Jump to content

phoenix_pl

Użytkownicy
 • Content Count

  338
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

54 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Witam wszystkich. Tak sobie czytam i zastanawiam się dlaczego jeszcze mnie nie ma w tym klubie skoro kolumny Vienna Acoustics goszczą u mnie od paru ładnych lat. U mnie graja konkretnie Beethoven Concert Grand. Elektronika się zmieniała, a kolumny nie. To chyba najlepsza dla nich referencja. Czasem w głowie pojawia się pytanie, co by mogło zagrać jeszcze lepiej ale później siadam, włączam muzykę i zapominam, że o tym myślałem. Ale myślę, że ma tak większość z nas. Po prostu w miarę jedzenia apetyt rośnie.
 2. Czytam was czytam i coraz bardziej otwieram oczy ze zdziwienia. Dla mnie osobiście gra cały system. Każdy element coś wnosi od siebie. I jak uda wam się już zbudować ten idealny to uwaga, NIE znaczy to, że zagra on dobrze z każdym nagraniem. To dlatego iż nagrania rejestrowane są na różne sposoby i z różną jakością, a potem jeszcze się w nich "grzebie". Jak ktoś ma jakiekolwiek doświadczenie ze słuchawkami i miał okazję mieć więcej niż jedną parę na raz topowych to powinien wiedzieć o czym mówię. Jeden utwór będzie brzmieć lepiej na jednych słuchawkach, a drugi na innych. Które w takim ra
 3. Chodzi o pewne cechy brzmienia, a nie o całość jako taką.
 4. Zdecydowanie przeciw. To jest impreza masowa i nie ma w obecnej chwili racji bytu. Nie wiem na co jeszcze czekają organizatorzy i dlaczego nie ogłosili na stronie www, że w tym roku imprezy nie będzie. To były też dobry czas by imprezę przenieść na inny miesiąc na przykład na początek września lub czerwiec. Taka zmiana terminu zwiększy szansę, że impreza się odbędzie w 2021.
 5. Nie insynuuję, że ktoś tutaj kłamie tylko, że ktoś nie jest jeszcze doinformowany/poinformowany. Ja natomiast już zastanawiam się co będzie w przyszłym roku?
 6. Nie słychać. To tylko wiara. Jeden wierzy w Allaha inny w kable. Powtarzam. Gorąca wiara. Niestety nie zgadzam się z Tobą. I zmiany nie są tylko na granicy percepcji. Największe różnice jak do tej pory słyszałem na kablu sieciowym. I nie bałbym się ślepego testu. I nie chodzi o to, że kable są magiczne ale wpływają jakoś elektrycznie na cały układ. Pewnie tak samo jest z kablami cyfrowymi. Na 100% transmitują ten sam sygnał cyfrowy, te same zera i jedynki lecz oprócz tego jakoś elektrycznie wpływają na cały układ / system audio.
 7. W zeszłym roku byłem. W tym bym nie pojechał nawet gdyby się odbyła. Szkoda ryzykować. Ale to tylko moje zdanie.
 8. Oczywiście- mam nadzieję, że RT Project odpowie tu bezpośrednio. Na ich stronie znalazłem: "Przetworniki DAC są taktowane zewnętrznym zegarem MCLK o minimalnych szumach fazowych, przesyłanym różnicowo (sumaryczny jitter <1ps R.M.S). Sygnał MCLK nie jest odtwarzany z sygnału SPDIF/USB tak jak w innych przetwornikach." Trochę w pokrętny sposób ale chyba to znaczy, że używają wewnętrznego zegara do taktowania danych USB. W takim razie pytanie brzmi dlaczego słychać przewody? To trochę tak jakby telewizor do którego przesyłamy sygnał cyfrowy wyświetlał "okrąg" n
 9. To zapytaj jeszcze producenta czy ponowne taktowanie sygnały jest robione też dla wejścia USB. Czasem jest tak, że DAC który w marketingowym opisie ma coś takiego robi to tylko dla jakiegoś jednego wejścia, a dla pozostałych, w tym USB, brak jest ponownego taktowania sygnału. Problemem może też być pętla masy. Możesz zrobić test i podłączył jakiś analizator stanów logicznych który pozwoli analizować dane portu USB. Podepnij go najpierw jednym, a potem drugim kabelkiem i zobaczysz, że dostaniesz na wyjściu ten sam sygnał cyfrowy.
 10. O tym też już była dyskusja. Kabel na który wydałeś sporo pieniędzy zapewnił tylko mniejszy jitter. Po prostu ten parametr jest bardziej stabilny przy drogim kablu. Jest on bardziej odporny na zakłócenia jakie u Ciebie w tej konkretnej konfiguracji występują. Gdyby Twój DAC miał na wejściu dodatkowy bufor i przetaktowywał sygnał to nie byłoby żadnej różnicy między kablem z drukarki, a Twoim za 4kzł. Jestem daleki od wyśmiewania kogokolwiek. Kluczem jest zrozumienie pewnych kwestii. Kable mają wpływ na brzmienie. Jednak jak już napisałem w tym konkretnym przypadku chodzi moim zdaniem o
 11. Kablem sieciowym przesyła się muzykę w formie cyfrowej, a nie analogowej. Więc to co piszesz o częstotliwościach powyżej 20khz nijak nie ma zastosowania i wpływu.
 12. Niestety nie masz racji. Producent nie może wywierać presji na dystrybutorze odnośnie ceny odsprzedaży, a ten nie może jej wywierać na dealerze. Każda takie działanie to zmowa cenowa i podpada pod paragraf.
 13. To się nazywa wolny rynek. Dla mnie to się nazywa strata czasu. Wyciąłeś moje zdanie z większego kawałka tekstu i straciło ono kontekst. Chciałbym po prostu mieć zaufanie do branży, a okazuje się, że grają bardzo nieczysto i sprzedażą jednego klocka chcą mieć załatwiony przychód na cały miesiąc.
 14. Akurat na Moon'a jestem w stanie coś ugrać. Najpierw miałem końcówkę mocy, teraz 390'tkę więc jakieś pole do negocjacji jest.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.