Jump to content

romekjagoda

Użytkownicy+
 • Content Count

  3584
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  4

romekjagoda last won the day on May 27 2015

romekjagoda had the most liked content!

Community Reputation

1441 Audioholik

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Jeśli ktoś mógłby mi wskazać konkretnie taką płytkę i gdzie ją kupić byłbym wdzięczny. Zamiezam jutro złożyć zamówienie i chciałbym potwierdzić, jakie potrzebuje elementy do audio: - raspberry pi3+ - obudowa - zasilanie - karta dźwiękowa lub karty z wyjściem cyfrowym sygnału. - czytnik kart sd i karta sd Czy to wszystko? Na co ewentualnie zwrócić uwagę przy zamawianiu tych części? Jest kilka różnych zestawów... Z góry dzięki.
 2. Dzięki. Poszukam w Botlandzie czy nie mają takich kart. Z drugiej strony malinka miała by być transportem do V-Daca starego - dobry DAC jak na budżetówkę, ale zastanawiam się, czy jakąś kartą dźwiękową do Maliny bym tego poziomu nie przeskoczył? Ma ktoś jakieś porównania / wiedzę na jakim poziomie w stosunku do zewn. DAC grają karty od maliny?
 3. Jasna sprawa, nie wyraziłem się jasno może - chodziło mi jak to zrobić i za pomocą jakiej płytki oraz czy ma to sens czy lepiej jednak kupić kartę DACa do maliny. Rozważam swoją pierwszą malinę i nie mam w tym wielkiego otrzaskania, dlatego szukam porad praktyków. Z góry dzięki.
 4. Słuchajcie, a da radę z maliny wyprowadzić sygnał cyfrowy do zewn. DACa np. po optyku czy koaksjalu? Mam już dobrego Daca i bardziej by mi to chyba pasowało niż kupno płytki do maliny. Czy w tej chwili warto już kupować pi4 czy zostać przy sprawdzonym 3+?
 5. No więc na szybko. Głośnik działa bardzo fajnie. Konfiguracja jest prosta, pamięta ustawienia BT i zapisane pre=programowane stacje. Dźwięk: nie oszukujmy się, nie jest to audiofilski dźwięk, ale daje przyjemnosć ze słuchania. Jak dla mnie jest to doskonałe rozwiązanie by cieszyć się dźwiękiem w podróży. Momentami jest może przebasowiony (słucham jazzu i kontrabas czasami traci rozdzielczość), ale nie oczekujmy nie wiadomo czego. Ogólnie brzmi lepiej niż to co słyszałem od konkurencji. Zostaje. Jestem zadowolony.
 6. Zrobię to, ale po drinie może nie być obiektywnie 😉 Nie wiem, czy będę zdawał relację z odsłuchu czy z degustacji... 😉
 7. Dzięki. Właśnie 30 min temu przyszedł 😄 nie wiem tylko, czy będę miał czas dzisiaj w domu posłuchać (remont...). Ale na wakacje jedzie ze mną i już widzę te wieczory z drinem w ręku na tarasie i... 😉 muzą w tle Pozdrawiam również.
 8. Temat stary, ale niedawno się u mnie to pytanie pojawiło, zrobiłem trochę researchu i chciałem podizelić się wrażeniami i uaktualnić trochę stan wiedzy. Niestety nie wiedziałem o tym wątku i swoje wcześniejsze rozważania zawarłem w wątku w Zakładce Start (nie pamiętam tytułu tematu, dopisałem się do istniejącego). A więc tak, by odnieść się do niektórych stweirdzeć w tym wątku: Obecnie jest już dużo lepszego. Bose Sound Link brzmiał mi przyzwoicie, ale tylko do momentu porównania z innymi sprzętami (zob. niżej). JBL Charge i Flip - byłem zdegustowany poziomem tego dźwięku. Bose, Sound link jeszcze jako tako, ale te wszystkie okrzyknięte jako super Revolve - kicha i kartonowe granie. Co do Addon Pro, to opiszę jak do niego doszedłem: 1). najpierw byłem zainteresowany UE Megaboom 3 - jeśli chodzi o cylindryczne przenośne głośniki, to gra to przyzwoicie i za rozsądną cenę. Lepiej niż Bose Revolve imho. Blisko, na tym samym lub ciut wyżej poziomie jest Libratone Zipp 2 - warto posłuchać. 