Jump to content

romekjagoda

Użytkownicy+
 • Content Count

  3632
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  4

romekjagoda last won the day on May 27 2015

romekjagoda had the most liked content!

Community Reputation

1459 Audioholik

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. @Bartek Chojnacki DZięki za odpowiedź. Daje do myślenia. Czyli nie ma sensu inwestować w jakąś super izolację stropu samego, bez izolowania ścian? Rozchodzenie się dzwięku w płaszczyźnie parteru (czyli na bok od tego pokoju) mnie nie martwi, natomiast poprzez strop już tak. Oczywiście mam świadomość, że fala dźwiękowa nie przenosi się tylko przez strop, ale chyba jej największa energa już tak? Poruszę temat z projektantem, niech on coś pokombinuje też i zarobi na swoje wynagrodzenie 😉 A kwestia robienia jednej ściany wklęsłej (za kolumnami) ma sens dla akustyki? jaki musiałby być pro
 2. romekjagoda

  Męski wokal

  Widzę niezły Mischung t macie siostry 😉 więc dodam trochę grochu do tej kapusty: Kurt Ealing, tutaj w repertuarze popowym (ale z żyłką jazzową, jak zawsze)
 3. Dzięki, ale to raczej odpada ze względu na ograniczenie max pow. zabudowy orkeślone w MPZP oraz zupełnie zaburzyłoby bryłę domu. Sam pomysł zły nie jest, ale po prostu przy obecnej koncepcji bryły nie da rady. Ale będę miał możliwość dowolnego kształtowania przestrzeni i wyglądu w tym pokoju typowo pod audio, także nie jest źle.
 4. Adam, dzięki. No ekscytacja jest na pewno i chęć zrobienia domu zuplnie pod siebie. W tej chwili mieszkam w domu, który zmodyfikowałem maksymalnie, ale pewnych rzeczy nie przeskoczysz w starym budynku. W nowym mam bardzo wiele praktycznych przemyśleń i pomysłów (a do tego architektura mnie intersuje, żałuję, że nie poszedłem na te studia). Na pomysły kolegów akustyków i tych, co sami ćwiczyli budowę liczę na zasadzie jakichś podpowiedzi. etc. Co do dylematu salon - odsłuchowy. Bez dwóch zdań masz rację: słuchanie z bliskimi ma olbrzymi walor. Zamykając się w odsłuchowym mam czas
 5. Hej @adamnl dzięki za odpowiedź i pamięć 🙂 ja już rzadko zaglądam na forum więc miło, że ktoś pamięta jeszcze. Budowa planowana dopiero na 2022 r. (na razie dajemy sobie czas na formalności i przygotowania). Chodzi Ci, bym wrzucił zdjęcie projektu salonu? Bo obecny salon to nie jest coś, czym jest się warto chwalić. Jest tam sprzęt, ale raczej do plumkania w tle. Ponieważ salon zawsze będzie przestrzenią wspólną i będzie wymagać kompromisów z innymi domownikami skłaniam się ku połączeniu biura z odsłuchowym. W nowym domu planujemy salon połączony z kuchnią i jadalnią otwartą, z antre
 6. jeśli jest gdzieś nagranie z tego webinarium chętnie bym obejrzał też. niestety przegapiłem informację i nie oglądałem live.
 7. Witajcie. Przymierzam się do budowy domu. Jestem na początku drogi, w grudniu zacznynamy etap projektowy (projekt indywidualny), koncepcja jest już dość wyraźnie zarysowana, teraz kwestia dopracowania szczegółów. Ponieważ jest to projekt indywidualny, mam możliwość przygotowania pomieszczenia docelowo odsłuchowego. Funkcję miałoby to pomieszczenie mieć podwójną: biuro (stanowisko pracy z komputerem do pracy zdalnej) + odsłuchowy. W związku z tym mam kilka pytań, które chciałbym omówić, by na spotkanie z architektem udać się wyposażony w bardziej sprecyzowane pojęcie i wytyczne.
