Jump to content

zeppelin

Użytkownicy
 • Content Count

  131
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

16 Neutralny

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. To się jednak kłóci, dalsza część argumentacji również do mnie nie przemawia, bo porównujesz rzeczy nieporównywalne. Odpadam...
 2. Wreszcie ktoś przyznał, co jest prawdziwą muzyką...
 3. No właśnie odróżniam, dlatego pytam o taką możliwość... Dwa kanały przetwarzania dźwięku szły by bezprzewodowo, a dwie końcówki mocy na biamping.
 4. Nie : chodzi mu o to, że do górnych głośników efektowych dla Atmos, nie trzeba wtedy wykorzystywać kanałów wzmacniacza ( można te kanały lepiej wykorzystać do biampingu, to moje zdanie). Pytanie jest techniczne : czy można do tych dwóch głośniczków górnych przesłać sygnał bezprzewodowo ?
 5. zeppelin

  EPITAFIUM

  [*] Z opóźnieniem dla Wandy Warskiej, ale nie darowałbym sobie... dzięki za przypomnienie Romancy, od lat siedzi mi w głowie.
 6. Tematu już nie ma, po zmianie z PCM na bitrate w BD.
 7. Koledzy, kupiłem nowy ampli RX-A680 i jest problem : nie widzi tego BD po HDMI. Po złączu composite też brak sygnału. Idzie tylko audio po koncentryku. Wejścia HDMI są sprawne, podłączałem lapka, wszystko śmiga. Gdy podepnę BD do tv po HDMI , też wszystko jest ok.
 8. Ale to zasilanie nie idzie z ampli : tu jest cały zysk.
 9. No bez jaj, przez sieć, czy przez BT nie prześlesz mocy, a przynajmniej nie tyle, by napędzić głośnik. One działają jak sub aktywny, dostają tylko czysty sygnał do wzmocnienia.
 10. Koledzy, raczej mam bi-amping, bo biorę sygnał z surround back/presence, i mam to w ustawieniach. A co z możliwością wykorzystania głośników bezprzewodowych do tego celu (Atmos) ? Teraz bardziej zajmuje mnie brak sygnału z BD ( też swoją drogą yamaha S1067) po HDMI : był i przestał być. Może aktualizacja softu, bo się pojawił w końcu Maja, może reset, bo i takie rady widziałem ?
 11. Mam tego AV680, gdy przełączam na sygnał z tv ( po HDMI ARC), idzie tylko na kolumny frontowe i centralny, reszta nie gra ( 5.1). Coś w ustawieniach ?
 12. Widzę że forum nadal służy niektórym do podbudowania własnego ego. To zdaje się forum dla amatorów, nie zawodowców, wiec pytania mogą być rożne, nie dorastające do jakże wysokiego poziomu kolegi... Dwa słowa wyjaśnienia: od 12 lat używałem Denona 2307 w moim zestawie, dobrze mi służył i nie zamierzałem na razie go zmieniać, więc też nie śledziłem różnych nowinek. Niestety piorun zdecydował za mnie i pilnie musiałem kupić nowy amplituner, więc na szybko rozejrzałem się po sprzęcie i funkcjach, by wybrać coś na czasie: o Atmos czytałem ,że działa w różnych konfiguracjach głośnikowych, a jeszcze ktoś mi tłumaczył (błędnie), że to sprawa obróbki sygnału audio w samym ampli. Stąd było moje pytanie, na które nie ma obowiązku odpowiadania,jeśli w kimś budzi tylko smiech. Tak jak i mi nie bardzo chce się domyślać, co się kryje za "....#@%&$""
 13. No nie bardzo rozumiem tę ideę Atmos, jeżeli to ma być tylko efekt latającego nad głową dźwięku kosztem bi-ampingu, to zostaję przy swoim rozwiązaniu.
 14. KOledzy, podłączę się pod temat Atmos. Mam Yamahę RX-A680, układ kolumn 5.1 , na frontowych mam bi-amping, bo tak zdecydowanie lepiej brzmi. Czy jest sposób na uruchomienie Atmos ? Czy koniecznie trzeba dodać jeszcze parę głośników efektowych ( z czego zasilić )?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.