Jump to content

Waldi_06

Użytkownicy
 • Content Count

  3298
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

235 Dobry

4 Followers

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. no to je delikatnie przylutuj a konda opaską do pcb, nie patrz na to a jedynie posłuchaj 🙂
 2. No i zmień kondensator na polipropylen 10u będzie dużo większy , niech wisi w powietrzu, najlepiej jak byłby juz grany.
 3. Waldi_06

  DAC PCM63

  Jeżeli do tego daca z tego wątku to tak. Taki jest warunek postawiony przez Olka. Reszta na PW (już działa, bo skasowałem starsze wiadomości), lub email ze strony.
 4. Waldi_06

  DAC PCM63

  Cześć koledzy. Całkowicie przy okazji nie spodziewając się rewelacji wykonałem płytkę filtra o wielkości szerszego gniazda na naszym dacu (i dacach pochodnych) pod układy DF1704 i DF1706. Uruchomiłem jeden z nich i powiem, że jest to całkiem ciekawy układ. Dzisiaj zdjęcie samej pcb, a jutro napiszę o jaki filtr chodzi.
 5. To forum to masakra jakaś jest dla ludzi jak ja. Na początku dali dużą skrzynkę, a potem obcinali do 200 wiadomości. Biorąc pod uwagę że się udzielam i jedno zamówienie generuje ok 80 wiadomości plus archiwalne rozmowy to mam jakies 500 za mało. Szkoda. No i ciągle namawiają na wniesienie opłaty - osobie która generuje ruch ! Ciagle mnie namawiają na zmianę forum. Tylko forumowiczów mi szkoda.
 6. Super. Ciekawe dlaczego tak się stało. No ale już po sprawie.
 7. Pytanie raczej retoryczne, bo pracy z poprawkami mało a zysk spory. 🙂 Czyli sprawy przesądzone. A teraz koledzy uzbrójcie sie w cierpliwość bo płytki będą dopiero po świętach. Teraz kończę temat dla kolegi Michała. Potem święta nasze i skośne.
 8. Rozwiń pytanie. Najlepiej w wątku. tak - na każdej z tych płytek jest osobny stabilizator na 5v do filtrów w obudowie DIP a równolegle poprowadzona jest szeroka ścieżka z kondensatora głównego do pinów na filtr poszerzony tak aby na tejże pcb umiescic stabilizator wg potrzeb (SM5847 -5v, fpga 3.3v itd). McGyver ma rację. Ale tak czy inaczej pcb pod 1702 powstaje.
 9. Waldi_06

  PCM1704 DAC

  Nie. ten nie.
 10. Widzę to tak, że zrobiłbym płytkę córkę pasujaca do moich daców zastępującą filtr, tzn byłby układ przesuwający słowo z mozliwością wyboru długości słowa dla przetwornika, gotowe takie rozwiązania są stosowane, wówczas może grać na przetwornikach jakie kto ma, bo łatwo wybierzemy 16, 18, 20 i 24bity. Plus stoliczek do PCM1702. Wiem, że wówczas temat się zawęża do posiadaczy moich płytek. Ale warto wówczas dodrukować płytki tubeDACa bo jest do lamp. Uniwersalna baza kończąca się przetwornikiem i rezystorem konwersji. Na projekt od podstaw nie znajdą czasu. Istnieją stoliczki dla AD1865 i PCM1704 do gniazda PCM63 , wybór jest spory.
 11. Koledzy - pamiętajcie, że powyżej 20kHz aż do 44khz jest przekazywana taka sama energia jak poniżej 20kHz. I nie da się poprostu zignorować jej, że niby jej nie słyszymy. Owszem nie słyszymy wprost tej energi ale ona mocno daje o sobie znać w dwóch obszarach. Po pierwsze interferuje z sygnałem podstawowym i tworzy dodatkowe zniekształcenia w sygnale podstawowym. Po drugie (dość podobne) sygnał lustrzany mocno obciąża głośnik wysokotonowy jak i sam wzmacniacz (cały tor) co dla głośnika powoduje wzrost zniekształceń w paśmie podstawowym a dla wzmacniacza przesyłanie drugiego sygnału o energii jak sygnał podstawowy wprowadza tak zniekształcenia , interferencje jak i wzrost poboru prądu. Sonicznie najbardziej optymalnym rozwiązaniem jest użycie łagodnych filtrów cyfrowych jak i łagodnych filtrów analogowych. Owa łagodność polega na odsunięciu granicy pracy filtra od pasma podstawowego - dzieje się to poprzez oversampling. A łagodność filtra analogowego polega na zastosowaniu dobrego filtra (odpowiednia odpowiedź i brak zmian fazy) zaczynającego pracę sporo dalej od pasma podstawowego ale to jest możliwe tylko jak wcześniej jest filtr cyfrowy. A skoro arturp chce NOSa to : - ortodoksyjny nos to tylko z kolumnami które maja niezbyt szybką i jasną górę , - nos z pewnego rodzaju filtracją cyfrową - dwie konstrukcje .3lita - jedna ze sprzętowym przesunięciem fazy kolejnie dodanych przetworników (na diyaudio.com jest pierwowzór konstrukcji konrada), oraz dac bez filtra ale z filtrem w SRC, bo tak naprawdę upsampler to też filtr cyfrowy. Zastosowanie przejściówki na takim 9moim)dacu da nam możliwość sprawdzenia kazdego z tych rodzajów, ale nie będzie działał filtr analogowy bo jest ustawiony na 40kHz. reasumując najbezpieczniej jest stworzyć pcb do eksperymentów bo na długa metę to się nie przyjmie, w sumie lepiej wyprowadzić DSD i filtrowac analogowo sygnał DSD wprost na Amanero. Takie jest moje zdanie.
 12. hmm, najprościej byłoby zrobić układ NOS do moich daców z gniazdem na filtr, rzecz polega wówczas na rozdzieleniu danych na prawy i lewy i ich odpowiednim zatrzaskiwaniu. dac umożliwia Bypass SRC więc nie będzie filtrowania. cena do zapłacenia będzie konieczność używania zegara odzyskanego z WMa. No i oczywiście powinno się zmienić wartości analogowego filtra dolnoprzepustowego na inne umożliwiające spadek charakterystyki przenoszenia powyżej 20kHz.
 13. >arturp moja sugestia - jak jeszcze nie słuchałeś NOSa to zrób na wszelki wypadek gniazdo pod filtr który to będzie mozna obejść tak na wszelki wypadek, nie zwiększy to skomplikowania bo i tak projekt zapowiada się dość rozbudowany. Kibicuję.
 14. Człowieku - przeczytaj w końcu co napisałeś a ja zacytowałem.
 15. Czyli to jednak atak personalny.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.