Jump to content

zoller

Użytkownicy
 • Content Count

  885
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

72 Neutralny

Metody kontaktu

 • GG
  13047816

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

13910 profile views
 1. Gram Baltlabem i życie jest piękne. Awaria -> kurier -> producent (naprawa, przegląd, upgrade) -> kurier -> po problemie i niedrogo. :-)
 2. zoller

  HGP Corda

  Świetne kolumny :) Tak.
 3. Bez sensu, to wszystko. Nie da się w domowych warunkach zrobić płyty z kodem HDCD. Plik flac musi powstać z płyty, która ów kod posiada. Jest w sieci mnóstwo takich plików.
 4. Kluczem do działania jest dekoder i to, że działa na zwykłej płycie 16/44,1. Czyli wypalasz normalna płytę z kodem HDCD . Bez dekodera działa jak normalna płyta, a z dekoderem uruchomiony jest proces HDCD. Wszystko.
 5. Tandberg ho ho :) Głośniki średniotonowe to prawdopodobnie ITT LPKM 30/50/120T nie wiem tylko 4 czy 8 om magnes ALNICO wysokotonówka to Peerless K010DT, niskotonowy też ALNICO ale nie wiem jaki. : Jeszcze lista głosników :)
 6. Każdy plik w formacie bezstratnym (flac, alac, Monkey Audio - ape Wavepack - wv) i każdy program do nagrywania płyt audio. Kod HDCD jest dodawany w postaci szumu cyfrowego w paśmie poza progiem słyszalności człowieka, a następnie dekodowany w odtwarzaczu. Co ciekawe standard HDCD jest dziś własnością Microsoft. Miłego słuchania :)
 7. No cóż, Sam bardzo lubię barok i mając taką kwotę do wydania zbudowałbym system w oparciu o Baltlaba Endo2. Jednak on pochłonie znaczną część tej kwoty. Kolumny zapewne także coś polskiego, bądź czeski Xavian. Co do źródła, myślę, że wybrałbym raczej DACa.
 8. zoller

  Lakierowanie kolumny

  To jest lakier z całą pewnością :)
 9. zoller

  Lakierowanie kolumny

  Z lakiernikiem w takim przypadku bym uważał. Widziałem efekt naprawy black piano wykonany przez stolarza w Swarzędzu, Zero śladu. Myślę, że stolarz starej daty, taki od mebli na wysoki połysk, naprawi taką szkodę najlepiej.
 10. Ciekawa dyskusja :) 440 Hz, to tzw strój wiedeński. Wcześniej (przed 1939 rokiem) najpopularniejszym był strój paryski (435 Hz). Dzisiaj np. w muzyce barokowej stosuje się najczęściej strój 415 Hz, ponieważ jest najlepiej udokumentowany. Stosowano też 394 Hz albo 405 Hz. Z resztą swego czasu każdy większy ośrodek muzyczny miał swój strój. Nie interesowałem się strojem pitagorejskim, ale nie spotkałem się z nim w muzyce nowożytnej. Przynajmniej w literaturze.
 11. Jeden album w moim przypadku brzmi jak żart. Mam taki zestaw, zawsze i wszędzie jest pod ręką. Poza domem w samochodzie i w pracy. Jeszcze w telefonie też :) 1. Secret Story - Pat Metheny 2. Synchronicity - The Police 3. Presto - Rush 4. Signals - Rush 5. Clutchnig At Straws - Marillion 6. Gabrieli Consort - Road To Paradise 7. Dark Side Of The Moon - Pink Floyd 8. Pod niebem czas ... - Quidam 9. Europa Galante - Cztery pory roku 10. Macalla - Clannad 11. Eye of the Beholder - Chick Corea Elektric Band 12. Led Zeppelin I 13. Close to the Edge - Yes 14. Gulity - Barbra Streisand 15. In Absentia - Porcupine Tree 16. Miłość - Miłość Znam je wszystkie na wylot i słuchać będę tak długo jak zdrowie pozwoli. Najgorsze jest to, że zestaw będzie się powiększał, jest kilka kandydatur :-P
 12. Z tej racji, że mieszkam w pobliżu Poznania i kontaktuję się z niewielką grupką audiofili. Zakładam ten klub z myślą poszerzenia kontaktów z krajanami lubiącymi tę zabawę. Poznajmy się. Spotykajmy się. Słuchajmy. Cieszmy się życiem razem. Zapraszam.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.