Jump to content

Studio16Hertz

Branża
 • Content Count

  1068
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1163 Audioholik

2 Followers

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. W dodatku Panie Michale wzmacniacz jest rozwojowy .Dla pasjonatów z czasem można dokupić lampy mocy tungsola 6550 ,po zużyciu stockowych i cieszyć się dodatkowym bonusem w postaci jeszcze lepszego brzmienia .A dla bardziej zagorzałych pasjonatów lampy wejściowe 12ax7 (z fabryki Herlen Phips SQ, Miniwatt, Amperex) oraz 12au7 (tu jest kilka także propozycji ) i bonus także dodatkowy w postaci lepszego brzmienia .Czyli bonus+bonus +Hyperiony nowe -jak czytam udane =brzmienie chyba lepsze niż inne propozycje sklepów ze sprzętem grającym w tej cenie .
 2. To znana marka ,a w zasadzie znany jest jej właściciel Joachim Gerhard ,czyli dawny właściciel Audio Physic-a .Po sprzedaży marki założył kolejną pod nazwą Sonics .Czyli tak samo ja Franco Serblin po sprzedaży marki Sonus Faber założył nową pod nazwą Franco Serblin, tak samo jak Dan D'Agostino po sprzedaży Krella założył markę Dan D'Agostino ,itd itd . Tych firm sprzedanych jest cale mnóstwo ,a twórcy zakładają kolejne marki lub współuczestniczą w kolejnych przedsięwzięciach jak dawny właściciel Avance współtworzy Gato itd,itd. Co do tego modelu to już starszy model nieprodukowany zbudowany jeszcze na midwooferach od Vify XT18WH09/08 oraz kopułce Seasa 22TAF/G. Bardzo ładny fornir na tych kolumnach ,wizualnie pasuje do głośników 🙂
 3. Przypomniał mi się taki kawał : ... jedzie lekarz na poród ,rodzi się dziecko a ten pyta mamy , kto jest ojcem dziecka ,ona odpowiada - Baca .Ten sam lekarz jedzie do drugiej wsi ta sama sytuacja poród ,lekarz pyta ,kto jest ojcem dziecka , znowu pada Baca i tak 10 razy .Lekarz nie dowierza i jedzie do Bacy i pyta go mówiąc to jest przecież niemożliwe ,a to Baca - panie doktorze ja mam rower . Tu się tylko zmieniło to że ludzie mają dziś samochody ,dojadą ,salon mieści się kilka kilometrów ze zjazdu z autostrady A1 ,a owa autostrada jak obserwujecie ma łączyć południe Polski z Północą w całości ,a z niej do A2 połączenie też bardzo dobre . Co do asortymentu to sprzęt jest różny i będzie go przybywać ,oferta Audio Fastu także tam jest i będzie ,sprzęt innych dystrybutorów także jest i będzie go coraz więcej ,tyle wiem od właściciela. Salon jest w pełni niezależny ,nie powiązany z jednym dystrybutorem ,czy firmą ,to chyba z punktu klienta najlepsze ,to klient decyduje czym się zainteresuje i co mu się podoba ,sam będzie przecież tego słuchał. Sens tworzenia salonu z jedną marką ma rację bytu ale tylko u producenta ,bądź dystrybutora tej marki . Ethos Arctico - to creme de la creme zatem one z czasem się w tym salonie pokażą bo brzmieniowo są wisienką na torcie tego sprzętu który tam stoi , Ethosy Ultimo brzmią tam już wybornie .
 4. Adam rok 2007 byliśmy razem na wystawie + Bodnar +Jurij Nieczunajew , pamiętasz ?
 5. Tak ,pamiętam tylko częściowo ,zawsze trzeba zerknąć na forum. ............. babatular ...Oczywiście ze w swoim. Mam i Guarneri i Caldery 🙂Co do systemu na jakim słucham - odsyłam do mojego profilu.Kompromisy - tansze glosniki i obudowa niz w innych Sonusach. Zrobil to Serblin by obniżyć cene i jeszcze zwiększyć sprzedaż. ...Wykrawiłem się na Gryfa i Evolution. Sprzedałem nerke. Ale tez trafiła się okazja. Cieszę się jak głupi blaszką.
