Jump to content

alrob

Użytkownicy
 • Content Count

  17
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutralny

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. . Z konstruowałem ten wzmacniacz w latach 80, do tej pory go mam, choć prawie nie wykorzystuje, bo posiadam wykonany też przez siebie lepiej grającą końcówkę na mosfetach. Ja w tym układzie poczyniłem trochę zmian, stopien napięciowy zasiliłem z zasilacza stabilizowanego napięciem 45v, a stopień końcowy 40v Tranzystory mocy to jeszcze oryginały 2sa1302/ 2sc3281. Teraz tanie 2sc5200/ 2sa1943 które z powodzeniem można zastosować. Również sterujące 2sc5171/2sa1913. Ale najważniejszą rzeczą to wywalenie kondensatora z pętli sprzężenia i włożenie integratora tzw DC SERVO. Diametralnie poprawia się fazowość wzmacniacz zaczyna zupełnie inaczej grać, szybki głęboki bas który nie zachodzi na średnie, lepsze wysokie. Ja robie to na LF356, LF156 lub Czeski MAC156. To dobry układ do tego typu zastosowania bo ma w strukturze dodatkowe fety do offsetu. W koskadzie pare piko far, na wejściu tez zmienić filtr, a kondensator wejściowy MKT i calkiem przyjemnie zagra. Ale jak mówię najważniejsze DC SERVO.
 2. alrob

  Accuphase c2810 klon

  A ja tak czytam i mi się wydaje, ze autor w ogóle nie widział schematu praktycznego- ideowego układu AAVA. Pisze ze strony Accuphase informacje reklamowe.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.