Jump to content

Lisor

Użytkownicy
 • Content Count

  842
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

51 Neutralny

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. ... ja tam miałem jedne i drugie. Nie dumałem tygodniami i nie zmieniałem lamp w grajku. Po kilku godzinach - dwóch? zapłaciłem i mam te z Trafoniki. Do dziś nie żałuję. Potem kupiłem sobie parkę Audio Note i swoje wiem😊. Podobnie z amorfikami - czekam😥 i się doczekam.
 2. ... czyli katoda musi być podgrzana, bo inaczej niczego nie wyemituje.
 3. ... to, że napisałem i będę pisał dobrze o trafach z Trafonicy nie świadczy o tym, że zajmuję się promowaniem czy szukaniem talentów. Akurat jestem zadowolonym klientem, a konstruktor sam potrafi zadbać o swoje interesy. Można się do niego zwrócić, może wypożyczy.
 4. ... gdybym miał amorfiki to opcja taka mogła by być prawdopodobna😊. Oczywiście na posłuchanko... jak wyżej.
 5. ... tak, wpisów nie było za wiele- coś tam kiedyś ktoś pisał. Trafa są dosyć drogie, więc znacząca większość zamawia w Olsztynie, a najzasobniejsi kupują azjatyckie. Też kupiłem AN i właśnie składam równoległe 300 B na desce - 37+ 37 lub 76 + 300 B. Jakby co to zapraszam do siebie na posłuchanko w zachodniopomorskiem.
 6. ... niektórzy rozwiązali ten problem informując zgodnie z prawdą , że transformator przenosi np 15 W, a nie 25 W- przy identycznym gabarycie rdzenia. Niestety nie wszyscy- takie malutkie niedomówienie😂.
 7. ... bardzo przyzwoity wzmacniacz na początek dla słuchacza szukającego normalniegrajacych urządzeń, a nie wybitnych.
 8. ... nie spierając się o jakieś nawijanie powiem, że tgz. nawój chaotyczny ma się tak do nawijania wg starych wzorców jak koń do koniaku. I dlatego pierwsze robi się w np.3 godziny, a drugie w kilkanaście. Tyle mogę powiedzieć.
 9. ... cewka i dwa różne rdzenie / materiał / były z Trafonicy, trafo było obliczone i wykonane do 300B. Był też sam Konstruktor😊. ... z trafami z Trafonicy ćwiczyłem swoje 300B, bo docelowo amorfiki zastąpią żelazo we współpracy z tą lampą. A ogólnie, bo nie porównywałem z czymkolwiek zmontowałem kilka małych wzmacniaczy z różnymi triodami mocy; 6S4S, AD1, UO-186 i kilkoma innymi z katodami pośrednimi, których Ra wynosi 2,5-3 K i ok. 7 K. Mam równo przenoszące dwa odczepy na 4 i 8 omów, więc podłączyć można w zasadzie wszystko. Była też pentoda z Wermahtu o Pa 35 W i jeszcze
 10. ... fakt, o amorfikach tam nie było. Miałem okazję pobawić się w zamianę samych rdzeni / żelazo i amorficzny / wkładanych do tej samej cewki - obliczonej pod 300 B. Różnice były w przekazie średnich i wysokich, mikrodynamice - było słyszalnie lepiej. Bas pozostał bez zmian. Było na tyle fajnie, że zamówiłem nowe transformatory i z niecierpliwością czekam.
 11. ... jak pogrzebiesz głębiej w tej zakładce to znajdziesz pomiary i opinie o wyrobach innych rzemieślników. Trza przyznać, że dalej trzymają poziom😊.
 12. ... dla dociekliwych - Forum Triody/ zakładka transformatory/ jedenasty wiersz od dołu - pomiar transformatorów od Toroidów.
 13. ... czasem lepiej nie wiedzieć jakie cuda ukrywają się pod uznaną w świecie marką X. Na Triodzie są wyniki pomiarów niektórych transformatorów SE rodzimych producentów 😂.
 14. Lisor

  Sprzedam/kupię

  ... Haltron to Tungsram z Węgier, produkujący znakomite lampy dla całej Europy począwszy od okresu międzywojennego 😊.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.