Jump to content

MacP

Użytkownicy
 • Content Count

  428
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

83 Neutralny

1 Follower

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Ciekawe, że ten pilot ma przycisk włączania, ale w zestawie możliwych do samodzielnego zaprogramowania kodów takiej komendy nie ma. Bluesound zapewnia, że jego Node pobiera mało prądu (istotnie, 4-5 W) i może być cały czas włączone, ale ma też "trigger" do włączania np. zewn wzmacniacza. I choćby z uwagi na to przydałaby się możliwość włączania/wyłączania, by tak sterować wzmacniaczem, szkoda że nie ma tej komendy.
 2. MacP

  Hypex DIY

  Już go nie mam, fotka jest z neta.
 3. MacP

  Hypex DIY

  Dokładnie te same grają w Roksanie Oxygene, choć w nim porządnie zasilone liniowo. Miałem ten wzmacniacz i jest naprawdę bardzo dobry, to co że stare - skoro dobrze zaprojektowane i dobrze brzmiące? 🙂 A ja wciąż się zachwycam moim nabytkiem na dwóch NCore NC250MP, ależ to gra!... A na nowego właściciela czeka zgrabna końcóweczka na bliźniaczym module stereo NC252MP, grająca równie pięknie choć z odrobinę mniejszą dynamiką. W sumie mógłbym sobie zostawić i ją, bo brzmieniowo niewiele ustępuje temu dual mono, ale skoro już kupiłem taki droższy (i z XLRami) to niech zostanie. Raczej na dłużej (jedno i drugie wymaga raczej dobrego preampu niż "DACa ze ściszaniem" - u mnie pokazało prawdziwą magię dopiero z preampem Naima, sądzę że jakiś dobry Primare też da radę).
 4. Po "oswojeniu" Sparky'ego mam pytanie - czy ktoś przećwiczył, jaka karta eMMC z nim pracuje? I gdzie jest do kupienia? (Lub może ma ktoś na zbyciu jakąś sprawdzoną w boju 8 lub 16GB?). Botland mówi że te, które oferuje do Odroida nie zadziałają i specjalnych do Sparky nie ma w ogóle. Allo na swojej stronie oferuje jakiś jeden model , ale też bez informacji że pasuje do tego modelu. Ja mam taką kartę (też od Botlandu), która pasuje gniazdkowo i Sparky nawet ją widzi (a Pi3 na niej ładnie i szybko śmiga przez adapter), ale odmawia instalacji (niezależnie czy jest wpięta do gniazda, czy przez adapter microSD) pokazując takie ekrany jak cytowałem wyżej (były chyba właśnie winą karty). To co z nim zadziała?...
 5. Tu jest kilka recenzji, w tym z porównaniami do D70 [Hidden Content] Tu też wnikliwa recenzja pomiarowa: [Hidden Content] Z innych opinii wynika że D90 to taki D70, tylko nieco "bardziej" 🙂 niektórzy twierdzą, że nie różni się prawie niczym, prócz ceny, która uzasadnia doszukiwanie się różnic, za które warto było dopłacić. Wydaje mi się, że te współczesne przetworniki są już tak bliskie perfekcji, że różnice między modelami dość zbliżonymi w swojej klasie naprawdę są na granicy sugestii.
 6. ...ponieważ wyżej pisałem o karcie IIS (już zmieniła właściciela) oraz o DigiOne, mogę po porównaniach powiedzieć, że akurat ze wspomnianym DACkiem ranking jakości ma kolejność USB/IIS/Coaxial. Wydaje mi się że Sparky/USB daje jakość brzmienia odrobinę lepszą niż Pi3/Digione (no i ma pełne DSD), zwłaszcza w aspekcie "holografii" sceny, ale to oczywiście nie musi być regułą w każdej konfiguracji, może po prostu Topping lepiej obsługuje USB niż coaxial. W każdym razie ten wariant jest najtańszy i najprostszy.
 7. Wiecie, po wieeeelu eksperymentach z różnymi nakładkami, z kombinowaniem, które wszyscy tu dobrze znamy znalazłem rozwiązanie śmieszne w swojej prostocie - to Allo Sparky, także tu już parę razy omawiany. To platforma "siostrzana", ale nieco inna niż Malinka i ma wiele zalet, ten sprzęt został stworzony do audio, bez zbędnych rzeczy. Niestety, ma mniejszy wybór systemów - w zasadzie tylko Volumio i DietPi (no i czyste Linuxy dla cierpliwych), bardzo szkoda że nie Moode, ale sprawdza się wg mnie świetnie jako transport USB, nawet bez nakładek. Nie wiem, jakie kosmiczne poprawy wnosi USBridge, ale po podłączeniu bezpośrednio Sparky->DAC USB jest więcej niż dobrze. O wiele lepiej niż to samo z Maliną, produkującą nieakceptowalne kliki i dziury w tej roli. Oczywiście wiele zależy od DACa, ale większość nowych i porządnych ma po prostu świetne interfejsy wejściowe, i najnowsze XMOSy czy Amanero i (w odróżnieniu od sygnału SPDIF) działając