Jump to content

absinth3

Użytkownicy
 • Content Count

  1554
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

281 Bardzo dobry

Metody kontaktu

 • Skype
  absinth3

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. U mnie nie- jeszcze zwlekam, katuję Qobuza i trochę z małego dysku na routerze. Decyzja jednak zapadła: WD Red w odpowiedniej obudowie (plus LPSU) do routera a stąd po wi-fi do streamera. A to na podstawie wypowiedzi r0mulus (koniec strony): https://community.auralic.com/t/nas-vs-external-drive-vs-external-usb-drive/4389/28 wcześniej myślałem o SSD, ale po przeczytaniu tego, co w linku jednak będzie WD Red (nie Black). A kopia zapasowa polegnie na jakimś tańszym HDD
 2. Jaki to akumulator i jak go ładujesz? Czy masz podpięty do routera dysk- jeśli tak to z jakim zasilaniem?
 3. +1 +1 Tak powinny wyglądać dyskusje na Forum!
 4. Znalenione na FB (profil RT-project): "New DAC One hybrid volume attenuator is ready and working. Amtrans AMRG + Vishay Dale. Dual balanced topology is maintained. Just plug and play! Nowy hybrydowy regulator glosności dla DAC One jest gotowy i przetestowany. Używamy rezystorów Amtrans AMRG oraz Vishay Dale. Topologia podwójnie zbalansowana jest zachowana. Wystarczy wpiąć nową płytę i zaktualizować oprogramowanie. #dacone #audiophile #topaudio #rtproject #nopreamp #upgrade @ Warsaw, Poland"
 5. Mam DAC One: zbyt wielu streamerów nie testowałem: Coctail Audio X45 i 50D, laptop i Auralic Aries G1 i G2. Laptop najsłabiej, Coctaile porównywalnie z Auralicami; różnice są, ale nieduże. Okablowanie w czasie testów było takie samo. Stanęło na AA G2 (koniec testów i koniec zakupów ufffff) Natomiast ostatnio miałem kabel USB z jednej polskiej mikro-firmy: zmiana dźwięku szokowa. To kabel, który zmienił dźwięk z komputerowego na ...NIEKOMPUTEROWY- nie śmiem powiedzieć, że analogowy. To było pierwszy raz, gdy zapomniałem o komputerze- niesamowite. Gram na AES/EBU i ten kabel USB pierwszy raz dorównał SQ wyjścia USB z pozostałymi cyfrowymi. Więc jak to jest z tym buforem, to nie wiem- pewnie mylę zagadnienia: jako nie-techniczny opisuję tylko konfigurację i dźwięk. MB Bridge- to JEST rewelacyjne urządzenie (testy 3 tyg) i Kolega ma pełną rację.
 6. Istotnie: testowałem zarówno MB DAC jak i MB Bridge. MB Bridge- nie testowałem pre, regulacja głośności była wyłączona. MQA bez żadnego problemu, miałem wrażenie, że pliki MQA grają fajniej. Nie testowałem XLR- mam lampy SE i to połączenie nie wchodzi w grę. Testowany bez żadnego LPSU ( a szkoda wielka) Oceniam go bardzo wysoko- zarówno dźwięk jak i stosunek jakości do ceny. Funkcjonalność bardzo dobra (sterowanie z Androida) Bardzo wrażliwy na zasilanie- zmiana kabla zasilającego daje ogromne możliwości dostrojenia dźwięku do własnych preferencji. Z tego co pisze producent, recenzenci i użytkownicy- dobrze mu zrobi LPSU, ale powinno mieć przynajmniej 5A (pięć Amper); Soobstery mogą być za słabe i opinia jednego z posiadaczy jest taka, że się nie sprawdzają. LPSU plus kabel do MBB to rząd nawet do 4 tys zł (Uptone Audio JS2); może chińskie zasilacze też są dobre- nie wiem. Dochodzi jeszcze kabel zasilający DO samego zasilacza. W każdym razie etap upgradów można odłożyć na potem, bo samo urządzenie jest bardzo, ale to naprawdę bardzo dobre. Panowie z Musictoolz (dystrybucja)- jak dla mnie stanowią wzór jak chodzi o obsługę klienta: wypożyczyć, posłuchać ze 2-3 tygodnie i decydować proszę uprzejmie Pozdrawiam PS zgadzam się z recenzją W. Pacuły
