Jump to content

2A3_fan

Użytkownicy
 • Content Count

  512
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

113 Dobry

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Te które nie są typem carbon composite resistor. czyli tantalowe, metalizowane, carbon film itp itd
 2. Kto słucha przez amorfiki winien wsadzić w uszy waciki :D. i wersja młodzieżowa: Amorfiki = gunwo aż mnie dreszcz przechodzi na samo wspomnienie.
 3. 2A3_fan

  Sprzedam/kupię

  nóżki mają ucięte tuż przy kondensatorze i dolutowane inne.
 4. Zbynio - nie wiadomo czy będzie dobrze. Musisz sam sprawdzić, nikt doświadczony i logicznie myślący nie powie CI jak będzie w Twoim układzie. Wlutuj, wygrzej z godzine i posłuchaj. Oceń sam Co urządzenie to inna historia.
 5. musisz popytać fanów Audio Note kabli. Kiedyś ktoś mi mówił, że znalazł chemię która zdejmuje izolację z litz audio note, nazwy nie znam,
 6. żurek - to zależy jak preamp jest zbudowany. Jeżeli 6sl7 pełni funkcję wzmacniająca to bedziesz mial mniejsze wzmocnienie, jezeli jednak to wtórnik katodowy to nie bedzie roznicy
 7. A ja mam problem z rezystorami Allen Bradley ponieważ ich sygnatura dzwiękowa jest pod mój gust idealna, aczkolwiek swieżo wlutowane zazwyczaj sprawiają, że dzwięk jest bardzo zanieczyszczony i często paradoksalnie (węgiel) krzykliwy. Robię preamp phono, miał być na AB ale zostają ruskie MŁT, pomimo, że budowa inna to są czyste choć barwę wolę z AB. Z drugiej strony mam kilka urządzeń - Sun Audio, wzmacniacze Scott na EL84 gdzie wszędzie użyte są Allen Bradley i tam nie słyszę tej krzykliwości czy zanieczyszczeń. I teraz pytanie - gra dobrze, bo rezystory nie ruszane przez 50lat w przypadku Scotta lub 15lat w przypadku Sun Audio i się po prostu wygrzały/ułożyły i zeszła wilgoć od temperatury wewnątrz obudowy? Kiedys wypiekałem AB w piekarniku 😉 ale z moich doświadczeń potrzeba chyba z dobę wypiekania aby był efekt. Potem koniecznie zaizolować końce.
 8. 2A3_fan

  Sprzedam/kupię

  Sprzedam kondensatory 2x Jensen Silver Foil 0.22uf 630v , srebrna foila - najlepsze jakie można kupić --> 600zł para 4x Audyn True Copper 1.5uf / 630v -- 400zł komplet wszystkie kondensatory mają wymienione wyprowadzenia
 9. ktos jest producentem kolumn ze zdjęcia? Nie widze ich na stronie supravoxa.
 10. 2A3_fan

  Sprzedam/kupię

  Rzadko wchodzę na forum i okazało się, że miałem przepełnioną skrzynkę wiadomości. Teraz wiadomości powinny dochodzić. Zapraszam
 11. 2A3_fan

  Sprzedam/kupię

  cześć, mam nowe TungSOL VT-163 6C8G w pudełkach, nigdy nie używane, pomierzone pary. Wszystkie 100-115% emisji. 300zł para + wysylka mam prostownik 83 - czyli mercury. Chyba Marconi o ile mnie pamiec nie myli. za 100zl sprzedam.
 12. 2A3_fan

  Sprzedam/kupię

  mam trafa które mogę sprzedać. 7k na 4/8/16ohm , 100mA wykonane w Japonii przez firmę Hosho electric. Rdzeń typu C, nawijane japońską miedzią, izolacją jest papier. Bardzo duża indukcyjność, powyżej 30H. Trafa są w kubkach i tylko częściowo zalane. Miałem robić SE na lampie EL84 ale zwyczajnie mi się nie chce. 2000zł za parę. Brzmienie traf znakomite, tak na 95% poziom Tamura F2000. PS. likwiduję kolekcję elementów DIY. Sprzedam przeróżne trafa zasilające, m.in para nowych Hammond 300BX, trafa AE EUROPE na niskie napiecia, dławik TRIBUTE 20H 120mA, mnóstwo dławików do zasilaczy lampwych, głównie amerykańskie i japońskie. Kondensatory olejowe SPRAGUE 22uf na wysokie napiecia, kondensatory RIKE AUDIO 22uf zalane w puszki aluminiowe.
 13. Trafa amorficzne, jak każde zresztą rdzenie mają swoją dzwiękową sygnature. Dlaczego tak jest nie wiem, ale sprawdzilem i wiem. Amorfik gra dzwiekiem detalicznym, gładkim, bardzo przejrzystym, w porównaniu do innych rdzeni - amorfik nie ma żadnej woalki czy mgiełki, jest naprawdę bliski ideału w kwestii przeźroczystości. Tanie trafa na amorfiku mają słaby bas, najgorszy ze wszystkich rdzeni i moim zdaniem są najtrudniejsze w aplikacji - co oznacza, że trzeba się mocno napocić aby wzmacniacz z takimi trafami zagrał przyjemnie. Te trafa błędów albo niewłaściwego doboru komponentów czy okablowania nie wybaczą :) Ja bym nie kupował amorfików na Twoim miejscu, chyba, że masz dużo cierpliwości na strojenie wzmacniacza.
 14. Wniesie do dzwięku, a czy na lepsze to nie wiadomo. Kiwame to przyjemny i jednocześnie czysto brzmiący rezystor węglowy. Jakby nie wprowadzał zniekształceń. Allen bradley ma lepszy kolorek i lepiej różnicuje instrumenty, ale wprowadza brud i lekkie zniekształcenia w dzwieku. Z dwojga złego ja wolę Allen Bradley, ale najczesciej mieszkam je z Kiwame w stosunku 70/30
 15. Najprawdopodobniej: Masz potencjometr, potem 470k od siatki do masy, w katodzie pierwszej lampy 1.5kohm, 30kohm w anodzie pierwszej lampy, potem kondensator, za nim rezystor 470k od siatki drugiej lampy do masy a potem rezystor 390ohm w katodzie (lampy mocy?).
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.