świadomych matactw nie ma nic wspólnego z tym co piszesz......ochłoń, tyle na dzisiaj.
 7. Miesza mu się wszystko a to w połączeniu ze słabym czytaniem ze zrozumieniem (o kiepskiej logice nie wspomnę) powoduje ciągłe nieporozumienia..... Przykład następny: W artykule na który się powołuję właśnie jest. Mataczysz, manipulujesz i kłamiesz. Cytuje fragment mojej wypowiedzi dotyczący zupełnie innego artykułu (niż ten z pamiętnym "przesyceniem" 4K). Podałem inną prognozę, inne spojrzenie na sprawę "ekspansji" 8K, a on mi znowu wyjeżdża z oskarżeniami.....aż tak zapamiętał się w sporze że nie zauważył tego czy udaje i szuka po omacku powodu do sprzeczki myśląc że nikt tego nie zauważy. Co by nie zrobił to i tak śmiesznie żenujące....no to raz jeszcze, może teraz dotrze tak i tam gdzie trzeba; :)))
 8. Bobcat daruj są granice chamstwa i wmawiania.....Ty obydwie ciągle przekraczasz. Ja tak napisałem?!?!? Widzisz tym się różnimy że ja jak coś podaję to możesz liczyć na to że zacytuję, podam fakty na tacy, co napisałem o innych (Tobie) tym potwierdzę....Ty nigdy tego nie robisz. Dlatego wiarygodność masz zerową! Jeżeli masz przekonanie że piszesz prawdę to jednak.....
 9. Bobcat to zmyślanie naprawdę zaczyna być chorobliwe....gdzieś to wyczytał, na jakim forum? Może zmień forum, na takie które poradzi jak leczyć takie omamy. :))
 10. W Korei musieli podnieść prognozę sprzedaży 8K na ten rok dziesięciokrotnie. Że co? Skup się, bo mieszasz informacje z dwóch linków. :)) W pierwszym tytułowym podano ile sprzedano (8000 szt.) i nic poza tym. W drugim który ja podałem podano badania firmy Business Korea które dotyczyły rynku światowego. Nie pamiętasz też tych prognoz na 2019 r. to przypomnę; - pierwsza sprzed lat mówiła o 900 tyś. szt. - druga z początku 2018 mówiła o ponad 300 tyś. (wczoraj wklejony wykres) - trzecia po klęsce sprzedaży w 2018 r. poniżej 100 tyś. - teraz widzę kolejną z ok. 40 (???) do ponad 300 tyś. Czyli w sumie niczego wiele nie podnieśli, powrócili do wcześniejszych prognoz. A prognozy są nadal różne....nie ma nic o "przesyceniu" i wypieraniu przez 8K, wprost przeciwnie (podkreślone); "Jeśli chodzi o 4K UHD TV, konkluzja jest taka, że stał się już segmentem dojrzałym. Przewidywane z niego wpływy mają wynosić ponad 50% całości rynku TV. W raporcie pojawia się także wzmianka o 8K TV, ale WitsView nie sądzi, że format ten odniesie w tym roku sukces, szacując, że tego typu odbiorniki będą stanowiły 0,2% udziałów w sprzedaży. " Źródło: https://hdtvpolska.com/popyt-tv-wzrasta-napedza-go-rozwoj-4k/
 11. Znowu manipulacja i kłamstwo (dwa w jednym).....nic podobnego nie wykazywaliśmy, pisaliśmy natomiast, że dla pełnego cieszenia się 8K potrzebne są większe niż 100" (NHK jako optymalny podaje 145") i pisaliśmy dziesiątki razy że taki 55" oglądany z 2.8 m nie ma sensu.
