Jump to content

konradskala

Użytkownicy
 • Content Count

  3021
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

776 Audioholik

1 Follower

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Robiłem mixy, ale jak trzeba sufit tez pomaluję 🙂
 2. Jeżeli rację w czymkolwiek ma się przyznać komuś, kto nawet nie wie czego słuchał, natomiast brzmienie tego czego nie słuchał opiniuje po gabarytach i sam nie wiedzieć czemu wymienia bezpiecznik twierdząc, że to działa...wybacz - piaskownica jest w zakładce obok.
 3. Przecież Ty nie jesteś w stanie obiektywnie stwierdzić co jest, a co nie jest bzdurą. Naukę masz gdzieś, pomiary też, konstrukcje 3-way także, słuchasz sam nie wiesz czego u znajomych. Tak naprawdę guzik się na tym wszystkim znasz Ja nigdy nie słyszałem...dobre. Z aktywnymi monitorami mam do czynienia ćwierć wieku, a przesłuchałem i pracowałem na tylu, że gdyby to zebrać do kupy nie zmieściłbyś tego w swoim pokoiku. Doskonale wiem jakie brzmienie mają dwudrożne monitory i na 99% wiem czego można się spodziewać po Opalach, więc (jak już wcześniej pisałem) mogę je w ciemno uznać za bardzo dobre...ale monitory. TYLKO monitory.
 4. Jak brzmią naprawdę dobre kolumny to na pewno niesłyszałeś Ty. Inaczej nie lałbyś wody o tym, co tam gdzieś Ci się przytrafiło posłuchać.
 5. Ja też tak będę robił. Posłucham sobie jakiś monitorów i jak mi się nie spodobają to nikomu nie powiem co był za model i producent, żeby się przypadkiem nikt tym nie zainteresował bo przecież są złe. A jak te są złe to wszystkie inne też. Taką sobie wymyśliłeś zasłonę dymną, ale dym się dawno ulotnił i zostałeś sam ze swoimi zmyślonymi bajkami.
 6. Dudniące moduły basowe - a które to konkretnie? Podaj producenta, typ, zasilanie. Doczekamy się czy dalej będziesz zmyślał???
 7. A po kiego grzyba mi słabe kolumny? Słabe 3-way albo 4-way??? Co to za pomysł? Mam "zbierać" jakieś paździerze, żeby potwierdzić, że 2-way będą lepsze???
 8. To, że Ty takie wybrałeś i dla Ciebie są najlepsze niestety nie oznacza, że to jest sprzęt wysokiej klasy. To tylko Twoja, niestety błędna opinia. Typowe samouwielbienie i przypisywanie przedmiotom cech zarezerwowanych dla dużo droższych zabawek. Dla przykładu: Mój "somsiad" niedawno nabył Toyotę Auris - nówka z salonu. Sam ją wybrał i dla niego jest najlepsza. Wszystkim naokoło opowiada jakiej to wysokiej klasy jest ta bryka. Tymczasem byle stażysta u dilera wie, że to auto klasy C czyli średnia niższa. Dołożysz trochę grosza to załapiesz się na klasę D czyli tez średnią czy tam premium. Dołożysz jeszcze trochę to jesteś w klasie E czyli średniej wyższej, a jak masz hajsu pod dostatkiem to ładujesz w klasę F czyli wysoką. Ale dla niego to jest wysokiej klasy pojazd. Z Tobą jest dokładnie tak samo.
 9. A Ty już dodzwoniłeś się do znajomych? Przypomnieli Ci co słuchałeś u nich w domu czy też tracą pamięć tak jak Ty? Poza tym - chyba się zmęczyłeś i nie za bardzo wiesz o czym piszesz, co z resztą jest u Ciebie normą. Rozumiem, że temat modułów basowych (moduły średnio i wysokotonowe zostawmy na deser) jest już dla Ciebie dość niezręcznie wyczerpany więc przechodzisz na temat zastepczy: monobloki. Też słuchałeś? W domu czy u znajomych? Masz jakieś? Chcesz pogadać?
