Jump to content

konradskala

Użytkownicy+
 • Content Count

  3095
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

823 Audioholik

1 Follower

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. konradskala

  Piłka nożna

  Za Nawałki mecze naszych orłów jeszcze jakoś można było obejrzeć. Z mocnym przymrużeniem oka, ale można było. Teraz to jest koszmar, "dynamika" akcji III ligi (ostatnio zupełnie przypadkowo oglądałem tego poziomu potyczki).
 2. konradskala

  Piłka nożna

  Szybkie zwolnienie Brzęczka nie rozwiąże ani trochę problemu. Warto zwrócić uwagę, że ta kadra to tak naprawdę nadal selekcja Nawałki, bo obecny trener zmienił w składzie tyle co nic.
 3. konradskala

  Piłka nożna

  A na jego miejsce kto? Z naszego podwórka znalazło by się ze 20-tu takich samych jak on: bez najmniejszego międzynarodowego doświadczenia. Gromada byłych kopaczy pokroju Brzęczka, nadających się jedynie na prowadzenie kolejnej gromady podobnych sobie kopaczy w naszej (extra) lidze i tyle. Żeby coś ruszyć musi być zagraniczny trener z prawdziwego zdarzenia, z Europejskim obyciem, ograniem, zaangażowaniem, odpowiedzialnością i mentalnością. Tylko że taki nawet gdyby miał pracować za połowę tego co Brzęczek i tak się w PZPN nie spodoba... Ani taka myśl, ani tym bardziej szkoła nie istnieje. Był czas przywyknąć 🙂
 4. konradskala

  Piłka nożna

  Poprzedniego meczu ze Słowenią nie miałem okazji obejrzeć, ale po komentarzach i wyniku wiem, że po raz wtóry dobrze zorganizowałem sobie piątkowy wieczór bez towarzystwa naszych orłów. Natomiast mecz z Austrią oglądałem na zasadzie obracania głowy w kierunku TV przy głośniejszych okrzykach panów komentatorów. Co mamy na dzisiaj w polskiej piłce? Zaczynając od góry: - prezesa Zbigniewa, który co by się nie działo i tak będzie zadowolony. W sumie zdrowe podejście, po co się denerwować. Przecież kasa leci, koledzy chyba też nie marudzą. - selekcjonera Jurka, który nigdy niczego z tych, czy innych chłopaków nie ulepi. Żadnej drużyny, żadnej ekipy, żadnej reprezentacji. Miał być lekarstwem na chorobę kadry Nawałki, ale zamiast lepiej jest coraz gorzej. Dużo większy szacun zdobył w sezonie życia trenując Wisłę Płock: 5-te miejsce w naszej szałowej buraczano-kartoflanej lidze, rzecz jasna zero awansu do jakichkolwiek pucharów. - "reprezentację" która chyba jako jedyna na świecie nie wie jaką taktyką ma grać. Ani pressingiem, ani środkiem, ani skrzydłami, ani górą, ani dołem. W sumie to "trener" ma jak w raju: powołać do kadry zawodników, ogłosić skład na mecz, a w trakcie meczu zrobić 3 zmiany. No i jeszcze trochę poklaskać do kamery. - na samym końcu są oczywiście kibice. Jako jeden z nich mam tylko jedno pytanie: Po co nasi mają jechać na następny mundial?
 5. konradskala

  Audio mity

  Jak się wydaje min. 500 zł na bilet co przecież musi być super. Znany przypadek i jakże powszechny. Osobiście z setek koncertów, na których byłem tylko kilka wspominam naprawdę dobrze. Reszta koncertów to zdecydowanie za duża moc, skopana akustyka a'la Narodowy albo "słabszy" dzień dźwiękowców. Nierzadko gdybym nie znał utworów na pamięć nie za bardzo bym wiedział co właściwie grają. Na pewno odsłuchy na scenie są ustawiane OK, ale w publikę to dźwięk ma j..bać ile wlezie. I to napisałem ja, miłośnik wielkich kolumn i monobloków.
 6. konradskala