2) Ogólnie byłem rozczarowany dźwiękiem z tych przenośnych cylinddrycznych głośniczków które są obecnie bardzo w modzie. 3) dużo lepiej grały mi głośniczki prostokątne. Tutaj pozytywne wrażenie zrobił House of Marley 'Get Together' - warto posłuchać. 4) Potem idąc tym tropem posłuchałem linii Marshall'a (Acton i Kilburn). Wygląd dla mnie super. Dźwięk wydawał mi sie najlepszy z tego co dotychczas słyszałem. Ale wtedy poczytałem WhatHiFi który zachwyca się produktami Addon Pro, a był rozczarowany Marshallem. I z ciężkim sercem zrezygnowałem z wyglądu Marshalla na rzecz dźwięku Addon Pro i zamówiłem C10 (nadal nie wiem, czy nie lepiej było wziąć c5a...). 5) szukałem małego głośniczka bt na wakacje - skończyłem z dużym głośnikiem BT na wakacje. Ponieważ jeździmy głównie autem, gabaryty i waga nie są takim problemem. W przyszłościo nie wykluczam kupna małego głośniczka typowo do walizki na delegacje.
 9. Ostatecznie zakupiłem AddonPro c10, głównie po recenzjach WhatHiFi. Marshall Acton czy Kilburn wyglądają super, dźwięk mi się podobał, ale jeśli Ci sami testerzy z WhatHiFi dali Marshallom 3 gwiazdki a AddonPro 5 za dźwięk, postanowiłem zaryzykować. Zobaczymy. A bateryjny mały głośnik zawsze mogę dokupić w przyszłości, choć nie wiem na razie, czy będę potrzebował bateryjnego.
 10. Sorry, widocznie wyszukiwarka znowu szwankuje. Nic nie pokazalo o Hani. Tak czy inaczej album z Dobrawá znam i bardzo przyjemnie sié go slucha. pozdrawiam
 11. Aż dziwi mnie, że nikt nic więcej nie napisał tutaj o Hani Rani i tym oraz kolejnych projektach. W kwietniu wydała nowy album Esja. B. Chaciński w Polityce dał jej pozytywną, acz nie entuzjastyczną recenzję, ale dziewczyna zdecydowanie do czegoś dąży i coś ma do przekazania. Polecam się zapoznać, bo warto. Nie każdemu taka wrażliwość i estetyka będzie odpowiadać, ale liznąć warto.
 12. Prowadzę chyba monolog, ale może komuś się przyda. Ogólnie posłuchałem kilku wynalazków, w tym Libratone i spółki. Z cylindrycznych gra fajnie Libratone ale chyba lepiej UE Megaboom 3. Ale ogólnie ta koncepcja głośnika dookólnego mało mi odpowiada. Posłuchałem więc House of Marley (Get Together) i Marshalla Acton II i Killburn. Marley gra bardzo fajnie, imho lepiej niż Bose, Libratone i Megaboom. Marshall Killburn - fajny dzwięk, ale mało mobilny, duży już. Chcę jeszcze posłuchać Fendera, bo też ma fajne modele.
 13. Super, dzięki za update! Nie namieszałeś, wręcz 'naprzeciwko' 😉
 14. Dzarro, dzięki, sprawdzę napewno (dopiero teraz zauważyłem Twoją odpowiedź). W międzyczasie, tak może trochę luźniej, ale jednak kojarzące mi się z ESTetyką EST świeże odkrycie: Bill Laurance np. 'The Good things'
 15. romekjagoda

  Wokaliza

  Przepraszam, nie zauważyłem/nie widziałem - nie było mnie na forum długi czas, a w wyszukiwarkę wrzuciłem tylko termin 'wokaliza'. Administrację proszę o scalenie wątków.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.