Jump to content

Yotomeczek

Użytkownicy
 • Content Count

  338
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

7 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Poproszę o jakieś foteczki i specyfikację na PW - jestem zainteresowany gotowcem :)
 2. Nie zawsze - ale chyba coraz częściej - rząd szuka każdego źródełka kasy...
 3. Linka albo zamilcz? Co za chamstwo. Link (dla tych co szukać nie umieją): [Hidden Content]
 4. Pokoik ok. 18m2 (3x6) jak na zdjęciach. Pytanie czy jest szansa na wyciszenie ściany za telewizorem? Sąsiedzi mają jakieś łóżko które strasznie jęczy jak je rozkładają, poza tym słychać trochę jak gra u nich głośno TV (przebija się przez ścianę - najbardziej średnie tony). Przekopałem się przez forum i różne strony i wiem, że wyciszenie dźwięków od sąsiadów jest trudne. Czy taka mata ma szansę trochę wyciszyć sąsiadów (ta ściana niesie również głosy sąsiadów z dołu... jak to w blokach)? Czy taki korek sprawdzi się? Czy dopiero zastosowanie takich płyt da dobry efekt? Przy okazji ograniczenie dźwięków od sąsiadów liczę również na to że sąsiedzi będą mniej słyszeć mnie. Nie liczę na cuda ale wiem, że jak na tej ścianie była głęboko tłoczona tapeta to było lepiej, więc liczę ze stosując specjalistyczne materiały można osiągnąć jeszcze lepszy efekt. Druga kwestia - poprawa akustyki pomieszczenia. Za kolumny zapewne warto dać jakieś rozpraszacze? Na ścianę za kanapą chyba pochłaniacze, bo bliskość głowy do ściany wyklucza rozpraszacze (o ile dobrze doczytałem)? Na ścianę za słuchaczem raczej coś do 5-7cm, raczej nie grubsze. Na suficie mam "baranka" i chyba sprawuje się nieźle. Z basem nie mam problemu - nic nie buczy anie się nie ciągnie.
 5. Męskie kolumny - nie to co te wąziutkie kolumienki - niczym spodnie rurki dla zniewieściałych "męskich" :) Kto wymyślił że kolumny głośnikowe mają być wąskie - Audio Physic, że niby dla holografii przednia ścianka musi być węższa niż rozstaw uszu? Potem człowiek patrzy jak się te 16cm membranki trzepią żeby jakiś bas odtworzyć... Ja może niedługo zacznę pracę nad moimi nowymi grzmotami (szkic w załączniku) :)
 6. Ktoś w łódzkim z Szacownych kolegów zajmuje się adaptacjami akustycznymi pomieszczeń - ew. kogo w łódzkim polecacie? Chcę trochę ogarnąć akustykę w moim pokoiku do wszystkiego :)
 7. A najlepiej dać elektronikę do środka a radiatory na zewnątrz obudowy :) Tak jak jest teraz radiator nie ma skąd zasysać chłodnego powietrza...
 8. I taki głośnik to ja rozumiem :) Dla mnie wysoka efektywność to >95 dB/W, 90-95 dB/W to średnia.
 9. Tak zrobię - wypożyczę (najchętniej razem z DAC-9 + STA-9 żeby bezpośrednio sobie porównać).
 10. Dzięki za propozycje DACów, ale to 50% - drugie to wzmacniacz... chyba że Peachtree daje radę wbudowanym wzmacniaczem
 11. Po przeczytaniu serii recenzji byłem już zdecydowany na zakup NuPrime IDA-8 (ok. 4300zł), jednak po przeczytaniu tematu na forum audiostereo ([Hidden Content]) zaczynają targać mną wątpliwości... Główne wątpliwości dotyczą: - bas nie schodzi bardzo nisko (dla mnie duża wada) - przy niskim poziomie głośności spłaszczony dźwięk (mam wysoko efektywne kolumny więc w większości byłbym skazany na granie na skręconym wzmacniaczu) - to dość dziwne ale podobno tak jest To chyba jedyne wady tego ciekawego urządzenia. Tu rodzi się pytanie Czy warto dołożyć do NuPrime DAC-9 + STA-9 (ok. 6500zł - trochę dużo...)? Może warto skusić się na coś innego? Sprzęt nie może być zbyt głęboki bo pod TV mieszczą mi się max ok. 32cm klocki. Potrzebuję min. trzy wejścia: USB, SPDIF i optyczne. Pilot musi być, a sprzęt powinien być srebrny/tytanowy/złoty. Biorę pod uwagę nowe jak i używane sprzęty. Wzmacniacz raczej w klasie D. Przewertowałem internety i jakby lipa - mały wybór podobnych klocków.
 12. Jakaś noworoczna promocja na NuPrime IDA-8? Czy warto się skusić na coś innego (też w promocji)?
 13. Do sprzedania taka mała kostka do zasilania głośników: Wzmacniacz Topping TP20 Mark II wraz z oryginalnym zasilaczem. Stan dobry - niewielkie ślady użytkowania. Dane itd: www.amazon.co.uk/Topping-TP20-MK2-TA2020-Digital-Amplifier/dp/B00828UTE4/ref=cm_cr_arp_d_product_top?ie=UTF8 Cena 180zł.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.