Jump to content

MacP

Użytkownicy
 • Content Count

  318
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

33 Neutralny

1 Follower

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Bywa różnie, już parę razy tu pisałem - grzeje się jak głupia z Volumio i DigiOne (nawet 80 stopni!). Z Moode i DigiOne dochodzi do 70, a z Moode i Piano - do 60. Nie próbowałem ze "spowolnioną" czwórką na Volumio, może byłaby chłodniejsza.
 2. Ma kilka opcji konfiguracyjnych, są czytelnie opisane np. w Moode po wybraniu opcji dla hata, nie powinny sprawiać problemu. Albo przez Alsa. Boss miał wg mnie dość słaby, nabąblowany, "dyskotekowy" bas. Może to sugestia, bo producent chwali się dużym "kondensatorem basowym" 🙂 Piano wydaje mi się bardziej zrównoważony i muzykalny. M.in. tu ich ciekawe porównanie (wprawdzie z Kali): https://community.roonlabs.com/t/allo-boss-dac-review/20575
 3. Ja po próbach z Allo Boss i jakimś nawet niezłym DAC na ES9023 mam teraz Allo Piano 2.1 w trybie dual mono i jest z nich najlepszy, mieści się w budżecie. Jeszcze lepiej gra z reclockerem Kali, ale i bez niego daje radę.
 4. Może już tu było (nie widzę), ale podaję przepis na ujarzmienie reclockera Kali z kartą Piano 2.1 w Moode, co okazało się dość trudne (a dokumentacja obu produktów zupełnie w tym nie pomaga). Skręciłem, włączyłem, ustawiłem kartę jako "slave", wydawało się, że powinno być wszystko OK i rzeczywiście, pierwszy z brzegu flac 16/44 - gra, i to ładnie. Moja radość nie trwała długo, bo każdy inny plik (nawet MP3 o tych parametrach oraz każdy gęstszy) dawał na wyjściu wyłącznie szum... Podejrzewając jakiś bug w Moode zmieniłem kartę na Volumio i było to samo. Już podejrzewałem sprzęt o awarię, ale w końcu trafiła do mnie informacja, że by to zagrało należy ustawić w opcjach resamplingu głębię bitową na 32 bit. Tylko! 24 bit też nie działało. Bez zmiany (choć też można) częstotliwości próbkowania. Jest tam ustawienie 32/... które zmienia tylko głębokość, pozostawiając oryginalną częstotliwość. Ale to nie był koniec problemów - szum ustąpił, muzyka zagrała, ale za to w (pożądanym) ustawieniu dual mono zanikł lewy kanał 🙂 . W stereo działało OK, w dual mono, mimo zmian i programowych restartów uparcie grało tylko prawym. Co się okazało? Na jakimś zagr. forum doczytałem, że należy wykonać malinie full hard reset przez odłączenie zasilania. Po ponownym włączeniu dual mono zadziałało. No i gra to pięknie, naprawdę się zdziwiłem. R4 jest zasilony z iFi iPower, hat z liniowego LKSa jak w poście wyżej. Podłączyłem do wzmaka Primare I22, którego coraz bardziej lubię - z wbudowanym DAC zasilanym przez DigiOne grał bardziej niż przyzwoicie, ale wg mnie z Piano na Kali gra DUŻO lepiej. Lepsza jest przestrzeń, plastyczność, góra. To poziom który pamiętam z połączenia Hegla H90 z Chordem 2Qute, nie przesadzam. Więc chyba będa miał do oddania DigiOne, jest dobry, ale jakiś czas nie będę szukał już DACa, który można będzie z nim pożenić.
 5. Ja mam doświadczenie z tym poniżej, jak już kiedyś pisałem i nie narzekam (choć nie mam porównania z jakimiś dużo droższymi, ale nie sądzę by zdziałały cuda). Ma dwa wyjścia więc nada się do Signature. https://tinyurl.com/y3z4fbv7
