Jump to content

damazy

Użytkownicy
 • Content Count

  208
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

141 Dobry

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Spoko. Nie żebym był nachalny 😉 Ale ciekawy jestem 😀 Już się nie mogę doczekać kiedy dostanę od Ciebie Copulare na testy.
 2. Miroslav1 jakie są różnice w brzmieniu jak France są z podstawami i bez podstawek?
 3. A ja jednak będę się upierał przy tym że, kable, listwy sieciowe, gniazdka sieciowe czy zewnętrze zasilacze, trzeba zaliczać do kategorii akcesoriów. O przejrzystość tego wątku bym się nie martwił ponieważ to nie jest klub danej marki żeby pisać tylko o jednej firmie. Każdy może napisać jakie ma kable w jakim systemie i z czym porównywał. Takie informacje są bezcenne dla nas wszystkich.
 4. Mi się wydaje że pasuje, ponieważ ten wątek jest też o akcesoriach. A przecież oprócz źródła, wzmacniacza i kolumn to wszystko inne można nazwać akcesoriami 😉 Może byśmy tak rozwinęli temat kabli, listw sieciowych, zasilania. No i oczywiście nie zapomnieli o podstawach antywibracyjnych 😉 Najlepiej jak na ten temat wypowie się założyciel tego wątku 🙂
 5. No i zaślepki Cardasa podłączone 🙂 Pierwsze co rzuca się na uszy to lekkie wygładzenie krawędzi i moja uwaga skierowana jest na bas. Ale nie żeby było go więcej. Po prostu stał się wyraźniejszy i przez to ma się wrażenie lekkiego pogrubienia ale tak naprawdę to nie jest go więcej. Można to odebrać jako lekkie ocieplenie i nie każdemu może się to spodobać. Zwłaszcza fanom surowego i ostrego brzmienia. Ma to wpływ na barwę gitar elektrycznych. Słychać je wyraźniej ale jest to kosztem tej przybrudzonej i twardej barwy. Poprawiła się za to głębia sceny. To nie są jakieś tam spektakularne zmiany ale są słyszalne. Dla mnie te zaślepki poprawiły dźwięk i ja bym je zostawił w ATC. Ale dla kogoś kto ceni sobie surowy i ostry dźwięk może być odrobinę za gładko i ciepło. Także jeżeli chodzi o ATC to radzę sprawdzić czy takie coś pasuje i ewentualnie później kupić.
 6. Ale pięknie to ująłeś. Trafiłeś w punkt. Zastanawiałem się jak to przekazać bo to cały czas towarzyszy mi ta wiarygodność i zwyczajność przy słuchaniu na ATC.
 7. Jasne że wypróbuje zaślepki Audio EX i spróbuję też zaślepki Cardasa. Później opiszę co tam usłyszałem. Co do ATC P1 i PRE CA2 to świetny tranzystor. Im dłużej na nim słucham tym bardziej mi się podoba. To nie jest wzmacniacz który od razu zwróci na siebie wagę czymś charakterystycznym. I to chyba jest jego największą zaletą, zaraz za basem i energią która jest potężna. To wzmacniacz który brzmi naturalnie i swobodnie, powoduje że dźwięk staje się koncertowy. Gitary elektryczne brzmią fenomenalnie. Brzmią twardo i z tą przybrudzoną barwą. Bas jest mocny i energetyczny. Już dawno nie słuchałem płyt Marcusa Millera a na tym wzmacniaczu Marcus brzmi po prostu jak na żywo. Każdy gatunek brzmi co najmniej dobrze. Uniwersalny i niczym nie denerwujący wzmacniacz. Porównywać do Audio Rescherch nie będę bo to wzmacniacze z różnych przedziałów cenowych a do tego staram się nie porównywać tranzystora z lampą bo to jest trudne do przekazania 😉
 8. No a ja jestem winny wytłumaczenia się ponieważ napisałem że podzielę się tym co usłyszałem jak dokręce kluczem zaciski kabli głośnikowych. Niestety nie zrobiłem tego doświadczenia ponieważ sprzedałem swojego Audio Rescherch i nie miałem jak tego doświadczenia zrobić. Mam nadzieję że lada dzień zawita u mnie mój upragniony i wymarzony Jadis I88 😀 Na chwilę obecną mam pożyczoną od kumpla końcówkę mocy ATC P1 oraz PRE ATC. I tak sobie słucham. Ale kluczami nie będę nic dokręcał ponieważ to nie mój sprzęt i nie chce zrobić jakieś tam ryski.
