Jump to content

Waldi_06

Użytkownicy
 • Content Count

  3355
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

249 Dobry

4 Followers

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. >zjj_wwa -ponawiam informację - nie można się z tobą skontaktować na PW i wysłać info o zakupie płytek.
 2. Jestem za. No właśnie. Doswiadczeni maja zapasy a młodzież już nie. Akurat dla 209 sa oryginalne modele producenta.
 3. Waldi_06

  DAC PCM63

  Koledzy - może ktoś ma do odstąpienia Shinkoh 1k ? Zmieniłbym u siebie . A może cos innego np tantalowy.
 4. Nikt z nas się nie puszy, co najwyżej nie specjalnie lubi bezsensowne zaczepki. A co chodzi? Masz układ i nie wiesz co wsadzić? To może lepiej nie bierz się za niego. >witek_z - jeżeli nie masz wiedzy to napisz wprost to coś się poradzi. Jak masz układ, to masz schemat i jakiś suport. jak masz jedynie schemat to daleka droga do układu. Najlepiej zacząć od LTSpice. On ci odpowie jaki masz prąd pracy. A z tąd wynika dobór fetów. Jak masz punkty parcy to dodaj 2mA i wiesz jakich fetów szukać.`
 5. >jimmii - pomiń takie wpisy, nie komentuj, nic nie wnoszą, pytanie jest proste: - czy fety stare z szuflady a takich jest mało, bo wszelkie magiczne ebayowe pomijam, ja mam jeszcze "w szufladzie", ale coraz mniej, - czy też cos sklepowego, ze sklepowych mamy "duży" wybór bo albo 2sk209 smd, albo bardzo drogie LSk przewlekane,
 6. W moim poście napisałem, że dostałem kilka róznych płytek: do przedwzmacniacza, do daca na PCM63 i kilka innych, stąd było pytanie kolegii mario00. Ok, pamiętaj, że to trochę potrwa, bo teraz się lutują te które wymieniłem wcześniej. >jimmi - musimy przesądzić jakie fety na wejście do MC, mam swojego faworyta, ciekawe jaki masz pomysł.
 7. >zjj_wwa - odezwij się bo masz PW zapchane i nie mogę wysłać info
 8. Tak. Czekałem na realizację dotychczasowego zamówienia (w tym pre). Skoro przyszło to teraz mogę myśleć o kolejnym. Pre - będzie się składał i uruchamiał. Będą dwa rodzaje wyświetlaczy. W pierwszej kolejności znany LCD. Potem Oled. A jak nie Oled to TFT. Procki już kręcą i czekają na zdarzenia tak STM jak i Atmega. STM i Oled będą droższe.
 9. Technicznie lepsze są monobloki bo mniej problemów. Tak to racja aby sie tam przenieść.
 10. Spoko. Mam nadzieję, że poczekacie chwilę. Przyszły płytki do PRE i nowej wersji PCM63 więc to mnie zajmie. Potem RIAA. Mogę ostrożnie otworzyć koncert życzeń - może macie jakieś pomysłya albo potrzeby które mogłyby się przydać. Tylko proszę bez wywracania projektu !
 11. Koledzy. Zmieniam zdanie. Po korespondencji z PW wiem juz jedno. W kolejnej wersji pcb nie będzie dużej zmiany układowej jedynie jej dopasowanie do nieco większego napięcia zasilania układu. Bo to akurat dobrze wpływa na dzwięk. Ale za to dołożę kilka rozwiązań ułatwiających życie. Będzie opóźnione włączenie wyjscia, zmiana rodzaju wkładki na przekaźnikach, fast off. Zmiany samego układu będą ale ewolucyjne , np kaskoda w stopniu MC dostanie indywidualne tranzystory aby łatwiej poradzić sobie z wyższymi napięciami. Prawdopodobnie dołożę też przekaźnik zmieniający wzmocnienie stopnia MM tak aby łatwo można było dopasować preferowane poziomy MC i MM. Wiem, że mało kto równolegle słucha na takich wkładkach, ale przyda się. Słuchałem wczoraj dużo LP i tak mi to gra, że nie bardzo mam ochotę eksperymentowac z nowymi układami. Bo nie wiem, czy cokolwiek więcej uzyskam. Może tak a może się wykosztuję i nic nie uzyskam. Ale zostawię sobie małą furtkę. Na pcb będą otwory do umieszczenia ewentualnej innej MC gdyby kiedykolwiek powstała. No i nie wiem kiedy i w jakiej formule będą nowe płytki i czy będą. To tez jest do wyjaśnienia.
 12. z innej beczki, ostatnio grałem na kilku przedwzmacniaczach MC i pozornie wyszły duże rożnice pomiędzy uznanymi przedwzmacniaczami, jednakże nie wszystko zalezy od samego pre, nie dokrywam ameryki tylko przypominam - piszę podstawowe rzeczy, ale wolę powtórzyć to w tym miejscu - otóż bardzo ważne jest dopasowanie własnej wkładki, to znaczy od ustawienia obciążenia r dla wkładek MC lub obciążenia c dla wkładek MM. moja wkładka lubi 470om, użyteczna regulacja od 10 om do 470, ale pełen zakres dla egzotycznych wkładek MC to od 3omy do 1k. piszę to dlatego, że znam zawodnika, który kupił, lub pożyczył a potem oddał wiele pre tylko dlatego, że nie miał pojęcia o koniecznosci dopasowania lub o tym, że część tanich układów nalezy samemu przelutować,
 13. Informację o konieczności zmiany tych rezystorów wysłałem Tobie na PW a potem Ty to umieściłeś w tym wątku. Nawet to przed chwilą odszukałem. Ogólnie pisałem już że wkładki mają różny poziom wyjściowy dla wkładek MC i MM. Oraz to że nasz preamp pozwala grac na wkładkach MC i MM istnieje możliwość dopasowania do własnej wkładki. jest oczywiste , że ceną jest zabawa w dopasowanie. Ponieważ jest to regulacja jednokrotna do wkładki i aby nie mnożyć dodatkowych przełączników robimy to przez przelutowanie (w końcu to dział DIY a my się lutownicy nie boimy) nagrodą jest układ w którym jest jedynie to co potrzeba . Gram na wkładce MC i nie miałem potrzeby zmiany tych elementów. Wydaje się że grający na MM muszą Zwiekszyć wartość jednego ze wspomnianych rezystorów.
 14. Koledzy - juz było napisane - w tym miejscu R45 i R27 jeden powinien mieć wartość 100 om a drugi ok 100k. Najlepiej przylutować tego drugiego obróconego o 180 względem pierwszego . Na minimelfach to widać. Wstawianie dwóch rezystorów równolegle to znana technika "polepszania" parametrów pojedyńczego rezystora. Stosował to Mark lewinson za czasów układów analogowych.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.