Jump to content

Lisor

Użytkownicy
 • Content Count

  617
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

5 Neutralny

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. ... no to sukces. Przyjemnego słuchania😊.
 2. ... moja rada to sprawdzenie działania wzmacniacza przy obciążonym normalnie zasilaczu / dwa kanały z lampami /. Prawdopodobnie jeśli wyjmiesz lampy z jednego kanału to wzrośnie napięcie na tym, w którym są włożone lampy. Jeśli konstruktor to przewidział to nic się nie stanie, jeśli elementy - kondensatory - są na tgz. styk to jest możliwe ich przebicie. Poza tym wymiana lamp mocy to nie wymiana żarówki w lampce nocnej. Trza wzmacniacz przemierzyć i ewentualnie podregulować dla uzyskania właściwego punktu pracy lamp mocy. Potrafisz to zrobić ? Jeśli nie to polecam udanie się do serwisu.
 3. Lisor

  Klub 300B

  ... na początek wystarczy. Miłego słuchania.
 4. ... napisz jak sprawują się ci goście. Ich wygląd wiele mówi o czasie pracy. Mierzyłeś te lampy ?
 5. ... lampy mikrofonują i nic tu nie poradzisz - trzeba szukać z innej fabryki. Poza tym należałoby zmierzyć jakie napięcie na wyjściu ma CD, może ma zbyt duże wzmocnienie. Obawiam się, że trzeba będzie polubić te zjawisko😂.
 6. ... w pierwszym poście napisałeś, że masz EC88, sprawdź. A E88CC to ulepszona wersja ECC88 - są miedzy tymi lampami małe różnice / np. Iż ... / w normalnym punkcie pracy można je stosować zamiennie.
 7. ... audiorabbit pisał, że ma EC88. EC88 ma się do ECC88 jak ,,koń do koniaku,, - oczywiście jest to fakt znany każdemu...
 8. ... jeśli szukasz lamp odpornych na mikrofonowanie to polecam EC 88 RFT z byłej NRD.
 9. Lisor

  Klub 300B

  ... cechą układów lampowych jest ich stosunkowa prostota, co sprawia, że mając chęć szczerą prawie każdy może zbudować mały wzmacniaczyk. Nie wiem czy potrzebna jest dodatkowa komplikacja w postaci układów rozruchowych żarzenia lamp ? Trochę czasu obcuję z lampami i jakoś nie zdarzyło mi się upalenie włókna żarzenia, co więcej nie spotkałem się z takimi rozwiązaniami w urządzeniach z tgz. epoki lampowej - poza układem z termistorem do rozruchu lamp żarzonych szeregowo w telewizorach. Nie było, a działało dłuugo i właściwie. Grunt to nie popaść w przerost formy nad treścią. Oczywiście robić każdy może... jeden lepiej, drugi... Mój wzmacniacz na 6S33 od kilkunastu lat dzielnie radzi sobie z prądem udarowym rozruchu przy zimnym włóknie żarzenia / wg artykuł 30 A /😆. Wg mnie bardziej krytyczna dla długowieczności lampy jest wartość Pa lampy, nie przekraczam 60-70 % i konieczność podania zasilania na rozgrzaną lampę.
 10. Lisor

  Klub 300B

  ... jeśli masz problem z zasilaniem tych układów /12 V / z uzwojeń od żarzenia /5 lub 6,3 V / to musisz wykonać podwajacz napięcia w układzie Delona. Schemat prosty i dostępny wszędzie😊.
 11. Lisor

  Klub 300B

  ... zwykłe druciaki wystarczą, można też wlutować w obwód żarzenia odpowiedni odcinek drutu oporowego lub wykonać z niego własny rezystor - poprzez nawinięcie na innym i przylutowanie końców drutu do jego wyprowadzeń. Sam tak robię.
 12. Lisor

  Klub 300B

  ... małe lampy - mały problem z ciepłem. Lampy z żarzeniem kilkuamperowym - już zaczyna być ciepło - np taka G 811. Wiem też, że na żarzeniu GM 70 niektórzy się potykali - czegoś się mocno grzało😟 i musieli przeprosić AC😊. Przedstawiłem jedną z możliwości. Sam stosuję stabilizowane w ,,małych,, lampach.
 13. Lisor

  Klub 300B

  ... można brum nieco okiełznać stosując żarzenie prądem stałym, niestabilizowanym - czyli; uzwojenie żarzenia + mostek prostowniczy + bateryjka kondensatorów+ szeregowy rezystorek do korekcji napięcia + potencjometr do symetryzacji - najlepiej precyzyjny. Ten układzik daje wymierne rezultaty w postaci znacznego lub nawet akceptowalnego ? poziomu przydźwieku. Te rozwiązanie sprawdziło się w przypadku dużego prądu żarzenia, np lampa G 811 - 3,5 A.
 14. ... o masie pisałem wcześniej, że chyba źle, a jak ,, dzwoni,, w kolumnach to mikrofonowanie.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.