Jump to content

babatular

Użytkownicy+
 • Content Count

  2335
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  5

babatular last won the day on December 20 2019

babatular had the most liked content!

Community Reputation

2137 Audioholik^2

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Czyżby mój post nr #608 i skosztorysowanie cudownej platformy spowodowało obniżkę ceny detalicznej o 50% ? Wow !!!
 2. W odpowiedzi na temat tego wątku - wysmarować cały sprzęt oliwą.
 3. SF Extreme to w super stanie są obecnie warte max 15 tys. Ceny za te monitory 30-40tys to są żarty. Chłop co ję wystawia na allegro w tej cenie to się będzie z nimi bujał do usranej śmierci. Monitory mają ponad 30 lat, brak dostępnych, głośników - 15 tys w gotówce za takie kolumny to jest nadal drogo. Bo ? Czym się różni handlarzyna z Polski od handlarzyny z Czech ?
 4. Mniam. Mówisz że scena Ci się przesuwa po.zmianie "kierunku" bezpiecznika ? No cóż.......
 5. Tak - klasa robotnicza górą. Kasjerka w markecie powinna zarabiać 50tys zł miesięcznie. A wykształcony sędzia powinien zarabiać 3 tys zł na umowie o dzieło - bez prawa do urlopu, bez prawa do życia, bez prawa do niczego. Praca robotnika kopiącego rowy jest bardziej pożyteczna niz chirurga w szpitalu. Ludzie pracujący miast i wsi łączcie się w siłę chłopsko-robotniczą. caleb - tak w kontekście lemingów ze świeczkami, kasty nauczycieli, sedziów, lekarzy - stara piękna piosenka kabaretu TEY - jakże na czasie............ ( tylko czy pisowcy to zrozumią - niestety NIE) Polska broni się jeszcze przed PISem - jak długo jeszcze ?
 6. Właczyłem myślenie i TVPis. A tam.........wybitny intelektualista wiceminister (pożal sie Boże ) sprawiedliwości, który mówi, że: Dzisiejsi 40letni sędziowie są postkomunistyczni bo przecież byli szkoleni przez starych komunistycznych sędziów. Tylko Warchoł, Ziobro, Piebiak, byli szkoleni przez innych sędziów - nie komunistycznych. Elity PISowskie - a kto się do nich zalicza ? Banaś, Piebiak, Kuchciński, Pięta Rydzyk, Macierewicz., Piotrowicz ? Jasne, że tak. Zabrać bogatym, patologicznym przedsiębiorcą, tym którym się chce, pracują od rana do wieczora, mają łeb na karku, sa kreatywni, tworzą miejsca pracy. Te zabrane pieniądze tym patologicznym przedsiębiorcom trzeba rozdać tym którym się nie chce ciężko pracować, którym się nie chce myśleć, nie chce się szukać rozwiązań, nie chce się walczyć z urzędniczą biurokracją czy tysiącami bzdurnych przepisów. Trzeba tą zabraną kasę przeznaczyć na niedokształconą tłuszcze, która swoją kiepską sytuację upatruje w dobrobycie, pracowitości, przedsiębiorczości innych. Trzeba dać tą zabraną kasę tym, którzy ją przejedzą, przepiją, nie stworzą ani jednego miejsca pracy. Trzeba zabrać kasę tym wstrętnym prywaciarzom bo musi być na utrzymanie Kancelarii Premiera i na utrzymanie Polskiej Fundacji Narodowej, na premie dla ministrów ( one się im po prostu należały).
 7. Niech se każdy kupuje co chce, nawet sznurówki za mln baksów. Problem w tym. że w naszej pasji jest cała rzesza szarlatanów, którzy za produkty często skandalicznie wykonane, proste jak budowa cepa, bez żadnych kosztownych nakładów materiałowych, intelektualnych ( że o całym zapleczu technologicznym i rozwojowo-badawczym nie wspomnę) krzyczą absurdalne ceny - oświadczając światu, że nie ma nic lepszego. Ja krytykuje ceny DCSa, Vitusa, Gryphona, Burmestera, Accuphase, itd. - ale te marki mają przynajmniej doskonałą jakość wykonania i brzmienia, są rozpoznawalne na całym świecie, mają lata doświadczeń, wiedzę, zaplecze, itd. Ale takie 10 kafli za kawałek zwykłego drewna i kryształków kwarcu to już obłęd. Prawie 100tys za DAC w którym producent nawet nie potrafi równo przykręcić gniazda do obudowy, plastikowa kablo-listwa z castoramy za 6tys zł, 1,5m kabelek zasilający za 25-35 tys zł, wzmaki za 50 tys gdzie środek to amatorszczyzna, kolumny za 100 tys w których użytkownik ratuje się dodatkowym tweeterem bo producent zapomniał o wysokich rejestrach. Co to ma być. Taka firma Harmonix - jakże znana i ceniona, która ma w ofercie pineski akustyczne - toż to czyste szarlataństwo. Producenci w audio - oszaleli. A najbardziej pękam ze śmiechu jak słyszę sakramentalne: " Ważne jak gra nie ważne jak wygląda" , " trzeba posłuchać akustycznych pinesek a potem się wypowiadać" - i tu jest pole to dramatycznych nadużyć, nadinterpretacji i pole do popisu dla nawiedzonych.
 8. A przy 10 szt cena wszystkiego spada, przy 50szt jeszcze bardziej spada, itd.itd.
 9. [Hidden Content] decha 217cm x 12cm x 2,7cm - chyba wystarczy do zrobienia jednej platformy kosztuje .........60 zł [Hidden Content] Pół kilograma kosztuje .........39zł Do jednej podstawy wejdzie ile - powiedzmy 2kg kryształków - 160zł - niech będzie i 200zł. 60 + 200 = 260 Dobra niech ta podstawa kosztuje w materiale 300zł/szt. [Hidden Content] tu macie koszty cięcia CNC To wszystko znalazłem w necie za 5 minut. Jakby poszperać to na pewno będzie taniej.
 10. Nie no nie róbcie jaj. takie dwie platformy za 10 tys to jest SZALEŃSTWO. Sprawdźcie sobie ile kosztuje taki kawałek drewna ( drewno Hickory) + koszt wycięcia na CNC + kryształki. Na miłość Boską - tam nie ma żadnej technologii w tej podstawie - ŻADNEJ.
 11. Poważnie ? A myślałem że to wyrafinowana manufaktura z zapleczem badawczo-technologicznym.
 12. Czyli 10 tys kosztują te podstawy ? - szaleństwo
 13. Nie w temacie wątku. Zaśmiecacie wątek jakimiś piwnicznymi cudakami. Kolejny post który nie pasuje w żadnym aspekcie do tematu watku
 14. Drugi raz zaliczyłem dzisiaj glebę i utratę przytomności. Tym razem REPUTACJA mnie zawaliła z nóg.
 15. To dlaczego nie masz kabli Wile w systemie ? Po drugie - do czego dojdziemy jak będziemy twierdzić ,,że prymitywnego przewodziku na wtyczkach za 5zł" bez odsłuchu nie można krytykować bo przecież kosztuje 20tys zł - to nic że tam nie ma żadnej innowacji, żadnej technologii. Do czego audiofilizm doszedł - szaleństwo. A wracając do kabli Wile to pomimo tego że są zrobione młotkiem i obcęgami w piwnicy to przy cudach Sulka są tanie jak barszcz. A gra to nawet kabel zasilający za 10zł.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.