 12. A chociażby tu: Artykuł jest zatytułowany: Przesycony rynek 4K to duża szansa dla 8K TV Przesycony to nie to samo co nasycony. Łapiesz za słówka jak dziecko. I co z tego że nie zapamiętałem i podałem inne określenie na coś czego chwytasz się jak tonący brzytwy.....powtarzam; to że ktoś tak określił obecny stan 4K to ma się nijak do tego czy 8K ma szansę na podobną ekspansję. Badania nad rynkiem i prognozy pokazują że nie jest tak różowo. Nadal nie nauczyłeś się znaczenia słowa "może lub mogą"? Nie wiesz co o tym słowie mówi Twój słownik? :) Po drugie 8K startuje prawie od zera.....każdy wzrost powyżej tego poziomu (z kilku do kilkuset tysięcy) będzie nie tylko mocny a bardzo mocny. :)))) Drogi Watsonie dowiedziałeś się w końcu co ostatni wykres mówi o tempie "wypierania" 4K przez 8K? :))
 13. Szukasz sporu tam gdzie go nie ma czy chcesz wmówić że "przesycił" to oznacza coś innego jak zdominował rynek telewizorów a wcale nie musi oznaczać szybkiego przejęcia tego rynku przez 8K.......to nasycenie spowoduje że ci co ich stać na nowości zamiast 4K kupią 8K 65 cali tylko dlatego by mieć nowość....nic więcej nie nastąpi jak nie obniży się cena telewizorów 8K. Wykres, prognoza świadczy o tym że nie będzie tak szybko jakbyś chciał..... :) Gdzie manipulacja jak nie po Twojej stronie. Podaję fakty, wykresy i wyciągam z nich rozsądne wnioski, nie podporządkowuję ich chciejstwu, wmawianiu że 4K się zaraz skończy tak jak to Ty robisz. Ty powołując się na prognozy piszesz; "rynek zweryfikował". :)) Przeczytałeś że "rynek się nasycił" i wmawiasz że przeniesie się to na zmarginalizowanie 4K - to są manipulacje.....w lepszym przypadku głupie kojarzenie faktów. :)
 14. Czyli jednak. Jak to się ma do sformułowanej tutaj tezy że 8K to wyłącznie ma giga-ekranach? Rynek po raz kolejny zweryfikował Wasze "mądrości". Czyli jednak masz problem ze skupieniem się na faktach gdy przeglądasz wpisy lub inny problem poważniejszy z czytaniem ze zrozumieniem; "rynek zweryfikował"?? :))) To co podałem i komentuję to są przecież PROGNOZY które (jak podawałem na przykładach, często błądzą) rynek DOPIERO to co w nich zamieszczono zweryfikuje! No patrz Pan. Rynek 4K ledwo się zaczął już się przesycił? A nie mówiłem że to przejściówka? Co na to forumowi mądrale i teoretycy? Bzdura, a może nie rozumiesz co znaczy słowo przesycił, lub co gorsze chcesz wmówić że 4K nie zdominowało rynku największych telewizorów? Pamięć zawodzi, nie pamiętasz tych danych?? Umiesz czytać takie wykresy mądralo? Nie widać tej przejściówki w prognozach.....a PRZYPOMINAM że te prognozy już w dół korygowano a wyniki w 2018 r. i tak były gorsze dla 8K niż te prognozy zakładały. https://www.multichannel.com/news/2018-mark-starting-point-8k-displays-ihs-markit-417461
 15. Ploteczek powtarzanie to fakt ale tylko w jednym przypadku (matryca) reszta opinii to nadinterpretacja wymienianych braków tanich telewizorów, bo piszesz co ma lub nie ten telewizor choć autor tekstu z linka i tego tematu tego jednoznacznie nie potwierdza. Całość, zwłaszcza końcowa wypowiedź świadczy o tym że piszesz jednoznaczną i kłamliwą opinię (podkreślone, wytłuszczone) o tym odbiorniku a nie dywagujesz nad jego rzekomymi ułomnościami opierając się na pogłoskach. To w ogóle nie wygląda jak powtarzanie plotek...to wyrok! :)) Cytat; Każda firma produkująca sprzęt ma w asortymencie tańsze serie odbiorników które wchodzą do produkcji w danym roku jako nowości......nie oznacza to od razu że są wiele lat przestarzałe i tak znacząco odbiegają jakością od droższych że nie warto ich kupić. Więcej, taniejący sprzęt z ub. lat bywa atrakcyjny w kwestii jakość-cena a niektóre z nich długo są nie do pobicia w tej klasyfikacji. Wiem, bo sam taki niegdyś kupiłem. A wystarczyło poczekać na jakiś poważny test a jak jesteś sceptyczny, nie wierzysz testom to samemu sprawdzić co to warte za te pieniądze.....po co od razu pisać że to chłam. 😞
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.