Jump to content

Owca

Użytkownicy
 • Content Count

  22
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

3 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. DAC jest wpięty cały czas. Stary Sony jako transport po COAXie idzie do DAC potem do WBA a potem do końcówki. WBA kupiłem mega okazyjnie jako egzemplarz po-odsłuchowy. Też się na niego czaiłem z rok. Nie żałuję zakupu. Mam trzecią generację Firebirda. Dużo też tutaj do gadania ma wpływ użytych lamp. Może kiedyś poeksperymentuje coś z NOSami. Miałem kiedyś pierwsze BMN B2, bardzo dobrze je wspominam. Preamp na pewno wniesie coś od siebie, ale jak się zachowa z twoimi BMN to już wróżenie :). Uważam że powinieneś sam sprawdzić!
 2. Przez dwa lata słuchałem na DAC Benchmark 1 HDR z regulacją głośności wpiętym do końcówki. Od pół roku słucham na preampie dual mono Firebird (WhiteBird Amplification). Są tam dwie lampy Gold Lion ECC 88. Jak dla mnie jest o wiele lepiej. Dźwięk jest dociążony, gładki, pojawiło się więcej basu i przede wszystkim instrumenty mają fantastyczną "dźwięczność". DAC miał natomiast nieco lepszą informację o fakturze basu i ciut więcej informacji w górnym paśmie.
 3. Wierzę w Czarnoksiężnika z krainy Oz. W mojej kamiennicy mam bardzo podłe okablowanie w ścianach. Kupiłem z ciekawości używany Isotek EVO Premier za 300 zł i podłączyłem do Benchmark DAC 1 HDR. Ku mojemu zdumieniu poprawa była natychmiastowa. 1,5 m kabla może zmienić brzmienie! Tylko trzeba spróbować. Sam byłem kablosceptykiem przez 10 lat.
 4. Estradowa jest jej budowa Ale to końcówka używana również do masteringu w studiach nagrań. Pasmo równe jak stół, neutralna ale nie agresywna, jaskrawa W przyszłości zaczaje się na jakiś dobry lampowy preamp, żeby trochę dosłodzić dźwięk
 5. Yamaha PC 2602M, młodszy kuzyn Yamahy P 2200 2 x 400 W przy 4 om bałem się trochę tej niskiej efektywności 87db kolumn ale dzisiaj osiągnąłem taki poziom głośności czystego dźwięku że zaczęło mi dzwonić w uszach :) i musiałem ściszyć Kontrola basu jest taka, że można oceniać jak naciągnięta jest membrana bębna basowego kiedy uderza w nią stopa perkusyjna.
 6. Witam Od dwóch dni słucham Infinity Renessaince 90. Inna jakość, inny świat! Pozdrawiam wszystkim klubowiczów!
 7. Zrobiłbym tak, gdybym je miał pod ręką. Pytam, bo może są tu w klubie osoby które słyszały dwie wersje Ardenów
 8. Cześć Może mi powiedzieć jaka jest różnica w brzmieniu Tannoy Arden vs Tannoy Arden mk II. W tych pierwszych jest głośnik ALNiCo HPD 385A Dual a mk II już inny. Czy jest to różnica mała czy raczej znacząca dla całości dźwięku? Pozdrawiam Łukasz
 9. Owca

  Żywotność kolumn

  Moje Kef Reference 104/2 - wersja SP3037, basowce na gumowym zawieszeniu z roku około 1987 także nie dzieje się nic :). Pytanie jest inne, jak się ma jakość aktualnie produkowanych membran gumowych do tych produkowanych 30 - 40 lat temu. Czy okażą się tak samo wytrzymałe?
 10. Owca

  Yamaha PC4002M

  Sprawdzi się też w domu. Mam jej młodszą siostrę Yamaha PC2602M. Zaryzykowałem i nie żałuję. Gra to bardzo dobrze. Oczywiście zależy z czym to zestawimy.
 11. Owca

  DAC z dobrym USB

  Benchmark DAC1 HDR (lub jego pochodne) - bardzo dobry po USB
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.