Jump to content

Coltrane

Użytkownicy
 • Content Count

  104
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Neutralny

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. mógłbyś podać jakiego focusrite i do czego konkretnie używasz?
 2. jeżeli jest możliwość to bardzo byłbym ciekawy :)
 3. w trakcie tego pomiaru możesz kręcić enkoderem/gałką DCX-a tak jak potencjometrem wtedy możesz podgłośnić sygnał testowy.
 4. Coltrane

  Potrzebuję ...

  miałby ktoś JIG-a do SW albo Borysowe kombo pomiarowe na zbyciu ?
 5. sprzedam forumowiczowi 2szt Dayton PS220 za 900zł z wysyłką, głośniki pograły kilka miesięcy, stan idealny, niestety Full Range to nie mój klimat...
 6. ja wczoraj też robiłem frez pod Daytona ale RS225, czekam jeszcze na paczkę z Daytonem RS52AN i Vifą XT25TG która była moim obiektem westchnień od co najmniej 14lat 😉
 7. Lutować i w chińskim sprzęcie brumienie likwidować
 8. wyciągnąłem sygnał do RCA z mute gdzie nie jest zbalansowany i tym samym ominąłem kolejne dwa stopnie dodające wzmocnienia. Anaview też przerobiłem że oba kanały są w zgodnej fazie dzięki czemu impedancja wejściowa obu jest taka sama, problem z balansem rozwiązany raz na zawsze bez kombinowania.
 9. Zastanawiam się czy nie zostać przy 2-way. W sumie wszystko mi odpowiada teraz :) Mocny, mięsisty i detaliczny dzwięk. DCX2496 wyłapał drobnego moda aby zmniejszyć wzmocnienie setupu doszedł TDA8954TH od kitajca, zamówiłem dzisiaj w modushop.pl obudowę Peasante 4U Rack 19" póki co gra na desce. Czekam na PGA2311 od majfrieda i będę nimi regulował głośność zestawu. Zaczynam myśleć o akustyce, tak wyglądają pierwsze daw ustroje na frontach od ZIGZAG Tutaj anaview w rewelacyjnej obudowie z modushop.pl
 10. inny kolor byłby fajny ale musiałby odwiedzić lakiernika, black 2.0 jest tak czarny że niedoskonałości nie będą widoczne. Już przy tablicowej z 1metra jest spoko bez szpachlowania. Proszę nie czepiać się śrubek w prototypowej obudowie ;)
 11. na ten moment zrobiłem cięcie na 1.3kHz filtrem 48dB/okt. ten driver ma 110dB z 1W. Mierzyłem zniekształcenia mikrofonem przy trochę wyższym poziomie głośnoości niż słucham to nie wyszyły one poza szum tła, nie udało się ich zmierzyć... Nierówną ch-ke ogarniam DCX-em Ożeniłem ten driver z Daytonem RS-225, jest miodzio :D zaczynam czuć że ten projekt może być owocny. Anaview już gra. Wizja projektu... czekam na paczkę z TDA8954 dokupienie kolejnego RS-225 8R wtedy mam na basie 2x dayton w OZ 60l z solidnym wzmacniaczem w D spadek ch-ki na dole pasma ogarniam DCX-em średnie tony to Satori MR13p-4 pędzone kolejnym Anaview AMS0100 wysokie tony zostaje B&C w tym dużym falowodzie który wyszpachluję i pomaluję black2.0 Do tej pory wyszlifowałem je i pomalowałem farbą tablicową aby zobaczyć jak to się prezentuje. W każdym klocku zasiądzie PGA2311 (czekam na paczkę)
 12. PGA od majfrienda będą w końcówkach mocy. Po ciuchu liczę że sterowanie jednym pilotem będzie jednakowo działało z 3 xPGA na raz :D https://www.aliexpress.com/item/PGA2311-Audio-Volume-Stereo-Pre-amplifier-Preamp-Board-with-Remote-Control-LCD-Display-Free-Shipping-Drop/1000001438724.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.77234c4dlphVzs jeżeli tak nie będzie to pomyślę nad wspólnym odbiornikiem IR Ponadto behringer pozostaje delikatnie dłubnięty, przywrócenie do stanu pierwotnego przy sprzedaży to moment. Końcówki mocy z PGA też będą bardziej uniwersalne, przyszłościowe i wartościowe. Takie tam kompromisy... Nigdy nie wiadomo kiedy ta wyboista droga aktywnego 3way w którym każdego dnia jest więcej pytań niż odpowiedzi mnie przerośnie i zdecyduję zrobić zakupy u @Yoshi_80
 13. zrobione jest super, na wyjściu 1.2V więc można podpinać PGA2311, modyfikacja trwała 10minut
 14. DCX ma z tego co patrzyłem zbyt wysoki poziom wyjścia aby puścić go na PGA2311 bezpośrednio, co myślicie o podpięciu się bezpośrednio w tym miejscu za mute ?
 15. Cześć, poskładałem wczoraj Anaview AMS0100. Na ucho prawy kanał grał dużo głośniej. Wziąłem rezystory 4R wpiąłem w terminale głośnikowe. na generatorze puściłem 50Hz i mierzyłem napięcie na terminalach. Sygnał leciał z DCX2496 przez potencjometr pasywny 100k,. Prawy kanał 1V na wyjściu a lewy 0.4V. Na szczęście podpiąłem to jeszcze do kompa bezpośrednio przez kabel jack-cinch i nagle gra równo. link do noty katalogowej http://www.anaview.com/sites/default/files/styles/product_preview/public/modules/image/PDS AMS0100-I.pdf producent zaleca jakieś rezystory 33-150R w szereg wejścia nieodwracającego i zewrzeć odwracające do masy przez taki sam rezystor. Nic to nie dało. Wydaje mi się że coś z impedancją wejścia może być specyficznego bo Rotele grają normalnie. Wpadłem więc na pomysł zastąpić te rezystory wartością chyba 15kR bo akurat takie miałem. Teraz wszystko jest ok. Ciekawe jest też to że jeden głośnik podłącza się w przeciwfazie a wejścia i układ są takie same. Ktoś ma pomysł o co chodzi?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.