Jump to content

jbmar

Użytkownicy
 • Content Count

  479
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

113 Dobry

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

10874 profile views
 1. Ciekawa cena: [Hidden Content]
 2. To fakt, ile uszu, gustów, konfiguracji... tyle opinii. 5i / 5i-2 nie jest jakimś mistrzostwem świata, ale w swoim pułapie cenowym to przyzwoity wzmacniacz.
 3. Głównie Audiostereo ale też kilka anglojęzycznych portali. Czy mógłbyś podesłać linki do tych niepochlebnych opinii, bo mam wrażenie, że sobie coś wydumałeś.... Między 5i, a 5i-2 wg mnie nie ma żadnej większej różnicy w dźwięku, ot odświeżona wersja z dodatkowym wejściem. Byłem w posiadaniu obydwu.
 4. Posiadam zarówno 5i jak i XS. 5i jest bardziej uniwersalnym wzmacniaczem, łatwiej do niego dobrać kolumny, lub jak się już je ma to łatwiej będzie mu się wpasować w system, natomiast XS jest bardziej otwarty na górze i tutaj z doborem kolumn pojawiają się schodki.
 5. Czy mógłbyś podać źródło tych informacji?
 6. Jak będziesz wpisywał cenę to wrzuć przy okazji jakieś zdjęcie.
 7. Kup używanego XS'a, pozostałą część kasy przeznacz na lepsze źródło.
 8. Podpytałem jeden z salonów, który ma w ofercie Linna i można u nich dostać K20 po 40zł/m, jak widać cena bardzo atrakcyjna i można poszaleć z długością. Specyfikacje NACA4/Linn K20 troszeczkę różnią się od NACA5, głównie rezystancją. Może ktoś porównywał NACA4/Linn K20 do NACA5 i opisze czy zaobserwował jakieś duże pomiędzy nimi różnice w barwie dźwięku...?
 9. Rzeczywiście K20 mają podobną budowę. Nawet ma taką samą pojemność 16pF i zbliżoną indukcyjność. Też są tak sztywne jak NACA5? Jaki model tego Phonosophy? Nie mogę namierzyć...
 10. Na jakie kable zamieniłeś i jakie są zmiany w stosunku do NACA5?
 11. Widać kable NACA5 nie wzięły się z przypadku czy zarobku jak większość kabli na rynku, które są ubierane w ładne kolorowe opakowania, po to żeby tylko wzrokiem przyciągnąć klienta. Zostały opracowane do współpracy w konkretnym celu z konkretnym typem sprzętu. Widać nawet na pierwszy rzut oka po budowie kabla, (zachowana szerokość pomiędzy żyłami dla zmniejszenia pojemności) że zajął się nią inżynier a nie jakiś przypadkowy designer. Dzisiaj już trochę trzeba za nie zapłacić, w okolicach 200 zł/m, co na tle konkurencji i tak nie jest jeszcze jakąś zawrotną kwotą, ale pamiętam jak kilka lat temu można było je kupić za ¼ dzisiejszej ceny. Zabawa z naimem może być naprawdę długa i ciekawa. Około 10 lat temu miałem już przyjemność gościć u siebie podstawowy zestaw naima ale z pewnych powodów przesiadłem się na lampę, wróciłem do niego niedawno przez przypadek i może tym razem zostanę z nim na dłużej…
 12. Z bazy wiedzy RMS: "Pojemność kabla podawana jest w piko lub nanofaradach/m. Zależy ona od przenikalności elektrycznej dielektryka, od przekroju i odległości przewodów (im odległość większa, tym pojemność mniejsza). Kable o lepszej jakości izolatora mają mniejszą pojemność własną. Duża pojemność kabla powoduje straty pojemnościowe prądu, tym wyższe im wyższa jest przenoszona częstotliwość. Pojemność obciąża źródło zwiększając ogólną impedancję kabla, wnosząc przesunięcia fazowe co jest słyszalne jako "ostra góra". Wprawdzie współczesne wzmacniacze mają niską impedancję wejściową i powinny poradzić sobie z pojemnością, ale nie zawsze tak jest. Duża pojemność kabla głośnikowego wpływa na ogólną impedancję i stratność kabla, co przy długości kabli kilku, a czasem kilkunastu metrów może mieć zauważalny wpływ. Pamiętać musimy, że w obwodzie składającym się ze wzmacniacza, kabli i głośników dochodzi do wielu nieustalonych przebiegów i skomplikowanych procesów, które możemy niekorzystnie odbierać podczas słuchania muzyki." źródło: [Hidden Content]
 13. Zgadza się, nieliczni producenci podają parametry swoich przewodów. Zwróć też uwagę na pojemność kabla Naim, zaledwie 16pF, trudno znaleźć kabel o takiej pojemności.
 14. Rozumiem, że to tylko Twoja teoria bo nie sprawdzałeś... Specyfikacje NACA5 są następujące: Pojemność: 16pF na metr Rezystancja: 9 miliomów na metr Indukcyjność: 1uH na metr Czy mógłbyś podesłać specyfikację: Tellurium Q ultra blue?
 15. Szanowni Klubowicze, Czy stosujecie się do zaleceń producenta odnośnie przewodów głośnikowych? Głównie rozchodzi się o ich minimalną długość 3,5m. Jeżeli tak, to czy moglibyście napisać o swoich obserwacjach w stosunku do przewodów krótkich? Dobrze byłoby również poczytać nt różnic innych producentów przewodów o minimalnej długości zalecanej przez Naim. Co prawda nie udało mi się jeszcze odsłuchać mojego wzmacniacza na firmowych przewodach, ale z racji tego, iż pewne niuanse, przy dłuższych odsłuchach drażniły mnie w wyższej średnicy i ogółem w górnych partiach pasma, to postanowiłem spróbować i wyciągnąłem z piwnicy przewody, co prawda przemysłowe, ale solidne, zbudowane z linki miedzianej o przekroju 4mm2 i długości około 7m każdy, i zauważyłem, że wygładziły się drażniące mnie niuanse w paśmie, o których wspomniałem wyżej. Pytam dlatego, ponieważ chciałbym wiedzieć czy jest to tylko moja autosugestia przy lepszym dniu przy słuchaniu muzyki, czy rzeczywiście jest coś na rzeczy… Powyższe dot. Wersji Nait XS, ale zapytanie kieruję do wszystkich, którzy używają lub używali wzmacniaczy NAIM.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.