  Audio mity

  Nawet nie zwracałem uwagi kto to. Równie dobrze mogę zaraz wkleić dziesiątki innych zdjęć. Mimo wszystko zastanawia mnie jak to się "zauważa" to szydzenie, bo ja moich własnych fotek sprzed 5-ciu lat nie mogę nigdzie znaleźć w żadnym wątku...
 7. konradskala

  Audio mity

  Niczego nie próbuję, ale nikt inny tylko Ty pytałeś gdzie to zdjęcie znalazłem. To wiem. A że ten zwykły oklejony nalepką staje się audiofilskim też. A ogólnie że jeden i drugi są poza torem audio to szczegół.
 8. konradskala

  Audio mity

  Sam stwarzasz pozory, że wymiana bezpiecznika poza torem audio ma jakikolwiek wpływ na dźwięk. Czego się spodziewałeś? Medalu? PS. Wczoraj odezwał się do mnie właściciel systemu, którego zdjęcie wstawiłem. Ten od gołych ścian i grających zworek. Nigdy nie pisał w tym wątku, nigdzie nie podałem jego nicka, ale nie wiem jakim cudem w kilkanaście minut od momentu wklejenia fotki do postu już o tym wiedział??? Czyżby to kolejny "znajomy" 😀😀😀 Mimo wszystko przyznał się, że na początku dał się wciągnąć w to "kablowe szaleństwo" zamiast zacząć od akustyki.
 9. konradskala

  Audio mity

  Czyli jednak słyszący nietechniczni są tak samo ułomni jak techniczni sceptycy. Uff kamień spadł mi z serca. Teraz będę chodził po salonach audio z dumnie podniesioną głową.
 10. konradskala

  Audio mity

  Nie obrażaj się tak od razu na naszego najlepszego kolegę. Musisz mu wybaczyć pewne ułomności, które wychodzą co kilkadziesiąt postów. To normalne - jest tylko człowiekiem. I jak wielu innych nie rozróżnia kolorów na podesłanym obrazku (nawet w przypływie złości oskarża, że to było zmanipulowane bo ciężko się przyznać, że właśnie samodzielnie zrobiło się w konia), wymienia bezpieczniki (poza torem audio) bo tak mu poradził znajomy, test słuchu (rozszerzony) też zrobił u znajomego laryngologa. Także u znajomych słuchał monobloków tylko nie wie jakich, a Hej Jude wyburczane pod nosem jest legitymacją i świadectwem wyćwiczonego słuchu, bo pewnie wszyscy znajomi znają tę piosenkę i automatycznie będzie bardziej znajomo.
 11. konradskala

  Audio mity

  Kto ma jakiego pierdolca jego sprawa. Jak bardzo lubi się ośmieszać też. Guzik mnie obchodzą zworki, wtyki, kable HDMI czy gniazdka bo kolesie z takim "pierdolcem" wielokrotnie wychodzili z mojego domu z podwiniętym ogonkiem. I na drugi dzień okazywało się, że tego "pierdolca" już nie mają. Czary?
 12. konradskala

  Audio mity

  Jestem szczerze zasmucony, że nie potrafię tego udowodnić. Ale jakby co, to mogę udowodnić, że dawno wyrosłem z bajek.
 13. konradskala

  Audio mity

  Odebrać? Słyszącym zworki w takim ustawieniu i w takich warunkach??? Nie rozśmieszaj mnie.
 14. konradskala

  Audio mity

  Nie chce mi się wertować forum żeby specjalnie dla Ciebie wyszukać te bzdury, ale mam coś lepszego. Poniżej fotka kolumn w pokoju o ZEROWEJ adaptacji. Nie trzeba mieć specjalnego "osłuchania i doświadczenia" aby już na pierwszy rzut oka w ciemno stwierdzić, że słuchanie nawet czytanek dla dzieci w takiej akustyce to idiotyzm w czystej postaci, ale to szczegół. Właśnie doczytałem, że po 12 godzinach wygrzewania pojawił się fajny, sprężysty bas. Co prawda słuchający już nie dopisał gdzie (podejrzewam, że na balkonie) ale to jeszcze nic. Na drugi dzień już słyszał poprawę po wymianie...zworek w kolumnach.
 15. konradskala

  Audio mity

  Tak, zero-jedynkowym. I koniecznie z jitterem, bo to też słychać.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.