Skocz do zawartości

Maju

Użytkownicy
 • Zawartość

  1234
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  7

Ostatnia wygrana Maju w dniu 2 Czerwiec 2018

Użytkownicy przyznają Maju punkty reputacji!

Reputacja

4375 Audioholik^n-1

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Ostatnie wizyty

3608 wyświetleń profilu
 1. Ciągle wracasz do OT (widać wydaje ci się że w tym jesteś mocny).....odpowiem mimo wszystko. Nawet tu niby niewinnie pytasz by w następnym pytaniu szydzić z czegoś co sam wymyśliłeś. Nie brzydkie to?
 2. Bobcatowi chyba wystarczyło że @Maciej Koper podał że jednak zalety 8K mogą być widoczne z większej odległości niż się wydawało wcześniej by nie wnikając w szczegóły ogłosił że swój będzie z 12 metrów oglądał. :))) Gdy teoretyczne dywagacje zdają się potwierdzać to co ty twierdziłeś robisz z nich niezwłocznie użytek sugerując że badania NHK nie pokazały że odległość nadal ma znaczenie i im dalej tym mniej tego dobrego z 8K wynika a pełny zysk z "nosem w ekranie". :) Czyżby podwójna skala ocen..... Obraz telewizyjny jest ruchomy.....a badania NHK przeprowadzano na nieruchomych obiektach, te same badania wykazały też że bez 120 fps to raczej to 8K marnie wyglądać będzie. :) Jeżeli do tej pory nie zauważyłeś to ci przypomnę, że nie mówię tego co mi się na ten temat wydaje a cytuję badania tych o którzy 8K wiedzą zdecydowanie więcej od Ciebie.....zdecydowanie też więcej mieli okazji to oglądać. :))) Nie zapomnij jeszcze włączyć ostrości na maksa i wszystkie elektroniczne ulepszacze.....gratuluję odbioru. :)
 3. Dlatego o to prosisz że wnioski wyciągane przez Ciebie a nas dotyczące nie są do końca prawdziwe? Mówię tu o tym co ja pisałem o 8K, o zdecydowanej większości tego co się tu pisało.....nie mam oczywiście na myśli incydentów gdzie niektórzy z nas w celu podgrzania dyskusji nieco ostrzej przedstawili swoje wnioski na ten temat.
 4. Chyba, że w tym przypadku, piszesz o sobie? Tylko jeszcze po tym przydługim wstępie, zapomniałeś napisać o co chodzi. By nie zgubić wątku, to od początku (bo nie wszyscy pewnie wiedzą o co chodzi).....chodziło o to że Bobcat ciągle pisze że 4K jest lub będzie przejściówką do 8K jak HD Ready, które tak naprawdę nie powinno się tu porównywać bo było czymś pomiędzy SD a HD. Ale on porównuje pisząc że odeszło w niebyt tak jak niedługo odejdzie 4K. Jak napisałem mu że ma się dobrze w segmencie najmniejszych telewizorów dalej z uporem godnym jego osoby twierdzi że to nieprawda....jak podałem link że jest inaczej zwyczajowo scedował dyskusję na inne tory pisząc na jakobym darzył szczególna sympatią 4K lub HD Ready i powyższe nic nie wnoszące teksty......ani słowa oczywiście o tym że pisał wcześniej kompletne głupoty. A jak piszę że ciągle podaje nieprawdziwe informacje, straszy mnie moderacją.... :(
 5. Do uzewnętrzniania swoich obsesji politycznych masz stosowne wątki, tutaj nie musisz raczyć tym innych. Zawsze możesz poszukać opisów nowych telewizorów w Naszym Dzienniku albo Gościu Niedzielnym. To chyba oczywiste że prasa o profilu ogólnym podaje takie informacje jako news i skupia się na flagowym, topowym modelu a nie np. drugim czy trzecim od góry. Od podawania szczegółów każdego z modeli nowej oferty jest prasa branżowa. Widzę że to co mi wmawiasz tak Ciebie dotknęło iż wybielasz błędy GW nie tylko w tematach ideologicznych. I to w tak brzydki szydzący sposób.....żenada. :( Drugi raz podaję na czym ten błąd polega a Bobcat nadal nie zrozumiał, przeczytaj raz jeszcze może zrozumiesz że piszesz coś co ma się nijak do tego co zasygnalizowałem.
