Jump to content

osimar

Użytkownicy
 • Content Count

  1552
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  12

osimar last won the day on February 6

osimar had the most liked content!

Community Reputation

4560 Audioholik^n-1

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

24218 profile views
 1. Jeżeli można, to ja jeszcze zapytam o różnice między H300 a H360. Obecnie nowy H360 można już kupić poniżej 14 tys. Warto dopłacać w porównaniu do H300?
 2. PN nie przewiduje i nie formułuje z której strony w gnieździe ma być zacisk L i N. Zwyczajowo przyjęło się, że L jest z lewej strony. Dlatego, że PN nie określa podłączenia L, w Polsce dopuszczalne są gniazda podwójne z odwróconą fazą tzn w górnym gnieździe faza jest obrócona o 180% względem dolnej. Sytuacja niedopuszczalna np w Czechach i na Słowacji. Jeżeli chodzi o gniazda Schuko, polskie prawo dopuszcza stosowanie tego typu gniazd na własne życzenie inwestora. Gniazda te mają deklaracje CE i mogą być stosowane na terenie UE. Większość urządzeń konsumeckich jest wyposażona we wtyczki płaskie (II klasa izolacji) lub Uni-Schuko.
 3. Pobór z sieci teoretycznie jest najprostszym parametrem do sprawdzenia (jest na obudowie), jednak nie wszystko nam mówi. Nie ma jasno określonych norm, wg których ten parametr się podaje. Wracając do wydajności, to tak, nie jest to proste. Pomiary, które robią producenci są pomiarami na ogół na obciążeniu rezystancyjnych. Sygnał badany to sinusoida. Jest to sytuacja daleka od rzeczywistości, gdzie muzyka jest składową wielu impulsów i do tego dochodzi jeszcze impendancja kolumny. Jeżeli ktoś ma ochotę na jeszcze większe "zakręcenie się" to poniżej link do artykułu o pomiarach tandemu wzmacniacz-kabel. https://www.eetimes.com/document.asp?doc_id=1274851 Albo zamiast czytać, po prostu włączyć i posłuchać:-) Już nie zawracam Wam głowy.
 4. Te ampery na wyjściu, to taki trochę uproszczony w swojej formie i nazwie parametr "wydajność prądowa". Dotyczy głównie zasilacza, ale także tranzystorów mocy. Rodzaj, ilość, punkt pracy i takie tam... Fajnie i zrozumiale jest to wytłumaczone tutaj. https://audio.com.pl/vademecum/faq/audio-wspolpraca-zespolow-glosnikowych-ze-wzmacniaczami/18369-co-to-znaczy-trudne-obciazenie-co-to-jest-wzmacniacz-wydajny-pradowo-co-to-znaczy-ze-wzmacniacz-nie-napedzi-kolumn
 5. Do sprzedania transformator z comba DVD+amplituner Philips. Dane ściągnięte z sieci - Transformateur torique de 500VA Référence 25-0090030-55-20 TT1-0123020-11 Diamètre 130 mm hauteur 60 mm noyau résiné ENTREE 230V 2 secondaires (rouge-bleu) de 2 x 30V 1 secondaire (bleu-blanc-bleu) de 16V - 0 - 16V 1 secondaire orange orange de 17V cena - 110,00 zł z przesyłką. Końcówka mocy 5 kanałowa z radiatorem z tego samego ampli. Nie sprawdzona. Urządzenie miało uszkodzone obwody w części cyfrowej. Stan końcówki nieznany. W zasadzie można przyjąć, że do sprzedaży jest ciekawy radiator. Reszta to bonus:-) cena - 70,00 zł z przesyłką W przypadku zakupu dwóch rzeczy, przesyłka będzie wysłana w dwóch paczkach.
 6. Sprzedam cewki taśmowe jak na zdjęciu - 1,5mH, 16AWG Waxcoil. cena - 100,00 zł z przesyłką
 7. ma może ktoś pomiary fazy MR13P-04. Potrzebowałbym do wstępnej symulacji. Do tego w zupełności wystarczy wykres.
 8. Miałem to samo. Alpha 9 to przerobiona 7. Dołożony został dcs, który pobiera znacznie więcej prądu. To małe, zalane trafo nie wytrzymuje i strasznie się nagrzewa. Miałem wysuszone wszystkie elektrolity wokół trafa. Też jakaś para rezystorów nie trzymała rezystancji. Po wymianie tych elementów było ok.
 9. osimar

  Kabel sieciowy DIY

  Ten las jest opisany w linku. Kto jak kto, ale Ty wiesz o co chodzi:-) więc za bardzo nie rozumiem delikatnej prowokacji. Ostatnio mam wrażenie, że to forum staje się forum psychologicznym. Jak ktoś coś słyszy, to wiadomo, że nastawił się i działa tylko psychologia.
 10. osimar

  Kabel sieciowy DIY

  na poziomie podstawowym rzeczywistość jest czarno-biała. Wielość uproszczeń i ograniczeń pozwala wyjaśnić prawie wszystko. Na poziomie wyższym zaczynają się problemy, a ilość zmiennych i występowanie zjawisk z innych dziedzin nauki często nie pozwala na proste wytłumaczenie teoretycznie prostych zjawisk. Im dalej w las.....
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.