Jump to content

zibi079

Użytkownicy
 • Content Count

  244
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

8 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

1447 profile views
 1. Mam pytanie do klubowiczów o różnice międzu starymi modelami wzmacniaczy sq-707 a 707 mkII, ewentualnie stare modele na germanowych końcówkach mocy ? Pozdr.
 2. Tak to tranzystor ten konkretny jeżeli dobrze pamiętam 69r. a sam model produkowany chyba od 67r. Końcówki mocy ro germanowe tranzystory sanyo 2SB492 poniżej wklejam schemat
 3. Dzięki za info "puszki" są bardzo małe. W równie starym tunerze lampowym Trio były troche większe i tam były lapy na 100% stąd moje pytanie. Może rozkręce rotela dokłądniej bo narazie nie mogę zlokalizować końcówek mocy. Pozdr. Dzięki jeszcze raz.
 4. Witam z ciekawości rozkręciłem dziś amplituner z 1969r. rotel fax-88a poniżej zdjęcie wnętrza. Zastanawia mnie czy w tych blaszanych "puszkach" widocznych na zdjęciu są lampy ? Fax-88a to mój sprzęt "kuchenny" ale byłem zdziwiony jak dobrze pod nim grają kolumenki od wieży sony ctm-cp1 Model Rotel fax-200 jest na 100% lampowy https://audiokarma.org/forums/index.php?threads/nice-little-martel-fax-200c-receiver-early-rotel.462998/ Z góry dzięki za info.
 5. Coś mnie wywaliło, brakujęce fotki dodaje w tym poście
 6. Nie znalazłem klubu philipsa, więc piszę tu. Miałem okazję przez chwilę posłuchać kolumn philipsa coś ja te na pierwszym zdjęciu, na drugiej fotce (są na niej dwie kolumny) coś podobnego ale z innymi głośnikami wysokotonowymi, średniotonowymi i niskotonowymi. Pytanie które głośniki są nowsze/ lepsze podstawowe różnice ? Tych z drugiej fotki nie słyszałem ale podobne do tych z pierwszego zdjęcia dokładnie model 22rh438/01z grały całkiem nieźle i stąd moje zainteresowanie starymi kolumnami philipsa. Docelowo pewnie poszukam czegoś mniejszego do mojego rotela fax-88a (to sprzęt z 1969 trzecia fotka zjęcie wnętrza w tych blaszanych puszkach z napisem f13... tak jakby były lampy?)
 7. Witam zastanawiam się na urządzeniem 2 w 1 czyli dac z regulowanym wyjściem. Mam pewne obawy bo ... używałem kpńcówki harmana hk 770 z cd harmana z regulowanym wyjściem i... grało to nieźle, ale końcówka z wpiętrym wzmakiem sony es jako przedwzmacniacz zagrała znacznie lepiej tzn. lepsza szeparacja zdecydowanie lepsza scena ogólnie słychać odrazu zdecydowanie wyższą kulturę grania. Testował ktoś "nowoczesne" dac z wyjściem regulowanym jako przedwzmacniacz ? Interesuje mnie szczególnie q-dac audiolaba. Pozdr. Z góry dzięki za wszelkie sugestie.
 8. zibi079

  JVC Victor

  zerknij na 15 str. tego wątku konri miał ten wzmak może jeszcze ma...
 9. fakt troche spore jak na 10m2
 10. RLS Nereida powinienieś w tej cenie utrafić używki oczywiście.
 11. Nie wiem jak zagrają z CA CXA80 ale może warto zaiteresować podstawkowymi RLS. Sam mam RLS Triton i to są zdecydowanie najlepsze kolumny jakie kiedykolwiek miałem no ale to podłogówki. Wrecz nieprawdopodobne ile basu można wyciągnąć jednego 18-cm głośnika.
 12. https://allegro.pl/oferta/jvc-ja-s71-wzmacniacz-idealny-7923951408 w świetnym stanie
 13. zibi079

  JVC Victor

  Wiem, że to nie ten wątek ale może ktoś będzie zainteresowany: https://allegro.pl/oferta/jvc-ja-s71-wzmacniacz-idealny-7923951408 to moja aukcja.
 14. Ja bym szukał jednak używanych podłogówek słuchałem 806v bardzo fajne kolumny ale jak masz miejsce na podłogówki ... szukałbym podłogówek miałem jmlab cobalt 815 imo bardzo dobre kolumny zwłaszcza w kwocie za jaką można je teraz kupic. Ja swoje sprzedałem ok 4-5 lat temu za 1500 i uważam, że to bardzo ucziwa cena .
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.