Jump to content

byca

Użytkownicy
 • Content Count

  1236
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

27 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Mission M 73i grają lepiej od M33i są bardziej przejrzyste, jednak z Rotelem bym ich nie łączył, tak jak podpowiada kolega szymon1977 poszukałbym Tannoy.
 2. Posiadam te głośniki, ale siedzą w kolumnach a kolumny na zbyciu , mogę tanio sprzedać.
 3. Oczywiscie ,ze jest coś takiego jak podobne granie słuchawki - kolumny,równowaga tonalna i barwa mozna okreslić w podobny sposób. Ze zrozumiałych względów skala i rozmach ,komfort będa sie różniły. Słaniam się ku podpowiedzi Q21 Hyperiony własnie tak grają.
 4. Oczywiscie to kwestia gustu, dla mnie np 375 to nic nadzwyczajnego w tych pieniążkach, wolałbym już nizszy model 356 bee, reszte przeznaczyłbym na lepsze głośniki, Nad a posiadałem miesiąć czasu i raczej to nic nadzwyczajnego, zwykły wzak, dlatego byłbym ostrozny w porównywaniu go do Hegle, bo to nie ten poziom , dla mnie Nad -y to dobre wzmacniacze , ale tylko tyle, wyczuwam w nich pewną niedogodnośc po latach obcowania na stanie 3 wzmacniacze analogowe Nada w tym wyzszy od 375 serii M,, oczywiscie to tylko moja opinia i spostrzeżenia, mianowicie pomimo wysokiej, olbrzymiej mocy,mają one problem z płynnoscią przekazu, objawia sie to podbiciem wyzszego basu , swoiste kopniecia, dzieki tej niedogodnosci muzyka nie ma takiego tempa mimo ,ze wydaje się iz wzmacniacz jest szybki, to jednak jest to jakies falowanie, jestem bardzo uprzedzony i jako, ze z muzyką obcuje na codzien dawno znudziło mi się takie granie
 5. Pomimo zewnetrznego podobienstwa i dawnych koligacji konstruktora Amc z Nad urządzenia te grają inaczej, które lepiej lub gorzej zależy od preferencji słuchacza i reszty toru, Polecam szczególnie AMC XIA 150 to super wzmak, mimo mniejszej popularnosci od Nad w naszym kraju, bardzo mnie zaskoczył na plus- jest szybki, nie ma problemu z kontrolą niskich tonów , tak jak w Nad do tego gra bardziej powiedziałbym finezyjnie, nad wycisza górę, ale w barwie jest ona szorstkawa, nijaka, Amc to finezja kwintesencja wysokich tonów, Podobnie grają stare dobre Harmany 680, 690 i sprzet Densena na górze pasma, jak słuchałes to zrozumiesz w czym rzecz.
 6. byca

  Castle Pembroke

  Kiedyś miałem okazję posłuchać kolumn Castle w tym Pembroke, wydawały mi się bardzo małe, jak sobie przypominam grały mocniej zaznaczoną średnicą, bas był może nie słaby , ale płytki jak z kolumn podstawkowych, a góra taka sobie, ogólnie nie były złe, ale nadawały się do bardzo małych pomieszczeń i raczej do małych składów jazzowych.
 7. Dynaudio i sycząca góra ... hmmm, może i tak jak ktoś używa radia jako nieskazitelne źródło dzwięku ???
 8. Najlepszy jest Harman hd 760, jednak jego zakup na chwile obecną graniczy z cudem .Nie wiem jak by sie spisał w tego typu muzyce. Kiedys byłem w jego posiadaniu i grał dobrze tyle, że z innymi wzm. U mnie Harmany HK 690 , HK 680 fajnie zgrywają sie z cd Nad-a.
 9. Nie wiem jak wyglądało porównanie tych modeli, bo nie słuchałem 665 Natomiast jak grają HK680, HK 690? Pierwszy z nich ma dosc silny bas, podobnie jak opisał Jarex PM660 charakteryzuje się złagodzeniem skrajów pasma i lekkim ociepleniem, 690 idzie bardziej w przejrzystość, do tego jego średnica jest jak gdyby bardziej akcentowana w dolnym podzakresie, a bas zwarty, szybki, tu ( podobnie gra starszy Hk 1400 tyle ,że jest juz troszkę powolny)dzieki temu fajnie zgrywa sie z np Dynaudio .Pierwszy z wymienionych zupełnie nie pasuje do tych kolumn, po prostu gra zbyt gęsto, jego sygnatura pozwala by łaczyc go z takimi głosnikami jak np Epos, itp.
 10. Niestety bez odsłuchu nie znajdziesz podobnego brzmienia jak z Harmana PM665 . W ramach firmy brzmienie było zróżnicowane, stare klocki takie jak HK -620, -640, -680, grały zupełnie inaczej jak modele HK 630, - 650, -690 Posiadam HK 680 i HK 690, czyli dwa szczytowe modele z zamierzchłych czasów i są to zupełnie różne wzmacniacze pod względem brzmienia.
 11. Tak, np b300. DM10, to wyższa klasa niż B 100 , jednak nie gara tak spójnie, to ze Kamil79 porównywał z Coplandem własnie wyszło. Dla mnie Dm 10 gra zbyt wyżyłowaną średnica(co może pypominać coplanda) B100 gra cieplej spokojniej, moim zdaniem takiego grania potrzebuja Cantony, chociaż Twojego modelu nie słyszałem, ale kilka innych tej marki.
 12. Nie kombinuj z dodatkowa koncówką innego producenta - możliwosć niedopasowania poziomu sygnału, do tego nie wiadomo jak zagra ? Szukaj końcówki Densena lub integrę, niekoniecznie DM10, bo ten wzmak według mnie gra inaczej niż B100.
 13. byca

  Potrzebuję ...

  dzięki za odpowiedź, ale to jest zwykła wersja , potrzebuję D28/2
 14. byca

  Potrzebuję ...

  kupię wysokotonowy do Dynaudio Audience 42 ( D28/2)
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.