asynchronicznie są w stanie naprawdę dobrze odfiltrować wszystkie "śmieci", jittery, zretaktować sygnał, więc to co wychodzi z USB po stronie kompa nie ma aż tak kluczowego znaczenia. Wiem, że dla niektórych jitterofobów i szumoholików to herezja, ale uważam że warto spróbować. Np. DAC Topping DX7 Pro jak się okazało gra najlepiej na USB (nawet lepiej niż na IIS w mojej konkretnej konfiguracji) i po napędzeniu Sparky'm wzniósł się na wyżyny, o jakie go nie podejrzewałem (a dokładniej - w takiej konfiguracji grał zauważalnie lepiej niż z każdym innym transportem na innych wejściach). Pewnie można coś tam subtelnie lepiej, ale uważam że Sparky (obok Chromecasta) to najlepiej wydane 120 zł na transport sieciowy. 🙂
 8. Miło po dniu instalacyjnej męki i przekleństw 😛 zobaczyć coś takiego, chyba pierwszy raz odtworzył mi się plik DSD256, jedyny zresztą, jaki mam w celach testowych. Ale brzmi to ładnie, DAC Topping DX7 Pro gra rewelacyjnie po USB, lepiej niż coax, porównywalnie do IIS przez który też go zasilałem, ale to powodowało parę innych problemów, ten interfejs nie jest jeszcze w 100% "standardowy". A to wciąż nie USBridge, tylko zwykłe wyjście ze Sparky'ego. Wg mnie naprawdę dobre.
 9. ...to sam sobie odpowiem, bo ktoś może mieć podobny problem - otóż można przepiąć DACa pod inny port USB. Gdy przełączyłem z "niebieskiego" USB 3.0 pod jeden z czarnych 2.0, to gęste pliki ruszyły. 🙂
 10. W Volumio przestawiłem w pliku /boot/uenv.txt aotg.aotg1_speed=0 by uruchomić USB 2.0 i mieć teoretycznie streamować gęste pliki, ale to nic nie dało... nadal wszystko idzie max 96. Chyba coś jeszcze można zrobić?...
 11. Tak, jestem pewien. Obraz jest z tej strony, próbowałem i wersji "stable" i "beta", i z karty eMMC i z microSD, Sparky jest chyba OK, skoro instaluje Volumio z tych samych kart... Smutny koniec instalacji wygląda jak poniżej, można jeszcze wybrać "q", pojawia się ze 100 kolejnych linijek skryptu instalacyjnego i zatrzymuje się na amen. Mógłbym zostać przy Volumio, ale czy jest sposób by widział zaawansowany układ XMOS i przepuszczał gęste pliki oraz DSD a nie tylko 96/24? Bo w opcjach programu nie ma nic do wyboru... Jakoś przez SSH?
 12. To chyba za mądre dla mnie, żaden system prócz Volumio nie chce mi się zainstalować. Dietpi wiesza się na komunikacie "Could not find the root block device" i wymaga wpisania jakiejś ścieżki do jakiegoś udziału, bo domyślna nie działa i dalej nie idzie. Gentoo też zwiecha. Chyba wrócę do starej, dobrej, rozpoznanej już Maliny. Szkoda bo zależało mi na "napędzeniu" DACa USB, z Raspberry 3 jakoś to idzie ale czasem "klika", ze Sparky jest zdecydowanie lepiej, ale Volumio nie wykorzystuje potencjału DACa.
 13. To po szczęśliwej choć b. długiej instalacji Volumio mam jeszcze dwa pytania - system skonfigurowany jest do DACa USB (Topping na XMOS XU208) odtwarza pliki tylko do 96 kHz, co wskazuje że driver jest podstawowy tylko. Ale chyba użytkownicy USBridge mogą odtwarzać gęste pliki i DSD? Da się doinstalować odpowiedni sterownik? W Moode po kliknięciu utworu np. w programie BubbleUPNP playback startuje natychmiast, Volumio pokazuje komunikat "Adding to playlist" przez kilka dłuuuugich sekund. Ktoś się z tym zetknął i przewalczył? A może jakiś inny system do obsługi DACa USB (ale bez modułu USBridge, tylko tak bezpośrednio USB->DAC - w sumie brzmi do jak dla mnie bardzo OK)? Może DietPi będzie lepsze?...
 14. Dzięki za pomoc, po chyba siedmiu restartach instalacja Volumio nagle "załapała" 🙂 może sieć miała czkawkę i czegoś nie mogło pobrać...
 15. No na to wpadłem, choć sądziłem że najnowszy Moode jest zgodny ze Sparky (wydawało mi się że gdzieś to czytałem). Volumio mam dla Sparky i przy nim zapalała się nawet czerwona dioda prócz niebieskiej, ale nadal nic się wyświetlało na monitorze, ani nie pojawiało się IP. Czy możliwe że instalacja trwa jakoś niewyobrażalnie długo? (Kiedyś DietPi robiło to upiornie długo, podgląd na monitorze pokazywał że zawiesza się i ponawia próby na nieczynnych serwerach z jakimiś potrzebnymi pakietami), ale jednak IP w sieci było nadane po starcie.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.