 10. Nie, Opali niestety nie, mocno nad tym ubolewam. Za to znam na wylot chyba wszystkie APS-y, Adamy, Geneleci, niektóre PSI, Neumanny i Behringery oraz domowe aktywne ATC, Dynaudio, Restek. Jeśli Opale mają mnie czym zaskoczyć to zdradź mi czym.
 11. Twój kompletny brak osłuchania udowodniasz na każdym kroku, ale teraz to dokładasz jeszcze braki w innych dziedzinach. Oj, za mało literatury, za mało... Tannoye nie są 1-no drożne.
 12. Z Twojego postu wynika jasno: nie potrafisz określić klasy posiadanych przez siebie kolumn. W sumie to się nie dziwię, jak się nic lepszego słyszało to tak już jest. Natomiast nie wiem po co odsyłasz mnie na jakieś zagraniczne forum. To Ciebie pytałem jakie kolumny uważasz za wysokiej klasy, a nie Johnego, Marco czy Helmuta A bajki o rzekomej przesiadce właścicieli pełnowymiarowych, wysokiej klasy kolumn na dwudrożne monitorki łaskawie wsadź między bajki albo spróbuj sił na innym forum i opowiadaj, że przesiadka z BMW X7 do Citroena C4 to świetny wybór. To, co Ty uważasz za stereotyp i bezmyślnie wypisujesz w internecie, w realu jest prawdą. Najlepsze 3-way jest lepsze od najlepszego 2-way. Jak kiedyś dorobisz się kolumn z głośnikiem średniotonowym może zrozumiesz. Dzisiaj słuchaj sobie bez. Moje moduły produkują bas o jakości, która pozostaje jedynie w sferze Twojej zwichrowanej wyobraźni. Nie napiszę, że w sferze marzeń, bo przecież nawet nie wiesz o czym miałbyś marzyć. O ile mi wiadomo to żadnych zboczeń u mnie nie stwierdzono. Oceniasz brzmienie zestawów, którego nie słyszałeś. U pewnej grupy ludzi takie zachowanie ma nawet swoją nazwę. Natomiast tego, co rzekomo słuchałeś (i to dwa razy u znajomych) nie potrafisz nazwać. Co to za były za zestawy z modułami basowymi w obudowie zamkniętej (czyli takie jak moje) co tak bardzo buczały u tych Twoich znajomych. Ja takie skopane kolumny zapamiętałbym do końca życia i omijał szerokim łukiem, a Ty nie jesteś w stanie podać nawet producenta? Ani modelu? Ciekawe to Twoje słuchanie. Może zadzwoń do znajomych i zapytaj co to było. Trzeba wystosować w Twoim imieniu petycję do inżynierów np. JM Lab, Jamo, Dynaudio, JBL, Wilson Audio, Focala i wszystkich innych aby kategorycznie zaprzestali produkować kolumny z głośnikami o większej średnicy niż 7,5 cala, bo im zadudnią fabrykę.
 13. Jeśli chodzi o DIY to zgoda. Ja miałem na myśli filozofię konstrukcji Tannoyów i zastosowanych głośników. Chociaż w dzisiejszych czasach DIY ma szczególnie ułatwione zadanie. Dostęp do odpowiedniej technologi, maszyn i urządzeń jest banalnie prosty, a potrzebnie materiały można znaleźć w internecie w kilka chwil: https://reverb.com/item/14710343-tannoy-10-gold-dual-concentric-drivers-with-crossovers
 14. Przecież wszystkie Tannoye tego typu mają w sobie jeden głośnik i konstruowane są wg tej samej filozofii, więc nie wiem o co chodzi.
 15. Prawda tkwi w tym teście. Tannoye zostały skrytykowane nie dlatego, że źle grają, bo przecież grają dobrze. Powód był inny: słuchający nie mogli odróżnić co jest do nich podpięte. Jeśli kolumny nie różnicują wzmacniaczy, to choćby grały najlepiej na świecie to i tak są złe. Takie to rozumowanie.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.