Jump to content

zibi079

Użytkownicy
 • Content Count

  361
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

28 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

2110 profile views
 1. Do jakich kolumn o jakiej o impedancji min. i w jakim budżecie? Pozdr.
 2. Najpierw kolumny 🙂 moim zdaniem właściwa droga. Pamiętaj cena nie zawsze jest wykładnikiem dobrego grania.
 3. Moim zdaniem mission (te z białymi membranami :)) są lepsze 🙂 od tannoy serii m :). Don, że wg. Ciebie są gorsze i mają brzmienie szare i nudne nie oznacza, że wymyślam głupoty to po porostu to moja opinia z którą nikt nie musi się zgadzać. Jeżeli kogoś to ucieszy powiem inaczej Tannoy serii m (tak te z końca lat 90-tych owiane legendą) jak na badziewne skrzynki i jeszcze gorsze przetworniki grają zaj...cie dobrze.
 4. Zgadzam się z Szymonem co do Mission miałem któreś z serii 7xx (te z białymi membranami chyba od tonsila) to w moim odczuciu raczej miękko i cieplej grające kolumny jeżeli yamaha jest jasna to mogą razem fajnie zagrać ale... to wciąż obudowa br ja do kolumn o takiej konstrukcji już nie wracam. Nie mniej jednak warto przetestować takie połączenie zważywszy na cenę tych kolumn, wg. mnie to lepsze kolumny od tannoy serii m np 704 lub 705 : [Hidden Content]
 5. Moje zdanie jest takie kolumny - wzmacniacz- źródło w tej kolejności. Tak jak pisałem wyżej nie uważam tannoy serii m za coś wybitnego i dlatego zmiany zacząłbym od kolumn. Nie znam yamahy ax-900 ale to raczej kawał wzmaka jeszcze z czasów kiedy sprzęt projektował inż. a nie księgowy.
 6. Dzięki dopiero jakąś godzinę temu go podłączyłem na chwilę testów i akurat z potencjometrami jest wszystko ok nic nie trzeszczy nie szeleści. Poprzedni właściciel wspominał, że je czyścił.
 7. Osobiście miałem Tannoy m4 i uważam, że w tych pieniądzach można zdecydowanie lepiej, także na Twoim miejscu kolumny bym zmienił na 100%. Po wielu kombinacjach z kolumnami nie wracam do kolumn br nie mówię, że to złe rozwiązanie ale obudowa zamknięta jest wg. mnie lepszym rozwiązaniem szczególnie jeżeli są problemy z ustawieniem kolumn. Ciekawy patent stosowała firma ATL kolumny z serii HD miałem 308s. Kolumn w obudowie TL nigdy nie miałem wiec nie wypowiadam się na temat tego rozwiązania. Inwestycja w dywan też pomoże 🙂 Wzmacniaczowi dał bym na razie spokój zwłaszcza przy ograniczonym budżecie. Pytanie jest jak stary może być sprzęt, kolumny w obudowie zamkniętej to raczej starsze lub bardzo stare konstrukcje.
 8. Szukałem preampa z założeniem, że ma być to coś już docelowego ale kryzys zweryfikował mój budżet. Trafił się nad 1155 wygląda na to, że jest "dziewiczy" nie grzebany nie kombinowany itp. Moje pytanie na co warto zwrócić uwagę przy serwisie ? Sprzęt ma już 35 lat więc oprócz kondensatorów (siedzą w nim sanyo - chyba od nowości?) i ewentualnie zimnych lutów jest jeszcze coś nad czym trzeba się pochylić? Z góry dzięki.
 9. Dzięki za poradę ale pisząc "niskie napięcie" miałem na myśli tylko wymianę baterii ewentualnie czyszczenie potencjometrów lub wymianę lasera w cd z prostym napędem.
 10. Niemieckie wokalne na tych lampach muszą brzmieć wybitnie 🙂 Szczególnie na kolumnach ATL Hansa Deutscha. Niestety mój talent do elektroniki to bardzo "niskie napięcie" tym bardziej do lampowych urządzeń nie chcę nawet startować 😉 Z pozdrowieniami cieszę się, że wątek ożył na nowo.
 11. Dzięki jeszcze raz, na klon lehmana raczej nie będę się decydował. Szukam po prostu najlepszego pre do mojej końcówki w określonym budżecie. Mogę szukać lampowych klonów itp. jak również tranzystorów obserwuje aukcje : aidiolaba 8000c i adcoma 555 mkII ale bardzie skłaniam się ku klonom ww. lamma czy cat sl-1 lub innym ale to tak jak piszesz zawsze trochę ryzyko.
 12. Po pierwsze pozdrowienia dla Szczecina 😉 Po drugie dzięki za poświęcony czas na konstruktywny post w temacie. Co do lehmana jest coś takiego [Hidden Content] Ja i tak potrzebuję min. dwa wejścia a wzmacniacz słuchawkowy nie jest koniecznością.
 13. Ciesze się, że temat ożył wiec na tą chwilę mam 3 typy 1. lamm do dokończenia [Hidden Content] 2. chiński klon cat sl-1 [Hidden Content] 3 chiński klon marantza 7 oparty na płytce z linku poniżej [Hidden Content] link do archiwalnego ogłoszenia : [Hidden Content] Zrobiony chyba bardzo przyzwoicie mam fotki wnętrza ale nie mojego autorstwa więc nie wklejam
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.