Jump to content

wojciech iwaszczukiewicz

Użytkownicy+
 • Content Count

  5823
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  41

wojciech iwaszczukiewicz last won the day on October 18

wojciech iwaszczukiewicz had the most liked content!

Community Reputation

15470 Dziesięciotysięcznik

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

31821 profile views
 1. Pantoflarze i waleczni pisowcy pochowali się na Nowogrodzkiej .
 2. Niedawno minęła 50 rocznica premiera kultowego filmu " Rejs " .Może na wstępie wytłumaczę się czemu wątek o filmie w zakładce bocznica .To proste , znaczenie tego filmu daleko wybiega poza sferę tylko filmową .To obraz wkraczający na pole polityki , socjologii , psychologii społecznej .Przypomnijmy to film z 1970 r. a wkrótce po premierze doszło do wydarzeń grudniowych .To obraz Polski i Polaków doby gomułkowszczyzny . Sam fakt ,ze do nakręcenia tego filmu doszło zakrawał na cud .Debiutant Marek Piwowski dostał zgodę na zrobienie obrazu praktycznie bez scenariusza z dużą liczbą aktorów naturs
 3. Nie palić kościołów, wierzyć w gusła i zabobony ,posłusznie korzystać z wzrostu gospodarczego ,brać co dają i nie pytać skąd to ,o jutrze nie myśleć bo to to za tysiąc lat , oglądać TVP " Nie myśleć " to cały twój światopogląd ? Jesteś damskim bokserem ?
 4. A jaki jest idealny światopogląd ? Zdradź nam tajemnicę .
 5. Ty zapewne bywasz co niedzielę w kościele i tam nabywasz tej stadnej ? Udzielanie sakramentu przez księdza .
 6. Możesz to jakoś uzasadnić ? Dziadek Kornhauser to wybitny literat ,poeta , polonista i antykomunista .Czemu to on miałby być jakoś wyjątkowo sprytny ( rozumiem ,że w tym kontekście to określenia pejoratywne ) .Jeśli już to raczej dziadek z drugiej strony .
 7. Śmietana ( vol.73) i Young Power ( vol. 72) już zakupione .
 8. Ja przestawiłem się na zbieranie starych winyli i uważam ,że w przypadku klasycznego bopu jest tego multum.Ponadto BN oprócz wznowień na CD wydaje sporo na remasterów winylowych dobrej jakości .Tak więc z tą cierpliwością to lekka przesada .Z perspektywy 20-30 lat to uważam ,że nigdy nie było takiej podaży klasycznego jazzu jak obecnie .I trzeba z tego korzystać .
 9. Zostaw tę jesień średniowiecza w spokoju bo nie wiesz o czym piszesz .Jak zwykle ignorancja .Nigdy tej książki nie widziałeś na oczy , o czytaniu nawet nie wspominam . W skrócie to rzecz o tym ,że wbrew obiegowym opiniom przełom XIV i XV wieku ( późne średniowiecze ) w Europie nie był okresem ciemnoty i zabobonu ale wspaniałej kultury i rozwoju cywilizacji .
 10. Chyba mnie nie zrozumiałeś .Ja to odbieram jako środek na wirusa stąd moje pytanie czemu tak późno .
 11. Mamy nowy, skuteczny lek na koronawirusa ! Rząd rzuca do walki z nim żandarmerię wojskową .Rodzi się pytanie czemu tak późno ?
 12. A co zrobiłby PiS na miejscu opozycji ? Jak myślisz ? Trudno mieć pretensję do opozycji ,że korzysta z kłopotów rządu .Których sam sobie winien .
 13. Sytuacja społeczna zaostrza się to i język mało mało salonowy .Za to odpowiada rząd . do bubusi atmeg Za dużo cekinów .
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.