 7. G1/2 to czysty streamer- bez daka. Mam RT-Project Dac One Od jakiegoś czasu jest Auralic ALTAIR G1- ten już daka ma (Sabre ESS 9038Q2M), kombajn w rodzaju X45. Może być bardzo fajny, ale na pewno do porównania z CA X45 i ... Mytek Bridge. Ceny są porównywalne. Powiem, że gdyby Mytek pojawił się zanim wziąłem DAC One, to prawdopodobnie on by został- to świetne granie w jednym małym pudełku z możliwością naprawdę dużego upgradu w postaci LPSU (odpowiednio mocnego)
 8. Wiesz... G2 bo na więcej nie mogłem sobie pozwolić- ostatnie takie urządzenie- może to smętnie brzmi, ale taka motywacja była równie ważna jak inne (po prostu NA TYM KONIEC, chyba że trafię lotto 6). No żeby nie cierpieć, że można było coś lepszego/droższego wziąć i nie myśleć już o zmianach, tylko doprowadzić to co jest do stanu optymalnego. Strasznie chciałem spróbować 50 PRO, ale nawet po rabatach cena za duża. Dźwiękowo- dla mnie super/bardzo dobrze- nic nie drażni, nie doskwiera a na dodatek: mam dobre CD i choć jest lepsze niż tor cyfrowy, aries gra znakomicie i żadnego żalu czy dyskomfortu, że z cedeka jest lepiej (lektor 5 Ancient Audio) Sterowanie- tu CA ma zdecydowaną przewagę, wręcz bezwzględną. Musiałem kupić używkę iPAD no i chodzi teraz, ale podczas testów G1 udało mi się sterować z andoida (pełna funkcjonalność. Serwisy streamingowe: Tidal i Qobuz- żadnych problemów. Nośniki: HDD podpięty do routera- żadnych problemów poza tym, że nie wyświetla okładek. Z lapka Win 10 (służył jako pseudo-NAS)- żadnych problemów z utworzeniem biblioteki i gra OK. Z PC i lapka na Win 7... nie potrafię grać- próbowałem wielu sposobów- nie umiem tego włączyć (protokoły są ok- sprawdzone, zaktualizowane itp)- pies drapał. Zawieszki się zdarzały z twardym resetem włącznie, ale wtedy jak próbowałem zmusić do ciągnięcia materiału z tych siódemekowych komputerów, lub postawić 2 biblioteki. Jak dałem spokój- jest OK. Poza tym, rzecz w tym, że mój egzemplarz był prosto z pudełka- katowałem go przez miesiąc (nazwijmy to wygrzewaniem). Teraz jestem na wakacjach i obsługuje go córusia- żadnych problemów nie zgłasza 🙂 Gram po XLR bo jest lepiej na porównywanych kablach Supra USB i Digital DAC XLR. Niestety trafił mi się inny kabel USB na którym jest ładniej niż przez XLR Supry, ale swoje kosztuje. Jeśli dobrać porównywalnej jakości, w podobnej cenie XLR- to będzie problem. Spodziewam się, że to samo może dotyczyć CA. PLANY: SSD 2T + obudowa + LPSU i via USB do routera. Całość plików na ten dysk. Streaming po wi-fi, noooo może spróbuję po kablu, ale musiałby być 12-13m i po prostu nie chce mi się. Nie planuję NAS bo pewnie znowu coś spinkolę. Co do X45 i X50- no miałem takie wrażenie, ale nie jestem w 100% pewny Pozdrawiam!
 9. Ja - tak (ostatecznie wszedłem w Auralic) Na RT-Project Dac One Wydaj mi się, że wielkiej różnicy nie ma - mówimy wyłącznie o części streamującej- jak chodzi o SQ, ale wolałem X45 (sic!). Natomiast mam nieodparte wrażenie, że X50D chodził... WOLNIEJ i na pewno znacznie częściej się zawieszał do twardego resetu kilka razy na tydzień. To było na przełomie 2018/19 i może poprawili soft. X45 też mi się zwieszał, ale nie tak uporczywie jak 50D Prawdopodobnie nie odróżniłbym w ślepym teście ww streamerów od Aries G1, i chyba miałbym duży kłopot z odróżnieniem z G2. Wielka szkoda, że 50PRO ma tak absurdalną cenę ( z tego względu nie weszła na listę wyborów i do testów)