 6. Od roku 2006 Studio 16 Hertz prezentowało swoje produkty na wystawie Audio Video Show w Warszawie 10 razy . W tym roku nie wystawiamy się . Przez ten czas wystaw spotkałem się z wieloma userami tego forum ,nie tylko z klubowiczami , bardzo miło ich wszystkich wspominam. Niestety mimo stażu forumowego nigdy nie spotkałem się z babatularem , ubolewam z tego powodu. Ethosy Arctico będą prezentowane na terenie Polski ,powstaje obecnie trzecia para (każda w innym wykończeniu) informuję iż zawiadomię babatulara ,a jak pokaże i zaprosi na odsłuch swoich dwóch par Sonus Fabera o których pisał oraz wzmacniacz Gryphona dostanie plakat Ethosów Arctico gratis, chyba że pokaże plakat Sonus Fabera to dostanie tylko ulotkę reklamową . Tymczasem w Kutnie : I jeszcze cztery fotki :
 7. Przecież Ty odchodzisz po raz kolejny z klubu ,więc serdecznie dziękujemy za uprzejmości i życzymy zadowolenia (szczerze) z kolejnych produktów innej firmy ,więc nie potrzeba się rozczulać . Ot po prostu nie trzeba być przywiązanym na siłę do tego klubu .Triode i Rezysław to szanowani powszechnie klubowicze ,z mojej strony to ciesze się że miło wspominają klub i produkt i tym bardziej się ciesze że posiadają zacne produkty które cieszą ucho i oko .O to właśnie chodzi . Wiem pisałeś na FB ...Kolumny w relacji cena/jakość - wyśmienita porównując do innych marek. Miałem możliwość słyszeć wiele produktów tego producenta i wiele modeli w posiadaniu. Z czystym sumieniem POLECAM 👌 Co ważne to Nasza Polska manufaktura 👍 15 czerwca... Nie musisz być ani dźwigarem ani ciężarem ,po prostu żyj w szczęściu ,nikt Ci życzył źle nie będzie , to nie ten klub . Ja też wybieram się na zwiedzanie w niedzielę .Do zobaczenia.
 8. Andrzej to Ty zamówiłeś pierwsze Ariesy Classic ,pierwszy egzemplarz był właśnie dla triodego nr 1. No i nadałem nazwę już temu modelowi ,a miałem się powstrzymać (gdybym wiedział oczywiście) ,nie wiedziałem 😞 Bo nazwa miała być związana z wnuczką Andrzeja , zawaliłem w tej materii 🙂 Ale to tak tytułem wspomnień ,ale na forum są ludzie z którymi zawsze i wszędzie można posiadać dobry kontakt ,czego życzę wszystkim pozostałym.
 9. Również pozdrawiamy Cię serdecznie 😉 Paweł będziesz na Audio Show ? można by zrobić spotkanie gdzieś w knajpce przy soku i piwku .Mamy rzadką możliwość spotkania się w gronie znajomych więc można zorganizować wieczorne spotkanie ,ja się podejmę zorganizowania nas w grupie . Co do kolumienek z dawnych czasów ala specjalne życzenie wklejam jeszcze takie graty:
 10. Adam tu podpisze się pod tym co napisał Paweł. Tylko złożenie do siebie pasujących urządzeń zapewni Ci bardzo dobre brzmienie i Twoje spostrzeżenia są bardzo trafne ,naprawdę słyszysz bardzo dobrze . Napisze iż SOL II z lekką nutką zaokrąglenia dźwięku połączony z zaokrąglonymi Dynaudio X14 daje wypadkową brzmienia po stronie zmiękczenia konturów. Paweł słuchając SOL II na szybkich i ultra konturowych Minas Anorach ( przeciwieństwo brzmienia Canto i Dynaudio ) usłyszał ja to także potwierdzam bardzo dobrego brzmienia . Różnicą w odbiorze SOL -a II są inne kolumny o inaczej rozłożonych