 6. Typowe, zamiast odpowiedzieć na niewygodne pytanie przenosi się dyskusję do sąsiedniego tematu.....tu dzięki temu można udawać że się nie podało nieprawdy o HD Ready. :(
 7. Jeżeli wydaje ci się że dla 8K odległość nie ma znaczenia, bo @Maciej Koper podał (za badaniami prowadzonymi przez NHK) że jakieś korzyści można odnosić z większej niż mu się wydawało wcześniej odległości to należy ostudzić ten entuzjazm. Owszem według tego co zbadano być może jakieś mikroskopijne korzyści z 8K można odnosić już przy odległości ok. 2.5 metra (przy 65"), jednak z 12 metrów (wbrew temu co nieraz pisałeś) nie odróżnisz dobrego SD od HD. :)) Poza tym nie po to kupuje się 8K by oglądać coś co na granicy postrzegalności będzie się od 4K różniło, bo przypomnę że by widzieć wszystkie szczegóły przy 4K należałoby usiąść ok. 1.5 metra od takiego obrazu, o szczegółach przy 8K nie wspomnę. Poza tym w myśl tych badań i doświadczeń efekt odnoszonych korzyści narasta bardzo mocno aż do momentu gdy osiąga ok. 100 stopni pola widzenia. Potem przybliżając się do ekranu widzimy przy 8K jedynie więcej szczegółów, efekt "bycia tam" i "rzeczywistości" zaczyna tracić na znaczeniu choć nadal nieznacznie rośnie. To nie dotyczy tylko porównywania 8K do 4K, podobnie (w nieco mniejszym zakresie) rzecz ma się z każdą inną rozdzielczością. Tyle badania których wyników nie analizowałeś na tyle dokładnie by nadal nie pisać dyrdymałów typu; "nie ma znaczenia jak daleko od 8K usiądę i tak obraz będzie lepszy od 4K". A teraz jak to się ma do realiów.....ok. 100 i więcej stopni pola widzenia to mniej więcej tyle ile mamy siedząc w kinie w pierwszym rzędzie....nie każdy to lubi. Nie każdy polubi siedzieć bliżej niż dwa metry od 65" 8K, bo mniej więcej w tej odległości mamy początek, zaczynają się pojawiać korzyści jakie 8K może dawać w stosunku do 4K....nie zapominajmy że im bliżej tym tych korzyści więcej, tym lepszy pod każdym względem obraz (wg. badań). :))) Ale te fakty nie dotyczą osoby które jak chcą to "poprawiają" sobie obraz regulacją ostrości lub innymi telewizyjnymi gadżetami bo jak zechcą to będą oglądać te 8K z 12 metrów. :(
 8. Bobcat jak blisko siedzisz od telewizora, jak blisko zamierzasz siedzieć przy swoim wymarzonym 8K najmniejszego wymiaru 65 cali? Jak odpowiesz na to pytanie to ci wytłumaczę gdzie tkwi błąd w Twoim rozumowaniu lub postawię następne. Wiem że w GW podano to zestawienie symboli i przynależnych im rozdzielczości i przekątnych....problem w tym że w tekście znajdziesz opis modelu Q90R jako 8K. Cała "wybiórcza" i jej wiarygodność..... :))
 9. Ani mnie 8K nie ziębi ani nie grzeje.....wolałbym by nadawcy miast nadawać jakieś okrojone z bitrate 4K zrobili coś by obraz HD stał na takim poziomie by uzasadniał mi kupno czegoś lepszego niż to co mam. :) Żadne badanie które nie stawia w szranki porównywalne odbiorniki nie można nazywać obiektywnym. Żadne które nie podaje dokładnej metodologii. Masz wątpliwości co do mojego obiektywizmu? No to napiszę coś co być może zmieni Twoje zdanie.....otóż przeczytałem jeszcze raz tekst z tego linka i okazuje się że nikt z nas go nie przeczytał dość wnikliwie. Porównywano tam ten odbiornik zarówno do "średniaka" 4K (82MU8000) jak i do flagowego Q9FN. Niezbyt dokładnie opisano co na którym testowano, co porównywano....zwłaszcza upscaling. :) Podawałem link jak wygląda porównanie do tego flagowca 4K....w linku @philippo refleksje niewiele się różnią. https://www.trustedreviews.com/reviews/samsung-qe85q900r https://www.whathifi.com/features/8k-vs-4k-tv-review-which-is-better A tak naprawdę to to co piszą niżej to jest trzeźwo napisane, rozsądek tam jest widoczny. https://www.theverge.com/2019/1/11/18177493/tvs-ces-2019-8k-samsung-lg-oled-rollable-micro-led-trends Ps. Bobcat prosiłem Ciebie nieraz byś wpisów dokonywał w całości. Pierwszy post z tej strony zawierał jedynie pierwsze zdanie, ja odpowiadałem na to.....potem połączyło Twoje wpisy (to niżej) w całość zanim dopisałem swoje.....wyszło mało czytelnie jak widać. O ile odpowiedź na pierwsze znam na pamięć to to drugie (w sprawie upscalingu) mnie zaskoczyło.....nie przypominam sobie by osoba z drugiej strony barykady jakoś specjalnie się tym chwaliła w dyskusjach....coś przeoczyłem? :))
