Jump to content

phoenix_pl

Użytkownicy
 • Content Count

  301
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

34 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Akurat tutaj jestem mile zdziwiony bo w starym systemie robiłem próby z uziemieniem i bez uziemienia ekranu CAT5 i podobnie jak Ty nie zauważałem różnicy dźwiękowej. Samo uziemienie kabla w tamtym systemie podobnie jak u Ciebie nie różnicowało sygnału. Parę lat temu w 100osobowej firmie z dużą serwerownią w ramach reorganizacji strukturalnego okablowania budynku ciągnąłem po piętrach kable CAT5 koloru niebieskiego (może Ci to coś podpowie?) wzdłuż bardzo dużej ilości kabli prądowych rynienki mocno wypełnione nimi miały 50cm szerokości a zabezpieczenie na sumioe wynosiło 3x250A 400V. CAT5 nie były uziemiane i nic się z transmisją danych nie działo. Uważałem tylko żeby bardzo łagodnymi dużymi promieniami je zaginać żeby nie naruszyć wewnętrznej geometrii skrętek jak i samego ekranowania. Tak że trochę rozumiem Twoje zdziwienie ale audio to nie przemysłówka. Ja nie napisałem iż słyszę, usłyszałem czy też testowałem różne kable sieciowe (skrętka) tylko, że jest logicznym iż nieuziemiony ekran będzie powodował iż taki kabel będzie miał gorsze właściwości niż ten bez ekranu. I teraz zacytuję coś z czym się zgadzam w 100% I dalej odnośnie lepszych, gorszych kabli sieciowych (skrętki) Chcecie zweryfikować to trzeba zgromadzić kilka urządzeń audio różnych producentów i potraktować je dwoma kablami sieciowymi. Pewnie na niektórych będzie słychać różnicę, na innych nie, a może także okazać się, że kabel który lepiej grał z jednym na innym daje gorszy rezultat. Ale moim zdaniem nie ma sensu inwestować w kable pieniędzy idących w wielokrotność tysięcy złotych.
 2. Twój telewizor przez oba kable dostaje taki sam sygnał cyfrowy. Dlaczego więc miałaby być jakaś różnica? Może dlatego iż po tym gorszym kablu płynie coś jeszcze co zakłóca przetwarzanie sygnału cyfrowego w Twoim TV. Gdyby Twój TV był w stanie uniknąć wpływu tego co może indukować się w kable sieciowym to by nie było różnicy. Nie potrafi więc jest różnica. Tak przy okazji. Każdy kabel sieciowy (mówię tutaj o skrętce) posiadający ekran musi być uziemiony przynajmniej od jednej strony. Oczywiście mówię tutaj o uziemieniu ekranu. W przeciwnym razie jego właściwości będą gorsze od kabla bez ekranu. Tak jak Ci odpowiedziałem na priv, jest to Moon 390.
 3. Coś gdzieś w takim razie musi być "zjumane" po drodze. Oba kable prześlą DOKŁADNIE TAKI SAM sygnał cyfrowy. Nie wiem co później u Ciebie przetwarza ten sygnał cyfrowy na analogowy. TV czy może jakiś Chromecast czy coś coś innego.
 4. Dane przesyłane jakimkolwiek kablem RJ45 będą takie same. Tutaj chyba nie ma żadnej wątpliwości prawda? Co więc powoduje różnice, bo zakładam, że skoro słyszysz to pewnie jakieś są? Ano implementacja wejścia LAN w urządzeniu która przy jednym kable trochę bardziej, a przy innym trochę mniej wpływa na dźwięk. Wniosek. Dobre urządzenie nie powinno dawać różnic przy różnych kablach RJ45.
 5. Kiedyś byłem przeciwnikiem urządzeń które mają więcej niż jedną funkcję ale zmądrzałem tzn moje uszy zweryfikowały ten pogląd. Dzisiaj sam używam DAC + Streamer w jednym (Simaudio Moon 390 - jak dobrze będzie negocjował to trochę powyżej 20k kupisz nówkę, mogę pomóc w negocjacjach bo jednego kupiłem dla siebie). Z technicznego punktu widzenia też ma to sens. Jak wiemy problemem często jest jitter przy przesyłaniu sygnału cyfrowego (o ile nie ma retaktowania w DAC'u - znam tylko kilka urządzeń które to robią) i zakłócenia podczas tego procesu. Obie te rzeczy likwidujemy gdy mamy Streamer + DAC w jednym. Najpierw bowiem mamy rozkodowanie pliku audio do formatu którym można nakarmić DAC'a, a następnie konwersję do sygnały analogowego z taktowaniem DAC'a. Sam używam i jestem zadowolony. Aha, wspomniane urządzenia jest też przedwzmacniaczem i wzmacniaczem słuchawkowym. Obsługuje natywnie Tidal, może działać jako end-point Roon oraz ma obsługę MQA. To tylko część jego funkcjonalności. Słucham na nim na AudioQuest Nighthawk które sygnaturą brzmienia są podobne go twoich LCD-3. Bartok'a też słuchałem i porównywałem z Moon 390. Przy różnicach jakie słyszałem nie było warto moim zdaniem wydawać 2,5 razy tyle. Moon 390 cennikowo to 26k, a Bartok to 62k (opcja ze wzmacniaczem słuchawkowym).
 6. Rozwiązaniem problemu są moim zdaniem jest streamer + DAC w jednym. Streamer koniecznie z wejściem LAN (RJ45). Dlaczego? Ano jak wiemy problemem często jest jitter przy przesyłaniu sygnału cyfrowego (o ile nie ma retaktowania w DAC'u - znam tylko kilka urządzeń które to robią) i zakłócenia podczas tego procesu. Obie te rzeczy likwidujemy gdy mamy Streamer + DAC w jednym. Najpierw bowiem mamy rozkodowanie pliku audio do formatu którym można nakarmić DAC'a, a następnie konwersję do sygnały analogowego z taktowaniem DAC'a. Sam używam i jestem zadowolony.
 7. [Hidden Content] Ale kolor tylko "gold" można wybrać 😛
 8. Słuchałeś/porównywałeś z Accuphase? (tak przy okazji to aktualnie ktoś chce sprzedać Gryphon Diablo 300)
 9. Możesz kupować, jest na ebay'u po 4000 EUR.
 10. To jaka to jest integra i z czym była porównywana jeżeli można wiedzieć?
 11. Ale chyba inaczej powinien być wyceniony ten roczny jeszcze na gwarancji i np. pięcioletni?
 12. Ciezko teraz cokolwiek sprzedac, a jak ludzie chca placic grosze to odechciewa sie sprzedawac. Załóżmy, że sprzęt cennikowo kosztuje 50k. Ile procent tej ceny cennikowej powinien kosztować ten sam sprzęt tylko, że 5'cio letni z drugiej ręki? Teraz nich sprzęt kosztuje 50k ale EUR ile wtedy powinien procentowo kosztować znowu po 5 latach z drugiej ręki?
 13. Dlaczego tak długo każesz nam czekać?
 14. Goldenear Triton Reference Nie znałem ani jednej ani drugiej marki. Zawsze można się czegoś ciekawego dowiedzieć. Jak to nie pasuje? Dla kolegi @Mima to pewnie najlepsza integra na świecie skoro się na nią zdecydował i jest zadowolony.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.