Jump to content

muda44

Branża
 • Content Count

  9166
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

muda44 last won the day on March 30 2014

muda44 had the most liked content!

Community Reputation

1140 Audioholik

4 Followers

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

12178 profile views
 1. Szukaj na ebay . Trafiają się . Ma być 505ES , jest żwawszy w graniu a tego potrzeba 375BEE
 2. Z IC Cardasa miałem Neutral i Golden Reference . To jak dla mnie kolejny krok do przodu po kablach VDH ale tak jak i VDH , Cardasy kombinują na swój sposób z brzmieniem , chodzi o tzw pompowanie . To samo głośnikowe Clear Sky i drogi Clear Reflection . Ponoć RCA Clear Refelection są bdb , nie wiem , odechciało mi się po głośnikowych . Szkoda że nie ma już w sprzedaży Tary Apollo I . To jest genialny kabel za grosze . Wspomniany Genesis ma i barwę , rozdzielczość itd ale nie coś za coś jak większość kabli . Cena też bardzo atrakcyjna .
 3. Moim zdaniem tak .Chcesz coś co będzie cieszyć oko o ciężko a coś lepszego niż Sony serii ES5 i 7 , no chyba że Accuphase ale to inne ceny . Brzmieniowo też będzie pasował do 375. Laserem się nie przejmuj , taki nawet w średnim stanie 505ES przeżyje każdy współczesny nowy odtwarzacz CD . Patrz na wyświetlacz , ma być biały a nie biały wpadający w szarość , takie omijaj .
 4. Primare CD31 za 2000 jak kupi to padlinę , średnia ich cena to około 3000zł a i tak trzeba się liczyć że niektóre nawet fabryczne egzemplarze miewały problemy z czytaniem płyt . Wymiana całej mechaniki z laserem nie zawsze pomagała . Na temat DCD-2000AE dawno temu pisano tu o problemach z laserami i pojawianiu się trupów na rynku wtórnym . Do odszukania na forum . Ja bym był bardzo ostrożny z kupowaniem leciwych odtwarzaczy czytających SACD CD31 ma jak dla mnie ładny przód ale działanie szuflady , czas wczytywania , przewijanie i brzmieniowo moim zdaniem to krok do tyłu po 30.2MKII
 5. PAD VESTA jak ma być jaśniej lub Genesis jak ma być barwniej . RED DAWN to był dobry kabel z 10 lat temu . W jego cenie można kupić podobnie grającego a znacznie lepszego Stereovoxa HDSE/ VESPA
 6. https://www.olx.pl/oferta/sprzedam-cd-pioneer-pd-50-po-modyfikacji-CID99-IDASFNX.html#737c8c9674 Ten jest po mojej modyfikacji . Polecam , śmiało można go porównać do każdego nowego czy używanego odtwarzacza kilka razy droższego . Mamy super brzmienie , możliwość odczytu płyt SACD , plików DSD i mamy DAC więc podpinamy Malinę i gramy z plików ... W cenie nieco ponad 2000 pojawia się raz na rok Primare D30.2MKII , też bdb odtwarzacz , natomiast jak odtwarzacz ma cieszyć oko to Sony CDP-X505ES zwłaszcza w szampanie robi wrażenie wyglądem , wykonaniem i działaniem . Nie zagra jak powyższe ale brzmieniem będzie do 375 pasował . Na fotce pod 505ES podobny ,starszy 555ES ale nie gra ani nie jest tak zrobiony jak 505tka. I jeszcze z bliska. Jeszcze wspomniany Primare . Na swój sposób ma klasę . IC dobieramy po zakupie CD .
 7. R500 do takiego metrażu będą stanowczo za małe . Moja propozycja Heco Aurora 1000 i używany Musical M6i ( nie 6Si ). M6i zagra też dobrze z R700 ( kwestia akustyki pomieszczenia bo przy słabej akustyce pewniejszym zakupem będą Aurory 1000 ) a tych bym nie łączył z Yamahą czy Denonem.
 8. Fabryczny C356BEE wrzeszczy na wyższej średnicy a R700 mu w tym nie pomagają . Od jakiegoś czasu polecam wybitne Chord Clearway ale tu raczej ich nie polecę . Prędzej coś z Cardasa tylko brakuje informacji o źródle i kablach RCA .
 9. Kable głośnikowe polecam Chord Clearway bez wtyczek i w ciemno . U mnie zastąpił kable za prawie 15 000zł a kolegom trochę tańsze . Spróbuj koniecznie PAD Genesis ( Vesta też jest ciekawa ale jaśniejsza ) . To bardzo tanie kable w stosunku do tego co oferują . Szkoda że już nie ma w sprzedaży Tary Apollo I bo ten kabel naturalnością grania przebił u mnie wszystkie inne . Kable coaxialne potrafią różnie wpływać na brzmienie a te droższe niekoniecznie pozytywnie . Pamiętam jak jeden tu i tam polecony coax za 500zł zmasakrował mi brzmienie systemu i to nawet na tle innego za 40zł . Trzeba próbować 😉
 10. muda44

  Nad c542 pytanie

  Jak jaśniejsze granie to znacznie lepszy będzie Cambridge 640C V2 i z czasem też mod .
 11. Są różne SETy a znowu w układach lampowych nawet tych z pre przeważnie w sygnale nie ma dużo elementów . Kiedyś napaliłem się na Xindaka A600P którego posłuchałem z Calyxem Femto przez topowe XLRy XLO . A600P kupiłem ale u mnie nie grał z dobrym pre lampowym , tranzystorowym i pasywkami . Wolałem mniej barw z kiepską regulacją swojego DACa niż przez dodatkowe układy. Później był jeszcze Pass X250 i to samo . Minęło kilka lat i epizod z tańszą końcówką . Odpuściłem na dobre.
 12. Im mniej elementów w torze sygnałowym tym lepiej . Każdy element wpływa na brzmienie . Pre można dopasować , kształtować brzmienie ale traci się drobne detale , krawędzie , dokładność , wielobarwność . Inny temat to to że producenci w topowych amplifikacjach rozdzielają pre z końcówką i w nie wkładają więcej kasy co na końcu może dawać lepsze brzmienie niż np integra . Ale czy to zagra jak wybitny SET ?
 13. Lecimy dalej z faktami 🙂 Widać wieniec wzmacniający górny i zwrotnice. Powyżej przegroda odgradzająca komorę głośnika średnio tonowego ( wzmacnia obudowę ). Zwrotnica normalnej jakości czyli podobnej jakości elementy spotykamy w kolumnach nawet kilka razy droższych . Standardowe rezystory , kondensatory elektrolityczne ale i też 3 polipropyleny . Waga kolumny to 26,6kg czyli nie karton a normalna waga przy takich wymiarach i nie odbiega od wielu znacznie droższych kolumn o podobnych gabarytach . Duży producent , przy dużych zamówieniach może sobie pozwolić na negocjacje cenowe i optymalizacje kosztów . Głośnik to nie prom kosmiczny a dzisiaj nawet telefonem może wyliczyć coś co kiedyś nie było do pomyślenia .
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.