Jump to content

Krak_oN

Użytkownicy
 • Content Count

  3294
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

557 Audioholik

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

56915 profile views
 1. Fancy w Paragwaju (Indianie) : i Bolivia :
 2. Tymczasem w Jemenie huti zestrzelili Saudyjski śmigłowiec Apache w wersji eksportowej (tj mocno zubożony) :
 3. Zacytuję mój post : Właśnie wyszedł bardzo dobry artykuł na defence który bardzo dobrze tłumaczy że w tym całym konflikcie w Syrii tak naprawdę chodzi o to kto będzie trzymał kontrolę nad syryjskim potencjałem tranzytowym, wynotowałem poniżej kilka ciekawych moim zdaniem cytatów : ---------------- ''gdzieś w cieniu, poza obiektywami kamer, realizowane są strategie biznesowe najważniejszych graczy na geopolitycznej szachownicy, zaś to wszystko co zwykło budzić słuszne oburzenie, stanowi zwykle tylko fasadę.'' '' „Konflikt w Syrii oglądany przez geopolityczną oraz ekonomiczną soczewkę nie jest wojną domową, ale rezultatem działań większych, międzynarodowych graczy, którzy pozycjonują się na geopolitycznej szachownicy w oczekiwaniu na udrożnienie >rurociągu<”. '' ''Starcia w prowincji Dajr az-Zaur, w których po raz pierwszy zabici zostali przez Amerykanów obywatele Rosji, uwydatniają jeden z powodów toczonej wojny. Jest to bowiem obszar bogaty w zasoby ropy i gazu, bardzo istotny z punktu widzenia energetycznych interesów światowych graczy.'' ''Ta wojna toczy się o gazociągi. W Katarze i Iranie są gigantyczne rezerwy gazu. Najlepszym rynkiem zbytu dla tego surowca jest Europa. Najlepszą opcją jego transportu gazociąg przez Syrię nad Morze Śródziemne”. '' '' starcie sprzed kilku dni, oprócz swojego wymiaru militarnego, czy politycznego, miało także znaczenie o charakterze energetycznym. Przypomniało bowiem, że gdzieś poza obiektywami kamer, bez przejmujących obrazów i dramatycznych apeli, w Syrii toczy się konflikt o surowcowe strefy wpływów. I choć jest to wojna toczona setki tysięcy kilometrów od polskich granic, to jej wynik ma dla nas znaczenie nie tylko w sferze moralnej, czy aksjologicznej'' ----------------------- Poniżej pełna publikacja : [Hidden Content] Ta poniższa mapka jest kluczowa, bo doskonale pokazuje że najważniejsze kluczowe ujście/wyjście gazociągowe na całą Europę znajduje się właśnie w Syrii i ten kto to będzie kontrolował ten będzie głównym rozgrywającym i beneficjentem :
 4. Tureckie filmiki z tych testów :
 5. Turcja poinformowała że właśnie rozpoczyna testy systemów S-400 przy udziale swoich F-16, testy mają na celu wypracowanie jak najbardziej efektywnych i skutecznych sposobów na wykrywanie i zwalczanie np Greckich F-16 [Hidden Content] Wyniki tych testów najprawdopodobniej zostaną przekazane Rosji.
 6. Właśnie pojawiło się info o nowej serii tv Panasonic GX855 na 120 Hz matrycach typu IPS ze strefowym systemem podświetlania Full Direct, dostępne przekątne tej serii to 43''/49''/55''/65'': [Hidden Content] [Hidden Content] [Hidden Content] [Hidden Content] Poniżej specyfikacja z innego źródła : [Hidden Content] >Direct LED (Full-Array Local Dimming) > Vertical Digital Frequency 120 Hz
 7. Jednak ta informacja była też podawana w Polskich mediach, wystarczy wpisać w google grupa wagnera. Ponoć to miała być zemsta za zabicie zwiadowców czy spadochroniarzy. Jest też info że ofiar tej zemsty było więcej. Nic też nie wiadomo czy ofiary były przypadkowe (na zasadzie ślepej odpowiedzialności zbiorowej) czy też nie.
 8. Wszystkie filmiki z tego linka do twittera co podałem powyżej, od razu się odtwarzają bez problemu.
 9. Zobacz ten link do twittera co go tam gość podał, i klikaj tam na przycisk >zobacz< jest tam kilka części tego filmiku (ponoć z przed dwóch lat a który dopiero teraz wyciekł) na którym zabijają tego gościa. Jeżeli faktycznie tak działali ci najemnicy (a dodatkowo sądząc po twarzach są chyba pod silnym wpływem narkotyków itp), to w sumie nie wiem czy nie łączy się to w logiczną całość w odniesieniu do tego zdarzenia kiedy Amerykanie zbombardowali Rosyjskich najemników a Rosja oświadczyła że nie będą w związku z tym odwdzięczać się tym samym względem Amerykańskiego wojska w Syrii. A kto wie czy przypadkiem (?) być może faktycznie zrobili im przysługę likwidując tzw zwyroli z którymi sami Rosjanie mieliby tylko kłopoty i złą opinię. Oczywiście jeżeli w ogóle faktycznie można by przyjąć taką tezę w związku z tymi filmikami.
 10. Właśnie pojawiło się takie info że Rosyjscy najemnicy ucięli głowę dezerterowi z Syryjskiej armii i jeszcze to nagrali : [Hidden Content]
 11. Dzisiaj wstawili pełny filmik o tym nowym pojeździe :
 12. Ale co przeczytać, jak sąsiad otworzy dla sąsiada konkurującą firmę dajmy na to z busami to ma właśnie ''morderstwa, katowanie, podpalenia i rabunki'' itp itd, i naprawdę nie chcę przywoływać przykładów z własnego podwórka. EDIT: Ogólnie to w dzisiejszych czasach to trzeba być naprawdę dobrze przygotowanym (na wszelkie ewentualności) co ma być bardzo dobrze widać i czuć żeby nie zostać ofiarą ''bezinteresownego'' bestialstwa w dzisiejszym coraz bardziej spatologizowanym społeczeństwie.
 13. No dobra (pomijając kwestię żydów w dawniejszych czasach), a w stosunkach w interesach w dzisiejszych czasach miedzy polakami jest niby inaczej, nawet sobie nie wyobrażasz jakie są jazdy między sąsiadami :?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.