Jump to content

Marek-41

Użytkownicy
 • Content Count

  4192
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation Całkowita

299 Dobry

Audiostereo

299

Bocznica

0

Karta premium

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Tandberg opracował profesjonalny magnetofon , ale nie zdążył już wprowadzić go do produkcji . Ta firma miała duże zasługi w rozwoju zapisu magnetycznego . Jako pierwsza zastosowała zapis czterościeżkowy , zapis z dodatkową głowicą naprzeciw głowicy zapisu , tylko dla prądu podkładu . No i zbudowali pierwszy kasetowy magnetofon posiadający równocześnie trzy głowice, dwa wałki i trzy silniki .
 2. Normalnie należy nagrywać maksymalnie do - 3 db .Tylko na taśmie Maxell UD można do 0 db.
 3. +-3 db. Mam dwa. Jeden czterośladowy z prędkościami 9,5 i 19 i drugi w wersji HS dwuśladowy z prędkościami 19 i 38 cm/sek. To na pewno jedne z dziesięciu najlepszych magnetofonów w historii . Słuchałem różnych Akai i nie mają nawet do Tandberga startu. Jest wersja TD20A SE S , który ma odstęp od szumów na poziomie 80 db.
 4. Tak,to moje zdjęcie. Magnetofon jest pozyskany ze studia i jest w stanie fabrycznym. Co do zapisu niskiej częstotliwości na cienkiej tasmie , to np: Tandberg TD20A nagrywa od 15hz i to słychać. Np; Philipsy nagrywają od 35hz i bez problemu odsłuchując nagrane taśmy , wiem która była nagrana na Tandbergu . Jeszcze jedno. Aktualnie mój PR-99 jest z prędkościami 19i 38 cma/sek. Kolega zrobił mi specjalną rolkę nakładaną na oryginalny wałek przesuwu.
 5. Mój PR-99 jest fabrycznie na 9,5 i 19. Zresztą wersji było więcej .
 6. Dzisiaj w końcu miałem trochę czasu i przetestowałem TD20A. Gdy go włączę i natychmiast uruchomię start, to dzwięk pojawia się po chwili i narasta. Gdy to zrobię po kilkudziesięciu sekundach od włączenia , dzwięk jest natychmiast. Sprawdziłem jak nagrywa po serwisie i pierwszy raz nie mam żadnych uwag. Praca została wykonana perfekcyjnie . Dlatego polecam tego pana z Dolnej 36 .
 7. Mój wrócił z serwisu. Napiszę jak się zachowuje .
 8. Nareszcie PR-99 już sprawny. Padł kondensator i jeden tranzystor. Profilaktycznie wymieniłem wszystkie kondensatory Philipsa na płytce wzmacniacza odczytu. Jednak okazało się ,że są kłopoty z Tandbergiem TD20A. Nie działa generator prądu podkładu ,i to był powód niemożności ustawienia biasu . Szukając w necie pomocy , trafiłem na bardzo pomocną rzecz. Mianowicie na spis głowic do Tandbergów . Okazało się , że jestem w posiadaniu fabrycznie nowej głowicy zapisu do TD20A . teraz zostało mi tylko skończyć naprawę i magnetofon będzie niczym nowy. tapeheads-partslist-1979 (1).pdf
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock podczas używania strony.

Zarejestrowani użytkownicy mogą wyłączyć ten komunikat.