Jump to content

Lisor

Użytkownicy
 • Content Count

  819
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

42 Neutralny

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. ... bardzo ciekawa kolejność 2,5-0-5V, no i te 7,8V - będziesz z tego grzał równolegle dwie lampy z żarzeniem na 6,3V ? To bardzo ciekawe 😊. Nie pomyliłeś się ?
 2. ... fajne trafko pod 2A3😊. Pięciowoltowe z odczepu 2,5 V do zasilania 2A3 lub z końca do zasilania zasilacza żarzenia - bo prawdopodobnie skończy się na prostowaniu i stabilizowaniu napięcia żarzenia lampy 2A3. Z uzwojenia 6,3 V zasilisz resztę baniek. No i pozostaje przerośnięte uzwojenie 5V/5,5 A. W sam raz do prostownika lampowego. Prawda, że będzie koszernie😊.
 3. ... kolor żarzenia świadczy o temperaturze. Powinien być pomarańczowo-czerwony. Jeśli w zasadzie go nie widać to oznacza za niskie napięcie - czyli jakaś tam usterka. Jednak sugeruję wycieczkę do serwisu.
 4. ... napięcie powinno wynieść 6,3 V - mierząc na nogach 4 lub 5 i 9. Może wynieść 12,6 V w innej wersji zasilania mierzone na 4 i 5 nóżce. Pomiary powinno wykonać się pod obciążeniem - lampa włożona do podstawki. Osobiście radzę jednak oddać urządzenie do serwisu. Na innych nogach lampy są napięcia rzędu 150-250 V i tu już nie ma marginesu na błędy....
 5. ... jedne uzwojenie z prądem do żarzenia dwóch lamp bezpośrednio żarzonych sprawdzi się w PP. W SE niekoniecznie, ale próbować trzeba, chociażby dla poznania wszystkich możliwości.
 6. ... a w jaki sposób zamierzasz żarzyć 6S4S - AC/DC ?
 7. ... przejdź na EL 34 w układzie triodowym, moc wyraźnie podskoczy - do 6 W - będziesz miał namiastkę 300 B😊.
 8. ... ogólnie, rozrzut emisji nie powinien przekraczać +/-30 % z typowego punktu pracy, dobrze też znać nachylenie charakterystyki. 60 mA przy -35V daje dużo do myślenia ? ... nie nada, chociaż pomiarowy np 1 om wskazany. ... powinieneś nie przekraczać katalogowego Us2. Siatkę połącz z anodą przez rezystor 100 omów. Moc traconą na S2 też trzeba obliczyć i porównać z katalogową. No i całkowita Pa lampy to suma mocy traconej na anodzie i s2.
 9. ... w takim razie pozostaje pozyskać parę 6S4S i zrobić na nich powszechnie znany i uznany Sun Audio z automatycznym minusem zastąpionym zasilaczem - 45 V. Obejdzie się bez strat mocy kosztem małych komplikacji układowych😊.
 10. ... wg mnie jak ma być koszernie to bez sprzężenia i dlatego zamiast męczyć nowsze pentody sięgnąłem po starsze triody.
 11. ... oczywista jest 6S4S oraz EL 34 w układzie triody. Są jeszcze tanie. A pentody to tylko do PP, bo w SE będzie to nowa wersja Bambino- na sterydach 😂.
 12. ... jako pentoda w ukł. SE to lampa ta wyprodukuje 10 % zniekształceń- będzie niestrawnie. W układzie triody wyda coś w okolicy 1,5 W. Mało. Robiłem takie eksperymenty. Wg mnie nie warto.
 13. Lisor

  Wzmacnacz Bias

  ... jeśli niczego nie pomyliłeś i Twój opis odpowiada prawdzie to jest streszczenie horroru, lampowego. Delikatnie sugeruję wizytę u serwisanta, który etap ,,chęci szczerej... ,, ma poza sobą.
 14. ... miało być w tym wątku o transformatorach głośnikowych. A o bańkach ? Jak poszukasz w tej zakładce to znajdziesz ich wiele.
 15. ... materiały magnetyczne to jedno a sposób / technika / nawinięcia to drugie. W zasadzie króluje nawijanie ,,chaotyczne,, , bo ma być tanio. Poza nielicznymi wyjątkami nie nawija się wg starych mistrzów, np Cykina i innych😅. A efekty takiej produkcji są wiadome. Ale od czego mamy marketing... przekują to coś na cud-wyrób.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.