Jump to content

szatan

Użytkownicy
 • Content Count

  605
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

52 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Miałem srm12x a teraz mam goldy lsu w obudowie turnberry hpd nie znam. Srm są bardzo fajne ale trudno je nazwać muzykalnymi czy przyjemnymi to są studyjne monitory twarde i dobitne w brzmieniu, gold lsu to zupełnie inna bajka są naturalnie ciepłe, barwne, żywe, wciągające a bas mają w punkt niezbyt twardy ale też nie wolny czy poluzowany - jest akurat.
 2. To są wstępne obserwacje, głębsze przemyślenia wymagają czasu. Do tego dochodzą zmienne w postaci lamp w obu wzmacniaczach. Sun audio ma cały set starych RCA do tego kondensatory black gate a w lebenie Philips miniwatt 12ax7, el84 genalexa z obecnej produkcji i reszta bez modyfikacji.
 3. Tak dojechał, sun gra bardziej rozdzielczo daje więcej drobnych detali, przestrzeń znacznie bardziej głęboka-dokładniejsza, przy większej rozdzielczości jest równiez bardziej gładki i aksamitny, basu zdecydowanie mniej z sun audio jest też bardziej konturowy, bardzo zwarty jak na lampę i nie tylko. Sun audio jest przy tych wszystkich cechach nie mniej muzykalny i barwny od lebena czuć jednak mniejszą moc na średnioskutecznych kolumnach typu snell e3 - dźwięk nie jest tak duży i swobodny jak z lebena ale na klipsch lub wlm 98db moc nie jest problemem i to sun brzmi lepiej ma w punkt ustawioną barwę jest super neutralny. Podsumowując obydwa wzmacniacze są świetne , sun ma więcej klasy ale jego moc jest ograniczeniem.
 4. Na podłodze czy ze standa sluchasz? Napisz coś o basie i jak postrzegasz generowaną scenę, szczególnie jej głębię.
 5. Moje e3 dostały za kompana Sun Auido 2a3 - może nie ma rozmachu dynamicznego ale poza tym jest genialnie, muzyka żyje, tętni kolorami i mikroinformacjami, bas dostał lepszy kontur niż na lebenie, ogólnie sun jest dużo bardziej rozdzielczy od lebena ale zachowuje jego koloryt.
 6. Nie będę wywoływał wojny lampowo-tranzystorwej ale myślę, że z łatwym paczkami typu snell, wlm, klipsch niczego lebenowi nie zabraknie co ma jakikolwiek tranzystor. Za to naim nie pokaże takiej palety barw i mikrodynamiki. Sprostowanie -nie miałem wszystkich tranzystorów świata ani żadnego powyżej 100tys zł, więc może jakiś gra jak fajna lampka. grandinote shinai jest najbliżej muszę go pożyczyć od kolegi.
 7. Mogę tylko potwierdzić powyższy post, klipsch ma tak nieskrępowaną dynamikę, że nie da się ich zamulić. Nie wiem też skąd opinia o lebenie, że to ciepły i powolny wzmak, ze świeżymi i dobrymi lampami zupełnie tak nie jest, gra żywo, barwnie i dynamicznie z fajnym dociążeniem, do tego potrafi wysterować nawet średnio skuteczne kolumny.
 8. Również nie łączyłbym z tranzystorem, leben jest sprawdzony i gra to bardzo dobrze razem. Podłączałem krell FBI i szału nie było z klipsch.
 9. Niebawem obok lebena stanie sun audio 2a3 i dwie legendy będą mogły stanąć w konkury 🙂
 10. Porównywał ktoś z forumowiczów starą 300 z 300F ? Ciekaw jestem jak wypadają różnicę, mam cs300 na el84 gold lion i 12ax7 Philips miniwatt, gra bajecznie ze snell, wlm, harbet hl mk II czy art emotin monitor, ogólnie uwielbiam cs300 potrafi pogonić naprawdę drogie piece...
 11. heresy fajnie grają na poddaszu, sprzedaję akurat...
 12. O tak okolice Gorzowa wlkp, zabierz się z pielgrzymką 🙂
 13. Mam je wszystkie u siebie w domu, oprócz tego najlepsze dla mnie snell e3 oraz kef ref 104ab, sf guanreri memento, kef ref 205 Zapraszam posluchasz.
 14. Słuchałem na podstawach 40cm oczywiście, dźwięk trochę się odchudza na standzie ale scena z podłogi jest nie do przyjęcia dla mnie. Heresy generują ogromną scenę ale nie różnicują planów, jak podłączę po nich kharma, ART lub WLM to widać jak na dłoni, że grają blisko całą sceną, heresy pokazują za to większe instrumenty, może się to podobać. Każdy odbiera dźwięk inaczej i jak ktoś wybiera klipsch jako nr 1 to rozumiem go w 100% bo to genialnie grające kolumny tylko na swój specyficzny sposób.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.