Jump to content

Lisor

Użytkownicy
 • Content Count

  780
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

36 Neutralny

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Lisor

  Klub 300B

  ... w mojej konfrontacji- 300B vs 6S4S / 2A3 / pomimo ich niezalet w basie jak dla mnie grają przyjemniej, cieplej.
 2. Lisor

  Klub 300B

  ... ta 300B to współczesna produkcja ? Anoda wykonana grafitu sugeruje wysoką moc admisyjną ? Ciekawe.
 3. Lisor

  Usługi Stolarskie

  ... i mebelki. Jeszcze czuć lakierem😀.
 4. Lisor

  Usługi Stolarskie

  ... żeby nie było, że nie ma przykładów stolarki p. Zbyszka. Są to zbudowane w jego stolarni kopie szerokopasnówek zza Sekwany. Mam też inne wyroby, np meble. Jakość i wykonanie profesjonalne. Polecam.
 5. ... leci siwy dym, więc na rezystorach w układzie wydziela się za wielka moc. Proponuję, żeby zanim spali się coś na węgiel zaniechać prób reanimacji urządzenia i zanieść nieszczęście do serwisu. Będzie taniej 😊. A dla przypomnienia przypomnę, że wymiana lamp w urządzeniu lampowym wymaga więcej wiedzy niż potrzeba przy wymianie żarówki w lampce nocnej. Niestety😂.
 6. Lisor

  Sprzedam/kupię

  ... przed zakupem sprawdź czy lampy są dobierane do faktycznego punktu pracy- chyba, że masz źródło prądowe zabezpieczające przed nieoczekiwaną zmianą parametrów lampy.
 7. ... to, że czegoś nie słychać to nie znaczy, że w naturze nie występuje. Osobisty przykład z mojego własnego podwórka - układ przeciwsobny- równoległy z czterema lampami EL 34 w jednym kanale. W jednej połówce push-pulla jedna z lamp miała emisję na poziomie 5 mA, druga / równoległa / ok. 55 mA. Razem powinno być ok. 110 mA prądu spoczynkowego. Była ok. połowa. I co ? Jest asymetria dające spore zniekształcenia %. Czy je słychać ? Różne mamy kolumny, poziomy wzmocnienia, wrażliwość. Jedni słyszą inni nie. W układzie z trzema lampami równoległymi jest podobnie, lampy powinny się równo obciążać mocą i wzmacniać / emisja i nachylenie /, bo tylko taki układ daje możliwie małe zniekształcenia, o które każdy audiofil walczy jak lew. Jeśli włożymy coś przypadkowego, to w dobrze zaprojektowanym wzmacniaczu automatyka biasu / przedpięć / zrobi co może, żeby grało przynajmniej bezpiecznie, o ile parametry lampy wtrynianej zamiennie na to pozwolą. Teoretycznie jak włożysz lampę z niską emisją to za nią ciągnąć będą dwie pozostałe, jeśli włożysz niemierzoną, np z 200 % emisją / są takie / to lampa ta zacznie dostawać w tyłek. Jak automatyka to skoryguje to dobrze, a jak nie da rady to może coś się palić / np bezpiecznik ? /, ewentualnie wzmacniacz sam się wyłączy - oby. Jeśli ufasz serwisowi to zrób eksperyment; raz lampa prawie nieżywa, raz z wybitnymi osiągami😂. Przekonasz się jak jest i ewentualnie zamiast szukać lamp dobranych zastosujesz to co masz pod ręką. I tak będzie dobrze wg serwisu / właściwie zrozumiałem ? /. I gitara. Miłej zabawy😊.
 8. ... w założeniu, że każdy audiofil dąży do posiadania wzmacniacza wybitnego 😂 taka praktyka jest chyba niedopuszczalna😉. Natomiast, jeśli chce mieć wzmacniacz czystograjacy, to jak najbardziej - żeby tylko nie było dymu😊. I tu kłania się myśl inżynierska konstruktora danego wzmacniacza. A tak prawdę Gyganka / pomiary / powie. Z przypadkowych lamp w układzie równoległym zniekształcenia będą...
 9. ... bardzo ciekawe. Z tym, że automatyka jakiegoś wzmacniacza jest w stanie wymusić określoną wartość prądu emisji zastępczej lampy się zgodzę- pod warunkiem, że lampa wtykana ma emisję wystarczająca do tego celu. Z tym, że automatyka jakiegoś wzmacniacza jest w stanie zmienić nachylenie charakterystyki wtykanej lampy i dopasować je do nachylenia lamp we wzmacniaczu np. nowych to się akurat nie zgodzę. To, że wzmacniacz grał będzie z dowolnie wybraną lampą i nic się nie będzie chamsko dymiło nie świadczy o jego sprawności. Bywa, że lampa mocy oferuje całe 10% emisji nominalnej, i co wg serwisu się nada😊?.
 10. ... dobre sklepy internetowe - są takie - oferują właściwie dobrane lampy i taką drogą trzeba iść, do tego dają też gwarancję, co w lampach ma znaczenie. Można samemu kupować i dobierać. Niestety wymaga to posiadania właściwego sprzętu i wiedzy. No i wreszcie można dobierać lampy z własnych spadów/pozostałości po rozkompletowaniu się pary, kwartetu, bez wnikania w nachylenie, bacząc jedynie na podobny prąd emisji / w układach równoległych ma to znaczenie /. Wzmacniacz grać będzie.
 11. ... dobrać lampy zgodnie ze sztuką, bo wtedy ma to sens.
 12. ... ogólnie pisząc, praca równoległa lamp mocy rodzi określone i znane wszystkim 😉 użytkownikom wzmacniaczy równoległych problemy - z czasem parametry lamp rozjeżdżają się i wzmacniacz zaczyna wytwarzać większe zniekształcenia. Optymalna jest wymiana wszystkich lamp, niestety. To samo dotyczy lamp w układzie przeciwsobnym. Czyli będzie drogo. Żeby dobieranie lamp do miało sens powinno się je dobierać w punkcie pracy lamp mocy danego wzmacniacza, a nie katalogowym, bo te często nie mają związku z rzeczywistością.
 13. ... jest, przecież układ zasilamy z sieci energetycznej.
 14. ... ogólnie mówiąc, przy dobieraniu dobrze jest pamiętać o nachyleniu charakterystyki😊.
 15. ... jakiś współczesny Miczurin od lamp ? Dla ułatwienia dodam, że ten uczony zapisał się złotymi zgłoskami w panteonie radzieckich naukowców, osobiście wyhodował gruszki na wierzbie, uprawiał pomidory i zboża za kołem podbiegunowym, a przedwojennym akademikom załatwił wyjazd na Syberię. Mielim też Senicza😊.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.