Jump to content

szatan

Użytkownicy
 • Content Count

  570
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by szatan

 1. szatan

  HARBETH Club

  Harbeth hl mk II ma mój znajomy i to fantastyczne granie, najlepsze harbeth jakie słyszałem - shl5+ postawione obok nich wypadają blado bez życia bez blasku , gumowo. Posiadam Kef 104 ab i postawiony również obok shl5+ wypadł lepiej ale gorzej od harbs hl mk II Muszę postawić te harbeth hl obok snell E III To może być konkurent dla snell, ogólnie polecam klubowiczom posłuchać snell E lub J III... może być zmiana stajni i koniecznie HARB hl mk II.
 2. Snell mniam, dużo ich na allegro bierzcie póki są.
 3. szatan

  Klub ART Loudspeakers

  Był u mnie przytoczony audiofil z trójmiasta, jest zakochany w asr i dlatego poświęcił snell na rzecz JBL. Ja nie miałem okazji posłuchać asr już bodaj dwa lata, nie tęsknię. Snell i leben gra to razem super choć bas nie jest tutaj wzorowy, arty mają lepszy bas a przedewszystkim łatwiejszy w opanowaniu, bez dwóch zdań. Ze snellami nie jest Łatwo, ze wszystkim zagrają nieźle ale jak je ustawimy na odpowiednią wysokość ( u mnie 27cm podstawa) odpowiednio szeroko i damy kolorowy wzmacniacz lampowy to jest nie do wiary jak to gra.
 4. szatan

  Klub ART Loudspeakers

  Kojarzę naszą rozmowę tel. Asr zagrał kiepsko ze snell bo one pokazują wszystko na tacy - jak gra system a tranzystor to tranzystor 🙂 Mam w tej chwili w domu pożyczonego krella fbi to najlepszy tranzystor jakiego miałem u siebie ale leben 300 ze snell gra lepiej... Miałem audio note J i słuchałem Kit audio note E hemp bezpośrednio obok moich snell, fakt góra w AN lepsza ale co z tego jak po podłączeniu snell przekaz dosłownie ożył i kopara opadła? Nie mam pojęcia co robi wysyp snell E III na allegro czym ludzie to zastępują ? może słuchają z tranzystorami ? Nie mam nic do wzmacniaczy tranzystorowych jest masa kolumn, która je preferuje choćby Sonus faber ale ja wolę inną lepszą dla mnie drogę, jak kolumna nie potrzebuje tysięcy watów i jest dobrze, równo zestrojona to fajna lampka zawsze zagra bliżej tego co słyszymy na żywo. Zostawiam sobie snell i arty i będę nimi wachlował, jeszcze chcę meishu 🙂 Co do tannoy - kilka dni temu był u mnie Lutek i wlm mu się podobały, stwierdził, że są najbardziej tannoy'owate z nie tannoy'i - potwierdzam co ciekawe zachowują zalety tannoy nie powielając ich wad (bliska przestrzeń,płytki bas), ale dokładają inne Lutek chwalił też ARTy co mnie zdziwiło bo to nie jego typ. Jeszcze kiedyś spróbuję tannoy lsu 10"
 5. szatan

  Klub ART Loudspeakers

  Jeszcze postawię koło Art'ów diapason astera słuchałem ich u dystrybutora i to jest podobna szkoła, chyba diapason są bardziej przejrzyste, które lepsze kiedyś się okaże. Astera ma potężny bas z tylnym wylotem więc to art w teorii powinien lepiej się spisać w moim pokoiku.
 6. Chciałem napisać w klubie kilka słów o art emotion monitor, kolumny opisywał juz założyciel klubu Arkadix, odbieram granie Art identycznie. Brzmienie art emotion monitor ciężko opisać bo mają mało własnego charakteru - grają naturalnie z rewelacyjną przestrzenią i świetnej jakości zróżnicowanym basem, góra pasma to zupełnie nowa jakość dla mnie, nie jest jej dużo ale ilość przekazywanych informacji jest ogromna do tego ta muzykalność nic nie drażni, można słuchać cały dzień. Są to kolumny do małych pokoi nie generują wielkiego obrazu dźwiękowego i bas jest nastawiony na jakość i zróżnicowanie a bassreflex jest niesłyszalny. Emotion monitor w moim 17m pokoju pokonały takich graczy jak mini utopie, SF guarnieri memento, klipsch heresy III, audio note J, tannoy srm12x i kilka innych. Snell E III to jedyne kolumny, które zostawiam poza emotion monitor - depczą art po piętach ale snell nie mają tej holografii i jakości wysokich tonów oprócz tego mają troszkę za dużo basu w moim pokoju, średnica chyba nawet lepsza jak w art. Jeszcze wlm lyra fajnie się bronią ale to inne granie z naciskiem na dynamikę i szybkość.
 7. szatan

