
Lisor
Użytkownicy-
Content Count
945 -
Joined
-
Last visited
Community Reputation
88 NeutralnyRecent Profile Visitors
The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.
-
... mój sposób to wyjąć lampę. Za pomocą omomierza z piszczkiem lub karty katalogowej ustalić nogi lampy- od żarzenia - nawinąć na właściwe nogi /od żarzenia / kilka centymetrów cienkiego i izolowanego drucika, włożyć lampę do podstawki, do drucików podłączyć miernik i ... mierzymy.
-
... spotkałem się ze stwierdzeniem - efekt z blue glowning świadczy o dobrej próżni lampy. To z kolei też jest ciekawe, bo moje 300B zaświeciły po kilku latach 😊.
-
... dawniej to robiono tak/ żeby nie buczało/- transformatory i dławiki kładło się na stole. Załączało się całość do sieci i słuchało w głośnikach jakie wzajemne położenie między trafem, dławikami a lampami wejściowymi dawało najmniejszy przydźwięk w głośnikach.
-
... pozostaje masa😊. Ekrany, np filtrów w dawnych lampowych radioodbiornika, gdzie od lepszego stopnia ochronności była drewniana lub bakielitowa skrzynka tam były podłanczane / do masy /.
-
... 2000 uF dolutuj ,, po dławiku,,.
-
... normalnie to wystarczy pierwszy kondensator o pojemności 50 uF, drugi podobnie. A jak się upierasz przy swoich puszkach to przynajmniej daj je w drugim ogniwie filtra. Swoją drogą 2000 uF na początku - może być to ciekawe. Podłącz i napisz jakie były efekty. Przy okazji pierwszego rozruchu sprawdź dokładnie biegunowość i zakryj oczy w momencie włączenia, a najlepiej zakryj cały zasilacz np kartonem. Bywa różnie. Kondensatory o takiej pojemności powinny być uformowane !
-
... zakosztuj GU-15 - jeszcze tania, bezpieczna, moc w granicach 4 W. Wzmak pobiera z sieci jakieś 60 W. Można w ogóle nie wyłączać.
-
... i tak z cicha przeszlim z 2A3 na resztę świata😉. Obecnie gram z nowego cudaka na - lampy; 37 + 71A + 300 B. Pokraka zasilana z IZS-a - pewnie nigdy nie doczeka się normalnego wykonania - obudowa. Szkoda czasu trza klecić inne. Polecam GU-15.
-
... EF86 zastosowałem w układzie triody😉, wzmocnienia wystarczyło - w założeniu, że sygnał wyniesie 0,7 V i coś tam do osiągnięcia mocy wystarczającej... i deklarowanej ?. O ile pamiętam wyszło mi coś z 8 W. Na uwagę zasługiwał baas. Twardy i punktowy. Sprzężenia nie stosowałem.
-
... proszę bardzo, zrobiłem taki - klasa A2, lampa 811. Przyzwoicie gra nawet przy 300 V zasilania, moc wystarczająca, jako bonus ładnie świecące katody😊.
-
... kiedyś liczyłem pojemność kondensatora C1 / 47 uF / i wyszło mi 10 uF w założeniu, że nie robimy wzmacniacza prądu stałego😉. Działanie kondensatora potwierdzam - jest słyszalne.
-
... wiem o tym od Impregnującego - o zmianie parametrów na tyle nieznacznym, że można je pominąć, są też korzyści impregnacji TG.
-
... niektórzy producenci traf / wiadomo którzy / wysyłają rdzenie do szlifowania. Cena za taką operację wynosi parę dyszek za komplet do jednego trafa. I dlatego porządnie wykonany rdzeń swoje kosztuje. Impregnacja próżniowa z wypaleniem/wysuszeniem w komorze ... też kosztuje. I można jeszcze...
-
... porównywana była trioda z pentodą mocy ? Może trioda z pentodą mocy w układzie triody? Porównanie subiektywnie ciekawe, ale czy zawiera cień obiektywizmu? Jakiś ślepy test był ?
-
... może i ekonomicznie jest to uzasadnione. Tylko czy warto bić się o grosze ? A przypadkiem z technicznego punktu widzenia to rdzeń z blach zwijanych C nie będzie lepszy ? Strumień magnetyczny chyba będzie miał inną drogę- prostszą, mniej się rozproszy i takie tam😉.