Jump to content

babatular

Użytkownicy+
 • Content Count

  2870
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  6

babatular last won the day on August 4

babatular had the most liked content!

Community Reputation

4278 Audioholik^3

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. .........no w XD już są WBTy - no w końcu jakiś postęp - tylko ile kosztują 40.3XD ?? Bo pamiętam, że rocznicowe 40ki z lepszymi elementami zwrotnicy, z WBTami i rocznicową plakietką kosztowały 18tys złotych więcej od "zwykłej "wersji.
 2. Cena tych Sonusów jest z doopy - to fakt. Ale co dopiero powiedzieć o Harbethach 40kach, które kosztują 57 tys złotych, są wykonane z cieniutkich płyt MDF, jakość zwrotnicy to skandal, gniazda przyłączeniowe strach dotykać, a to wszystko podtrzymują wkręty karton-gips żeby się to wszystko nie rozpadło !!!! Te Sonusu za 70 tys zł mają przynajmniej skórę, naturalne drewno i kamień, są perfekcyjnie wykonane - a zwrotnica w porównaniu do Harbetha to dzieło sztuki.
 3. Co za paskudztwo wizualne, nic w tych kolumnach nie pasuje do siebie - ani kształt, ani proporcje, ani te połacie skóry, ten granit w połaczeniu z tą bryłą kolumny to jakaś wzornicza beznadzieja. I ten plastikowy port bass-reflex w dwudrożnej kolumnie za 70 tys zł. Granit, drewno, skóra i.....plastik. Co się dzieje z Sonusem ? Taka firma jak Sonus Faber nie potrafi znaleźć we Włoszech !!! stylisty ?? Niebywałe. Za jedną rzecz mogę Sonusa pochwalić w tej kolumnie - tak powinna być wykonana zwrotnica w każdej kolumnie powyżej 30-40 tys zł.
 4. Oj tak, Dynaudio to mogłoby się uczyć marketingu od Mr Fikusa. Taki człowiek to białe złoto dla każdej firmy komercyjnej.
 5. Lubię takie porównania motoryzacyjne - gdzie ilość detali, ich skomplikowanie, , inżynieria, zaawansowanie technologiczne jest na poziomie o którym kolumna złożona z kilku deseczek z MDFu i dwóch małych głośniczków może tylko pomarzyć.
 6. Tak to wszystko kompletnie inna technologia - prosze Cie. MIdwoofer polipropylenowy, obudowa z MDFu, tweeter jedwabny - a to wszystko od lat. Zmiana magnesu na neodymowy w midwooferze to kosmiczna zmiana technologii i wymaga wybudowania nowej fabryki. Magnes neodymowy dzisiaj to ma każda torebka.
 7. Tak ??? Tzn w jakiej ??? Jasne. Nagroda Nobla.
 8. Contour 20 vs Confidence 20 czyli 20 tys zł vs 43 tys zł. W obu kolumnach głośniki te same , MDF ten sam, elementy zwrotnicy te same, panel przedni w Contourach z aluminium w Confidencach ( to jednak chyba MDF) Do tego Contour dysponuje ładniejszymi, bardziej ekskluzywnymi wykończeniami. To tyle w temacie procentu składanego, wizerunku i marketingu....
 9. Dlatego powtarzam od lat - lampy to stary szmelc. A firm, które robią sprzęt lampowy nie traktuje poważnie. Wyobrażacie sobie takie hocki klocki w Gryphonie czy Accuphase - że urządzenia w zależności od widzimisię producenta przychodzą z różnymi typami tranzystorow. Co do cen. C1 kosztowały 20 tys złotych, C1 Platinum kosztowaly 30tys zł, Confidence 20 kosztują 43tys złotych. Teraz Contour 1.3 w nowej odsłonie Wyjątkowego Dziedzictwa za jedyne 27tys zł. Co się w tych kolumnach zmieniło? W zasadzie NIC. Te same głośniki z drobnymi modyfikacjami, ten samMDF, ten sam polipropylen, techn
 10. Boje sie Mirku szczególnie Ciebie. Skoro masz czarny pas....... Zresztą przeciez wiesz jaki mam sprzęt.
 11. Proszę Cie - słuchaj sobie kolumienek z avatara poskręcanych wkrętami g/k i uważaj jak będziesz podłączał kable żeby się te terminale nie rozleciały. To w zasadzie wszystko wyjaśnia - bo na tych kolumienkach symfonika, mocny rok to tylko katastrofa. Więc co i skąd możesz wiedzieć jak słuchasz plumkania - choć na tych kolumnach to i plumkanie to katastrofa.
 12. Buahaha. Chlopaku nie wiesz o czym mówisz. Poza tym co to znaczy ma zagrac to samo ??? Bzdury i bujdy. Wlasnie ze system hi-end rożnicuje barwy, dynamikę, jakosc realizacji. Tylko tylko ze system hi-end ma rozdzielczość, dynamikę, przestrzenność i swobodę brzmienia - a to sie sprawdza na KAŻDEJ muzyce. Oczywiście sa płyty lepiej i gorzej nagrane ale przy rozdzielczym, dynamicznym i bogatym w barwy i zrównoważonym systemie praktycznie kazdej plyty da sie komfortowo sluchac. Jeśli masz tylko doświadczanie w hi-fi to lepiej sie nie wypowiadaj.
 13. System Hi-End każdą płytę gra dobrze. I to wasze plumkanie i szarpidrutów. Jesli system nie brzmi dobrze na wszystkich rodzajach muzyki to jest do bani. I żaden z niego Hi-End.
 14. "Najpiękniejsze zespoły głośnikowe świata" - tak się ten wątek nazywa. A nie "Paskudne szafy gdańskie"
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.