Jump to content

Marek-41

Użytkownicy
 • Content Count

  4121
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

289 Bardzo dobry

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Kiedyś bym o mało co taki kupił.Tu masz link do serwisówki. https://www.hifiengine.com/hfe_downloads/index.php?teac/teac_a-2300_3300_service.pdf
 2. Manius 59 takie są niestety "walory" jednośilnikowego napędu.Choć nie powinno być tego słychać .Sprawdz może,czy ten filc nie jest przypadkiem zakurzony.Może pomoże przedmuchanie sprężonym powietrzem.
 3. Zauważyłem he he.Jednak dla mnie za drogo.
 4. To w ogóle ciekawy temat.Nagrywano tego miliony sztuk i dlatego powstały specjalistyczne maszyny automatycznie nagrywające i konfekcjonujące te taśmy.Wydawane to było na takich przezroczystych szpulach z dużym krążkiem środkowym.Taśmy było przerazliwie mało,szczególnie ,gdy nagranie było na niższej predkości.Ale nie ma się czemu dziwić,gdy było po 20 minut na stronę Nagrywano z reguły to samo,co na winylach.
 5. Było.I ceny były porównywalne,ale tylko w stanach.I repertuar był nie mniejszy,niż wydawany na winylach.Nagrania były naprawdę wysokiej jakości nagrywane na 19cm/sek,lub 9.5.Mam kilka takich taśm i pomimo swojego wieku,brzmią wspaniale.Można te taśmy swobodnie kupić na E-bay,ale już nie są tanie.Ludziska się już na tym poznali.
 6. Jak to nigdy tak nie było.Było,tylko nie u nas.Najbardziej się ten pomysł rozwinął w stanach,bo już w drugiej połowie lat 50-siątych.Może i rozwinął by się i u nas,ale po prostu nie zdążył.U nas ,tak na poważnie,to magnetofony stały się powszechnie dostepne za Gierka,a już stan wojenny,wszystko zatrzymał.I stąd pamietamy na tasmach,tylko bajki.Jedynie sporo było nagranych kaset,bo i takie magnetofony były powszechniejsze.W latach 50-siątych,magnetofon to był rarytas.
 7. Jak to ktoś napisał na ścianie Warszawskiej Pragi "Lepiej już było"
 8. Ten nośnik nie musi wracać.On nigdy nie zniknął.W stanach odbudowano setki,jeśli nie tysiące ampexów.Robi się tego tak dużo,ę że dwie firmy opracowały i produkują nowe głowice i inne części do ampexów. Tu są linki do tych producentów.Niestety ,jak się obawiacie,ceny są wysokie. https://atrservice.com/products/tape-head-sales-reconditioning/ http://www.jrfmagnetics.com/halfinchprices.html
 9. Jak chcesz naprawdę pomóc,to zamieść kody sterujące dla procesora w Studerze A-812 i A-820.Firma Studer niestety ich nie udostępnia.A po padnięciu baterii zasilającej pamięć może ulec skasowaniu i zostaje ładny mebel.
 10. Nie ma co się nabijać,bo na niektórych magnetofonach ,ta taśma się sprawdzała.Osobiście ma taki zapas nowych taśm,że nie muszę kombinować z VHS,ale nie w głowie mi krytykowanie innych za taki pomysł.Zamiast krytykować,proponuje znaleść sposób na zastąpienie zużytych części innymi.Wtedy będzie się czym chwalić.Np czym zastąpić głowicę zapisu w Tandbergu TD20A.Podobno można użyć głowic akai z GX-646.Takie informacje będą coraz bardziej cenne,a nie wynoszenie swojej osoby nad inne.Będzie coraz mniej na rynku rolek,głowic,silników itd.I trzeba znaleśc sposób na dalszą eksploatację naszych maszyn.Osobiście mam swoje w idealnej kondycji,ale jestem szczęściarzem.Trzeba myśleć o innych,którzy nie mają tak dobrze.
 11. Akurat taśmy VHS nikt nie próbował stosować na tym wątku w dwuśladach.Robiono różne eksperymenty,ale na czterośladach i na niskiej prędkości przesuwu i co z tego.Nie wolno.Informacja o możliwości zastąpienia jednej głowicy inną jest na tym wątku bezcenna.Lepiej jest chyba przywrócić magnetofon do użytku używając zastępczej głowicy,niż patrzeć się na bezużyteczny wrak.Głowic do revoxów i studerów się nie produkuje,więc alternatywy nie ma.
 12. Miałem już nie odpowiadać,ale co tam. https://www.analogrules.com/frames/Heads.html To link do autoryzowanego serwisu sprzętu studyjnego,gdzie można sobie kupić głowice.Zarówno nowe,jak i częściej używane.Proszę zwrócić uwagę na ceny.A tak przypadkiem ,proszę wejść na dział głowic Studer i poniżej Revox.I na dole jest dopisek"Głowice Z PR-99 mogą być zastosowane w A-810".Ale widocznie oni się nie znają.
 13. Czy na pewno?Czy raczej chodzi o szpan.Spytaj się takiego , czy lepszy jest drogo kupiony sprzęt , czy taki sam dostany w prezencie.Normalnie powinno się odpowiedzieć z humorem.Jednak pytałem i zawsze byłem całkowicie ignorowany.W tym srodowisku,to temat tabu.O tym się nawet nie myśli.
 14. Studery dla nas są szczytem jakości.Mocno się zdziwiłem,gdy na stronie z za oceanu przeczytałem,że studery nie spełniają amerykańskich standartów jakości.I to nie dotyczyło nawet dezwięku,a standartów mechanicznych.Szczególnie niskiej jakości według nich łożysk..Niestety już nie ma w necie dokładnego opisu modyfikacji tych magnetofonów,aby zbliżyć się do ich wymagań.Tam liczą się Ampexy i w większości japońskie magnetofony studyjne.Studer jest egzotyką.Wniosek jest taki,że nie ma sprzętu,którego nie możnaq poprawić.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.