Jump to content

Waldi_06

Użytkownicy
 • Content Count

  3301
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

235 Dobry

4 Followers

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Waldi_06

  PCM1704 DAC

  Odsprzedam w dobre ręce mój egzemplarz PCM1704, kompletny w obudowie. Oczywiście bez przeróbek. Jakby co to na PW.
 2. Wpisałem zgodnie z twoim bomem. Jasne. Koledzy miejcie na uwadze, że przetworniki mają różny prąd wyjściowy i aby uzyskać poziom wyjściowy podobny do innych sprzętów (to skrót myślowy), czyli mniej więcej zgodny ze standardem należy ten rezystor dobierać zgodnie z dataszetem, a jak ktoś nie wie to niech się pyta, zawsze odpowiem, nawet po kilku dniach zwłoki.
 3. Nie masz schematu? Pisz do mnie na PW. Rzeczywiście na pcb jest nieczytelne, ale na schemacie ju z jest. od kogo odkupiłeś? 2k2 1206 owszem 2k2, ale to może się zmienić w zależności od wybranego przetwornika, no i oczywiście pad jest taki na którym można zamontować rezystor przewlekany - czyli pad jest podwójny, uniwersalny.
 4. no to je delikatnie przylutuj a konda opaską do pcb, nie patrz na to a jedynie posłuchaj 🙂
 5. No i zmień kondensator na polipropylen 10u będzie dużo większy , niech wisi w powietrzu, najlepiej jak byłby juz grany.
 6. Waldi_06

  DAC PCM63

  Jeżeli do tego daca z tego wątku to tak. Taki jest warunek postawiony przez Olka. Reszta na PW (już działa, bo skasowałem starsze wiadomości), lub email ze strony.
 7. Waldi_06

  DAC PCM63

  Cześć koledzy. Całkowicie przy okazji nie spodziewając się rewelacji wykonałem płytkę filtra o wielkości szerszego gniazda na naszym dacu (i dacach pochodnych) pod układy DF1704 i DF1706. Uruchomiłem jeden z nich i powiem, że jest to całkiem ciekawy układ. Dzisiaj zdjęcie samej pcb, a jutro napiszę o jaki filtr chodzi.
 8. To forum to masakra jakaś jest dla ludzi jak ja. Na początku dali dużą skrzynkę, a potem obcinali do 200 wiadomości. Biorąc pod uwagę że się udzielam i jedno zamówienie generuje ok 80 wiadomości plus archiwalne rozmowy to mam jakies 500 za mało. Szkoda. No i ciągle namawiają na wniesienie opłaty - osobie która generuje ruch ! Ciagle mnie namawiają na zmianę forum. Tylko forumowiczów mi szkoda.
 9. Super. Ciekawe dlaczego tak się stało. No ale już po sprawie.
 10. Pytanie raczej retoryczne, bo pracy z poprawkami mało a zysk spory. 🙂 Czyli sprawy przesądzone. A teraz koledzy uzbrójcie sie w cierpliwość bo płytki będą dopiero po świętach. Teraz kończę temat dla kolegi Michała. Potem święta nasze i skośne.
 11. Rozwiń pytanie. Najlepiej w wątku. tak - na każdej z tych płytek jest osobny stabilizator na 5v do filtrów w obudowie DIP a równolegle poprowadzona jest szeroka ścieżka z kondensatora głównego do pinów na filtr poszerzony tak aby na tejże pcb umiescic stabilizator wg potrzeb (SM5847 -5v, fpga 3.3v itd). McGyver ma rację. Ale tak czy inaczej pcb pod 1702 powstaje.
 12. Widzę to tak, że zrobiłbym płytkę córkę pasujaca do moich daców zastępującą filtr, tzn byłby układ przesuwający słowo z mozliwością wyboru długości słowa dla przetwornika, gotowe takie rozwiązania są stosowane, wówczas może grać na przetwornikach jakie kto ma, bo łatwo wybierzemy 16, 18, 20 i 24bity. Plus stoliczek do PCM1702. Wiem, że wówczas temat się zawęża do posiadaczy moich płytek. Ale warto wówczas dodrukować płytki tubeDACa bo jest do lamp. Uniwersalna baza kończąca się przetwornikiem i rezystorem konwersji. Na projekt od podstaw nie znajdą czasu. Istnieją stoliczki dla AD1865 i PCM1704 do gniazda PCM63 , wybór jest spory.
 13. Koledzy - pamiętajcie, że powyżej 20kHz aż do 44khz jest przekazywana taka sama energia jak poniżej 20kHz. I nie da się poprostu zignorować jej, że niby jej nie słyszymy. Owszem nie słyszymy wprost tej energi ale ona mocno daje o sobie znać w dwóch obszarach. Po pierwsze interferuje z sygnałem podstawowym i tworzy dodatkowe zniekształcenia w sygnale podstawowym. Po drugie (dość podobne) sygnał lustrzany mocno obciąża głośnik wysokotonowy jak i sam wzmacniacz (cały tor) co dla głośnika powoduje wzrost zniekształceń w paśmie podstawowym a dla wzmacniacza przesyłanie drugiego sygnału o energii jak sygnał podstawowy wprowadza tak zniekształcenia , interferencje jak i wzrost poboru prądu. Sonicznie najbardziej optymalnym rozwiązaniem jest użycie łagodnych filtrów cyfrowych jak i łagodnych filtrów analogowych. Owa łagodność polega na odsunięciu granicy pracy filtra od pasma podstawowego - dzieje się to poprzez oversampling. A łagodność filtra analogowego polega na zastosowaniu dobrego filtra (odpowiednia odpowiedź i brak zmian fazy) zaczynającego pracę sporo dalej od pasma podstawowego ale to jest możliwe tylko jak wcześniej jest filtr cyfrowy. A skoro arturp chce NOSa to : - ortodoksyjny nos to tylko z kolumnami które maja niezbyt szybką i jasną górę , - nos z pewnego rodzaju filtracją cyfrową - dwie konstrukcje .3lita - jedna ze sprzętowym przesunięciem fazy kolejnie dodanych przetworników (na diyaudio.com jest pierwowzór konstrukcji konrada), oraz dac bez filtra ale z filtrem w SRC, bo tak naprawdę upsampler to też filtr cyfrowy. Zastosowanie przejściówki na takim 9moim)dacu da nam możliwość sprawdzenia kazdego z tych rodzajów, ale nie będzie działał filtr analogowy bo jest ustawiony na 40kHz. reasumując najbezpieczniej jest stworzyć pcb do eksperymentów bo na długa metę to się nie przyjmie, w sumie lepiej wyprowadzić DSD i filtrowac analogowo sygnał DSD wprost na Amanero. Takie jest moje zdanie.
 14. hmm, najprościej byłoby zrobić układ NOS do moich daców z gniazdem na filtr, rzecz polega wówczas na rozdzieleniu danych na prawy i lewy i ich odpowiednim zatrzaskiwaniu. dac umożliwia Bypass SRC więc nie będzie filtrowania. cena do zapłacenia będzie konieczność używania zegara odzyskanego z WMa. No i oczywiście powinno się zmienić wartości analogowego filtra dolnoprzepustowego na inne umożliwiające spadek charakterystyki przenoszenia powyżej 20kHz.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.