Jump to content

Marek-41

Użytkownicy
 • Content Count

  4173
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

292 Bardzo dobry

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Masz racje .Moja pomyłka. Start tego wynalazku robi wrażenie ,ale czas , który to trwa też . I widziałem ten start bez płyty . Mam spore wątpliwości , czy krzywa płyta nie rozbujała by całego talerza. Ciekawe , co było by silniejsze efekt żyroskopowy, czy siła starająca się rozbujać talerz . Przy 45 obrotach pewnie nie będzie problemu ,ale jak będzie z 33 , to nie wiem .
 2. Marek-41

  Magnetofon.

  Zgadza się . W katalogu napisali dual drive system , a prawdopodobnie chodzi o dwa silniki . Jednak skąd taka cena , to dalej nie wiem .
 3. Marek-41

  Magnetofon.

  Ma trzy oddzielne głowice . Tak też robił Tandberg .
 4. Marek-41

  Magnetofon.

  Pojawił się w katalogu na 1981 rok z ceną 1950 $. Według posiadanego katalogu ma napęd bezpośredni dwuwałkowy .
 5. Miałem okazję porozmawiać z człowiekiem prezentującym ten gramofon ponad dwadzieścia minut . Niestety nie miałem okazji go posłuchać, ponieważ nie miał zamontowanej wkładki . Jednak dość dokładnie poznałem jego wady i zalety . Główną zaletą jest fakt całkowitego odizolowania płyty od wibracji napędu i brak problemów z łożyskowaniem talerza . I to wszystkie zalety , no może po za rzeczywiście fajnym wyglądem . Teraz wady . Brak możliwości stosowania wkładek typu MM z powodu ich zbyt dużej czułości i w efekcie podatności na pole magnetyczne . Bardzo długi czas zatrzymywania się talerza spowodowany brakiem oporów mechanicznych . Wrażliwość na potrącenie gramofonu i wytrącenie talerza z równowagi . Spowodowało by to na pewno uszkodzenie płyty, a może i wkładki . W efekcie czas potrzebny na zmianę stron płyty , to około minuta . Talerz po uruchomieniu mocno się buja do momentu , gdy stabilizuje go siła żyroskopowa . Jednak nie wiem jak by się zachował , gdyby musiał odtwarzać pofalowaną płytę . Ogólnie na pewno duża ciekawostka , a czy się przyjmie , pokaże czas .
 6. Wątpię . Gramofon był z gatunku tych mocno wypasionych .W pomieszczeniu było cicho , a ruchy membrany dokładnie odpowiadały częstotliwości obrotów płyty. I ma koniec , problem występował , tylko na tej jednej płycie . To pokazuje, że nawet wśród specjalistów z branży , zdarzają się lamerzy .
 7. Marek-41

  Magnetofon.

  Dziękuję . Tak przypuszczałem .Bardzo ciekawa strona .Zadałem to pytanie . bo znalazłem magnetofon firmy Philips o sto dolarów droższy od Dragona.
 8. Marek-41

  Magnetofon.

  Mam nietypowe pytanie . Może ktoś posiada takie dane . Jaki był najdroższy magnetofon kasetowy w roku 1981 ?
 9. Ale macie problem.Na tegorocznej wystawie audio widziałem fajny numer. Facet [nie podam firmy z litości] prezentował nowe krajowe wydanie na płycie winilowej.Oczywiście to prestiżowa wystawa , więc wszystko powinno być ok . I co ja widzę ? Membrana głosnika niskotonowego porusza się jak ucho słonia dokładnie w rytmie obrotów płyty .I nikt tego nie zauważa .Pozwoliłem sobie też milczeć.Przecież to była poważna wada w tłoczeniu płyty , a tu coś takiego na wystawie .Hi-hi .
 10. Diagnoza okazała się prawidłowa . Po wymianie wzmacniacza operacyjnego udało się mojego PR-99 przywrócić do życia . Musiałem nabyć cztery sztuki takich wzmacniaczy i mam jeszcze trzy sztuki .Jeśli by ktoś potrzebował , to proszę napisać na priw .
 11. Marek-41

  Naby do akai

  Kto to tutaj znajdzie? Powtórz wpis w dziale magnetofony szpulowe.
 12. Marek-41

  Magnetofon.

  Ja od dawna widziałem te przyciski , ale nic się nie działo , jak je naciskałem. Dopiero jak wiedziałem jaka ma być reakcja ,to naciskałem drania tyle razy aż zaskoczył . Element nieużywany się zawiesił . Teraz działa wyśmienicie . Jeszcze raz dziękuję .
 13. Marek-41

  Magnetofon.

  Ha. W mojej aiwie 3800 jest licznik pokazujący obie opcje.jest specjalny przełącznik i wtedy pomiędzy cyframi zapalają się kropki. Dziękuję , bo dopiero teraz to odkryłem .
 14. Nie ma co bić piany.Może warto zobaczyć.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.