Jump to content

Lisor

Użytkownicy
 • Content Count

  842
 • Joined

 • Last visited

 Content Type 

Profiles

Forums

Calendar

Blogs

Magazyn Audio Stereo - artykuły, recenzje, testy

Sklepy

Opinie o sprzęcie

Producenci

Modele

Wytwórnie

Wykonawcy

Płyty

Opinie o płytach

Typ sprzętu

Ogłoszenia (sprzęt i płyty)

Ogłoszenia płyty (archiwum)

Lista kont (branża)

FAQ

Everything posted by Lisor

 1. ... ja tam miałem jedne i drugie. Nie dumałem tygodniami i nie zmieniałem lamp w grajku. Po kilku godzinach - dwóch? zapłaciłem i mam te z Trafoniki. Do dziś nie żałuję. Potem kupiłem sobie parkę Audio Note i swoje wiem😊. Podobnie z amorfikami - czekam😥 i się doczekam.
 2. ... czyli katoda musi być podgrzana, bo inaczej niczego nie wyemituje.
 3. ... to, że napisałem i będę pisał dobrze o trafach z Trafonicy nie świadczy o tym, że zajmuję się promowaniem czy szukaniem talentów. Akurat jestem zadowolonym klientem, a konstruktor sam potrafi zadbać o swoje interesy. Można się do niego zwrócić, może wypożyczy.
 4. ... gdybym miał amorfiki to opcja taka mogła by być prawdopodobna😊. Oczywiście na posłuchanko... jak wyżej.
 5. ... tak, wpisów nie było za wiele- coś tam kiedyś ktoś pisał. Trafa są dosyć drogie, więc znacząca większość zamawia w Olsztynie, a najzasobniejsi kupują azjatyckie. Też kupiłem AN i właśnie składam równoległe 300 B na desce - 37+ 37 lub 76 + 300 B. Jakby co to zapraszam do siebie na posłuchanko w zachodniopomorskiem.
 6. ... niektórzy rozwiązali ten problem informując zgodnie z prawdą , że transformator przenosi np 15 W, a nie 25 W- przy identycznym gabarycie rdzenia. Niestety nie wszyscy- takie malutkie niedomówienie😂.
 7. ... bardzo przyzwoity wzmacniacz na początek dla słuchacza szukającego normalniegrajacych urządzeń, a nie wybitnych.
 8. ... nie spierając się o jakieś nawijanie powiem, że tgz. nawój chaotyczny ma się tak do nawijania wg starych wzorców jak koń do koniaku. I dlatego pierwsze robi się w np.3 godziny, a drugie w kilkanaście. Tyle mogę powiedzieć.
 9. ... cewka i dwa różne rdzenie / materiał / były z Trafonicy, trafo było obliczone i wykonane do 300B. Był też sam Konstruktor😊. ... z trafami z Trafonicy ćwiczyłem swoje 300B, bo docelowo amorfiki zastąpią żelazo we współpracy z tą lampą. A ogólnie, bo nie porównywałem z czymkolwiek zmontowałem kilka małych wzmacniaczy z różnymi triodami mocy; 6S4S, AD1, UO-186 i kilkoma innymi z katodami pośrednimi, których Ra wynosi 2,5-3 K i ok. 7 K. Mam równo przenoszące dwa odczepy na 4 i 8 omów, więc podłączyć można w zasadzie wszystko. Była też pentoda z Wermahtu o Pa 35 W i jeszcze
 10. ... fakt, o amorfikach tam nie było. Miałem okazję pobawić się w zamianę samych rdzeni / żelazo i amorficzny / wkładanych do tej samej cewki - obliczonej pod 300 B. Różnice były w przekazie średnich i wysokich, mikrodynamice - było słyszalnie lepiej. Bas pozostał bez zmian. Było na tyle fajnie, że zamówiłem nowe transformatory i z niecierpliwością czekam.
 11. ... jak pogrzebiesz głębiej w tej zakładce to znajdziesz pomiary i opinie o wyrobach innych rzemieślników. Trza przyznać, że dalej trzymają poziom😊.
 12. ... dla dociekliwych - Forum Triody/ zakładka transformatory/ jedenasty wiersz od dołu - pomiar transformatorów od Toroidów.
 13. ... czasem lepiej nie wiedzieć jakie cuda ukrywają się pod uznaną w świecie marką X. Na Triodzie są wyniki pomiarów niektórych transformatorów SE rodzimych producentów 😂.
 14. Lisor