 10. Bawisz mnie Bobcat usiłując znowu coś wmówić. :) Tym razem tym, że w moich dwóch poprzednich postach nie ma żadnej merytorycznej treści wartej poruszenia i jest tylko to co zacytowałeś. To pytanie jest nie do Ciebie, choć o Tobie. Nie ma żadnego ścisłego związku z dyskusją....choć to zauważyłeś?
 11. Najpierw musisz dla zasady zaprzeczyć, aby potem przyznać mi rację. Normy normami, a życie swoje. Spełnienie wszystkich norm było zawsze, jest i będzie tylko w segmencie Premium. A w przypadku o którym tutaj rozmawiamy Premium będzie z definicji oznaczało 8K i nic poniżej. Nie będzie telewizorów 4K Premium, .które się będą kończyć na półce średniej. Nie Bobcat, nie przyznałem ci racji, przeinaczasz i pocieszasz się tym że napisałem iż w niesprecyzowanej przyszłości te praktyki przy porównywaniu sprzętu które obecnie (tu i teraz są skandaliczne, patrz link) teoretycznie mogą zaistnieć. Ale teoretycznie specyfikacje nie zabraniają, dopuszczają aplikację najnowszych nowinek do segmentu telewizorów nawet HD.....można sobie więc wyobrazić (tak być powinno) że małe (do 55 cali) telewizory premium (z bajerami) będą HD, od tej wielkości do 75 cali 4K a największe 8K. Różniłyby się tylko ceną i rozdzielczością, tak byłoby uczciwie dla konsumentów. Teraz i w czasie gdy dokonuje się porównań należy to robić na porównywalnym klasą sprzęcie i tego że w przyszłości 4K będzie wyprane z bajerów które obecnie posiadają (QLED, HDR itd) wcale nie miałem na myśli, dlatego o żadnym przyznaniu racji mowy nie ma, tego mi nie wmówisz. O tym piszę, nie o dalekiej przyszłości gdy stanieją matryce 8K (analogicznie jak w czasie obecnym; HD, 4K) i pojawią się jakieś nowinki techniczne o których pojęcia nie mamy i być może będą aplikowane do wielkich flagowych telewizorów 8K. O tym pisałem, że mamy początki 8K i porównujmy rzetelnie do dopracowanych odbiorników 4K które istnieją......już przez to że wyposażono w (konieczny przy tej technologii) mocniejszy procesor obrazu dostało 8K na start fory.....porównywanie do 4K poniżej klasy średniej (podświetlanie krawędziowe!!!) to szczyt bezczelności marketingowców zainteresowanych sprzedażą tych odbiorników. Swoją drogą jak tego można nie zauważyć..... :(
 12. Dlaczego to pytanie kierowane jest do mnie a nie do osoby która na te pytania odpowie identycznie jak ja a jest po drugiej stronie "barykady"? Zresztą odpowiedzi na to pytanie padały po wielokroć tak z mojej jak i z drugiej strony i nie widzę powodu by to powtarzać bo nic wspólnego ze sporem nie mają. Powołuję się na jedne z wielu porównań telewizorów, kolejne opinie osób których upscalowanie 4K tego odbiornika, wmawianie że z 4K robi 8K nie przekonało. Mam prawo do przytaczania opinii innych zwłaszcza wtedy gdy metodyka tych porównań nie przypomina marketingowych matactw i jest wynikiem pracy niezainteresowanych takim matactwem podmiotów.....patrz link @philippo z końca poprzedniej strony i dyskusja (początek tej strony) i moje linki w sąsiednim temacie. https://www.trustedreviews.com/reviews/samsung-qe85q900r
