Jump to content

Edward

Użytkownicy
 • Content Count

  4323
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  4

Edward last won the day on November 22 2011

Edward had the most liked content!

Community Reputation

496 Bardzo dobry

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Edward

  Projekt VolcanO

  Witam i zapraszam do zapoznania się z projektem VolcanO. VolcanO to zaawansowany, stereofoniczny i wielokanałowy przedwzmacniacz audio. Projekt powstawał około 1,5 roku i aktualnie jest już gotowy do zaprezentowania publicznie. Ze względu na stopień złożoności oraz aby uniknąć wielokrotnego odpowiadania na te same pytania, przygotowałem stronę www, gdzie umieściłem wyczerpujący opis urządzenia, wyjaśniłem zasady działania, załączyłem schematy, zdjęcia i wiele innych informacji. VolcanO jest dostępny dla wszystkich chętnych w ramach DIY. Zasady organizowania zamówień opisane są na stronie w odpowiednim dziale. Strona projektu: http://www.edward-audio.pl/volcano/ Kontakt w sprawie projektu - Edward: prywatna wiadomość tu na forum lub mail: edward-audio(małpa)o2.pl Kontakt w sprawie zamówień - Kubedes: volcano1(małpa)vp.pl Zapraszam! Edward
 2. Koleżanki i Koledzy, mamy na forum różne kluby zwolenników, sympatyków lub wręcz wielbicieli: Paradigma, Amplifona, Edytona, Zollera, Yamahy, Nakamichi, Sonus fabera, Revoxa, Naima, a nawet Larsa Von Triera i inżyniera Mamonia. Czas więc skupić w jednym wątku informacje dotyczące rozwiązania znanego pod nazwą "Motional Feedback", o którym w różnych wątkach czasem się wspomina, a o którym moim zdaniem warto wiedzieć. Odrobina historii: Motional Feedback (MFB) - to opracowany we wczesnych latach '70 przez Philipsa system głośnikowy polegający na sprzężeniu zwrotnym pochodzącym od ruchu membrany głośnika niskotonowego. Specjalny czujnik zamieszczony pod membraną głośnika przekazywał do wzmacniacza informację o wychyleniu membrany, a wzmacniacz natychmiast korygował prąd kierowany do cewki głośnika. Główną korzyścią tego rozwiązania było polepszenie impulsu basu poprzez aktywną w tym wypadku korekcję nieliniowości pracy membrany oraz wygubienie rezonansów obudowy. Tym samym możliwa stała się reprodukcja lepszej jakości i znacznie niższego basu ze stosunkowo małych obudów i to obudów o konstrukcji zamkniętej. Rozwiązanie to utrzymało się do lat '80, ale stopniowo zaprzestano produkcji kolumn z MFB ze względu na znacząco wyższe koszty produkcji. Zapraszam do zamieszczania w tym wątku wszelkich informacji i zdjęć na temat kolumn z MFB.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.