akcentach szybkości i rytmiki. Dokładnie tak jest ,to informacja dla osób które chcą dokonać wyboru w ciemno .Czytajcie te pasujące połączenia sprzętu zwłaszcza kolumna - wzmacniacz ,ale zawsze zachęcam do posłuchania własnym przyrządem słuchu. YBA Heritage A100 nie słyszałem ,ale słyszałem Soul Note SA 300 w Rybniku w Uniwex z Minas Anorami i nie grało optymalnie ,ale ....zagrał z Minas Anorami Soul Note SA 710 ,moc : 2x10 W (8 Ω) !!!! Grał bliżej lampy ,przyjechał z nim nawet po 2 miesiącach mój kolega który ma kilka systemów grających i szukał do sypialni do cichego i średniego co do głośności słuchania i wybrał ten wzmacniacz z Minas Anorami Signature IV .Bardzo dobrze gra od niskich poziomów głośności ,jak ktoś nie słucha głośno wystarcza ten model . Adam jak widać każda kolumna musi trafić na swój wzmacniacz ,to jak z nami każdy chłop musi trafić na swoją babę i odwrotnie inaczej gryź się będą przez wspólne życie 🙂 Ale taka prawda ,analogia tu pasuje.
 11. To nie będzie połączenie wzorcowe . Minas Anor z SOL II to bardzo udany zestaw . SOL IV jest bardziej drapieżny ,techniczny ,szybki i wprawdzie wydajny ale do SOL -a IV co do jego charakteru widziałbym ciepłe bardziej zaokrąglone kolumny .
 12. Mam kilka płyt CD Antonio Forcione ,ale takiej nie mam ,czyli trzeba ją mieć 🙂 Lubię Antonio Forcione i realizacje tych nagrań są bardzo udane .
 13. Co do spraw dystrybucji i gwarancji : Wyłącznie sprzęt marki Cayin sprowadzany i dystrybuowany przez naszą firmę na teren kraju posiada oficjalną gwarancję .Serwisowany jest wg. ścisłej współpracy z marką Cayin. Nasz serwis posiada schematy serwisowe naszych urządzeń i dostęp do oryginalnych części zamiennych. Uściślę tylko numery seryjne produktów sprowadzonych przez nas posiadają gwarancję i bezpłatny serwis .Przekonało się o tym wielu użytkowników gdzie towar jest sprowadzony i posiada niewiadome pochodzenie .Często to produkty z rynku azjatyckiego gdzie zasilacze pracują na napięciu 220 V . Do serwisu płatnego przyjmiemy każde urządzenie Cayina i wydamy opinię oraz sprawdzimy skąd pochodzi dany egzemplarz. Dla potrzeb Europy napięcie zasilania wynosi 230 V co jak wiadomo we wzmacniaczu lampowym jest innym napięciem żarzenia lampy oraz innym napięciem anodowym. Nieprawidłowa praca i zużycie lamp w ma miejsce wówczas. Dodam iż fabryka Cayin produkuje pod wyłącznie zamówienie dystrybutora danego kraju ,na stanie magazynowym nie posiada egemplarzy na rynek europejski poza kilkoma wyjątkami w niedużej ilości .Reszta to wyłączne zamówienie danego dystrybutora .Dodam iż A55TP w nowej wersji produkowany jest wyłącznie dla nas .Model A70TMK2 to model produkowany WYŁĄCZNIE dla Studio16Hertz i nie można go spotkać na żadnym innym rynku sprzedażowym. Tyle technikaliów.
 14. Widzisz polemika z Tobą jest utrudniona ,zatem nie podejmuję się tego zadania na stałe. Wprawdzie posiadałeś najtańszy model MT-35 S i żaden inny ,ale czy brak brumienia był jedyną zaletą skoro posiadałeś nawet dwa egemplarze tego modelu . Przypomnę spotkanie u Rocha modelu A-55TP +Canto Grand +standów VAP . Niegdyś chwalił ,teraz mu się przewrócił obraz mojej osoby .I atak .A co . Paweł czy Ty jesteś zazdrosny ? o kogo ?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.