Jump to content

Bogdan

Użytkownicy
 • Content Count

  2957
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

100 Dobry

Metody kontaktu

Informacje profilowe

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. nie chciałbym zmieniać kolumn , bo oprócz tego jednego aspektu , to je uwielbiam , myśłałem cy by nie wstawić regulowanego filtra pasmowego w sekcji basowej , a to zakresu średniowysykotonowego dać hybrydę lampowo-vfetową - to mogłoby być dobre rozwiązanie , ale da się w prosty sposób to zrealizować bez rozjechania się opóźnień między sekcjami ??? mam mikrofon pomiarowy Behringera , wiec mógłbym pobawić się w pomiary, znacie jakiś prosty darmowy soft ?
 2. ta yamaha nie jest źródłem problemu , mam spore podbicie w okolicach 60-70 Hz i jak już się z nimi obsłuchałem , to jednak brakuje mi punktowości - jasne wystarczy odstawić ze 120 cm od ściany i jest duuużo lepiej , ale nie chce rozwodu - zresztą kolumny nie mogą stać w przejściu - jeszcze trzeba żyć...
 3. Adam_85 ten wzmacniacz lepiej trzyma bas za gardło niż Accuphase P500 , Rotel Rb990Bx i wiele wiele innych zacznych końcówek i akurat to wyjątkowo udany model 🙂
 4. Pomóżcie proszę , bo od lat próbuję pozbyć się przytłaczającego - podbitego basu z Dali Grandów - z Yamahą MX1 jest już przyzwoicie , ale do ideału daleko. Przyczyną są woofery Grandów , więc niektórzy wymieniają je na takie z twardszymi membranami , np. inne Vify M22WR-09-08. Niestety te Vify są już nieosiągalne - inni stosuja SS , ale one są bardzo drogie. A co sądzicie o SEAS CA22RNX ? A może znacie inne typy w rozsądnej cenie ?
 5. właśnie słucham sobie muzyczki z mx1 na Dali Grandach bez marudzącego towarzystwa i nie mogę przeżyć , że tak długo błądziłem i traciłem czas ..... teraz dopiero wszystko nabrało prawidłowego brzmienia - szok co ten wzmacniacz wyprawia z kolumnami , a przy tym jest ledwo letni ..... arcydzieło !!!
 6. Nie ma co narzekać, że przyzwoity sprzęt stał się łatwo dostępny , kiedyś nawet najprostszy sprzęt stanowił spory wydatek, a przecież dziś mamy multim firm ambitnych , a nawet niszowych, które jednak są duuuużo droższe od masówki, jest wybór dla każdego klienta, a ja np. Mam raj , no kupuję tylko bardzo dobre używki 🙂
 7. Jako preamp używam mocno zmodyfikowane primare spa20, w kanałach frontowych, do których podpiąłem mx1 w torze audio jest tylko przełącznik wejść i regulacja głośności na pga2320 oraz bardzo dobry wewnętrzny dac , gdy używam cyfry, czyli mam badzro dobrą sekcję stereo i rewelacyjne KD 🙂
 8. mam fenomenalną Yamahę MX-1 - kiedyś miałem amplituner Yamaha RVX-496RDS i na lata zdeprecjonował w moich oczach Yamahę , długie lata szukałem dobrego napędu do kolumn Dali Grand i nawet Accuphase P500 nie było tym ostatecznym zakupem - było multum końcówek DIY i fabrycznych i ciagle nie to , ale trochę poczytałem o końcówkach Yamahy i bardzo mnie one zaciekawiły , więc kupiłem MX-1 i to jest strzał w 10 - wreszcie wzmacniacz trzyma za membranę basowce Grandów , dźwięk jest czysty, przestrzenny , realistyczny, dynamiczny, ale konturowy , szczegółowy, ale nie męczący - cudo !!! dałem 900 Euro z przesyłką , ale warto było każdego ojro !!!! to jest high-endowy dźwięk
 9. mam fenomenalną Yamahę MX-1 i zgłaszam się do klubu - kiedyś miałem amplituner Yamaha RVX-496RDS i na lata zdeprecjonował w moich oczach Yamahę , długie lata szukałem dobrego napędu do kolumn Dali Grand i nawet Accuphase P500 nie było tym ostatecznym zakupem - było multum końcówek DIY i fabrycznych i ciagle nie to , ale trochę poczytałem o końcówkach Yamahy i bardzo mnie one zaciekawiły , więc kupiłem MX-1 i to jest strzał w 10 - wreszcie wzmacniacz trzyma za membranę basowce Grandów , dźwięk jest czysty, przestrzenny , realistyczny, dynamiczny, ale konturowy , szczegółowy, ale nie męczący - cudo !!!
 10. Przydałby się schemat McIntoscha MA252.
 11. Tu jest super pomysł na lampowy stopień napięciowy, ja najchętniej przerobiłbym go na lampy 6h6p.
 12. Ja najchętniej od razu przerobiłbym układ na ECC83 na wejściu i 6H6P po nich, a reszta to drivery MJE15030/1 i na wyjściu ja akurat dałbym 2SA1302/2SC3281 z sampli z Onsemi i na pewno głęboką klasę AB - nawet chciałbym wypróbować wariant bez ogólnego sprzężenia zwrotnego - tylko lampy miałby pętlę sprzężenia zwrotnego .
 13. Zobaczyłem u usiadłem z wrażenia - taki klon lub wzmacniacz inspirowany tym Infninity to przecież wzmacniacz absolutny !!!! Co o tym sadzicie ???
 14. VAS będzie jednak na TTA004 TTC004 od Toshiby
 15. Tranzystory wejściowe zostawiłbym jak w oryginale lub zamieniłbym na MPSA42/92 , potem w stopniu VAS: KSA1220A/KSC2690A , potem pierwszy wtórnik na MPSA42/92 potem MJE15030/31 a na koniec 2SA1302/2SC3281, bo mam sample z Onsemi, więc zero ryzyka , ze trafi się podróba :-) Poza tym nie chcę elementów "gigahercowych" i takich problemów potem :-)
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.