Jump to content

phoenix_pl

Użytkownicy
 • Content Count

  126
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

4 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. No więc na początek zdecydowałem tak... Transport + DAC + wzmacniacz słuchawkowy w jednym czyli Moon 390. Tym samym wracam do klubu SimAudio. Wracam, bo chociaż już nie mam, to wcześniej miałem końcówkę mocy tej firmy. Grała bardzo fajnie, a jak się później okazało, dwie takie same końcówki użyte jako monobloki zagrały jeszcze lepiej i to lepiej nie było na granicy percepcji, a wyraźnie słyszalne. Wybrana opcja oszczędzi mi zabaw z Malinką (allo digital one signature), a czas jest dla mnie ostatnio bardzo krytycznym zasobem. Sprzęt dotrze do mnie w przyszłym tygodniu po czym i Moon 390 i AudioQuest NightHawk będą musiały się wygrzać. Ciekawy jestem jak wypadną AKG K701 w porównaniu do NightHawk'ów? Mam nadzieję, że to wystarczy mi na kilka miesięcy po czym zaczną się nowe poszukiwania czyli: 1. sprawdzanie czy będzie sens inwestowania w osobny wzmacniacz słuchawkowy poprzez porównywanie do Moon'a 390. Podobno jeden z najlepszych to Cary Audio CAD 300 SEI SE (gdzie SE oznacza lepsze komponenty i lepsze lampy), a może taki Leben CS-600X który mógłby także napędzić mi kolumny. Kurcze, staram się uciekać od lamp bo nie są tak bezobsługowe jak tranzystor ale coś w nich jest co przyciąga! 2. szukanie lepszych słuchawek. Mam parę typów i zamiar ich wstępnej weryfikacji na tegorocznym AVS. Oj sporo czasu spędzę przy słuchawkach, więc jeżeli jakiś "typ" będzie zajmował słuchawki po 15-20 minut to możecie mi zwrócić uwagę :P.
 2. Nie słuchałem jeszcze d8000 więc trudno mi cokolwiek o nich powiedzieć, a tym bardziej pożądać.
 3. Jak widać po moim koncie to na chwilę bieżącą stuknęło mi już 13 lat. Jak to bywa z każdą miłością, czasem płonie mocnym ogniem, a czasem słabnie. Więc i czasem pisałem tutaj więcej, a czasem mniej. Lata 2004-5 o których wspominasz, wtedy mnie "tutaj" nie było. W 2004 to granie z plików było chyba jeszcze w powijakach? więc czego mam szukać? Zresztą jak każdego interesuje mnie stan na dzień dzisiejszy, no powiedzmy ostatni rok, dwa bo sporo się dzieje w "temacie" i jestem zdania, że granie z plików może z powodzeniem zastąpić niejeden porządny system.
 4. A po co? By tacy jak ty teoretycy i mistrzowie-przetrawiania-tego-co-w-necie-przeczytają mieli paliwo do zalewania forów nieistotną i nikomu nie potrzebną papką? Może po to żeby można było merytorycznie podyskutować, odnieść się do rezultatów, samemu spróbować, a darować sobie osobiste wycieczki.
 5. Ciekawi mnie pewnik punktu 1. Inne punkty chyba nie skoro już wybrane. Najpierw bym określił jaki rodzaj, styl, gatunek muzyki mnie interesuje. Co do punktu pierwszego to pomyślałem, że to byłby transport tanim kosztem którego nie żal będzie się pozbyć gdyby okazało się, że jest "słaby". Słuchawki na start mam czyli moje kilkuletnie poczciwe AKG K701 i nowy nabytek czyli AudioQuest NightHawk. Cała reszta nie jest postanowiona. To co opisałem to punkt wyjścia, plan który jednak mogę zmienić w każdej chwili.
 6. Trochę, a nawet bardzo brakuje mi w tej całej dyskusji uwag merytorycznych i metodycznego podejścia. Próbowałem pisać dlaczego możne być tak, a nie inaczej ale cala dyskusja przerodziła się we wzajemne przegadywanie się. Żeby nie było wątpliwości nie mam tutaj na myśli tylko souchchaser'a ale sporo innych osób. W dawnych czasach kiedy odtwarzanie z plików dopiero raczkowało, nabyłem squeezebox'a. Miałem wtedy też transport w postaci Denon DVD-1930. Odwiedził mnie znajomy ze swoim zlampizowanym CD. Podpięliśmy oba urządzenia do wzmacniacza i zaczęliśmy porównywać na tej samej płycie, na tej samej głośności przełączając tylko wejście na wzmacniaczu. No i różnica była i to spora na korzyść DVD-1930. Trochę ten nasz test był do kitu bo przecież oprócz samego transportu przetestowaliśmy także DAC'a i sekcję analogową w naszych transportach lecz nie o to tutaj chodzi. Chodzi o to co napisałem powyżej. Piszcie merytorycznie. Co zrobiłem, co porównałem w jaki sposób, a wtedy inni mogą się wypowiedzieć czy ich zdaniem metodologia była odpowiednia, co mogło wpłynąć na zmiany itd. To, że zmiana transportu może mieć wpływ na dźwięk w systemie to jest jasne. Pytanie tylko czy to sam transport ma na to wpływ czy może reszta systemu? I nawet jeżeliby tak było, że CD za 2k mógłby zagrać tak samo jak ten za 50k to nie liczcie na to, że producenci sprzętu pokażą wam jak to zrobić. W końcu to oni by na tym stracili. Testujcie sprawdzajcie, a jak znajdziecie tego złotego Grala to się nim