Jump to content

jbmar

Użytkownicy
 • Content Count

  458
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

100 Dobry

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

10488 profile views
 1. Duże kolumny jak na metraż, ale trzymając się tematu, to set na diabłach (około 15W) poradzi sobie z nimi doskonale.
 2. A jak duży pokój? do 30m wystarczy 10-15W
 3. Trudne kolumny, mam na myśli stare electry, w moim przypadku 926. Walczyłem z tranzystorami, dopiero lampa 300B je ujarzmiła, ładna góra i średnica ale znowu basu brakowało. Pozbyłem się. Popytaj w klubach.
 4. Jeśli szukasz chinczyka na lampie el34 to w takiej cenie można kupić nowy i z gwarancją... Bewitcha tego nie słyszałem, można by go Ci polecić jeśli umiesz lutować bo wiele z bewitchow wymagało poprawek... Ten z powyższego linku już jest po lekkim tuningu. Grutka, lampy nie ma się co bać, nie biją i nie gryzą, jak już spróbujesz to ciężko będzie wrócić do tranzystora. Spróbować zawsze możesz, popytaj w sklepach o wersje testowe. sorry za OT.
 5. Na całe życie to może być żona, i to nie zawsze... Kolumny ogólnie dostępne w salonach, bierz wzmacniacz pod pachę i zasuwaj na odsłuch.
 6. jbmar

  ECC88

  był wątek poświęcony tym lampom:
 7. jbmar

  Potrzebuję ...

  kupię jakieś ciekawe kondensatory (w parach) 0,47uf Może komuś zalegają po testach...
 8. Nie, kolega nie słuchał sitar z lampą, ale słuchał je ze starym naimem 5, świetnie sobie z nimi radził. Zapewniam Cię, że dobra 15 watowa lampa w single ended ma wystarczający zapas prądu żeby je wysterować, ale jak się grało tylko na jakimś słabym push-pullu na el34 to skąd ma się o tym wiedzieć...:) Po drugie odpowiedziałem na post, w którym padło pytanie nie związane z tematem, taki off top, za co autora wątku przepraszam, a zatem nie za bardzo rozumiem skąd te teksty o bólach…
 9. Jakieś propozycje co było by lepsze w tej kwocie ? Z tranzystorowych, używanych warto posłuchać Electrocompaniet ECI-1, ECI-2, Baltlaba Epoca 1.3. A najlepiej zmienić na lampe, jeżeli nie robi się dyskoteki w domu, to single ended, np. monobloki phast na 6C33C... Będzie i ciepło i gęsto z barwą. Nic w ciemno, odsłuchać u siebie.
 10. DAC wykonany przez kol. andrejos1 na Xmosie, przetworniku wolfona WM8741, część analogowa jest kopią MBL`a Po więcej informacji nt DAC odsyłam do wątku, który znajduje się gdzieś w dziale DIY: 850 zł
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.