Jump to content

klarad74

Użytkownicy
 • Content Count

  62
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

12 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Też nie jestem polonistą ani trochę. Kiedyś mnie przyłapano, teraz jestem cwaniak 😀
 2. "Bynajmniej" to partykuła wzmacniająca przeczenie. Powiedziałeś: "Wcale tak nie jest w branży foto". To miałeś na myśli?
 3. A jak na wyświetlaczu H160 pokazać jakość odtwarzanego pliku?
 4. I bardzo dobrze, bo jak dla mnie DAC w H160 jest całkiem niezły, sekcja zasilająca jak dla mnie super, tak streamer wbudowany to jest taki żarcik trochę.
 5. Mam porównanie streamer w H160 (chyba to samo co w H360?) z Raspberry Pi+Digione+Volumio+zasilanie liniowe, gram z Tidal HiFi po coax. Wybrałem malinę bo: - dźwięk wydaje mi się gładszy, bardziej subtelny, - mam obsługę innych formatów poza flac (np. jakiś M4A często występujący w Tidal), - mam radia internetowe, - nie mam irytującej niebieskiej kropki na wyświetlaczu której nie idzie wygasić, a lubię całkowicie wygaszony wyświetlacz.
 6. Na stronie internetowej widnieje czas dostawy 3-7 dni, i za to zapłaciłem. Trochę nie wywiązanie się z umowy już na wstępie. A co będzie dalej, strach myśleć...:)
 7. Tak jakby ktoś teraz chciał zamawiać Xiang Shenga tego na AK 4497 w sklepie China Hifi to powstrzymać się proponuję chwilowo. Zamówiłem, zapłaciłem, zapytałem kiedy wysyłka, Pan Chińczyk mi napisał że teraz Nowy Rok, swiniowy zresztą, wakacje, wolne, fabryki nie pracują, i że wyśle mi za 3 tygodnie. Pozdrawiam
 8. U mnie Q Acoustics 3020 grają przy biurku z komputerem - i tu są po prostu genialne, muzykalne, ciepłe, relaksujące i ze świetnie poukładaną sceną, napędzam je właśnie końcówką 2x30W. Ale w tak dużym metrażu one po prostu zginą, z ich zalet pozostanie bardzo niewiele.
 9. Tylko w krajach anglojęzycznych można je stawiać na półkach, bo u nich nazywają się bookshelf speakers=głośniki półkowe.
 10. W ogóle jestem wrogiem określeń typu: ten wzmacniacz jest kiepski, ten gniot, tamten cudowny, a jeszcze inny genialny. Każdy ma swój słuch, gust, pomieszczenie, i jeszcze nastrój w danym dniu słuchania, a jak. Dlatego aby zażegnać przepychanki co do jakości gratów proponuję mówić: nie mój dźwięk, nie podoba mi się bo za dużo wysokich, niskich, średnich i tam jeszcze jakich. A co jest złe a co dobre to najlepiej weryfikuje rynek używanych sprzętów.
 11. Śpieszmy się czytać posty, tak szybko odchodzą...
 12. Opadowo-szczekowe zestawy potrafią w warunkach domowych, przy długich odsłuchach być męczące, trzeba uważać
 13. Wcześniej miałem do nich podpięty inny wzmacniacz 2x80W i bas był jednostajny, takie buczenie. H160 zróżnicował ten bas, na kontrabasie słyszę szarpnięcie struny i później wybrzmienie, myślę że jest dobrze. Chcą tego prądu dziady, a takie niepozorne.
 14. Gram na 16m2 otwartych na aneks kuchenny 8m2, ale niski sufit, skosy. Akustycznie warunki raczej ciężkie, odległość od tylnej ściany 0,5m, ale basu i tak kapkę za dużo - bas reflexy zagąbkowane. Podoba mi się sygnatura dżwięku Dynaudio, ale nie wiem czy jednak nie za ciasno dla nich. Muszę spróbować jakąś obudowę zamkniętą - na początek ATC SCM 11. Ale znowu może być za mało tłusto z Heglem, i tak w kółko... Chyba wszyscy to znamy.
 15. Nie jestem wyznawcą Hegla ani żadnych innych klamotów do grania, absolutnie. Ostatnio jednak dość modny jest hejt tej marki, poniekąd chyba zasłużony bo: - pełen zachwytów, nachalny i czasami śmieszny marketing (opisywanie H90 jako przedsionka Hi-End) wywołał efekt odwrotny do zamierzonego, - przewartościowana cena wyjściowa tych urządzeń wywołała oczekiwania adekwatne do takiej właśnie półki cenowej, a nawet wyższe (idiotyczny marketing) - a tu niestety, granie normalne. Powyższe nie zmienia faktu, ze to przyzwoite urządzenia, ale niestety dobry stosunek cena/jakość uzyskamy tylko kupując sprzęt z drugiej ręki.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.