Jump to content

Lisor

Użytkownicy
 • Content Count

  945
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

88 Neutralny

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. ... mój sposób to wyjąć lampę. Za pomocą omomierza z piszczkiem lub karty katalogowej ustalić nogi lampy- od żarzenia - nawinąć na właściwe nogi /od żarzenia / kilka centymetrów cienkiego i izolowanego drucika, włożyć lampę do podstawki, do drucików podłączyć miernik i ... mierzymy.
 2. ... spotkałem się ze stwierdzeniem - efekt z blue glowning świadczy o dobrej próżni lampy. To z kolei też jest ciekawe, bo moje 300B zaświeciły po kilku latach 😊.
 3. Lisor

  Klub fanatyków 2W

  ... dawniej to robiono tak/ żeby nie buczało/- transformatory i dławiki kładło się na stole. Załączało się całość do sieci i słuchało w głośnikach jakie wzajemne położenie między trafem, dławikami a lampami wejściowymi dawało najmniejszy przydźwięk w głośnikach.
 4. ... pozostaje masa😊. Ekrany, np filtrów w dawnych lampowych radioodbiornika, gdzie od lepszego stopnia ochronności była drewniana lub bakielitowa skrzynka tam były podłanczane / do masy /.
 5. Lisor

  Klub fanatyków 2W

  ... 2000 uF dolutuj ,, po dławiku,,.
 6. Lisor

  Klub fanatyków 2W

  ... normalnie to wystarczy pierwszy kondensator o pojemności 50 uF, drugi podobnie. A jak się upierasz przy swoich puszkach to przynajmniej daj je w drugim ogniwie filtra. Swoją drogą 2000 uF na początku - może być to ciekawe. Podłącz i napisz jakie były efekty. Przy okazji pierwszego rozruchu sprawdź dokładnie biegunowość i zakryj oczy w momencie włączenia, a najlepiej zakryj cały zasilacz np kartonem. Bywa różnie. Kondensatory o takiej pojemności powinny być uformowane !
 7. Lisor

  2A3 SE + PD

  ... zakosztuj GU-15 - jeszcze tania, bezpieczna, moc w granicach 4 W. Wzmak pobiera z sieci jakieś 60 W. Można w ogóle nie wyłączać.
 8. Lisor

  2A3 SE + PD

  ... i tak z cicha przeszlim z 2A3 na resztę świata😉. Obecnie gram z nowego cudaka na - lampy; 37 + 71A + 300 B. Pokraka zasilana z IZS-a - pewnie nigdy nie doczeka się normalnego wykonania - obudowa. Szkoda czasu trza klecić inne. Polecam GU-15.
 9. Lisor

  2A3 SE + PD

  ... EF86 zastosowałem w układzie triody😉, wzmocnienia wystarczyło - w założeniu, że sygnał wyniesie 0,7 V i coś tam do osiągnięcia mocy wystarczającej... i deklarowanej ?. O ile pamiętam wyszło mi coś z 8 W. Na uwagę zasługiwał baas. Twardy i punktowy. Sprzężenia nie stosowałem.
 10. Lisor

  2A3 SE + PD

  ... proszę bardzo, zrobiłem taki - klasa A2, lampa 811. Przyzwoicie gra nawet przy 300 V zasilania, moc wystarczająca, jako bonus ładnie świecące katody😊.
 11. Lisor

  2A3 SE + PD

  ... kiedyś liczyłem pojemność kondensatora C1 / 47 uF / i wyszło mi 10 uF w założeniu, że nie robimy wzmacniacza prądu stałego😉. Działanie kondensatora potwierdzam - jest słyszalne.
 12. ... wiem o tym od Impregnującego - o zmianie parametrów na tyle nieznacznym, że można je pominąć, są też korzyści impregnacji TG.
 13. ... niektórzy producenci traf / wiadomo którzy / wysyłają rdzenie do szlifowania. Cena za taką operację wynosi parę dyszek za komplet do jednego trafa. I dlatego porządnie wykonany rdzeń swoje kosztuje. Impregnacja próżniowa z wypaleniem/wysuszeniem w komorze ... też kosztuje. I można jeszcze...
 14. ... porównywana była trioda z pentodą mocy ? Może trioda z pentodą mocy w układzie triody? Porównanie subiektywnie ciekawe, ale czy zawiera cień obiektywizmu? Jakiś ślepy test był ?
 15. ... może i ekonomicznie jest to uzasadnione. Tylko czy warto bić się o grosze ? A przypadkiem z technicznego punktu widzenia to rdzeń z blach zwijanych C nie będzie lepszy ? Strumień magnetyczny chyba będzie miał inną drogę- prostszą, mniej się rozproszy i takie tam😉.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock podczas używania strony.

Zarejestrowani użytkownicy mogą wyłączyć ten komunikat.