Jump to content

phoenix_pl

Użytkownicy
 • Content Count

  342
 • Joined

 • Last visited

 Content Type 

Profiles

Forums

Calendar

Blogs

Magazyn Audio Stereo - artykuły, recenzje, testy

Sklepy

Opinie o sprzęcie

Producenci

Modele

Wytwórnie

Wykonawcy

Płyty

Opinie o płytach

Typ sprzętu

Ogłoszenia (sprzęt i płyty)

Ogłoszenia płyty (archiwum)

Lista kont (branża)

FAQ

Everything posted by phoenix_pl

 1. Czy możesz, Twoim zdaniem, podać ze dwa trzy przewody dostępne na rynku które by się do tego nadawały?
 2. Jestem zainteresowany więc pytam, a Ty jak ognia unikasz bezpośredniej odpowiedzi. Tak więc żeby było jasne o co pytam, a Ty żebyś mógł się wypowiedzieć konkretnie pozwolę sobie wypunktować moje pytania, a Ty proszę używaj punktów odpowiadając na nie. 1. Jak dobrze zrozumiałem, nasza dbałość o linię energetyczną powinna zaczynać się tam gdzie kończy się jej własność w postaci zakładu energetycznego, a zaczyna nasza. Czy tak? 2. Załóżmy, że do domu mam doprowadzoną instalację 3 fazową. Od skrzynki z bezpiecznikami te fazy rozprowadzone są po całym domu na gniazda i wyłączniki światła.
 3. Gmatwasz. Według tego o czym napisałeś powyżej to prąd elektryczny (energia) posiada składniki (nie wiadomo jakie bo o nich już nie piszesz) które to zamierzamy wydobyć ze sprzętu. Jakie to niby składniki? Nie odpowiedziałeś też na pytanie od którego miejsca (zakład energetyczny, transformator, skrzynka z bezpiecznikami, gniazdo elektryczne) trzeba linię optymalizować i co "zniknie" jeżeli takiej optymalizacji nie będzie.
 4. Nie wiem czy Cię dobrze zrozumiałem. Sprzęt, kolumny, kabelki, adaptacja akustyczna to 15% jeżeli chodzi o jakość dźwięku, a 85% to jakość linii. I jeszcze zapytam, jaką masz na myśli linię, a raczej od którego miejsca? Od transformatora? Od skrzynki z bezpiecznikami? Czy może od zakładu energetycznego?
 5. Witam wszystkich. Tak sobie czytam i zastanawiam się dlaczego jeszcze mnie nie ma w tym klubie skoro kolumny Vienna Acoustics goszczą u mnie od paru ładnych lat. U mnie graja konkretnie Beethoven Concert Grand. Elektronika się zmieniała, a kolumny nie. To chyba najlepsza dla nich referencja. Czasem w głowie pojawia się pytanie, co by mogło zagrać jeszcze lepiej ale później siadam, włączam muzykę i zapominam, że o tym myślałem. Ale myślę, że ma tak większość z nas. Po prostu w miarę jedzenia apetyt rośnie.
 6. Czytam was czytam i coraz bardziej otwieram oczy ze zdziwienia. Dla mnie osobiście gra cały system. Każdy element coś wnosi od siebie. I jak uda wam się już zbudować ten idealny to uwaga, NIE znaczy to, że zagra on dobrze z każdym nagraniem. To dlatego iż nagrania rejestrowane są na różne sposoby i z różną jakością, a potem jeszcze się w nich "grzebie". Jak ktoś ma jakiekolwiek doświadczenie ze słuchawkami i miał okazję mieć więcej niż jedną parę na raz topowych to powinien wiedzieć o czym mówię. Jeden utwór będzie brzmieć lepiej na jednych słuchawkach, a drugi na innych. Które w takim ra
 7. Chodzi o pewne cechy brzmienia, a nie o całość jako taką.
 8. Zdecydowanie przeciw. To jest impreza masowa i nie ma w obecnej chwili racji bytu. Nie wiem na co jeszcze czekają organizatorzy i dlaczego nie ogłosili na stronie www, że w tym roku imprezy nie będzie. To były też dobry czas by imprezę przenieść na inny miesiąc na przykład na początek września lub czerwiec. Taka zmiana terminu zwiększy szansę, że impreza się odbędzie w 2021.
 9. Nie insynuuję, że ktoś tutaj kłamie tylko, że ktoś nie jest jeszcze doinformowany/poinformowany. Ja natomiast już zastanawiam się co będzie w przyszłym roku?
 10. Nie słychać. To tylko wiara. Jeden wierzy w Allaha inny w kable. Powtarzam. Gorąca wiara. Niestety nie zgadzam się z Tobą. I zmiany nie są tylko na granicy percepcji. Największe różnice jak do tej pory słyszałem na kablu sieciowym. I nie bałbym się ślepego testu. I nie chodzi o to, że kable są magiczne ale wpływają jakoś elektrycznie na cały układ. Pewnie tak samo jest z kablami cyfrowymi. Na 100% transmitują ten sam sygnał cyfrowy, te same zera i jedynki lecz oprócz tego jakoś elektrycznie wpływają na cały układ / system audio.
 11. W zeszłym roku byłem. W tym bym nie pojechał nawet gdyby się odbyła. Szkoda ryzykować. Ale to tylko moje zdanie.
 12. Oczywiście- mam nadzieję, że RT Project odpowie tu bezpośrednio. Na ich stronie znalazłem: "Przetworniki DAC są taktowane zewnętrznym zegarem MCLK o minimalnych szumach fazowych, przesyłanym różnicowo (sumaryczny jitter <1ps R.M.S). Sygnał MCLK nie jest odtwarzany z sygnału SPDIF/USB tak jak w innych przetwornikach." Trochę w pokrętny sposób ale chyba to znaczy, że używają wewnętrznego zegara do taktowania danych USB. W takim razie pytanie brzmi dlaczego słychać przewody? To trochę tak jakby telewizor do którego przesyłamy sygnał cyfrowy wyświetlał "okrąg" n