 9. Żeby napisać Ignorant o Miroslav1 to chyba trzeba nie znać znaczenia tego słowa. I mam nadzieję że właśnie w tym przypadku tak jest. Bo inaczej kim trzeba być żeby człowieka który zajmuje się audiofilizmem koło 30 lat i który ma takie doświadczenie ze sprzętem z wyższej półki i który dzieli się tym doświadczeniem i wiedzą. No co trzeba mieć w głowie żeby takiego człowieka nazwać ignorantem? Ten wątek właśnie jest o doświadczeniach. Będziesz miał coś w domu i sprawdzisz to się podziel swoimi wnioskami. Jakiekolwiek one by nie były. Natomiast propozycje typu widzę że coś jest tak zrobione to wiem jak działa, chociaż nie miałem z tym do czynienia. To coś w stylu. W tym DAC u jest kość sabre to ja już wiem jak to gra, chociaż tego nie słyszałem. Albo jeszcze lepsze. Widzę wykres danego głośnika to już wiem jak brzmią te kolumny. Jeszcze długa droga przed Tobą. Proponuję przeczytać opinie na temat Isol Coupling 2.0 albo Franc Audio. Potem wziąć to na testy do siebie i zweryfikować to z opiniami które przeczytałeś na tym forum. I właśnie takimi wnioskami się podziel. Bo nie dość że to ty jesteś Ignorant w temacie audio to jeszcze jesteś pan leń. Sam nie przetestujesz to jeszcze zarzucasz innym snobizm że niby liczą się wydane pieniądze. Najłatwiej jest pisać puste dyrdymały niczym nie podparte.
 10. No Panowie faktycznie temat dokręcenia śrub mnie też zaciekawił😁 Jutro najpierw dokręcę kable głośnikowe we wzmacniaczu i w kolumnach no i oczywiście napisze jaki to miało wpływ na dźwięk. Jeżeli coś tam usłyszę na plus to dokręcę też głośniki kluczem dynamometrycznym.
 11. Isol to zupełnie inna droga niż Franc. Isol to analogowa barwa i gładkość natomiast Franc to precyzja i rozdzielczość no i ta szlachetność. Tu nie ma lepsze gorsze. Po prostu inne podejście do tematu. France sprawdzałem tylko pod źródłem bo tam słyszę najwieksze zmiany w dźwięku ale oczywiście podłoże też pod wzmacniacz. Podejrzewam że będzie tak jak z Isolami. Charakter Franc będzie taki sam jak pod źródłem tylko nie aż tak słyszalny. Co do Copulare to już się nie mogę doczekać żeby je przetestować :-)
 12. No i podstawki Franc Audio przetestowane także mogę pare słów napisać. Wpływ tych podstawek na dzwięk jest tak duży że nawet początkujący audiofil usłyszy. A to za sprawą tego że basu jest mniej, ale jest on lepszy. To znaczy niżej schodzi i jest bardziej rozdzielczy i dynamiczny. W ogóle dźwięk stał się bardziej roździelczy w całym paśmie. Poprawiła się szczegłółowośc i oczyściło się tło, ale żadne tam czarne. Przynajmniej u mnie, dzwięk był jaśniejszy, w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Ale najważniejsze jak dla mnie jest pierwsze wrażenie. A w pierwszym momeńcie co przyszło mi do głowy to. Ło ale szlachetny dźwiek. Nie wiem jak to nazwać, bo to jest ciężkie do opisania. Ale tak ja to odbieram, jako szlachetność. To było coś takiego jakbym lepszy kabel IC podłączył. I ta właśnie szlachetność sprawia że to co robią te France z dźwiekiem bardzo mi się podoba. No i dodam że to coś cały czas słychać. To nie znika po paru dniach. Cechy brzmienia które opisałem sprawdzą się w systemach gdzie brakuje roździelczości a basu mamy w nadmiarze. Natomiast ta szlachetnośc barwy sprawdzi się wszędzie, bo takie coś chyba każdy lubi. Polecam przesłuchać i wypróbować bo warto :-)
 13. No a ja się pochwale że dostałem dziś od Miroslava podkładki Franc Audio na testy. Troszkę posłucham i oczywiście napisze jak się sprawdziły w moim systemie.
 14. Faktycznie pasują kolorystycznie. Bardzo jestem ciekawy twojej opinii. Ciekawe czy będzie się pokrywać z tym co ja u siebie usłyszałem.
 15. Posłuchaj parę dni i wyciągnij te banany. Wtedy będziesz miał tak naprawdę najlepsze rozeznanie w tym co one dały. Czasami jak coś nowego wpinamy mamy za duże oczekiwania i możemy czuć niedosyt lub wręcz niesmak. Niestety sprzęt musi się ułożyć i nasze ucho czy tam mózg 😉 też musi się oswoić ze zmianą. Dlatego zawsze polecam posłuchać parę dni a później wypiąć i wtedy wiemy czy brakuje nam czegoś czy jednak po pozbyciu się danego elementu czujemy ulgę.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.