Jump to content

romekjagoda

Użytkownicy+
 • Content Count

  3579
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  4

romekjagoda last won the day on May 27 2015

romekjagoda had the most liked content!

Community Reputation

1441 Audioholik

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Zrobię to, ale po drinie może nie być obiektywnie 😉 Nie wiem, czy będę zdawał relację z odsłuchu czy z degustacji... 😉
 2. Dzięki. Właśnie 30 min temu przyszedł 😄 nie wiem tylko, czy będę miał czas dzisiaj w domu posłuchać (remont...). Ale na wakacje jedzie ze mną i już widzę te wieczory z drinem w ręku na tarasie i... 😉 muzą w tle Pozdrawiam również.
 3. Temat stary, ale niedawno się u mnie to pytanie pojawiło, zrobiłem trochę researchu i chciałem podizelić się wrażeniami i uaktualnić trochę stan wiedzy. Niestety nie wiedziałem o tym wątku i swoje wcześniejsze rozważania zawarłem w wątku w Zakładce Start (nie pamiętam tytułu tematu, dopisałem się do istniejącego). A więc tak, by odnieść się do niektórych stweirdzeć w tym wątku: Obecnie jest już dużo lepszego. Bose Sound Link brzmiał mi przyzwoicie, ale tylko do momentu porównania z innymi sprzętami (zob. niżej). JBL Charge i Flip - byłem zdegustowany poziomem tego dźwięku. Bose, Sound link jeszcze jako tako, ale te wszystkie okrzyknięte jako super Revolve - kicha i kartonowe granie. Co do Addon Pro, to opiszę jak do niego doszedłem: 1). najpierw byłem zainteresowany UE Megaboom 3 - jeśli chodzi o cylindryczne przenośne głośniki, to gra to przyzwoicie i za rozsądną cenę. Lepiej niż Bose Revolve imho. Blisko, na tym samym lub ciut wyżej poziomie jest Libratone Zipp 2 - warto posłuchać. 2) Ogólnie byłem rozczarowany dźwiękiem z tych przenośnych cylinddrycznych głośniczków które są obecnie bardzo w modzie. 3) dużo lepiej grały mi głośniczki prostokątne. Tutaj pozytywne wrażenie zrobił House of Marley 'Get Together' - warto posłuchać. 4) Potem idąc tym tropem posłuchałem linii Marshall'a (Acton i Kilburn). Wygląd dla mnie super. Dźwięk wydawał mi sie najlepszy z tego co dotychczas słyszałem. Ale wtedy poczytałem WhatHiFi który zachwyca się produktami Addon Pro, a był rozczarowany Marshallem. I z ciężkim sercem zrezygnowałem z wyglądu Marshalla na rzecz dźwięku Addon Pro i zamówiłem C10 (nadal nie wiem, czy nie lepiej było wziąć c5a...). 5) szukałem małego głośniczka bt na wakacje - skończyłem z dużym głośnikiem BT na wakacje. Ponieważ jeździmy głównie autem, gabaryty i waga nie są takim problemem. W przyszłościo nie wykluczam kupna małego głośniczka typowo do walizki na delegacje.
 4. Ostatecznie zakupiłem AddonPro c10, głównie po recenzjach WhatHiFi. Marshall Acton czy Kilburn wyglądają super, dźwięk mi się podobał, ale jeśli Ci sami testerzy z WhatHiFi dali Marshallom 3 gwiazdki a AddonPro 5 za dźwięk, postanowiłem zaryzykować. Zobaczymy. A bateryjny mały głośnik zawsze mogę dokupić w przyszłości, choć nie wiem na razie, czy będę potrzebował bateryjnego.
 5. Sorry, widocznie wyszukiwarka znowu szwankuje. Nic nie pokazalo o Hani. Tak czy inaczej album z Dobrawá znam i bardzo przyjemnie sié go slucha. pozdrawiam
 6. Aż dziwi mnie, że nikt nic więcej nie napisał tutaj o Hani Rani i tym oraz kolejnych projektach. W kwietniu wydała nowy album Esja. B. Chaciński w Polityce dał jej pozytywną, acz nie entuzjastyczną recenzję, ale dziewczyna zdecydowanie do czegoś dąży i coś ma do przekazania. Polecam się zapoznać, bo warto. Nie każdemu taka wrażliwość i estetyka będzie odpowiadać, ale liznąć warto.
 7. Prowadzę chyba monolog, ale może komuś się przyda. Ogólnie posłuchałem kilku wynalazków, w tym Libratone i spółki. Z cylindrycznych gra fajnie Libratone ale chyba lepiej UE Megaboom 3. Ale ogólnie ta koncepcja głośnika dookólnego mało mi odpowiada. Posłuchałem więc House of Marley (Get Together) i Marshalla Acton II i Killburn. Marley gra bardzo fajnie, imho lepiej niż Bose, Libratone i Megaboom. Marshall Killburn - fajny dzwięk, ale mało mobilny, duży już. Chcę jeszcze posłuchać Fendera, bo też ma fajne modele.
 8. Super, dzięki za update! Nie namieszałeś, wręcz 'naprzeciwko' 😉
 9. Dzarro, dzięki, sprawdzę napewno (dopiero teraz zauważyłem Twoją odpowiedź). W międzyczasie, tak może trochę luźniej, ale jednak kojarzące mi się z ESTetyką EST świeże odkrycie: Bill Laurance np. 'The Good things'
 10. romekjagoda

