Jump to content

Waldi_06

Użytkownicy
 • Content Count

  3313
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

235 Dobry

4 Followers

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Nie ma chętnych to po co. Zacznij. Pomogę, zrobimy reportaż i na końcu sie umiesci. Bo inaczej offtopiki popsują watek. tak to widzę. Podstawa to mechanizm ze sterownikiem. Reszta na email.
 2. O dobrze brzmiący CD będzie trudno, no chyba ze sam go zrobisz, a to nie jest trudne, pomogę. Nie kupuj przejściowych sprzętów to nie ma sensu. Na razie to komputer i program dbpower. Zgrywasz CD na dysk twardy. Ok 10 płyt dziennie dasz redę. Potem tagujesz w Mp3tag i dokładasz okładki. Streamer przejsciowy jest tani - np Pi3+ i soft na niego Moode. I już gra. Koszt 300zł na Pi , zasilacz i kartę. Wariant 2 - foobr2000 na kompie i karta muzyczna z SPDIF lub odbiornik USB plus kabel . tez koszt 300. Sugeruję wariant 1. Będzie bolało zgrywanie, tagowanie mniej (podam stronę z okładkami i wszystkimi tagami) i przyzwyczajenie się do nowej funkcjonalnosci. LP będziesz grał 1 płytę na poczatek wieczoru, potem moze CD a resztę dnia to streamer. No i wszyscy domownicy maja korzyść z plików. Pominąłem NASa , ale od niego nie uciekniesz jak i od zbójeckiego prawa głosowanego u nas nocą. Na początek - musisz kupić dysk 4T do pracy ciągłęj, będzie droższy o 100zł od zwykłych. Nie oszczędzaj. No dobra wracamy do LP
 3. ostatnio mnie coś naszło i męczyłem Mika Oldfielda oryginał z 1982roku. Ech, nawet synowi sie spodobał Taurus II. Pokolenie srajfonowe nie ma pojęcie o historii muzyki. Jak dla nich nie ma czegoś na Spotyfi w MP3 to nie istnieje.
 4. Waldi_06

  DAC do lamp

  Jeden układ scalony na jedną płytkę. Nie było szans na dwa układy na jednej płytce przy zachowaniu nawet jakotakiej poprawności. Ale tak jak proponował Nakamichi spokojnie można dać dłuższe goldpiny i dwie płytki jedna nad drugą ustawić. Ma to znaczenie gdy ktoś będzie odłsuchiwał rózne przetworniki - to aby nie wylutowywac ciągle rezystora konwersji należy wstawić tak przetworniki aby ich prąd wyjściowy wynosił ok 2mA
 5. Jasne. Ogólnie to nie ma reguły . Ale zdjęcie powyższe pokazuje dobre rozłożenie w jednej obudowie. proszę zobaczyć jak jest u mnie i brumu niema. A z drugiej strony zasilacz jest dwustopniowy i aż korci aby go do drugiej obudowy wyprowadzić i taki miałem pierwotny plan, ale skoro brumu nie ma to estetyka zwyciężyła.
 6. U autora. Należy podać wersje płytek, bo były zmiany.
 7. Waldi_06

  DAC do lamp

  Wykonałem tez płyteczki do przejściówek do PCM1702 w wersji dip i smd. Dla DIP jest dwuwarstwowa a dla smd czterowarstwowa, przez co droższa.
 8. Waldi_06

  DAC do lamp

  Czołem koleżanki i koledzy w trudnym czasie panowania wirusa. Zgodnie z obietnicą grudniową przedstawiam poprawioną odsłonę DACa do lampek. Wielkość płytki determinowała jej zawartość. Wszystko będzie na schemacie , no i podyskutować możemy. Płytka w swoim zamierzeniu ma się zmieścić na boku obudowy z Modushop.pl tak aby wnętrze obudowy przeznaczyć na część lampową. DAC 1. posiada wejścia izolowane wejście SPDIF na WM8804 oraz izolowane wyjście SPDIF 2. ma upsampler SRC4192, przez co łatwo możemy podłączyć zewnętrzny zegar dobrej jakości. 3. ma możliwość uruchomienia wielu filtrów, ale to jest już znane gniazdo jest zdublowane** - w środku DIP28 a po bokach dwa grzebienie na inne filtry na płytce córce, 4. dwa przetworniki PCM63 z możliwością montażu na przejściówkach PCM1704, PCM1702 lub AD1865, 5. całkowicie rozdzielone zasilania, ułożone tak aby prądy nie plątały się po pcb 6. płytka DACa posiada cztery warstwy i izolację galwaniczną pomiędzy częścią cyfrową a analogową, 7. Istnieje możliwość podłączenia innego niż SPDIF źródła sygnału np odbiornika USB, W ubiegłym roku wykonałem prototyp jak na zdjęciach. W tym roku zaprojektowałem poprawioną wersję na której usunąłem zauważone błędy. Będę zamawiał płytki. jeżeli znajda się chętni to proszę na PW. Cena 100zł plus poczta. Dołożyłem wszelkich starań aby uniknąć błędów. Komplet stanowi 1 sztuka . Chętnych zapraszam na PW Zdjęcie poniższe przedstawia poprzednią wersję daca który zresztą gra u mnie do dzisiaj. Schemat w załaczeniu. d1110 sch o.pdf
 9. mario00 własciwie to nie wiem, czy pytasz czy poruszasz zagadnienie,
 10. Waldi_06

  Kompensacja uziemienia

  W układach DIY jest bardzo praktyczny. Zmieniamy gniazda na XLR i przesyłamy kablem XLR podłaczonym jak na obrazku. Ale tu mała uwaga - niektóre kable XLR mają na sztywno podłączoną masę gniazda z ekranem przewodu - czyli pin 1 (ekran) z odczepem earth. nie lubimy takich kabli, bo nie mamy kontroli nad sygnałem. A to zmusza nas do rozebrania wtyku takiego przewodu i dokonania cięcia. Tylko zaznaczcie po której stronie jest połączenie z masy z earth ! A wówczas połaczenie z obrazka jest bardzo dobrą praktyką.
 11. z tym brumem to spokojnie, tylko pamietaj jak się podłącza przewód ochronny do obudowy i po co jest earth loopbreaker i będzie dobrze hmmm, to źle bo OLA jest warta grzechu i to dosłownie, skup się i do dzieła.
 12. Waldi_06

  PCM1704 DAC

  Odsprzedam w dobre ręce mój egzemplarz PCM1704, kompletny w obudowie. Oczywiście bez przeróbek. Jakby co to na PW.
 13. Wpisałem zgodnie z twoim bomem. Jasne. Koledzy miejcie na uwadze, że przetworniki mają różny prąd wyjściowy i aby uzyskać poziom wyjściowy podobny do innych sprzętów (to skrót myślowy), czyli mniej więcej zgodny ze standardem należy ten rezystor dobierać zgodnie z dataszetem, a jak ktoś nie wie to niech się pyta, zawsze odpowiem, nawet po kilku dniach zwłoki.
 14. Nie masz schematu? Pisz do mnie na PW. Rzeczywiście na pcb jest nieczytelne, ale na schemacie ju z jest. od kogo odkupiłeś? 2k2 1206 owszem 2k2, ale to może się zmienić w zależności od wybranego przetwornika, no i oczywiście pad jest taki na którym można zamontować rezystor przewlekany - czyli pad jest podwójny, uniwersalny.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.