Jump to content

romekjagoda

Użytkownicy+
 • Content Count

  3625
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  4

romekjagoda last won the day on May 27 2015

romekjagoda had the most liked content!

Community Reputation

1462 Audioholik

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Dziéki! Nie znałem, a doskonała muzyka i realizacja b. dobra faktycznie. Z polskich dobrze zrealizowanych płyt polecam koncert 'Farat' AMJ (nie pamiętam czy było w tym wątku, może już sam wrzucałem - sorrki jeśli powtarzam się).
 2. Wywiad polecam również, muzykę też. A jakoś bez echa w ogóle przeszła płyta Arpeggiaty 'Haendel goes wild'. (chyba, że to była produkcja C. Pluhar samej). To płyta bardzo fajna, w klimacie 'Music for a while' z 2014 r. Może nie tak jazzowa, choć to kwestia subiektywna, ale mnie się podoba.
 3. Kilka dni temu dopiero odkryłem Dimasha Kudaibergena. Polecam posłuchać, bo to jest nieprawdopodobne, co ten chłopak na żywo na koncercie śpiewa i z jaką jakością i techniką. Trenerzy śpiewu zastanawiają się jak on to robi, bo może śpiewać jako baryton, tenor i kontratenor, a także jako kontralt, mezzosopran i sopran. Śpiewa powyżej górnego zakresu fortepianu; jak najlepszy sopran koloraturowy śpiewa arię królowej nocy z Czarodziejskiego Fletu, a nawet powyżej. Ja jestem nadal w szoku: olbrzymi talent (wręcz wybryk natury), ale poparte niesamowitym treningiem.
 4. A jeszcze model Ergo SC-L - gdzie on sié plasuje w ofercie/hierarchi Cantona? Ktokolwiek?
 5. Panowie, słyszałem kilka lat temu Canton Karat (Chyba 720 DC) i bardzo sympatycznie zagrały. Ostatnio, przeglądając różne artykuły zainteresowałem się kolumnami Canton Ergo RC-L. Widzę też dużo innych modeli z lini Ergo i Karat, ale nie za bardzo potrafię ogarnąć listę i hierarchię tych kolumn i linii. Czy może ktoś powiedzieć, czy linia Ergo jest niższa niż Karat, i czy model w danej linii z niższą cyfrą jest 'gorszy' od tego z wyższą? Czy Canton Ergo RC-L to najlepszy/flagowy model, czy może np Ergo 102 jest porównywalny? Wiem, że to ogólne pytania, ale chciałbym to jakoś upor
 6. Najlepsze jest to że mimo braku różnicy na wyświetlaczu słychać różnice w głośnikach między gęstymi formatami z qobuza a spotify. Dziś kupiłem kabel USB ale zrobiłem z siebie blondi bo wziąłem USB 3.0 który ma inną końcówkę USB B. Damn...
 7. Dzięki. Apke zainstalowałem. Pokazuje parametry 24/88 lub 24/96 a na wyświetlaczu DaC nadal 44.1kHz. napisałem i do producenta dac i streamerA. Zobaczymy czy coś sensownego odpowiedzą.
 8. Mnie też niby chodzi. Apka pokazuje hires ale DACjuż nie. Nie wiem gdzie leży problem. Pewnie gdzieś między streamerem telefonem lub DAC. Zastanawiam się czy po optycznym złączu do DaC idzie zawsze info że częstotliwość jest wyższa niż 44,1kHz, czy on to sam mierzy jakoś analizując sygnał..? Ja jak mam podpięty streamer do DaC to czy idzie sygnał czy nie zawsze pokazuje 44,1kHz. Z drugiej strony słyszę jak czasem.przycina mi sygnał na Qobuz, podczas gdy na Spotify nigdy tego nie miałem. Więc może jednak idzie hires a po prostu wyświetlacz DAC tego nie pokazuje...? W weekend kupię kabel USB i p
 9. A więc tak. Jestem początkujący jeśli chodzi o streaming. Wczoraj odpaliłem sobie testowe konto na Qobuz, by sprawdzić gęste pliki hi-res. I problem, bo chyba nie gra to z jakością ponad 44,1kHz. Mój system wygląda tak: appka qobuz na android --> audio pro link 1 (streamer) --> matrix mini-i (DAC) po toslink. Na DAC mam wyświetlacz i cały czas pokazuje 44,1KHz. Sprawa jest dziwna dodatkowo, bo Qobuz wydaje się wspiera głównie Chromecasta i w ogóle nie widzi Audio Pro LInk1. Odtwarzam na appce Qobuza i na telefonie mam niby gęstą jakość (choc jako to stwierdzić na telefonie...); odtw
 10. No przecież napisałem pokrótce to, co w podanym linku w dłuższej formie zapisano: "Bardzo niewiele instrumentów jest w stanie osiągnąć takie częstotliwości. W pierwszej kolejności należy wymienić organy piszczałkowe, które do tego potrafią zagrać bardzo niskie tony z dużym natężeniem dźwięku – stąd utwory organowe wykonywane np. w kościołach dają odczucie mocy, potęgi. Wiedzą o tym również wszyscy miłośnicy twórczości J. S. Bacha. Dźwięki o tych częstotliwościach posiadają też w swoim zakresie brzmieniowym takie instrumenty, jak harfa, gitara basowa, kontrafagot, tuba czy – rzecz jasna –
 11. Po awatarze widzę, że wiesz o czym piszę. Wiesz jednak również, że w wielu głośnikach / kolumnach spadki na basie zaczynają się dużo wyżej i przy 40 Hz może być -3 albo -6dB (gdzie -/+ 3dB oznacza podwojenie albo zmniejszenie głośności o połowę).
 12. Nie słyszałem żadnej z tych kolumn, więc nie odpowiem konkretnie (zresztą nie można upraszczać, że dany rozmiar membrany zawsze zagra lepiej, w budowie kolumn jest zbyt wiele zmiennych by tak kategorycznie odpowiedzieć), ale na pewno nie skreśliłbym heresy ze względu na wielkość, bo ktoś powiedział, że 'uduszą ci się w Twoim pokoju'. Osobiście, chętnie bym tych heresy 3 posłuchał, i pewnie z większym oczekiwaniem i podnietą, niż MA.
 13. W sensie, że podałem złe wartości zejścia dla kontrabasu? Ale czemu zakładasz, że 'musisz z czegoś zrezygnować'? W podanym przykładzie znowu włącza się myślenie zero-jedynkowe, albo średnica, albo bas. Są głośniki, które oferują dobre odtwarzanie w całym paśmie.
 14. To chyba zalezy juz od oczekiwan. Dla mnie to dość proste: jeśli chcesz odtwarzania pełnego pasma szukasz głośników/przetworników, które to pasmo możliwie liniowo przetwarzają. Co do głośności, to również od upodobania (zob. co napisał np. Xajas powyżej), ale też związane jest to z powierzchnią przetwornika i charakterystyką kolumn - dobierasz wzmacniacz do kolumn (przynajmniej ja tak robię, są ludzie, którzy budowę systemu zaczynają od wzmaka albo źródła) - potrzebujesz odpowiedniego wzmocnienia, które te głośniki napędzi do głośności takich, jakich oczekujesz. Fizyki nie pokonasz. Je
 15. Czyli zero-jednkowo? Albo czołg: jebutnie, ale topornie, bez precyzji i subtelności, albo precyzja, bez mocy? Świat nie jest czarno-biały.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.