Jump to content

KrzysiekA

Użytkownicy
 • Content Count

  5156
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  6

KrzysiekA last won the day on April 9 2013

KrzysiekA had the most liked content!

Community Reputation

799 Bardzo dobry

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. STTB to lm2841. Nigdzie go nie znalazłem. Czy można go zastąpić lm2842? Pinologia ta sama różni się tym: The LM2840 is optimized for up to 100 mA, the LM2841 for up to 300 mA, and the LM2842 for up to 600‑mA load currents. Co mają na myśli pisząc optymalizowany? Czy mają na myśli prąd maksymalny?
 2. Dioda jest i na obudowie widać że jest przegrzana chociaż po wymontowaniu okazało się że działa. Kupiłem lampę UV żeby sprawdzić co się grzeje. Czekam aż dojdzie. Po wylutowaniu przetwornicy okazało się że jest zwarcie na zasilaniu do masy. Jak mi dojdzie lampa to podłączam 3,3V za przetwornicą i będę sprawdzał co się grzeje. Oczywiście z ograniczeniem prądu. Muszę sprawdzić czy się zgadza pinologia i zamówić przetwornicę. Diody już zamówiłem. Najgorsze jest to że oznaczenia na układach są prawie żadne. Jeżeli będzie coś uwalone co ma gówniane oznaczenie to jestem głęboko w dupie bo bez sch
 3. Reset jest ale zupełnie gdzie indziej. To miałoby sen bo napięcie zasilania może dochodzić od 5 do 24V. Muszą sprawdzić co siedzi dookoła. Układ wylutowałem. Dalej mam zwarcie na zasilaniu do masy. Coś jest uwalone. Będę musiał podłączyć do zasilacza i stopniowo zwiększać prąd. Zobaczymy co się grzeje.
 4. Na płytce mam układ z sześcioma nogami z oznaczeniem STTB albo STB8 ale stawiam na to pierwsze i zakładam że ponieważ jest to przy wejściu zasilania to jest to pewnie stabilizator 3.3V bo zasilanie może się zaczynać od 4,5V Poszukiwania w googlu STTB nic nie dały. Co to może być bo bez schematu to dupa a nie naprawa. Dwie nóżki zwarte są do masy przy czym jedna zwarta nóżka jest połączona do dławika a więc mało prawdopodobne żeby łączyła się z masą. Dioda obok wygląda na przegrzaną ale działa. Podejrzewam że układ jest uwalony. Ma ktoś pojęcie co to może być?
 5. Dostałem w swoje ręce uwalony miniDSP 2x4. Z chęcią bym go naprawił ale niestety nigdzie nie mogę znaleźć schematu do niego. Pierwsze pytanie. Wie ktoś może gdzie znaleźć schemat do tego? Układ jest na ADAU1701.
 6. KrzysiekA

  miniDSP

  To miałem na myśli. Ale nie sam konwerter tylko konwerter z kilkoma wejściami toslink i coax i przełącznikiem między tymi wejściami. Znalazłem konwerter z wejściem toslink i coax i z przełącznikiem między nimi. Szczerze powiedziawszy to chciałbym więcej wejść ale nic w rozsądnej cenie nie można znaleźć. Musi mi wystarczyć.
 7. KrzysiekA

  miniDSP

  Małe pytanko. Zna ktoś może jakiś chiński przełącznik wejść cyfrowych z wyjściem na Toslink. Potrzebuje ze dwa wejścia coax, jedno wejście Toslink i żeby mi to wychodziło na Toslink bo takie wejście cyfrowe ma DSP. Szukałem, szukałem w internecie i nic nie znalazłem. Owszem mógłbym coś wystrugać ale chyba taniej i szybciej wyjdzie kupić coś gotowego jeżeli cos takiego istnieje. Najchętniej to kupił bym coś takiego [Hidden Content] ale o ile dobrze zrozumiałem nie można wejść cyfrowych przekierować na wyjścia cyfrowe a co najwyżej sygnał z bluetootha. Wejścia cyfrowe służą jed
 8. KrzysiekA

  miniDSP

  Trochę wk... ło mnie złącze i2s na miniDSP i założyłem przetwornik z i2s na spdif bo po pierwsze eksperymentowanie z rożnymi DACami było ekstremalnie utrudnione a podłączenie innego DAC trwało kilkanaście minut a po drugie nie każdy DAC działał poprawnie na złączu i2s. Kable musiały być naprawdę bardzo krótkie żeby przetwornik działał prawidłowo i to nie każdy. Nie wiem dlaczego. Zauważyłem że na złączu i2s są dwie masy jedna dla sygnału i2s a druga dla napięcia 3.3V Najdziwniejsze że między tymi masami zmierzyłem 24 Ohmy a więc masa sygnałowa jest podłączona przez rezystor. Może to jest pow
 9. Dlaczego z uchwytu? Projektor stal na półce a wyciągnięcie filtra trwa dwie sekundy. Projektor Epson tw6700.
 10. Ja czyściłem filtr zawsze jak odkurzałem pokój. Wyciągałem filtr i odkurzałem go od strony zewnętrznej czyli mniej więcej co dwa tygodnie. Na początku robiłem to rzadziej ale projektor robił się dosyć głośny. Zauważyłem że odkurzanie pomaga.
 11. Mam małe pytanko. W rozdzielczości 2160p60 kolor z MiBoxa ma tylko 8 bitów. Jak przełącze na 2160p24 kolor ma 12 bitów. Przy ośmiu bitach telewizor ma bardzo wyraźny banding. Dziwi mnie że telewizor nie ma likwidacji bandingu. Nie jest to bardzo duży problem bo upłynniacz w tym telewizorze jest na tyle dobry że nie robi mu różnicy jaką ilość klatek ustawię na Miboxie. Na filmach z Amazona jest dokładnie tak samo płynne niezależnie czy ustawię 60 czy 24p. Zastanawiam się tylko czy jest możliwe wymuszenie 12 bitowego koloru przy rozdzielczości 2160p60. Czy jest to ograniczenie Miboxa czy moż
 12. Miałem ograniczony budżet. Też kupiłbym innego. Nawet przekroczyłem budżet o 70 Euro. Najważniejsze że gwarancja na pięć lat. Normalnie Media Markt miał go w droższej cenie. Ponad 1800 Euro [Hidden Content] I to bez przedłużonej gwarancji Ja zapłaciłem 1577 Euro za telewizor z przedłużoną gwarancją. Jakaś dziwna oferta akurat w tym MM. Na początku chciałem kupić LG z NanoCell ale jak porównałem w sklepie obraz to się rozmyśliłem i dodałem te pare Euro do OLEDa.
 13. To może na koniec pochwalę się telewizorem. Kupiłem coś takiego. [Hidden Content] Na początku jak włączyłem to myślałem że mi oczy wypali był taki jasny. Nie jestem przyzwyczajony do tego po projektorze. Długo musiałem szukać właściwych ustawień żeby minie nie raziło. Jakoś nie mogłem przyjąć do wiadomości że kontrast muszą ustawić na 8 gdzie wartość maksymalna to 100. W dzień ustawiam na jakieś 15. Jeżeli chodzi o obraz to jest bardzo dobry na dobrym materiale. Na kiepskim lepiej radził sobie projektor. Matryca jest 100Hz. W zasadzie to mnie zdziwiło bo OLED nie ma ża
 14. Wszystko ci się nie podoba jak u baby z okresem. Telewizor ma pięć lat gwarancji. Jak się wypali to będę reklamował. Na razie tak jebie po oczach że wszystko musiałem ustawić na minimum bo razi.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.