 13. Jak mam do wyboru polegać na Twojej opinii i opiniach ludzi profesjonalnie zajmującymi się testowaniem urządzeń to zawsze zaufam tym drugim....zwłaszcza wtedy gdy ten pierwszy nie rozumie (lub udaje) że porównywanie upscalowania do gorszego jakościowo (choć można było do flagowego 4K, były wtedy i są takie) to zwyczajna ściema marketingowa dla jeleni kupujących ten bubel.
 14. Straszysz? Zastanów się czy masz do tego jakieś podstawy! Mieszasz pojęcia, wskazywanie notorycznego mieszania faktów i dezinformowania nie jest żadnym atakiem personalnym! Może lepiej zrobisz jak będziesz pisał coś co ma potwierdzenie w faktach. To co nieraz piszesz jest tylko i wyłącznie Twoim zdaniem lub projekcją wybujałej w sprawie 8K wyobraźni, wypadałoby to wyraźniej zaznaczyć że to Twoja opinia lub tak ci się wydaje. Piszesz jednak w taki sposób, że można odnieść wrażenie że gdzieś zapadły jakieś ustalenia....a rzeczywistość skrzeczy. Nikt ze znanych mi komentatorów nie pisał tego co ty twierdzisz....jakoby były plany by produkować telewizory 4K drastycznie odbiegające jakością od 8K....wprost przeciwnie już lata wcześniej pisano w prasie (umowy międzynarodowe) o tym że UHD będzie rozwijane w dwóch rozdzielczościach, lata wcześniej współdziałali najwięksi by nie zmarginalizować 4K.....a ty raptem trzy miesiące temu opowiadałeś jakieś dyrdymały o 4K bez QLED, HDR, DV czy innych bajerów. Owszem jak produkcja telewizorów 8K stanieje znacząco takie opisane przez ciebie praktyki mogą zacząć się pojawiać i takie opinie Dyskutantów pamiętam, nie to co sugerujesz. Pisałeś (cytowałeś) w tym temacie (pierwszy wpis na tej stronie) że 4K wygląda lepiej na tym telewizorze 8K z tego tematu......powróciłem do tego, bo się okazuje się że to co potem napisałem się sprawdziło. Gdy testuje się rzetelnie, odbiorniki tej samej klasy, to flagowe 4K (nie jakieś średniaki) dają radę, a nawet są lepsze w odwzorowywaniu obrazu 4K. Projekcje wybujałej wyobraźni możesz ograniczyć do zagadnień dotyczących tematu. Próbujesz tej samej insynuacyjnej taktyki co w tematach ideologicznych? Tu to nie zadziała. :)))) Brednie, aż żal to czytać.....wygląda to poważnie skierowane do Twojej osoby, jako samokrytyka (patrz ten temat, zwłaszcza sąsiedni). EOT w tych sprawach, nie wciągniesz mnie w OT!
 15. GW mogłaby się skupić na polityce....tam pisanie w taki sposób że nie wiadomo gdzie jest prawda znajdzie większe grono popleczników. :) Raz piszą wymieniając nowe serie że telewizory Q950R to 8K a Q90R to seria 4K a już nieco niżej piszą zupełnie co innego. "telewizory 8K z serii Q90R zapewniają obsługę standardu HDMI 2.1. (8K i 60P)". Więcej: http://next.gazeta.pl/next/7,151243,24453345,samsung-prezentuje-nowa-serie-telewizorow-qled-koreanczycy.html "....w tym roku Samsung postanowił skupić się przede wszystkim poprawie tych aspektów. Serie Q90R oraz Q80R (seria 4K, mój dopisek) zostały wyposażone w technologię Ultra Viewing Angle, dzięki której podświetlenie ekranu jest znacznie bardziej równomierne. Co to ma oznaczać w praktyce? Przede wszystkim szersze kąty widzenia oraz głębszą czerń. Modele Q70R, Q80R i Q90R (seria 4K, mój dopisek) dysponują podświetleniem Full Array Local Dimming, Diody LED mogą dostosować swoją jasność (a nawet się wyłączać) scena po scenie, co wpływa na poprawę kontrastu i czerni, bez niepożądanego efektu rozmycia kolorów. Nowe modele oferują również pełne wsparcie dla technologii HDR10+." Więcej: http://next.gazeta.pl/next/7,151243,24453345,samsung-prezentuje-nowa-serie-telewizorow-qled-koreanczycy.html To tylko część z bajerów w jakie są wyposażone telewizory UHD, również te 4K. O jakiej to "świadomej" strategii pisałeś (wygląda na to że w pełni nieświadomie) Bobcat? :))
×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.