 8. Dziéki! Nie znałem, a doskonała muzyka i realizacja b. dobra faktycznie. Z polskich dobrze zrealizowanych płyt polecam koncert 'Farat' AMJ (nie pamiętam czy było w tym wątku, może już sam wrzucałem - sorrki jeśli powtarzam się).
 9. Wywiad polecam również, muzykę też. A jakoś bez echa w ogóle przeszła płyta Arpeggiaty 'Haendel goes wild'. (chyba, że to była produkcja C. Pluhar samej). To płyta bardzo fajna, w klimacie 'Music for a while' z 2014 r. Może nie tak jazzowa, choć to kwestia subiektywna, ale mnie się podoba.
 10. Kilka dni temu dopiero odkryłem Dimasha Kudaibergena. Polecam posłuchać, bo to jest nieprawdopodobne, co ten chłopak na żywo na koncercie śpiewa i z jaką jakością i techniką. Trenerzy śpiewu zastanawiają się jak on to robi, bo może śpiewać jako baryton, tenor i kontratenor, a także jako kontralt, mezzosopran i sopran. Śpiewa powyżej górnego zakresu fortepianu; jak najlepszy sopran koloraturowy śpiewa arię królowej nocy z Czarodziejskiego Fletu, a nawet powyżej. Ja jestem nadal w szoku: olbrzymi talent (wręcz wybryk natury), ale poparte niesamowitym treningiem.
 11. A jeszcze model Ergo SC-L - gdzie on sié plasuje w ofercie/hierarchi Cantona? Ktokolwiek?
 12. Panowie, słyszałem kilka lat temu Canton Karat (Chyba 720 DC) i bardzo sympatycznie zagrały. Ostatnio, przeglądając różne artykuły zainteresowałem się kolumnami Canton Ergo RC-L. Widzę też dużo innych modeli z lini Ergo i Karat, ale nie za bardzo potrafię ogarnąć listę i hierarchię tych kolumn i linii. Czy może ktoś powiedzieć, czy linia Ergo jest niższa niż Karat, i czy model w danej linii z niższą cyfrą jest 'gorszy' od tego z wyższą? Czy Canton Ergo RC-L to najlepszy/flagowy model, czy może np Ergo 102 jest porównywalny? Wiem, że to ogólne pytania, ale chciałbym to jakoś upor
 13. Najlepsze jest to że mimo braku różnicy na wyświetlaczu słychać różnice w głośnikach między gęstymi formatami z qobuza a spotify. Dziś kupiłem kabel USB ale zrobiłem z siebie blondi bo wziąłem USB 3.0 który ma inną końcówkę USB B. Damn...
 14. Dzięki. Apke zainstalowałem. Pokazuje parametry 24/88 lub 24/96 a na wyświetlaczu DaC nadal 44.1kHz. napisałem i do producenta dac i streamerA. Zobaczymy czy coś sensownego odpowiedzą.
 15. Mnie też niby chodzi. Apka pokazuje hires ale DACjuż nie. Nie wiem gdzie leży problem. Pewnie gdzieś między streamerem telefonem lub DAC. Zastanawiam się czy po optycznym złączu do DaC idzie zawsze info że częstotliwość jest wyższa niż 44,1kHz, czy on to sam mierzy jakoś analizując sygnał..? Ja jak mam podpięty streamer do DaC to czy idzie sygnał czy nie zawsze pokazuje 44,1kHz. Z drugiej strony słyszę jak czasem.przycina mi sygnał na Qobuz, podczas gdy na Spotify nigdy tego nie miałem. Więc może jednak idzie hires a po prostu wyświetlacz DAC tego nie pokazuje...? W weekend kupię kabel USB i p
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock podczas używania strony.

Zarejestrowani użytkownicy mogą wyłączyć ten komunikat.