 6. Odświeżam moje pytania o C368, ktokolwiek wie..... 🙂
 7. Sam sobie odpowiadam, bo poczytałem trochę. Otóż R4 wciąż nie ma wielu rzeczy, które niby powinien mieć 😞 m.in. z niejasnych powodów nie obsługuje eMMC, choć widział je R3, nie daje się też bootować z USB (co miało być "fabryczną" cechą), są różne opisy jak to obejść, ale strasznie zawiłe. Podobno pracują nad tą opcją. Z innej beczki, jeszcze o grzaniu. Założyłem do R4 kartę Allo Piano (wcześniej była DigiOne) i... temperatura spadła o kilkanaście stopni! Z DigiOne była ok. 70 stopni na Moode (przy Volumio - aż 80!), z Piano zaledwie 55. Więc to DigiOne okazuje się być prądożernym grzejnikiem. Ciekawe jak będzie, gdy dodam Kali z osobnym zasilaniem, w sumie powinno to jeszcze odciążyć malinę.
 8. Kilka osób pisało tu, że działają im moduły EMMC na adapterach microSD - nabyłem taki w Botlandzie wraz z adapterem https://botland.com.pl/pl/rock-pi/14531-modul-pamieci-emmc-16gb-foresee-dla-rock-pi.html?search_query=emmc&results=98 Wgrałem obraz Moode (przy okazji - jest już nowy, finalny do R4) ale po włożeniu adaptera do gniazda R4 nie działa (sam adapter i pamięć jest OK, w pececie jest normalnie widoczny i znacznie szybszy niż microSD). Co może być problemem?
 9. Przydałoby sie takie coś na "martwą" ściankę boczną, na której nie ma żadnych gniazd. A wentylatorki są też b. ciche. Ale to wszystko trochę mija się z ideą miniaturowego komputera... powinien mieć po prostu zintegrowane wydajne radiatory, tak jak miewają je pasywne karty graficzne.
 10. Skoro się wszystkim tak się tak grzeje, to widać musi... miejmy nadzieję że konstruktorzy to wzięli pod uwagę. No i że malinka-kaloryferek nie ugotuje naszych cennych hatów od spodu 😄
 11. Zmieniłem wszystkie parametry wg przepisu cytowanego w poście Newpetera, ustawiając nawet CPU na minimalne dla niego 600 MHz i napięcia na -4 i działa to stabilnie, ale ani trochę chłodniej 🙂 w działaniu Moode'a temperatura wciąż oscyluje między 68-72 stopnie, jak w normalnej konfiguracji "on demand" (która zapewne też działa na niskich obrotach). Może to wina nie do końca zoptymalizowanej bety moode'a? Ciekawe, że zużywa absolutnie minimalne zasoby: jeden do kilku procent CPU i ze 100 MB pamięci, więc to grzanie to chyba taka już "uroda" R4. Jeszcze może podmienię kartę i spróbuję odpalić ponownie Volumio na wymuszonych "wolnych obrotach".
 12. Czy ktoś ma bezpośrednie porównanie starego I22 (którego znam i lubię) z nowym I15? W tym pierwszym siedziały chyba własne końcówki Primare'a, w drugim dali dość taniego (co nie znaczy złego) Hypexa. Podoba mi się funkcjonalność I15, chyba jedna z najlepszych wśród "usieciowionych" integr, w których zawsze czegoś nie ma, na ogół np. dość oczywistej obsługi DLNA, na czym mi zależy. Przy okazji - jeśli ktoś już kupił I15 i chce zmienić na coś lepszego, to mogę odkupić w rozsądnej cenie :)
 13. Więc jednak wróciłem do Moode β. Nie korzystam z zalet Myvolumio, używam R4 tylko i wyłącznie jako renderera, a w brzmieniu nie widzę różnic, więc po co przegrzewać. 🙂 Jak wcześniej pisałem w użyciu z Moode i DigiOne w trybie "on demand" temperatura to 68-72 stopnie w upalne dni, na chipach są pasywne radiatorki.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.