Jump to content

Waldi_06

Użytkownicy
 • Content Count

  3262
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

213 Dobry

3 Followers

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Waldi_06

  DAC PCM63

  Pokazałem daca jakiego potrzebujesz. jest w wątku tubeDAC - dac do lampek - teraz na stronie 6tej Wygląda to tak Kolejna zmiana. Zauważyłem, że na niektórych DAC PCM63 x 4 nieprawidłowo działa DCServo. Objawia się to tym, że diody D2, D10 i analogiczne z drugiego kanału zmniejszają poziom świecenia w miarę czasu pracy DCservo. Rozwiązaniem jest zmiana wartości rezystorów R14 R15 i analogicznych do wartości ok 6k2-6k8. Ponadto pamiętajcie, że po uruchomieniu DACa należy wstępnie ustawić prawidłowy prąd rezystorami R10 i R11 poprzez ustawienie napięcia ok 0v na R31 i analogicznym. Rzecz polega na tym, że nie musi to być równe 0v, może być wręcz 0.1, ale tak aby obie wartości były równe sobie. I pamiętajcie że to długo trwa. I jeszcze jedno - po pierwszym polutowaniu i umyciu ale przed uruchomieniem należy koniecznie przelutować wszelkie możliwe pady zwłaszcza rezystorów i tranzystorów . często nie maja poprawnego połącznia pomimo pozornego ich zlutowania. Tak miałem i dzisiaj, a problem jest mi znany od lat.
 2. Waldi_06

  DAC PCM63

  Nie. Ale kilka osób ma te płytki. Jest na 1 sztukę AD1865. Nie wstawiałem schematów tych konstrukcji bo ich szerzej nie pokazywałem. Kilka osób kupiło pierwsze edycje czyli prototypy i one grają. Szybko się skończyła część frontowa czyli cyfrowa, dlatego też ją dorobiłęm nieco zmieniając, z istotnych zmian to brak zworek, a zmiany są już za pomocą kluczy, plus elektroniczna zmiana wejścia SPDIF elektrycznego i optycznego.
 3. Waldi_06

  PCM1704 DAC

  Nie wiem, nie słuchałem. I tak i nie. Tak pytając nie zdajesz sobie sprawy jaką trudnościa jest zbudowanie przetwornika 192/24. Musisz sprawdzi sam jaki SN jest osiągalny dla układów audio. Podpowiem znacznie słabszy niż teoretyczne napisano w dokumentacji. Czyli fizycznie takich parametrów nie obsłuży żaden na świecie. Ale słowo obsłuży często jest używane w drugim znaczeniu to znaczy że przyjmie i skonwertuje w dół potem wyśle dalej. Legalne pliki które dostępne w sklepie to głównie 88/96, bardzo mało 192. A na lekarstwo 384. To samo z DSD. Czyli obsługa gęstych formatów jest tak dobra jak i 8k w telewizorach. jescze nikt nie widział.
 4. Waldi_06

  DAC PCM63

  W tym wątku jest kilka wpisów o PCM63 x 4. W tym temacie działo się troszkę. Powstała nowa płytka frontowa. Działa i jest ok. Oraz trwały boje z niektórymi egzemplarzami części analogowej do PCM63 x 4. Czyli: ERRATA Na płytce analogowej PCM63 x 4 należy zamienić nóżki D z G MOSFETÓW . Pomimo starań i tak pomylił się footprint VNów w ten sposób, że fizycznie grają, "ale co to za granie". Po zmianie dopiero wskoczy wszystko na swoje miejsce. Za niedogodność przepraszam. >Grzesio do dzieła i daj znać. Na płytce do AD1865 ta sprawa jest ok, bo tam są IRFy w innych obudowach.
 5. Waldi_06

  PCM1704 DAC

  Spoko. Też będziesz miał okazję pobawić się wieloma 1704. Płyta części analogowej jest do wzięcia, pozostało 6 sztuk. Posiada jeden błąd łatwy do usunięcia. Płytka części cyfrowej się uruchamia. Dam znać. Będzie kilka sztuk do wzięcia. Ja miałem zapas z przed lat. Kiedyś też kupiłem u Nakamichi, ale ostatnio mówił mi, że już nie ma. A teraz jest testowane inne źródło. Na tej pcb można wlutować dowolną mniejszą ilość PCM1704, wówczas należy zwiększyć wartość rezystora konwersji.
 6. Waldi_06

