Jump to content

lech59

Użytkownicy
 • Content Count

  622
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

34 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

6786 profile views
 1. Na szkle zrobiłem tylko próbę jak to się wiąże (zespala) i tyle, nie robiłem na gotowo. Podejrzewałem, że może być coś nie tak.
 2. Nie jest to skała, ale dosyć twarde. Trzeba chyba nadlewać mniejsze fragmenty, po prostu więcej cierpliwości. Ja to zrobiłem na 4-5 razy. Robiłem to na zwykłej torebce foliowej, próbowałem na szkle to nie chciało odejść. Trzeba uważać na podłoże.
 3. Szukałem w NAGRZE śladów, które mówiłyby coś o jej wieku i znalazłem tylko to - "3/67" - marzec 1967 ?
 4. Dzisiaj zabawa z uszkodzonym Nab-em. Soda oczyszczona + cyjanopan. Robiłem to pierwszy raz i jeszcze muszę trochę nadlać, ale najważniejsze, że spełnia już swoją rolę. Tak po oszlifowaniu i ze szpulą W NAB-a wkręciłem wkręta, którego uciąłem, inaczej byłoby kiepsko, mogłoby się rozlecieć przy szlifowaniu. Brakowało dość dużego fragmentu.
 5. Ten magnetofon nie jest teraz bardzo drogi, mój kosztował chyba 1600 zł, do tego mam jeszcze zasilacz. Często bywają na portalach aukcyjnych i można taki ustrzelić w podobnej cenie, a nawet taniej. Niestety ze względu na stan głowic praktycznie leżał na półce, mam nadzieję, że niedługo ożyje. Z 15 lat temu pożyczyłem Nagrę III z Polskiego Radia. Magnetofon był należycie serwisowany i głowice były w świetnym stanie. Miałem go ok. 3 miesięcy. Nagrywał i odtwarzał fantastycznie, a przecież to sprzęt monofoniczny ! I proszę mi wierzyć, trzeba posłuchać tej monofonii, ona często bije na głowę stereo. Mam blisko 200 taśm (13 cm, v=19/s) nagranych na NAGRZE III (cudem nie zostały skasowane) - pielgrzymka JPII, którą odbył w 1987 w Polsce. Posiadanie tych taśm było główną przyczyną zakupu w/w magnetofonu.
 6. Ciekaw jestem z którego roku jest mój sprzęt. Przegrzebałem kiedyś chyba cały internet i nic. Macie jakieś pomysły ? Może jest jakaś strona gdzie dojdzie się po numerze seryjnym ? Powiem Ci Marku, że miałem małego cykora bo Słowenia to rzut beretem od nas a trochę to trwało (ponad 2 tyg.)
 7. Tak wyglądają stare głowice. Czoła lśnią jak lustro, ale progi też niestety widać
 8. Jeszcze tego nie praktykowałem ale to może być strzał w dychę. Dzięki
 9. Trzy lata poszukiwań i w końcu są. Nieużywane (NOS) głowice : REC + PLAY do mojej NAGRY III. Zobaczymy po wymianie czy wszystko w porządku i jak magnetofon zagra. Jak sądzicie potraktować je demagnetyzerem przed wymianą ? Na razie nie wiem kiedy będzie wymiana bo muszę uzgodnić termin z mistrzem, ale mam nadzieję, że to niedługo. Pozdrawiam Wiecie co znaczą na głowicach te cyfry ?
 10. A może wcześniej wtopić taki zaokrąglony drucik, który będzie stanowił jakby stelaż ?
 11. Zapomniałem dodać, że nie mam tej małej brakującej części
 12. Zastanawiam się jak to naprawić (oryginalny Nab REVOX-a). Może jakieś pomysły, sugestie ? Za wszystko z góry dziękuję
 13. Dulon, ty masz (widok od spodu) taki talerzyk ? Wydaje mi się, żeby pasował. Ten ze zdjęcia jest od TEAC X-10R. Spróbuję załatwić aby porównać talerzyk od TASCAM 32. Wszystko było podobne.
 14. Tak talerzyk wygląda od spodu I dalej
 15. W/g mnie to nie jest dobry pomysł z tym drukiem 3D. Dulon, odkręć u siebie i zobacz od spodu, tam trzeba przykręcić mosiężny talerzyk, wszystko musi być idealnie w punkt.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.