Jump to content

KrzysiekA

Użytkownicy
 • Content Count

  5067
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  6

KrzysiekA last won the day on April 9 2013

KrzysiekA had the most liked content!

Community Reputation

785 Audioholik

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Jeżeli 3D to tylko projektor. Im większy ekran tym lepiej.
 2. Tu nie chodzi o natężenie dźwięku ale o zniekształcenia przy tej samej głośności i o przenoszenie transjentów. Nie ma co porównywać takiej ściany głośników z pojedynczym głośnikiem bo pojedynczy głośnik gra zazwyczaj w pomieszczeniu maksymalnie 100 metrów kwadratowych a taka ściana głośników na koncercie w wolnej przestrzeni i może się okazać że pojedynczy głośnik gra głośniej w takich warunkach niż taka ściana głośników z dużej odległości. A więc podstawowe pytanie to jeżeli jakie natężenie dźwięku to w jakich warunkach. Podejrzewam że na koncercie pojedynczego głośnika prawie w ogóle nie byłoby słychać bo jak ktoś stoi 100 metrów od sceny słyszy inaczej niż ten co stoi 10 metrów przy scenie a pojedynczego głośnika słucha się zazwyczaj z odległości 3 metrów nie mówiąc już o wpływie samego pomieszczenia na głośność basu. Można łatwo policzyć ile by to było znając efektywność głośnika ewentualnie głośników i odległość w jakiej się porównuje i w jaki sposób były połączone. Ale okaże się że przy dużej odległości bardzo szybko kończy się zakres linowy wychylenia membrany pojedynczego głośnika i nawet o 80 dB nie ma co marzyć. Policz sobie wiedząc że natężenie dźwięku źródła punktowego zmniejsza się o 6 dB z każdym podwojeniem odległości a głośnik ma efektywność około 90 dB przy 1W i podwojenie mocy to 3 dB więcej.
 3. Jeżeli chodzi o zejście basu to istotne są tylko parametry TS. Jeżeli chodzi o głośność to jedynie iloczyn wychylenia liniowego i powierzchni membrany. Owszem ważna jest sama wytrzymałość mechaniczna głośnika. Moc nie jest taka istotna.
 4. Może i nie o to chodzi ale obawiam się że nie dożyję czasów gdy będzie mnie na taki telewizor stać.
 5. Wynika cena i że nie będzie znośna.
 6. Trzeba by wiedzieć jakie DACi tam siedzią. Zaleta to wszystko w jednym i dużo wejść i wyjść. Wada to brak FIR prawdopodobnie z powodu starszego procesora ale można bez nich żyć. No i pytanie czy te uchwyty od obudowy da się wymontować bo ładnie to to nie wygląda. W sumie jak na tą cenę wygląda to bardzo atrakcyjnie. Pewnie taniej wyjdzie robienie czegoś na podstawie nanDIGI 2x8 i można zastosować własne DACi https://www.minidsp.com/products/minidspkits/nanodigi-2x8-k No ale ten moduł nie ma wejść analogowych co dla niektórych może być dużą wadą. No i trzeba niestety samemu zrobić obudowę i wszystko złożyć do kupy.
 7. Oczywiście kosztem jasności. No ale migający obraz łatwiej zrobić niż interpolację klatek. Miganie na OLEDzie raczej nie będzie widać bo wystarczy przełączać z dużą częstotliwością a OLED można włączać i wyłączać bardzo szybko.
 8. Znośna cena siedmiocyfrowa nie z jedynką na początku.
 9. Przepraszam ale ja rzeczy których nie potrzebuje albo sprzedaje albo rozdaje w zależności od ceny.
 10. Jeżeli procesor nie będzie próbował obrobić tego co dostał ale wymyślał albo pobierał sobie z bazy danych brakującą informacje na podstawie tego co dostał to może to działać całkiem nieźle. Jeżeli n.p. po rozpoznaniu twarzy będzie dorabiał odpowiednią strukturę skóry albo n.p. bedzie rozpoznawał liście na drzewach i nakładał na nie dodatkowe tekstury zwiększające ostrość i.t.d. Myślę że AI może jednak zmienić zasadniczo zdanie większości na ten temat.
 11. Jak zobaczycie cen w sklepie to wam ochota przejdzie. Na razie to jakoś OLED nie osiągnął rozsądnych cen a co tu mówić o jakimś microLED. A tak poza tym to po co wam ta trwałość. Teraz telewizory zmienia się nie dlatego że się popsuł tylko dlatego że można kupić lepsze. Przynajmniej ja tak mam a w zasadzie już nie bo jakoś nie wyobrażam sobie oglądania filmów na 50 calach nawet jak jest to najlepszy obraz.
 12. https://www.xenoworld.org/?page_id=64 http://allegro.pl/panasonic-wm-61a-wkladka-mikrofonowa-elektretowa-i7111757520.html
 13. Zawartość szuflad. Słucham na czym innym.
 14. Aż nabrałem ochoty na próbowanie. I jeszcze coś takiego
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.