  Sprzedam/kupię

  ... Haltron to Tungsram z Węgier, produkujący znakomite lampy dla całej Europy począwszy od okresu międzywojennego 😊.
 15. ... trafa SE do 300 B to 4000 zł na początek, niestety😥. Jak się miało i słuchało muzyki na wyrobach😂 z innych wytwórni wytwórni to się przestaje żałować kasy... też niestety.
 16. ... muzyki z traf amorficznych tego producenta nie słyszałem, ale miałem na odsłuchu i czekam - zamówiłem - na trafa z Trafonicy. Oczywiście potwierdzam, że było słyszalnie😊 lepiej.
 17. Lisor

  Klub fanatyków 2W

  ... ceny poszły, bo za miskę ryżu to i Chińczycy nie chcą już pracować. Technologia wykonania transformatora z Trafonicy jest...pracochłonna i materiałochłonna- dlatego to tyle kosztuje. Poza tym lepiej wychodzi się na masówce. A do zabawy ? Pisałem wyżej.
 18. Lisor

  Klub fanatyków 2W

  ... dobrze, transformatory na początek zabawy to np p. Ogonowskiego z Olsztyna lub coś z Toroidów. Zmieścisz się w kwocie poniżej 1 tys. zł. Ma być lepiej i porównywalnie z Japońskimi to z Trafonicy- parka trochę poniżej 4 tys. zł. Miłego lutowania i wydawania grosza😊. A ten jutuber co łączył ECC 82 z transformatorem głośnikowym to chyba coś robił na słuchawki ? Chociaż z dwadzieścia lat temu był opisany w rodzimej muzycznej gazecie wzmacniacz lampowy z lampami końcowymi połączonymi równolegle- ECC 82 lub ECC 83 i działał oraz był w sprzedaży na tgz. zachodzie.
 19. Lisor

  Klub fanatyków 2W

  ... niestety Kolega ma rację. Ale patrząc na merytoryczność pytającego może lepiej na tanich. W sumie będzie taniej.
 20. Lisor

  Klub fanatyków 2W

  ... nikiforze, weź😄 i ustaw za pomocą rezystora katodowego / dobrze zastosować odpowiedni potencjometr o właściwej mocy / jakieś 40 mA prądu spoczynkowego i będziesz miał to, o co Ci chodzi - układ zadziała bezpiecznie i wyda na początek poprawny dźwięk.
 21. ... moja autopsja na podstawie 300B z tej fabryki wskazuje, że to są porządne lampy, grające latami, do tego jest też gwarancja sklepowa. Inna moja autopsja w obcowaniu z nieśmiertelnymi Teslami na brązowych cokołach wskazywała na ich dużą i przedwczesną śmiertelność przy wysterowaniu lampy w okolicach 85-90 % Pa. Za to EL 34 RFT okazywały się nieśmiertelne w analogicznym punkcie pracy😃.
 22. Lisor

  Klub fanatyków 2W

  ... pomijając efekty soniczne takiego eksperymentu TG 2,5 długo nie pociągnie za sprawą wyższego prądu płynącego przez lampę 300 B. Zakładając skromne 70 mA po jakimś czasie powinien się przegrzać i spalić.
 23. ... bardzo ciekawa kolejność 2,5-0-5V, no i te 7,8V - będziesz z tego grzał równolegle dwie lampy z żarzeniem na 6,3V ? To bardzo ciekawe 😊. Nie pomyliłeś się ?
 24. ... fajne trafko pod 2A3😊. Pięciowoltowe z odczepu 2,5 V do zasilania 2A3 lub z końca do zasilania zasilacza żarzenia - bo prawdopodobnie skończy się na prostowaniu i stabilizowaniu napięcia żarzenia lampy 2A3. Z uzwojenia 6,3 V zasilisz resztę baniek. No i pozostaje przerośnięte uzwojenie 5V/5,5 A. W sam raz do prostownika lampowego. Prawda, że będzie koszernie😊.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.