Jump to content

muda44

Branża
 • Content Count

  8930
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

muda44 last won the day on March 30 2014

muda44 had the most liked content!

Community Reputation

1077 Audioholik

2 Followers

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

11327 profile views
 1. Coś Ci się pomieszało . Gdzie jest tu napisane o Pioneerach , Heco czy NADach ? To nie czytaj moich wpisów , jaki problem . Na rynku większość urządzeń jest " monotonnych " - nie wartych zakupów . Dużo sprzętu testuje . W tym roku czwarty transport CD , kilka odtwarzaczy CD , wzmacniaczy i kabli a piszę o tych wartych zauważenia co nie wiąże się z tym że każdemu mój wybór będzie odpowiadać .
 2. Życie to kwestia wyborów i priorytetów . W Twoim opisie jest - " Miłośnik dobrego brzmienia. Całe życie poszukiwań, " Czyli wolisz te całe życie poświęcić na poszukiwaniach , marnować czas na forach i kombinacjach zamiast wziąć ten kredyt i je zakończyć a skupić się wyłącznie na słuchaniu , życiu albo rodzinie ? Można i tak . Dom jest pierwszą potrzebą ? A nie wystarczy fajne mieszkanie za część tych pieniędzy ? Auto ? Za kilka tysięcy można kupić samochód który tak samo zawiezie z punktu A do punktu B . AGD ? Zapomniałeś dopisać że NIGDY według Ciebie 😉 Moich dwóch kolegów miało swoje hobby , marzenia . Wybudowali domy , auta itd . Jeden miał zawał a drugi zginął w wypadku i tyle z ich marzeń . To są oczywiście skrajne przypadki ale takie jest życie ... Jest wiele recept na dobry dźwięk i niech każdy wybierze swoją drogę . Najgorzej jest nie mieć nic do dodania w temacie a dodawać takie idiotyczne wpisy .
 3. Nic w życiu na kredyt nie brałeś że to takie dla Ciebie dziwne ?
 4. Całkowicie . Większość drogich rzeczy ludzie biorą na kredyt . Jeden chce nowy samochód a drugi woli tańszy używany a weźmie kredyt na sprzęt AUDIO .
 5. Pisałeś że masz transport CD a Atom wejścia cyfrowe .
 6. 356BEE z dużymi , mocnymi kolumnami można rozkręcić do końca skali . To nie jest słaby wzmak . Pary ma ciut więcej niż np Accuphase E-210, 260 czy Luxman 505uX. S300I ma więcej pary ale po około 20 minutach tej pary się wyłączy bo ma za małe radiatory ... Co do kolumn to polecam to co mam i ma wiele osób z C356BEE - Heco Aurora 1000. Mocy Ci nie braknie ( wysoka sprawność ) a i nie będą wredne dla muzyki którą słuchasz . 2x20cm na basie nie da się zastąpić jakimkolwiek 2way na 17cm miodwooferku . Do kolumn kable Chorda Clearway bez wtyczek . CD - poluj na Pioneera PD-50 . Może się jeszcze pojawią nowe . Nie żałuj na sieciówki . Tu będzie drogo ale efekty warte nakładów . Zajmij się akustyką i adekwatnej klasy źródłem do wzmaka zanim postanowisz go sprzedać 😉
 7. Ale jaka herezja ? To są dobra luksusowe i albo Cię stać albo nie . 20kzł to nie miliony i jak toś się uprze to się zakredyci na tyle i spełni jakieś marzenia a chyba o to w życiu chodzi 😉
 8. Nie naprawiam sprzętu . Przy okazji modyfikacji robię przegląd i czasem coś poprawiam ale nie typowe naprawy . Tych w ostatnich latach robiłem kilka ale to były wyjątki chyba że serwisy swojego sprzętu . Dać 6000zł za wymianę kondów i regulację Dragona to jest jak dla mnie szaleństwo . Nie che mi się szukać ale komplet takich kondensatorów premium to kilka stów . Wymieniając kondensatory trzeba mieć ogromna wiedzę co i gdzie wstawić . Źle zakładasz . Kupujesz dzisiejszy CD z rabatem za np 35000zł i taki Accu w dobrym stanie . Z dużym prawdopodobieństwem można przyjąć że oba pożyją tyle samo z tą różnicą że takiego Accu da się nadal serwisować a ze współczesnym CD może być problem . Problem to wielowarstwowe PCB , niskiej jakości elementy , lasery , napędy które za 10 lat mogą nie być dostępne i cyna bezołowiowa . Ten Accu to LUKSUS . Jak kogoś nie stać to kupuje coś za 1000zł a nie płakać co kiedyś będzie .
 9. Od razu możesz odpuścić . Próbowałem wielu wzmacniaczy z regulacją barwy do około 20 000zł w tym Marantza PM11S3 , Luxmana 5050uX , Accuphase E408 , E260 itd . Każde włączenie regulacji barwy na tyle degradowało brzmienie że wolałem jej nie używać . Jedyny wzmak którego podbicie basu nie psuło brzmienia to Leben 300F ale ten mnie pod innymi względami nie zachwycił . Najlepszą regulację jaką miałem to transport CD -> toslink -> Behringer DEQ2496 -> toslink -> DAC
 10. To nie jest tak że dokładasz pieniądze i kupisz sobie lepszy odtwarzacz od obecnego . Najważniejsze to kupić taki wyższej klasy ale pasujący do Twojego systemu / gust. DP500 i 400 grają ciepło , barwnie , specyficznie . Wykonanie i działanie to TOP niezależnie od ceny . Ta Wadia za te pieniądz to żart . Za tyle to właśnie AR albo MBL 1531 się kupuje 😉
 11. muda44

  ciemny kabel

  Mały bas , ciemny i dźwięczna góra . Ciężko i tylko ten kabel mi przychodzi do głowy ( inne VDH jakie znam odpadają ). Znam jeszcze jeden . Może nie jest ciemny , taki stonowany , mały bas i dźwięczna góra - Stereovox SEI600 ale to trochę inne pieniądze .
 12. Krajowa dystrybucja ( sprawdź ) - tylko takie naprawia Nautilus ( zadzwoń i zapytaj jak wygląda sprawa laserów i ewentualnego serwisu ) czyli PLUS dla tego egzemplarza . Wygląda adekwatnie do opisu ale przy tej cenie sprzętu WYŁĄCZNIE oględziny i odbiór osobisty . Masz jeszcze AR CD8 https://allegro.pl/oferta/odtwarzacz-cd-audio-research-cd8-7588253929 To forumowicz ( znany ) z innego forum więc ryzyko niewielkie . Accuphase ładniejszy , znikomy odsetek awarii ale AR CD8 to trochę lepsze brzmienie ale jak dla mnie wygląd koszmar 😉
 13. muda44

  ciemny kabel

  Van Den Hul Integration Hybrid
 14. Luksus wymaga trochę innego podejścia 😉 A swoją drogą wysyłałem i odbierałem sporo paczek z UK w tym duże kolumny i nie było problemu .
 15. Dodaj jeszcze 5kzł do 20 000zł . To jest dopiero przedział gdzie kupisz BARDZO dobry używany odtwarzacz jak np Accuphase DP600 ( wybitne wykonanie , działanie , trwałość , bdb brzmienie i za kilka lat przy ewentualnej odsprzedaży niewiele stracisz ). W tej cenie da się też kupić przykładowo ARC CD8 a to już top Hi Endu . Naprawdę warto dołożyć .
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.