Jump to content

jacek-k-wawa

Użytkownicy
 • Content Count

  141
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

3 Neutralny

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. jeśli moduł szczypior88'a jest jeszcze dostępny to ja poproszę
 2. Kamil Jeśli masz już płytki w produkcji to temat uważam za zamknięty. Nie mam też intencji żeby robić jednostkowy projekt na potrzeby podwójnego zasilania. Tak - Shanti może pracować w trybie spiętych mas, oba zasilacze mogą również pracować równolegle, co obniża dodatkowo szum i zwieksza wydajność prądową. Oczywiście podtrzymuję dalej swoje uczestnictwo w projekcie i traktuję twój moduł jako pierwszy krok w modyfikacji zasilania. Ponieważ montaż innego gniazda oraz ewentualna przeróbka twojego PCB mnie przeraża więc pewnie będę eksperymentował. 🙂 -jacek
 3. Nie bardzo rozumiem gdzie w rozwiązaniu z Shant widzisz tą 'choinkę' - co prawda dwa osobne, odseparowane zasilacze ale ciagle to jest jedna obudowa. Jeśli 'choinka' to dwa osobne kable to nie widze problemu, żeby to przerobić i zastosować inny wtyk do Noda o większej ilości styków, np Lemo albo coś w tym stylu. Temat odzielania zasilania na poszczególne obwody jest wbrew pozorom dość istotny. Był wielokrotnie dyskutowany tu i na innych forach. Oczywiście można dyskutować czy w przypadku Node to ma sens ale pewnie tego się nie dowiemy w inny sposób jak przez dokonanie testu bo próba rozkminienia co jest zasilane z tych obu obwodów o których pisał wcześniej Kamil będzie trudna. Ok - kończę temat sugerowania Shanti do tego projektu bo widzę że zailacz jest już wybrany.
 4. Ok - niezależnie od tego jaki kto wybierze zasilacz warto by jednak dać możliwość oddzielenia tych dwóch linii zasilających na twojej PCB gdyby była taka potrzeba. Ja w Shanti i tak wchodzę - jest to naprawdę fajny zasilacz o dobrych parametrach. A przy okazji w razie zmiany zdania można go użyć do zasilania tego do czego został opracowany - różnorodnych modułów od RasberyPI. Mam jeszcze jedno pytanie - czy natknął się może ktoś na mod polegający na wyprowadzeniu I2S z tego streamera żeby podpiąć się do nieco lepszego DAC'a niż PCM 5122 który jest w środku?
 5. A tak BTW - może w ramach liniowego zasilacza warto rozważyć to: [Hidden Content] @k4mil3k - wspominałeś, że potrzebne są dwa osobne obwody +5V. Mierzyłeś może ile prądu z każdego z tych obwodów potrzeba? Może warto by wykorzystać te dwa osobne wyjścia z Shanti i jednak nie łączyć wewnętrznie tych dwóch +5V - skoro je ktoś odizolował to może jest ku temu jakiś istotny powód - np osobne zasilanie do części cyfrowej i analogowej. Może warto na Twojej płytce zrobić jakieś zworki żeby jak ktoś będzie potrzebował to sobie oba obwody połączy a jak będzie miał dwa oddzielne +5V to zasili oba obwody osobno.
 6. k4mil3k Jestem chętny na 1 szt zakładając ze dla Node 2 bez 'i' jest taka sama.
 7. Parę płytek zalegających w szufladzie szuka nowego/nowych włascicieli: 1. Płytka do DAC'a Waldiego - 70 PLN + KW 2/3. Sterownik silnika AC do gramofonu z projektu [Hidden Content] - płytka, zaprogramowany procek oraz sporo części (brakuje LMów oraz trafo, inne elementy chyba powinny być wszystkie) - 200 PLN + KW 4. 2 szt analogówka spencera by Henryk Kwinto - 100 PLN + KW 5/6/7 - WMDAC z zamówienia grupowego wraz z częsciami z zamówienia grupowego - 150 PLN + KW -jacek
 8. Bartek - rzuć okiem na tej dwa produkty: [Hidden Content] [Hidden Content] Przegladając parametry wyglada na to, że ten powycinany panel (kostka) o grubości 7cm ma sporo lepszą absorpcję od płaskiej pianki 8 cm. Dlaczego? Inny rodzaj materiału?
 9. Polecam. Projekt nie łatwy bo szczególnie na płytce kontrolera sporo SMD ale funkcjonalnie i brzmieniowo warto.
 10. @lolek126 - jeśli miałeś na myśli 3035 to nie jest to posrebrzany kabel. Budowa całej tej serii (30xx) to taka jakby plecionka, która wyraźnie widać pod przeroczystą zewnętrzną osłoną - w 3033 ta plecionka jest z miedzi, natomiast w 3035 1/3 włókien z których jest ten kabel zbudowany to serbro.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.