Jump to content

muda44

Branża
 • Content Count

  10026
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

muda44 last won the day on March 30 2014

muda44 had the most liked content!

Community Reputation

1510 Audioholik^2

8 Followers

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

16363 profile views
 1. Graniem Xindaka A600P byłem zauroczony słuchając go z Calyx Femto z XLR , XLO Limited . Ale wtedy Calyx kosztował 30k a XLO 12k . Próbowałem z tańszymi pre i zawsze wychodziło że patrząc na łączny koszt pre + 2 dodatkowe kable + końcówka lepiej wychodził wzmacniacz zintegrowany . To czy moje modyfikacje to sprzedaż obietnic czy fakty było już setki razy na forach a w przypadku wzmacniaczy NAD jest to umiejętne zastąpienie aktywnego pre , na pre pasywne plus delikatna modyfikacja stopni wejściowych końcówek mocy. Z toru sygnału wylatują 2 potencjometry i kilkadziesiąt elementów które w mniejszy lub większy sposób wpływają na degradację sygnału . Do porównań zawsze służył sprzęt od kilku do kilkunastu razy droższy a przez te 13 wprowadzałem poprawki uwzględniając opinie dziesiątek klientów .
 2. Jasne. Ja próbowałem z np Xindak A600P czy Pass X250 pre Jadisa, Audionet i różne wynalazki. W końcu odpuściłem takie zestawienia na rzecz intrgry w tej samej kwocie.
 3. Na to co robię mogę Ci dać i 20 lat gwarancji bo to nie ma prawa się zepsuć ale też ja całego wzmacniacza nie robię . To tak jakbyś chciał dać auto do chip-tuningu i żądać gwarancji na cały samochód . Znacznie większa rozdzielczość , precyzja , dynamika, scena itd a przy tym mniej technicznie a barwniej . Mniejsza poduszka na basie który zejdzie niżej i dostanie zupełnie innej rozdzielczość . Czyli słyszysz więcej i bardziej naturalnie .
 4. Dlatego że poprzednie wersje były wysoce awaryjne. Jest tu też za dużo do przerabiania i za mały dostęp. Jedni korzystają, inni się czegoś obawiają. Możesz poczekać do końca gwarancji, możesz poszukać kogoś w okolicy z takim i porównać, możesz mieć znacznie lepsze brzmienie za niewielkie pieniądze a i możesz nic z tym nie robić. Twój sprzęt, czas, pieniądze. To nie są awaryjne wzmacniacze więc ryzyko znikome. Nie słyszałem o 356BEE po moim modzie żeby uległ awarii a wręcz przedłużam ich żywotność bo jest tam też parę miejsc do drobnej korekty co przy okazji robię. Pamiętaj że on lubi bardzo dobrą wentylację a temperatura jest wrogiem elektroniki. Bo dobre pre nie kupi się za 4-6kzl a do tego dochodzi kolejny kabel który też musi być adekwatnej jakości. Ja jestem akurat przeciwnikiem pre + końcówka. Im mniej elementów w sygnale tym lepiej. Spróbuj kiedyś wpiąć DAC z bdb regulacją głośności i wtedy oceń.
 5. Kwestia jeszcze źródła, pomieszczenia, akustyki, preferencji...
 6. Z czasem możesz zrobić jego modyfikacje i według opinii klientów przewaga takiego 356BEE jest już wyraźna nad Atollem 100 a i 200 nie gra lepiej. Aurory 700 to dobry do niego wybór tylko o źródle bym jeszcze pomyślał. I jeszcze jedno. C356BEE gra inaczej od 375BEE i moim zdaniem wzmacniacze do różnych kolumn mimo jednej firmy i modeli stojących niejako obok.
 7. Fabryczny zaskakująco dobrze ale jako transport lepszy .
 8. Ładne wyglądają ale taki PD 30AE Pioneera jako transport jest lepszy od T1 czy VRDS7 a nowy i tańszy.
 9. To na czym stoi sprzęt potrafi znacznie wpłynąć na jego brzmienie. Należy też pamiętać o wentylacji bo często widzę Maki w ciasnych półkach. Polecam Audio Philar Modern Line z granitu ale najlepiej osobne półki stojące na sobie czy obok i na tyle wysokie żeby można było modelować brzmienie poprzez to na czym będą klocki stały. Sam używam sklejek o których tu pisałem 3x18mm.
 10. Dokładnie . Porównanie było ze Stereovoxem HDSE i ten Colorado był pod każdym względem lepszy . Więcej powietrza , mikro detali , lepsza wyrazistość ale i lepsza barwa . Lepsza dynamika , niżej rozciągnięty bas . Później ten sam HDSE w kilku innych systemach porównywałem z innymi , org Colorado / Earth i różnica była w druga stronę .
 11. Kilka lat temu sprzedałem kabel Audioquest Colorado. Było kompletne opakowanie i faktura zakupu. Grał rewelacyjnie. Później kupiłem taki sam i kaplica. Kolejne 2 i nowa wersja Earth - to samo. Znalazłem zdjęcia tego pierwszego i okazało się że nie był oryginalny. Jeden szczegół - inaczej zrobiony frez wtyczek z tyłu.
 12. Nie miałem tego kabla więc się nie wypowiem natomiast przekonałem się u siebie jak w pewnym moim zestawie kabel za 7 PLN okazał się nie gorszy od takiego uznanego za 9600PLN. Kiedyś też kabel zasilający za 300PLN okazał się u mnie lepszy od takiego za 6500PLN. Obecne głośnikowe za 300PLN okazały się lepsze od takich uznanych za 14800PLN. Tak więc jak u siebie nie sprawdzę to się nie wypowiadam a z mojej praktyki wynika że cena nie jest wyznacznikiem jakości. Listwę PF2 mk2 z LC-2 MK3 sprzedałem. Szukam tańszej alternatywy.
 13. Nie granie ale wpływ kabli zasilających na brzmienie. Kilkanaście lat temu czytałem o tym z uśmiechem na ustach do czasu aż dostałem taki do testów. Od tego momentu wiem że mniej lub bardziej wpływają na brzmienie, kwestia tylko dobrać odpowiednie i jak najmniej na to wydać.
 14. Czysty idiotyzm to pisanie non stop o tym samym od lat zamiast chociażby podejść do sklepu i poprosić o prezentacje. Tylko o czym byś tu wtedy pisał? 😉
 15. Większość sprzętu tak ma. Są takie że dopiero po dobie od włączenia zasilania dobrze grają.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.