 13. To zapytaj jeszcze producenta czy ponowne taktowanie sygnały jest robione też dla wejścia USB. Czasem jest tak, że DAC który w marketingowym opisie ma coś takiego robi to tylko dla jakiegoś jednego wejścia, a dla pozostałych, w tym USB, brak jest ponownego taktowania sygnału. Problemem może też być pętla masy. Możesz zrobić test i podłączył jakiś analizator stanów logicznych który pozwoli analizować dane portu USB. Podepnij go najpierw jednym, a potem drugim kabelkiem i zobaczysz, że dostaniesz na wyjściu ten sam sygnał cyfrowy.
 14. O tym też już była dyskusja. Kabel na który wydałeś sporo pieniędzy zapewnił tylko mniejszy jitter. Po prostu ten parametr jest bardziej stabilny przy drogim kablu. Jest on bardziej odporny na zakłócenia jakie u Ciebie w tej konkretnej konfiguracji występują. Gdyby Twój DAC miał na wejściu dodatkowy bufor i przetaktowywał sygnał to nie byłoby żadnej różnicy między kablem z drukarki, a Twoim za 4kzł. Jestem daleki od wyśmiewania kogokolwiek. Kluczem jest zrozumienie pewnych kwestii. Kable mają wpływ na brzmienie. Jednak jak już napisałem w tym konkretnym przypadku chodzi moim zdaniem o
 15. Kablem sieciowym przesyła się muzykę w formie cyfrowej, a nie analogowej. Więc to co piszesz o częstotliwościach powyżej 20khz nijak nie ma zastosowania i wpływu.
 16. Niestety nie masz racji. Producent nie może wywierać presji na dystrybutorze odnośnie ceny odsprzedaży, a ten nie może jej wywierać na dealerze. Każda takie działanie to zmowa cenowa i podpada pod paragraf.
 17. To się nazywa wolny rynek. Dla mnie to się nazywa strata czasu. Wyciąłeś moje zdanie z większego kawałka tekstu i straciło ono kontekst. Chciałbym po prostu mieć zaufanie do branży, a okazuje się, że grają bardzo nieczysto i sprzedażą jednego klocka chcą mieć załatwiony przychód na cały miesiąc.
 18. Akurat na Moon'a jestem w stanie coś ugrać. Najpierw miałem końcówkę mocy, teraz 390'tkę więc jakieś pole do negocjacji jest.
 19. Każdy z nas jest zalewany codziennie mnóstwem informacji które trzeba filtrować. Sporo z nich to po prostu zwykłe kłamstwa, reklamy lub innego rodzaju "naganiacze". Ja osobiście zaliczam taką podwyżkę cen do wymienionych powyżej kategorii. Tacy dystrybutorzy psują rynek bo kupujący przekłada ich praktyki na cały rynek audio i oczekuję później, że każdy da mu 40% rabatu. To jest po prostu chore. Powinno być jak w supermarkecie np. z kupnem jogurtu naturalnego. Jedna sztywna cena bez możliwości negocjacji z uczciwym zarobkiem dystrybutora bądź dilera bo w końcu oni jakieś koszty też ponoszą (utr
 20. W Mooni'e standard (pilot), a w Bartok o ile dobrze pamiętam to ekstra opcja (pilot trzeba dokupić)
 21. Ja właśnie porównywałem Moon 390 do Bartoka i został u mnie Moon. Dwa razy tańszy ta sama funkcjonalność i moim zdaniem lepsza regulacja głośności. Bartok o ile pamiętam NIE MA tzw. "Fixed output", a Moon to ma. Co prawda "Fixed output" w Moon'ie jest tylko po RCA, a "Variable output" jest i po RCA i XLR.
 22. Kolega to chyba z tych co o wszystkim mówią i myślą "kiedyś to było coś, a teraz...".
 23. "Dynamika systemu złożonego z mojej końcówki Luxmana i Ayona Polaris II jest po prostu większa i dźwięki są przezeń podawane dokładniej. To znaczy dokładniej pokazywany jest atak dźwięku, jego obwiednia. ASR z kolei potrafi lepiej to, co pomiędzy atakiem i wybrzmieniem wypełnić." "Czy to znaczy, że jest złe, gorsze od mojej referencji? Nie jestem pewien, jest po prostu inne, mimo że mój dzielony wzmacniacz jest ponad dwukrotnie droższy – to inne spojrzenie na hi-end, na to, jak powinna brzmieć mechanicznie reprodukowana muzyka." Tak mi się wydaje, że przytoczone cytaty jak najbardzie
 24. Pytanie tylko jaki rocznik to był. W 2016 i 2019 były duże zmiany w konstrukcji. "In general, with the ASR driving them, I heard the snappiest bass I've ever heard from my ESLs. More than that, there was flesh and blood. There was momentum." Tak więc trochę wątpię we wspomniany brak dynamiki. Pacuła napisał także takie zdanie: "I teraz: jeszcze nigdy wcześniej nie miałem tak dużego dylematu co do tego, czyby nie od razu poprosić dystrybutora o przygotowanie jakiejś oferty cenowej na urządzenie, które testuję." więc chyba się spodobało, a był to stary model. Komuś po
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.