Jump to content

sts

Użytkownicy
 • Content Count

  199
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

14 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Sprzedam PCB do DAC-a PureDSD (Sygnalist) w najnowszej rewizji. Komplet zawiera płytkę główną i 8szt mostków. To co na zdjęciu. Cena 120PLN/kpl. W cenie wysyłka paczkomatem lub poczta. Link do projektu, wszelkie info, BOM, schemat na tej stronie. [Hidden Content] . Pozostałe info i dyskusja na forum www.diyaudio.com
 2. sts

  Potrzebuję ...

  Witam. Jeśli ktoś chciałby się pozbyć pary głośników wysokotonowych Scanspeaka D2604/833000 byłbym zainteresowany.
 3. sts

  First Watt M2

  Zacznij od zamiany miejscami plusa i minusa zasilania. Płytki Luiisa miały błąd własnie z pomylonymi oznaczeniami zasilania.
 4. sts

  Potrzebuję ...

  Kupię głośniki wysokotonowe Scan Speaka D2604/833000
 5. To czy coś, ktos i w jakich warunkach uszłyszy jest mocno indywidualna kwestią i nie ma sensu o tym dyskutować. 100% pewną sprawa jest to natomiast to ze brak podfryzowań pod standardowej wielkosci tweeterem powoduje istotne zafalowania charakterystyki ( od +2 do -2,5 dB w pomiarze Zapha dla tweetera o srednicy ok 10cm i ok 4mm grubości frontu: [Hidden Content]) Nie wiem o jakich konkretnie kolumnach piszesz bo o tym nie wspomniałeś, ale zamiast personalnych wycieczek moze ustal bezpośrednio u producenta, jakie względy zadecydowały o braku podfrezowania, bo byc moze decydując sie na to, kierował sie czyms innym niz estetyka, oszczędności lub założenie ze nikt tego nie usłyszy.
 6. To oczywiste, o korekcji DSP wspominałem raczej w kontekście zainteresowań Lecha i tego ze jej stosowanie, mimo ze daje olbrzymie możliwości, nie zwalnia odpowiedzialnego konstruktora z eliminowania problemów akustycznych w naturalny sposób.
 7. Budowa zestawów głośnikowych to sztuka kompromisów, nie ma wiec sensu wyrywać poszczególnych rozwiązań z kontekstu i porównywanie ich do innych wyrwanych z kontekstu. Zauważ jaki promień zaokrągleń maja boki tych zestawów i to nie tylko pionowe ale i poziomy pod wysokotnówką, jaką szerokość ma przednia ścianka. Niech nie umknie fakt frezowania - głośniki sa zlicowane z przednią scianką ;) Czyli konstruktorzy starali sie wyeliminować jak najwięcej problemów akustycznych zanim wzięli się za aktywna korekcje DSP która te zestawy uzupełnia.
 8. Myślę ze powodują, myślę również ze konstruktorzy głośnika wzięli to pod uwagę podczas optymalizacji konstrukcji głośnika, podobnie jak konstruktorzy kolumny decydując się na wykonanie frezów pod głośniki. I nie zapominaj ze to Ty zaproponowałeś te kolumny jako dowód na to ze dyfrakcje są nieistotne a frezowanie nie ma sensu :)
 9. Brniesz uparcie :) O jakim braku dbałości myslisz? Dla mnie to sie nawet postarali :) Wyskotonówka w roznych odległościach od poszczególnych krawędzi obudowy. Frezy pod wszystkie wystajace elementy na froncie. Musieli zabezpieczyć berylowe głośniki średnio i wysokotonowe przed uszkodzeniami mechanicznymi siatką, dla niskotonowego siatka niewiele wnosi a wizualnie jest to spójne. Jaki promień musiały by mieć fazy krawędzi na obudowie zeby zniwelować dyfrakcje?
 10. Po czym wnosisz ze nie pokazały? Nie widzę pomiarów z tymi elementami i bez. Widać natomiast frezy pod każdy z głośników i przełączników :)
 11. Czyli jednak Yoshi_80 niestety słusznie prawił ;)
 12. Chętnie zobaczę/poczytam o wrażeniach bardziej doświadczonych kolegów, ale Zaph zdaje sie juz jakiś czas temu wyczerpał ten temat: [Hidden Content]
 13. sts

  DAC AK4497

  AK4497 właśnie przestaje być flagowcem AKM a zostaje nim AK4499. 4 kanały, wyjście prądowe, ciekawe: [Hidden Content]
 14. Tez jestem zainteresowany parką tych głośników. Bede je zamawiał, jesli ktos jeszcze jest zainteresowany to czekam na info.
 15. sts

  Zamówienie Digi-Key

  Tez z ciekawości mam chęć na na 2 x HPD-50N25PR00-32-ND, mogę zorganizować zamówienie i wysyłkę do Ciebie, daj znać na PW. DA25BG08-04-N - minimalna ilość w zamówieniu to 1008szt i 18 tygodni oczekiwania, wiec proponuje odpuścić.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.