 10. Przynależność do BRANŻY wyjaśnia intencję z jaką Pan to napisał. A forma przedszkolna Panie, by nie powiedzieć prostacka. Ja miałem na testach i G1 i G2- różnica nie jest duża i nie podejmę się opisu. U mnie został G2 (a po to m.in by już więcej nie przebierać w playerach). Po miesiącu grania: jest świetnie. Ze streamerów testowałem: Coctail Audio 45, 50D, Mytek Bridge, 2 komputery. Testy przynajmniej 3 tyg. Funkcjonalność CA- nieprawdopodobna, bardzo szwankowała aplikacja. W ślepym teście nie odróżniłbym CA45 od G1, i zapewne miałbym kłopot z G1 vs G2, ale nie próbowałem. Jeśli streamer nie grał APE, DSD, Deezer- wypadał z listy (Ariesy nie grają Deezer, w czasie testów to miało znaczenie- teraz już nie i nie rozwijam tematu) Z daków: Mytek Brooklyn, Exogal Comet, Lector 192, RT-Project R, L, Dual- został Dual Wspomniany Kolega - oprócz tego co powyżej, także 2 Lampizatory, La Scala i coś jeszcze ale nie pamiętam: on testuje nie 3 tyg tylko znacznie krócej- po parę dni więc miał większy "przerób". Najpoważniej zastanawiał się na DAC One L, ale ten wyższy Reimyo wygrał o włos i został. Napisałem powyższe jako odpowiedź na zapytanie. Natomiast post #24 znaczy: jak coś gra dobrze- zostawić i nie szukać lepszych PARAMETRÓW Pozdrawiam
 11. Chodziło mi tylko o moderację wątku. Jakoś nie mam ochoty na przedzieranie się przez wpisy niemerytoryczne i kłótnie. Oczekuję wskazówek a nie serialu "Powrót do przedszkola"
 12. Pozdrawiam wzajemnie! Ano właśnie... Tu przypowiastaka: jeden Kolega po wielu miesiącach szukania streamera, osiadł na Auralic Aries G1- ful wypas. Potem zaczął szukać dac-ka: przerzucił bardzo wiele urządzeń w cenie 20kZ +/- 5kZ. I zostawia... Reimyo 999 EX Limited, który przyjmuje sygnał 16/44,1 (częstotliwość próbkowania sygnału wejściowego:48 kHz, 44,1 kHz, 32 kHz) i nie więcej (sic!). Co robi? Ustawia na G1 downsampling do ww wartości. U żadnej prywatnej osoby nie słyszałem lepszego dźwięku. Jak coś dobrze gra- zostawić; najwyżej poszukać jakiejś biżuterii w rodzaju łączówek, podstawek, kabli zasilających- ale niekoniecznie
 13. A może auralic mini? Trzeba by trochę poczytać: https://community.auralic.com/search?q=auralic mini zdaje się jednak, że warto. Albo: https://destiny-audio.com/collections/streamer/products/destiny-streamer-mx-1 wg kolegi, który go ma- bardzo dobrze gra po XLR a że jest na Androidzie- to możesz grać dowolny serwis streamingowy. Obydwa te grajki odtwarzają APE (czego nie można powiedzieć np o Moon czy Blue Sound)
 14. Szkoda, że założyciel tego wątku ostatni raz pojawił się 5 Kwietnia 2013.
 15. Istotnie- na dyskach nie da się zaoszczędzić. Ja NAS-a nie mam i wepnę SSD do routera przez USB. Gdzieś widziałem nawet router z możliwością zainstalowania SSD do środka urządzenia, ale że ten konkretny router nie obsługuje światłowodu i trzaby robić konwersję, to zdecydowałem się na prostsze rozwiązanie, najwyżej kopia będzie na jakimś tanim, nie-serwerowym HDD. Ale fakt- wizja utraty biblioteczki może spędzać sen z powiek.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.