podzielcie. Szkoda tylko, że nie ma śladu po tych testach, niczego zapisanego, żadnego protokołu, listy sprzętu, jak było to podłączone, czy zawsze reszta systemu była taka sama itd. Tak może wierzyć lub nie wierzyć na słowo i przegadywać się jak to ma miejsce przez 90% tego wątku. Wszystko zależy od tego jak to połączysz. Schemat blokowy to jedno (nawet nie wiem czy jakiegoś konkretnego urządzenia czy jakiś ogólny), a szczegóły implementacji to drugie. Są pewne standardy np. Przy połączeniu SPDIF dane taktowane są zegarem nadajnika, ale już w samym odbiorniku dodatkowo możesz zaimplementować bufor i przetaktować sobie dane raz jeszcze żeby uniezależnić się od zegara i jittera nadajnika. Organizuj spotkanie, jak nie jesteś z drugiego końca Polski to chętnie posłucham takiego porównania.
 7. a dokładniej? skąd sygnał mclk?...w przypadku transmisji innej niż i2s. jaki jitter? Powodów różnic pomiędzy transportami jest wiele.Można je podzielić na dwa poziomy: hardware-czyli możliwości i parametry zarówno nadajnika jak i odbiornika software- czyli oprogramowanie np.korekcji błędów. W systemach cyfrowych zawsze jedno urządzanie jest tym "master" i to ono narzuca warunki transmisji, a robi to taktując swoim zegarem. Nie znaczy to jednak, że ten zegar jest super dokładny (więc ma swój jitter) oraz to, że odpowiedź drugiej strony nie będzie miała żadnych dodatkowych opóźnień (dodatkowy jitter). To tak ogólnie. Ale żeby być bardziej dokładnym musielibyśmy rozpatrywać konkretny przykład.
 8. Czyli że 2+2=5? Czyli, że zegar urządzenia który jest wykorzystywany jako master clock wprowadza jitter.
 9. Czyli z tego co piszesz to gdyby udało nam się odseparować od zakłóceń w sieci to "bylibyśmy w domu". Czy więc zamiast kupować drogie audiofilskie urządzania które temu służą nie dałoby się zastosować zwykłego UPS'a? (oczywiście chodzi o UPS typu on-line").
 10. Nieźle... Jak tylko zdecyduje się na jakiiś wzmak słuchawkowy to tych słuchawek też posłucham. Polecasz je bo sam na nich słuchasz? Podejrzewam, że albo zdecyduję się na wzmacniacz słuchawkowy w najbliższych dwóch tygodniach albo poczekam do tegorocznego AVS, w końcu został tylko miesiąc.
 11. No przecież stamtąd kupiłem i kupuję od 10 lat. To najpopularniejszy serwis aukcyjny. Używki cdt2 chodzą po 750usd. Jak sobie radzisz z krzaczkami (jakiś google translator) bo jakoś nie widzę opcji przełączenia na angielski.
 12. https://item.taobao.com/item.htm?ft=t&spm=a21m2.8958473.0.0.546b2363wHHwBV&id=543991442190 To jest ich sklep 🙂 No i dostaje wszystko jako gift. Faktycznie cena za daca kosmiczna . Jesteś pewny? Wszedłem na główną stronę i wygląda mi to na jakiś portal z mnóstwem różnych rzeczy. Zresztą na stronie którą ja podałem jest informacja, że to jest ich oryginalny sklep oraz, że nie gwarantują iż produkty na stronach jak alibaba i inne są oryginalne. Poza tym cała ich strona, ta podana przez Ciebie, jest w krzaczkach. Nawet nie widziałem możliwości zmiany na angielski.
 13. Moim zdaniem 'all in one' ma większy potencjał, a to czy zostanie wykorzystany to inna sprawa. O typach połączeń już pisaliśmy i o tym, że w systemach cyfrowych master clock powinien być zawsze jeden, czy to zewnętrzy czy to zegar któregoś z urządzeń. W przypadku o którym piszesz poprawa jakości może wiązać się z tym iż ten zewnętrzny zegar jest po prostu dokładniejszy niż zegary w każdym z poszczególnych urządzeń. Gdyby taki zegar, o tej właśnie dokładności był wykorzystany w jednym z urządzeń to ten zewnętrzny nie byłby potrzebny. Problemem jest chyba nasze lenistwo. Każdy co mówi ma swoje zdani, a trzeba by było zrobić kilka testów, opisać całą metodologię i dać sprawdzić innym czy czasem nie popełniliśmy gdzieś błędów. W przypadku transportu CD to chyba obie funkcje. Bo jak transport CD prześle dane bez ich odczytania? Dlaczego na urządzenia które odczytują płyty CD i wysyłają sygnał cyfrowy mówimy transport CD? Jestem pod wrażeniem takiej koncepcji 😉 No i jeszcze dochodzi jeden mały nieistotny problem. Najpierw te płyty trzeba by było zgromadzić, a to też zajmuje czas. Czy ktoś się orientuje czy jest jakiś ogólnoświatowy numer/indeks/znacznik po którym jednoznacznie można zidentyfikować płytę? Np. Mam płytę CD, sprawdzam ten indeks i później "idę sobie" do takiego Tidala i tam wyszukuję ten indeks żeby mieć pewność że słucham właśnie tej płyty.
 14. Takie do mieszkania, żeby było jaśniej? Możesz je wykorzystać jak tylko chcesz. Jeżeli na co dzień laserem oświetlasz mieszkanie to te dodatkowe "światło" ze światłowowdu będzie jak znalazł.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.