  PCM1704 DAC

  No pięknie. Prace trwają. Fajnie fajnie. U mnie też coś tam się działo. W temacie 1704 został uruchomiony nieskromny dacyk. Sami zobaczcie dlaczego.
 7. Waldi_06

  PCM1704 DAC

  W sumie mam podobnie. Jak mogę to zamykam otwarte obudowy.
 8. Waldi_06

  PCM1704 DAC

  Ciekawy mod. Czyli w sumie "inna" wersja Xa
 9. I tak i nie. Oczywiście, że tak co do doboru rezystorów. Na własny użytek z tasiemki lub miseczki z smd omomierzem dobieram jak najdokładniej. Te dobrane pary, lub czwórki nigdy nie są obok siebie na taśmie. Co do symetryzatora. To się długo zastanawiałem. Ale tym razem miało być tanio i z szuflady. A po drugie układy symetryczne są albo specjalizowane z rezystorami , albo "zwykłe" i sa drogie, albo też mnij zwykłe i z nietypowym rozstawem pinów. Ato ciągle się kłóci z prosta i tania. OPA1632 nie kazdemu się podoba, wg mnie lepszy jest LME49724. I dalej układy INA mają rezystory, wymagają innej pcb i też są krytykowane za brzmienie. Stąd też dałem wolną rękę doboru scalaka w tym miejscu. Konwersja iv jest dobra. Symetryzator dostawiony jako uzupełnienie. Zauważ, że ta analogówka nie ma wejscia róznicowego to symetryzator powinien być adekwatny do reszty. Reasumując - warto dobrać rezystory o najblizszych wartościach mierzonych omomierzem i to kilku krotnie . Mówimy o 10k i 20k. No i - jasne że dzięki za uwagi.
 10. Nie będę robił offtopica. >Gavron04 bez obrazy ale kierowałem wpis do autora projektu bo jego projekt znam - widziałem pcb i mam schemat w wersji 1.41. Nie ma sensu rzucać luźnych uwag do nie znanych projektów.
 11. Kilka razy tez miałem podobne odczucia, ale w sumie to fajnie, że się podoba i fajnie że się przyda. PS Jak będziesz robił nowszą wersję swojego Wma, to daj znać podpowiem jak ja bym to zrobił, być może się przyda. Pozdr
 12. Piter - Twoje płytki już mam, a nie masz zestawu częsci do nich?
 13. Waldi_06

  Transmisja I2S

  Super. Super, że nie marudzisz tylko piszesz, że spróbujesz. A co wyjdzie to zobaczymy. Odwagi.
 14. Waldi_06

  Transmisja I2S

  Nie kombinuj. Nie dasz rady a moze i będą straty. Uruchom tak jak jest. Kompletnie nie jestem w stanie Ci pomóc bo nie znam tego sprzętu. Po drugie nie jestem zwolennikiem kombinowania. Po trzecie słucham spdifem z serwera bo dzięki temu mam spora uniwersalność. To Ty nam powiedz jak juz to zrobisz i posłuchasz. na tym polega to forum. Nikt w twojej konfiguracji nie robił takiej wolty.
 15. Waldi_06

  Transmisja I2S

  Warto dodać, że sygnały o wartości 45158,4 kHz to spory problem dla konstruktora i własciwie wszystkie amatorskie układy nie są zaprojektowane profesjonalnie dla takich częstotliwości pomimo tego, że konstruktorzy mogą miec taka wiedzę, ponieważ naprawdę prawidłowa dystrybucja takich sygnałów jest naprawdę trudna. Amatorskim kompromisem jest ponad 20Mhz. Owszem układy z sygnałami ponad 40MHz tez będą działały, ale nie otrzymamy poprawy a jedynie szerszy zakres funkcjonalności. To było w sporym w uproszczeniu. Bo przykłady daców z Sabre pokazują, że i możemy wykonac dace z zegarami 100MHZ, ale lepiej nie pokazywać pomiarów tych zegarów, bo można dostać "palpitacji". To też w uproszczeniu.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.