Jump to content

Marek-41

Użytkownicy
 • Content Count

  4180
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

292 Bardzo dobry

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Cieszę się , że w końcu paczka doszła.Ja na swoje hamulcowe cylinderki dalej czekam.Paczka utknęła w Niemczech. Jednak Nagra to Nagra.Precyzja wykonania zgoła zegarmistrzowska.
 2. Marek-41

  Magnetofon.

  Pamiętam w Pewexie TCD330 kosztował 800$.Cena katalogowa była oczywiście o połowę niższa ,ale proceder łupienia Polaka , znany jest nie od dzisiaj.
 3. Poczekaj na transmisje bezpośrednio ze studia . Czasami tak robią na Trójce jak transmitują koncert.Wtedy dopiero można sprawdzić ,co może FM.Normalny program to niestety porażka.Ważniejsze są reklamy,niż jakość dźwięku.Myślę,że tym się w ogóle nie przejmują. Pytanie brzmi,co może grać lepiej?Trudno odpowiedzieć,bo nadają nie wykorzystując pełni swoich możliwości technicznych.Tak jest zarówno w DAB jak i w FM.
 4. Mi facet prezentujący ten gramofon powiedział , że nie należy stosować wkładek typu MC , bo pojawiają się zakłócenia .Wiedział chyba co mówi , bo sam taki posiada.
 5. Marek-41

  Magnetofon.

  To się zgadza . Mój Philips N-2510 ma wałek , który obraca się dopiero po włączeniu play. Jest to pierwszy kasetowy magnetofon w europie o parametrach Hi-Fi i jego mechanizm jest oparty na istniejącym już magnetofonie przenośnym . Zlesztą tak miały prawie wszystkie wczesne płaskie kasetowe.
 6. Magnetofon Philips N-7125. Kupiony w 1980 roku i nieprzerwanie używany z powodzeniem do dnia dzisiejszego .Oryginalny główny pasek i żarówki .Jakby nie liczyć , 40 lat . Mam też sprzęt znacznie starszy ,ale nie posiadam go od nowości .
 7. Jest tutaj na forum specjalny wątek poświęcony magnetofonom szpulowym. Powtórz swoje pytanie tam . Ja osobiście pierwszy raz widzę taki wynalazek. Na pewno jest wiekowy .
 8. Masz racje .Moja pomyłka. Start tego wynalazku robi wrażenie ,ale czas , który to trwa też . I widziałem ten start bez płyty . Mam spore wątpliwości , czy krzywa płyta nie rozbujała by całego talerza. Ciekawe , co było by silniejsze efekt żyroskopowy, czy siła starająca się rozbujać talerz . Przy 45 obrotach pewnie nie będzie problemu ,ale jak będzie z 33 , to nie wiem .
 9. Marek-41

  Magnetofon.

  Zgadza się . W katalogu napisali dual drive system , a prawdopodobnie chodzi o dwa silniki . Jednak skąd taka cena , to dalej nie wiem .
 10. Marek-41

  Magnetofon.

  Ma trzy oddzielne głowice . Tak też robił Tandberg .
 11. Marek-41

  Magnetofon.

  Pojawił się w katalogu na 1981 rok z ceną 1950 $. Według posiadanego katalogu ma napęd bezpośredni dwuwałkowy .
 12. Miałem okazję porozmawiać z człowiekiem prezentującym ten gramofon ponad dwadzieścia minut . Niestety nie miałem okazji go posłuchać, ponieważ nie miał zamontowanej wkładki . Jednak dość dokładnie poznałem jego wady i zalety . Główną zaletą jest fakt całkowitego odizolowania płyty od wibracji napędu i brak problemów z łożyskowaniem talerza . I to wszystkie zalety , no może po za rzeczywiście fajnym wyglądem . Teraz wady . Brak możliwości stosowania wkładek typu MM z powodu ich zbyt dużej czułości i w efekcie podatności na pole magnetyczne . Bardzo długi czas zatrzymywania się talerza spowodowany brakiem oporów mechanicznych . Wrażliwość na potrącenie gramofonu i wytrącenie talerza z równowagi . Spowodowało by to na pewno uszkodzenie płyty, a może i wkładki . W efekcie czas potrzebny na zmianę stron płyty , to około minuta . Talerz po uruchomieniu mocno się buja do momentu , gdy stabilizuje go siła żyroskopowa . Jednak nie wiem jak by się zachował , gdyby musiał odtwarzać pofalowaną płytę . Ogólnie na pewno duża ciekawostka , a czy się przyjmie , pokaże czas .
 13. Wątpię . Gramofon był z gatunku tych mocno wypasionych .W pomieszczeniu było cicho , a ruchy membrany dokładnie odpowiadały częstotliwości obrotów płyty. I ma koniec , problem występował , tylko na tej jednej płycie . To pokazuje, że nawet wśród specjalistów z branży , zdarzają się lamerzy .
 14. Marek-41

  Magnetofon.

  Dziękuję . Tak przypuszczałem .Bardzo ciekawa strona .Zadałem to pytanie . bo znalazłem magnetofon firmy Philips o sto dolarów droższy od Dragona.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.