  Wokaliza

  Przepraszam, nie zauważyłem/nie widziałem - nie było mnie na forum długi czas, a w wyszukiwarkę wrzuciłem tylko termin 'wokaliza'. Administrację proszę o scalenie wątków.
 11. romekjagoda

  Wokaliza

  Just found:
 12. Dzięki. Na malinę jestem już zdecydowany, bo na chromecasta nie mogę patrzeć. Coraz lepsze kwiatki wychodzą (rozłącza się podczas słuchania muzy, na jednym urządzeniu lub w jednej aplikacji telefony widzą chromecasta a w innej nie, albo np google home nie może się połączyć z chromecastem a spotify go widzi i streamuje lub odwrotnie...porażka). Malinę zamierzam do sieci podłączyć kablem, nic innego. Co do przepustowości sieci muszę posprawdzać, bo z tego co kojarzę przepustowość wi-fi zależna jest od najwolniejszego urządzenia (router zwalnia do najwolniejszego urządzenia w sieci) - chyba, że coś pomyliłem.
 13. Rozumiem, ale ostatnie stwierdzenie może zbyt kategoryczne? Bo owszem, każdy wzmacniacz przenosi pełne pasmo, jest to potem dopiero na zwrotnicy pasywnie tłumione. Ale jeśli masz np kolumnę 4 drożną z 15" basowcem wymagającym wydajnego wzmacniacza, to czy biamping pasywny w nie będzie mimo wszystko lepszym rozwiązaniem niż jeden wzmacniacz na całą kolumnę? Nie neguję, że biamping pasywny jest gorszy niż aktywny.
 14. romekjagoda

  Wokaliza

  Słuchałem ostatnio utworu Cyrille Aimee z występu na żywo, utwór "Nuit blanche" Od momentu 2:20 jest tam fajna wokaliza. I pomyślałem, że mam fazę na wokalizy (jazzowe) i chętnie poznam dorobek muzyczny w tej dziedzinie. Jeśli macie coś ciekawego, wrzucajcie. PS. Myślę, że z całym szacunkiem do Lisy Gerrard jej twórczości nie trzeba tu zamieszczać, bo to woklizy specyficzne i cała jej twórczość na nich się opiera.
 15. Mógłbyś rozwinąć? bo nasuwa się pytanie zatem, być może lamerskie, w takim razie: jeśli z kolumny wyprowadzone są podłączenia hf i lf to według tego co napisałeś oznaczałoby to, że dalej w zwrotnicy te częstotliwości są i tak "pomieszane" znowu i dlatego nie ma sensu bi-amping pasywny. Chyba, że czegoś nie zrozumiałem.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.