Jump to content

wojciech iwaszczukiewicz

Użytkownicy+
 • Posts

  23367
 • oraz w archiwum

  9130
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  45

wojciech iwaszczukiewicz last won the day on May 19

wojciech iwaszczukiewicz had the most liked content!

Reputation Całkowita

20553 Dwudziestotysięcznik

Audiostereo

2915

Bocznica

17638

1 Follower

About wojciech iwaszczukiewicz

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

40993 profile views

wojciech iwaszczukiewicz's Achievements

 1. No cóż , kiedyś musiało się to stać . Miał długie i udane życie . Odchodzą po kolei wielcy .Wczoraj, w radiowej dwójce koncert Melomanów z Sopotu z 56 r.Wieki muzyk , genialny kompozytor piosenek i muzyki do filmów . To pozostanie.
 2. Występowała w warszawskiej stodole przed Branfordem Marsalisem .Występ robił wrażenie ale jak wyszedł Marsalis to efekt był już mniejszy .Płytę " Fly or DIE Live " nabyłem po koncercie ,podobała mi się średnio . Ale przesłuchałem tylko raz .
 3. Potwierdzam , znakomita muzyka . Ale u mnie dwie nowości raczej z kręgu klasycznego jazzu .Najpierw płyta Enrico Pieranunziego i jego tria ." Live in Japan " to nagranie z 2004 r. wydane przez CamJ. Pianiście towarzyszy moim zdaniem współczesna sekcja marzeń czyli Marc Johnson bas i Joey Baron perkusja .To wydawnictwo dwupłytowe. Muzycy wykonują własne kompozycje lub E. Morricone .Nagranie posiada to wszytko co powinno być na wybitnej płycie jazzowej .Wspaniały nastrój koncertu na żywo z żywiołową reakcją publiczności . Pianistykę cechująca się niezwykłą muzykalnością , liryzmem a nawet delikatnością a w sensie języka będącą podsumowaniem całego współczesnego jazzowego fortepianu . Od Evansa do czasów obecnych . No i sekcja idealnie czująca pianistykę lidera z telepatycznym porozumieniem . Po prostu czar , czad , chemia odmienne stany świadomości . Druga pozycja to jazz ze Skandynawii .Krążek perkusisty Snorre Kirka i jego kwartetu " Going Up " Stunt Rec.2021. Mamy tu oprócz lidera S. Riley'a tenor , J. Harbecka tenor ,M.Hjotrh'a piano i A.Fieldsted'a bas. Mimo ,że jest to płyta perkusisty to jego gra jest wycofana , nie narzucająca się co odbieram jako zaletę . Muzycy grają kompozycje lidera , szkoda,że to tylko 39 min. ! Bo muzyka jest wspaniała .Choć to tylko mainstream to jest ona bardzo oryginalna , jakaś taka inna .Bardzo klimatyczna , jakby Webster zmartwychwstał i zagrał w kopenhaskim Montmartrze .Nie ma tu żadnego epigoństwa jest żywiołowa , wspaniała muzyka .A jak to u Stunta świetna jakość nagrania .
 4. Po okresie posuchy pojawiają się nowe , ciekawe filmy.Tym razem rumuńsko- niemiecko - francuski obraz " La Gomera ". Tytułem wstępu należy się wyjaśnienie czemu Gomera ?To jedna z wysp Kanaryjskich ale specyficzna . Jej wyjątkowość polega na tym ,że leży najbardziej na zachód i ,że występuje na niej unikalny język gwizdowy .Wyspa poprzecinana jest licznymi wąwozami , stromymi wzgórzami ,które powodują trudności w komunikacji ludności . W związku z czym wykształciła ona oryginalny sposób porozumiewania się na odległość .Język gwizdowy właśnie .Piszę o tym bo po pierwsze byłem tam a po drugie ( i ważniejsze ) język ten odgrywa ważną rolę w intrydze kryminalnej filmu .Bo to film kryminalny utrzymany w konwencji filmu gangsterskiego , filmu noir . Ale nie należy tego obrazu traktować zbyt poważnie bo jest to pastisz ,wariacja na temat filmu gangsterskiego z wszystkimi atrybutami tego gatunku .Mamy gang narkotykowy ,krwawe porachunki ,skorumpowaną policję ,romans , wszechmocne kobiety a nawet piękną i uwodzicielską femme fatale .Akcja rozgrywa się w Bukareszcie i na Gomerze .Główny bohater o twarzy zmęczonego urzędnika bankowego to skorumpowany policjant ,którego gangsterzy wysyłają na Gomerę celem nauczenia się wspomnianego języka gwizdowego aby używać go u siebie .Tam poznaje on piękną dziewczynę o znaczącym imieniu Gilda .Razem wpadają w tarapaty bo znajdują się pomiędzy gangiem a policją ( szefowa głównego bohatera organizuje intrygę ) . Wszystko kończy się w przepięknym ogrodzie w Singapurze ( też byłem ) w takt muzyki wiedeńskich walców .A więc kino gatunkowe ale z przymrużeniem oka .Jest tu mnóstwo odniesień do klasyki kina ( Hitchcock ) , czarny amerykański kryminał . A reżyserowi udało się stworzyć z tego całkiem zgrabny film.
 5. To ,że jest .Przecież wiemy ,że to trio już nic nie nagra .Każde archiwalne nagranie tego zespołu jest dla mnie cenne .
 6. Jak dla mnie sensacja ! Właśnie dotarła do mnie płyta tria Jarrett'a " Live at Sendai Jazz Festival- Japan 20.10.1986 "Alternative Fox .Trio oczywiście z Peacockiem i DeJohnettem . Tylko na winylu .
 7. Może nawet zadżemowali gdzieś na Krupówkach ?
 8. Płyta piękna ale jak patrzę na to zdjęcie Mingusa to zawsze mam wrażenie ,że ten kapelusz to nasz . Góralski .
 9. Jak kupowałem na koncercie Marsalisa to sprzedawca powiedział mi ,że jest jeszcze jeden egzemplarz .W EMPiKu w Warszawie przy palmie .
 10. O , dokładnie to samo .
 11. Lech Nie wiem jak to zrobić .
 12. Ja już od dłuższego czasu jestem zafascynowany twórczością saksofonisty Dave Rempisa i katalogiem wydawniczym jego autorskiego labelu Aerophonic .Mam już kilkanaście pozycji ( ostatni nabytek to Stringers and Struts ) i czekam na kolejne .Właściwie mogę polecić wszystkie pozycje .
 13. Tak, jest doceniona ale w zakresie muzyki niszowej , nawet jak na jazz. To nie ta skala popularności co Al Di Meola czy Mark Stern . Jeszcze mam pytanie do Ciebie w związku z tym boxem Dolphy'ego o którym napisałem w wątku o wznowieniach .Czy go masz ? Co o tym myślisz ?Bo dla mnie to było zaskoczenie gdy go zobaczyłem na stoisku , w przerwie koncertu . Zaskoczenie bo to pozycja z 1995r. A w sensie muzycznym to mistrzostwo świata ! Porażenie mózgu ! Jestem pod wrażeniem .I jaka jakość remasteringu .
 14. Tak , pisałem o tym filmie jakiś czas temu .
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock podczas używania strony.

Zarejestrowani użytkownicy mogą wyłączyć ten komunikat.