Jump to content

wojciech iwaszczukiewicz

Użytkownicy
 • Content Count

  5544
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  33

wojciech iwaszczukiewicz last won the day on November 10

wojciech iwaszczukiewicz had the most liked content!

Community Reputation

11032 Dziesięciotysięcznik

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

24627 profile views
 1. O "The Angel " pisałem pod #960.Mam podobne odczucia.
 2. Może coś o fascynujących koncertach.Dopiero co byłem na takim w wykonaniu naszej wspaniałej Grażyny Auguścik i Paulinho Garcia,wokalisty i gitarzysty z Brazylii.Artyści wystąpili w programie brazylijskim , z bossa novą . Bossa nova to moja fascynacja od kilkudziesięciu lat.Uwielbiam jej charakterystyczny,niespieszny rytm,lekko kołyszący.Jej witalność w połączeniu z lekką zadumą czy melancholią.No i to cudowne brzmienie języka portugalskiego.Bardzo lubię te klasyczne już nagrania wybitnych jazzmanów w repertuarze brazylijskim czy z muzykami brazylijskimi.Koncert odbył się w małym klubie,siedziałem jakieś 2 m od muzyków.Wykonali najwspanialsze kawałki na najwyższym poziomie.Co do Paulinho to pełne zaskoczenie.Myślałem,że to tylko akompaniator a okazało się ,że to wybitny wokalista i gitarzysta.
 3. No to czekam niecierpliwie na tę płytę.I na stękanie.
 4. O kurczę ! A dopiero co czytałem o nim artykuł w najnowszym Jazz Forum ( przy okazji jubileuszu ECM ).
 5. Choć jak już kiedyś ustaliliśmy optymalna różnica to 10 lat.
 6. Dla jasności.50 to skończył Herdzin.Ja zaliczyłem 65 w lutym.
 7. Płytę już mam .Przede wszystkim zwraca uwagę bardzo ciekawy skład.Bo mamy tu znane trio Herdzina ( Kubiszyn bas i Konrad perk.) ale są też goście.I to nie byle jacy !Rick Margitza na saxie !Oraz grupę klarnetową w liczbie pięciu muzyków ( trzy klarnety oraz klarnet altowy i basowy).Te klarnety nadają muzyce specyficzny klimat i koloryt.Na krążku siedem utworów autorstwa Krzysztofa.A muzyka to jazz środka z odwołaniami do klasyki,do romantyzmu a może i impresjonizmu .Piękne brzmienia i perełki aranżacyjne.To muzyka bardzo dojrzała i wykonana na najwyższym poziomie.Może bez szaleństw i odjazdów ale pełna zadumy. W sam raz na 50 urodziny !
 8. Np. The Best Big Band Jazz 20 Original Albums On 10 CDs.Classics From The 1950s.The Intense Media.
 9. Wczoraj zmarł Eryk Kulm,perkusista jazzowy.
 10. Informacja ze źródeł dobrze poinformowanych.Trio Marcina Wasilewskiego w sierpniu b.r. we Francji nagrało płytę dla ECM z Joe Lovano.Ma się ukazać w przyszłym roku.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.