Jump to content

nautilus81

Użytkownicy
 • Content Count

  1787
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

143 Dobry

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. nautilus81

  Klub HEGEL

  Te lepsze komponenty to co dokładnie?
 2. Zachęcam do wypróbowania w swoim systemie kabli Karola. https://www.audiophase.pl/
 3. Szymon z pewnością ma duże doświadczenie jeśli chodzi o dobór sprzętu ma tez „silną osobowość”. Promuje amplifona i s16hz czasami w dość kontrowersyjny sposób. Każda metoda jest dobra jeśli przynosi efekty. Wielokrotnie to pisałem ale napisze jeszcze raz odtwarzacze lektora są genialne w swojej cenie. Bardzo byłem zadowolony ze starego audio note cd2 z miedzianym kondenastorami i black gate na wyjściu (gra u kolegi). Bardzo dobrze zagrał u mnie dac Mcgyvera z amplifonem tacd jako transport przywieziony przez Pawła.
 4. Wszystko Piotrek jest możliwe ale z drugiej strony Chińczycy chcą mieć europejskie produkty. Kupują europejskie auta co niektóre kopiują. w Polsce ludzie kupują chińskie cayiny , ayony , mingdy itd a Chińczycy kupują paletami wzmacniacze fezz audio. Dziwny jest ten świat ...
 5. W Chinach jest Mateusz oficjalnie on zajmuje się promowaniem marki Aida Acoustics zreszta jego zamierzeniem było zrobić z niej produkt „światowy” . Nie mam kontaktu telefonicznego. Z tego co wiem Mateusz podpisał umowę współpracy na rynki wschodnie a kolumny Aida Acoustics zostały uznane za najlepiej grające . Jak wróci i z Nim porozmawiam to coś więcej napisze. Wracając do spraw przyziemnych słuchałeś Boguś już jakiejś lampy?
 6. Dzisiaj Chiny a w ciągu najbliższego roku może dwóch zapewne cały świat.
 7. nautilus81

  Klub HEGEL

  Dzisiaj miałem okazje posłuchać hegla 160 u siebie co prawda tylko 2 godziny ale absolutnie nie zauważyłem progresu w stosunku do swojego h80. 160 gra delikatnie jaśniej pokazuje obraz muzyczny trochę bardziej dokładnie niż h80 ale daje wrażenie chłodniejszego i szybszego grania. Bas dla mnie tez trochę lepszy niż w h80. Ogólnie h80 jest jak dla mnie bardziej muzykalnym wzmacniaczem ale odrobinę mniej precyzyjnym niż h160. Teraz czas na h300 albo h360. Mam nadzieje ze progres będzie większy niż w przypadku h160. Czemu pozbyłeś się 360 i dlaczego nie chcesz wrócić do 360? Powaznie rozważam zakup tego wzmacniacza.
 8. Mam h80 wcześniej z tranzystorów miałem accuphase e213 i sungdena 21se i hegel gra w mojej opini lepiej. Lepiej obrazuje scenę gra barwnie jak na tranzystor napewno nie chłodniej niż poprzednie ale nie dociepla tak jak leben 300f i jadis da50. Bas lepszy od wzmacniaczy lampowych praktycznie wszystkich jakie miałem no może poza końcówka mcintosh mc275. Góra dźwięczna nigdy nie usłyszałem sykania cykania a jestem pod tym względem przeczulony. Hehel dobrze gra z vienna mozart grand trochę gorzej z audiophysic spark 5 .Nie gra dobrze z accutonami które bardzo się lubią ze wzmacniaczami Accuphase. Nie znam 160 chodzą słuchy ze jest to bardziej sucho grający wzmacniacz od h80 czy 360 ale ile ludzi tyle opini. Mordowałem się kiedyś z focusami 140 za cholerę nie chciały u mnie grać z niczym za to malutkie contour 1.1 grały kapitalnie jak na swoją cenę praktycznie z każdym wzmacniaczem.
 9. Cieszę się że Ci się podoba. Głębia sceny to bardziej sprawa akustyki i „synergii” kolumny z pomieszczeniem. Słuchałem thaisis w różnych konfiguracjach w małych i większych salonach i raz była scena budowana w głąb innym razem niekoniecznie. U mnie w salonie ciężko uzyskać granie w głąb niezależnie od kolumn a miałem ich naprawdę sporo. Pozdrawiam
 10. nautilus81

  Klub Lector

  Powinieneś posłuchać jeszcze odtwarzacza . Jeśli ktoś szuka analogowo i muzykalnie grającego cd nie znajdzie nic lepiej grającego w cenie lektora.
 11. nautilus81

  Klub_Lebena

  Z końcówka mc275 lepiej. Słuchałem obydwu zestawień.
 12. nautilus81

  Klub_Lebena

  Boguś ja bym spróbował z tańszym origami. Lebena słuchałeś u mnie. Z droższych wzmacniaczy mcintosh mc275 ewentualnie vac pa100/100 ale trzeba do nich dokupić pre
 13. Chętnie bym posłuchał origami i sensei. Kilka wzmacniaczy na 300b słuchałem i każdy grał inaczej. Ogólnie ciężko jest złożyć tanio dobrze brzmiący wzmacniacz 300b. Ta lampa nie lubi kompromisów. Haiku gra niesamowicie przyjemna ciepła barwą bliżej mu do lampy niż do tranzystora aczkolwiek ja bym spróbował podłączyć chociaż dwie , trzy lampki dla porównania.
 14. nautilus81

  Klub HEGEL

  Witam. Mam pytanie odnośnie daca wbudowanego we wzmacniacze hegel h160 i h360. Posiadam obecnie hegla h80 o ile wzmacniacz jest urządzeniem udanym biorąc pod uwagę cenę wg mnie gra lepiej niż accuphase e213 o tyle dac w nim wbudowany gra przyzwoicie na poziomie daca wbudowanego w Cambridge audio stream magic 6 jednak nie jest to poziom ceca 51xr czy docet lectora 7 . Przymierzam się do zakupu wyższego modelu hegla i czy uzyskam jakiś progres w stosunku do h80?Pozdrawiam.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.