Jump to content

Lisor

Użytkownicy
 • Content Count

  994
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation Całkowita

118 Dobry

Audiostereo

118

Bocznica

0

Karta premium

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. ... w przypadku lamp pośrednio żarzonych wzmacniaczy mocy niczego to nie wniesie poza niepotrzebną komplikacją układu. W przedwzmacniaczach, np do korekcji RIAA / analog / będzie przydatne i słyszalne.
 2. Lisor

  Sprzedam/kupię

  ... ... trza by kupować w samym USA u sprawdzonego sprzedawcy lub kupić kilkanaście i samemu dobierać. Może się uda coś porządnie dobrać. Sporo będzie odpadów w postaci par lub ,, par,,. Te ostatnie zapewne królują w biznesie. ... osobiście spotkałem loktalowe wyłącznie powojenne, ale nie neguję 😊. Za to zdecydowanie wolę ECC 40 zamiast ECC 82. Lampy podobne ale jednak nie zamienniki.
 3. Lisor

  Sprzedam/kupię

  ... mnie się rozchodzi czy potrzebujesz prawdziwej kwadry 7N7, czy ,, kwadry,, z czterech 7N7. W pierwszym przypadku będzie to trudne i drogie, w drugim niekoniecznie. ... a nie było inaczej ? Kolejno; 6SN7, 7N7, ECC40, ECC82. Zdaje się, że cokół loktalowy był powojenny. Oktalowy, wiadomo- przedwojenny.
 4. Lisor

  Sprzedam/kupię

  ... kwadra- czyli cztery porządnie dobrane podwójne triody ? ,, kwadra,,- 4 sztuki 7N7 ?
 5. ... moja teza to wysokie wzmocnienie urządzenia połączone ze słabej jakości lampami. Podobna sytuację przerabiałem kilkakrotnie. Pomóc może ekranowanie lamp, np kubkami. Nietypowe lampy otulałem folią aluminiową połączoną z masą układu, pomogło. Można też stosować lampy w obudowie metalowej, o ile ten typ ma taką wersję.
 6. ... o to fajnie. Do Szczecina mam blisko. ... miałem na myśli właśnie Gerwazego.
 7. ... czasem rzucam okiem na forum Audiomaniacy, jest tam taka postać. Zdaje się , ze w tym wątku była wcześniej wspominana. Jakaś takaś analogia ? Osobiście jestem zwolennikiem kupywania nowego z gwarancją dystrybutora/sklepu. Mniej jest potem dziwnych przypadków niezadowolenia. Fakt, jest sporo drożej, chociaż jak się patrzy na temat kultowego... złomu to może lepiej kupić coś nowego. Na forum Vinyl.net jest ciekawy i wielostronicowy temat jak ktoś kupił od swojaka z forum git gramofon za całkiem sporą kwotę i co z tego wynikło. Tytuł to zdaje się ,, jak zrobiłem doktorat z gramofonu,, a
 8. ... sporo tego dobra. Na razie przejrzałem pierwszą stronę, ale brnę dalej😊. Spotkałem się z użytkownikiem Gerwazy ? On ci też ?
 9. ... może ktoś poda nika lub ksywkę wiadomego kolegi, pod którą zbywa swoje przedmioty na Allegro- chętnie zapoznam się z ofertą.
 10. ... zawsze można kupić ,,golasa,, . To, że faktycznie jest podstawowa nie przekreśla, faktu przyzwoitego dźwięku. Wspomniana wyżej wkładka MC Denona zagra oczywiście lepiej, nawet będzie to słychać od razu, ale niestety ma swoje wymagania w postaci lepszego stopnia korekcji, trafka podwyższającego, jej zużycia i teoretycznej nieregenerowalności. Czy kwota 5 tyś. za gramofon + wkładka to dużo ? Pewnie, że lepiej byłoby, gdyby oscylowała w okolicy ceny jakiegoś P-J z segmentu podstawowego.
 11. ... sami karmicie swojego trolla? Jeśli za takiego go uważacie to włączcie funkcję ,,ignoruj,, , a w przypadku jej braku zwyczajnie nie odpowiadajcie i sprawa umrze. Taka dyskusja sprowadza się do burzy w nocniku. Szkoda czasu na czytanie nic nie wnoszących polemik. Koń jaki jest to każdy widzi sam. Więcej luzu.
 12. ... artykuł znam i trochę wiem jak gra. Na pewno rzecz godna uwagi. Czy taki kupię ? Nie wiem. Sprawę trza przemyśleć i nie napalać się jak szczerbaty na suchary.
 13. ... cena jak dla mnie jest jak zwykle kwestią wyobrażenia co się za nią uzyska. Za całą czwórkę /goły gramofon bez wkładki / można mieć przyzwoite 10-cio calowe ramię z regulacją wysokości i azymutu. Pozostałe parametry też nie zniechęcają do kupna, są na bardzo dobrym poziomie. Poza tym jak pisałem wcześniej najtańszy model uzbrojony w podstawową firmową wkładkę oferuje dźwięk na wysokim poziomie- jak dla mnie 😊. Są tez minusy, pokrywę trza dokupić osobno. Z ciekawostek- jako, że lubię rzeczy niebanalno-oryginalne na uwagę zasługuje gramofon Nottingham Horizon. W opcji najtańszej ciężki
 14. [Hidden Content] ... jest plan- sprawdziłem nausznie na własnych longach i sklepowych i chyba będę zadowolony, taki poziom mi w pełni odpowiada.
 15. Lisor

  Klub fanatyków 2W

  ... po części lekarstwem na niemanie rezonansu w paśmie akustycznym jest jego przesuniecie poza próg słyszalności - o jakiej wysokości ? 12,15,18,20 kHz ? Dlatego też nie zawadzi szerokie pasmo. Oczywiście właściwie obliczony i wykonany transformator spełni te warunki z nawiązką, a jego górna granica przenoszenia przy okazji 😊przekroczy np 60 kHz, są też inne kluczowe parametry i takie tam. Było to wielokroć opisywane. Każda transformatorowa potwora znajdzie swego amatora. Segment podstawowy i tani z jego wadami też jest potrzebny.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock podczas używania strony.

Zarejestrowani użytkownicy mogą wyłączyć ten komunikat.