  Klub ART Loudspeakers

  Chciałem się zameldować w klubie z art emotion monitor. Długo ich szukałem to genialne kolumny grają świetnie z lebenem cs300. Czekam teraz aż moje monobloki jolidy na lampach 211 wrócą z serwisu -piwinno być genialnie. Ostateczne zdanie na temat art wyrobię sobie po podłączeniu 211 i dobrego seta na 300b, myślę o meishu. Brzmienie art emotion monitor ciężko opisać bo mają mało własnego charakteru - grają naturalnie z rewelacyjną przestrzenią i świetnej jakości zróżnicowanym basem, góra pasma to zupełnie nowa jakość dla mnie, nie jest jej dużo ale ilość przekazywanych informacji jest ogromna do tego ta muzykalność nic nie drażni, można słuchać cały dzień. Są to kolumny do małych pokoi nie generują wielkiego obrazu dźwiękowego i bas jest nastawiony na jakość i zróżnicowanie a bassreflex jest niesłyszalny. Emotion monitor w moim 17m pokoju pokonały takich graczy jak mini utopie, SF guarnieri memento, klipsch heresy III, audio note J, tannoy srm12x i kilka innych. Snell E III to jedyne kolumny, które zostawiam poza emotion monitor - depczą art po piętach ale snell nie mają tej holografii i jakości wysokich tonów oprócz tego mają troszkę za dużo basu w moim pokoju. Jeszcze wlm lyra fajnie się bronią ale to inne granie z naciskiem na dynamikę i szybkość. Czy ktoś z forumowiczów posiada art emotion konitor signature?
 8. Coincident bardzo dobry, miałem przez chwilę wpiętego w system do odsłuchu, bardzo dynamiczne, przejrzyste granie z naturalną barwą a przestrzeń rewelacyjna, zrobił robotę - myślę o nim w przyszłości. pozdrawiam 🙂
 9. szatan

  KLIPSCH club

  Potwierdzam co do ustawienia, wolę na standzie, jest znacznie lepsza scena ale z podłogi dźwięk jest bardziej dociążony, soczysty, bas odrobinę mocniejszy ale nic złego się z nim nie dzieje na podłodze, ogolnie bas jest super z heresy.
 10. szatan

  KLIPSCH club

  Sprzedam klipsch heresy III
 11. szatan

  KLIPSCH club

  baksik jednak kupiłeś nowe? Jak w porównaniu do prac? rozmawialiśmy przez tel.
 12. Myślę, że te łapią się na listę art emotion monitor- mniam
 13. szatan

  Sonus Faber CLUB

  Sprzedam guarneri memento, nie wpasowały się w system musiałbym pod nie wszystko od nowa składać. Raczej nie lubią się ze wzmacniaczami lampowymi a ja muszę mieć lampę ...
 14. To wiele zmienia 🙂 Odpalcie sobie na Panasonicu dokument przyrodniczy "Nasza Planeta" z netflixa ja nie widzę żadnych niedoskonałości w obrazie dla mnie pełna naturka. Miałem u siebie oleda LG 65" - Bez kalibracji kolory były dramatycznie przesadzone na wszystkich trybach ale kontrast ostrość i dynamika obrazu powalają, zapewne kalibracja załatwiłaby sprawę kolorów. Nie czułem jednak na oledzie tego spokoju i plastyki jaki daje Plazma Panasa, to jak dobry wzmacniacz set na 2a3... 🙂
 15. Tutaj się zgadzam, snell e3 w moim "przymałym" 17m pokoju zagrał dobrym basem i dociążeniem średnich dopiero po podniesieniu na 27cm, przy podstawie 20 cm bas dominuje, wzbudza się i ciągnie z kolei 35 cm - scena nienaturalnie wysoko i grają chudo, bas znika. Stojąc na ziemi grają tragicznie, wolno z ogromym buczącym basiskiem.
 16. Nie rozumiem co miałeś na myśli, proszę jeszcze raz powoli.
 17. Ja nie mogę mieć włączonych upłynniaczy, widzę ich efekty uboczne.
 18. Zła płynność na filmie full hd z Blu Ray lub z pliku? Może mało widziałem... Oczywiście wszelkie upłynniacze ruchu muszą być wyłączone. Zgodzę się, ze z dekodera SAT jest mało płynny szybki ruch.
 19. guarneri mają ogromy bas jak na swoje rozmiary i jest nawet szybki ale juz jego swoboda i różnorodność pozostają w tyle za dobrą, dużą, lekką membraną papierową. Oczywiście w pokoju do powiedzmy max 25m2
 20. Oczywiste, że poszczególne kolumny grają optymalnie z inną elektroniką. Jestem zwolennikiem wzmacniaczy lampowych ale specjalnie dla guarneri przytargałem do domu levinsona 383 i krella FBI, najlepsze efekty z levinsonem, zdecydowanie najbardziej neutralnie zagrały. Snell gra bardzo przyjemnie z lebenem i 211, mini również ale wolą moc 211tek. Ostatnio mini zastąpiły wlm lyra, gościnnie pojawiły się kharmy crm 3.2 a także nabyłem klipsch heresy III. Do wysokoskutecznych kolumn miałem okazję podłączyć operę na singlowej 2a3 - bardzo fajnie z wlm i klipsch. Okazuje się, że niewielkie podłogowe kolumny też nadają się do moich 17m. Wlm ma fajny potencjał ale bardzo wymagające...
 21. Mam 65vt60 i po kalibracji nie widziałem bardziej naturalnego obrazu z tv, jedynie dobry projektor przebija.
 22. Znam dynki c2 z krellem grały super a z asr emitter i lampą jolidy cieniutko, kluchowaty i zamknięty dźwięk. Guarneri też raczej potrzebują elektroniki po jasnej i dynamicznej stronie aby było neutralnie.
 23. Naturalnie, że w piekielnej Lubuskiej krainie w okolicach Gorzowa Wlkp
 24. shunyata hydra 8v2 teac vrds10 jako transport sotm 200ultra neo, sotm sps500 lampizator big 7 monobloki jolida fusion na lampach 211 lub leben 300 lub arc vsi55 kilka kabli... Zapomniałem art emotion monitor jeszcze do sprawdzenia.
 25. Chętnie jeszcze wstawiłbym manger z1 i dynaudio c1 ( znam c2)
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.