Jump to content

Bogdan

Użytkownicy
 • Content Count

  2944
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

100 Dobry

Metody kontaktu

 • Adres URL
  http://email: b.ratajczyk@o2.pl

Informacje profilowe

 • Zainteresowania
  priv : b.ratajczyk@o2.pl

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. VAS będzie jednak na TTA004 TTC004 od Toshiby
 2. Tranzystory wejściowe zostawiłbym jak w oryginale lub zamieniłbym na MPSA42/92 , potem w stopniu VAS: KSA1220A/KSC2690A , potem pierwszy wtórnik na MPSA42/92 potem MJE15030/31 a na koniec 2SA1302/2SC3281, bo mam sample z Onsemi, więc zero ryzyka , ze trafi się podróba :-) Poza tym nie chcę elementów "gigahercowych" i takich problemów potem :-)
 3. tak to widzę tranzystory będą nieco inne
 4. mam strasznie dużo roboty i kompletnie ani chwili czasu , ale jak tylko trochę się obrobię , to buduję wzmocnioną wersję tego wzmacniacz, tzn będzie przystosowany do pracy z napięciem zasilania 2x 60V ,a stopień końcowy będzie kopią Rotela RB981 - czyli będzie to trójstopniowy wtórnik emiterowy z trzema parami tranzystorów mocy !!! taki wypas 🙂
 5. pamiętam, gdy na pierwszy z moich vcf hifi - bardzo starego Philipsa nagrałem coś z cd , po odtworzeniu nie mogłem uwierzyć , że to tak gra - bo był szok - co więcej on miał już mocno zużyte głowice wizyjne i na ekranie zawsze był pasek szumu, ale dźwięk był krystalicznie czysty i stabilny. niestety on nie miał long play i był ogromny, co mnie zniechęciło do jego używania - oddałem go sprzedawcy. w kilka osób porównywaliśmy oryginał i kopię i rzadko udawało nam sie trafić . Nie stać mnie było na vcr hifi w dobrym stanie i dopiero po latach kupiłem akai , ale było tak zajechane , że przesuw taśmy był niestabilny - filmy jako tako chodziły , ale do audio nie bardzo się nadawało, bo było słychać ciche ćwierkania, ostatni mój zakup jakis czas temu to w/w panasonic za chyba 50zł ( bez pilota ) gra perfect - potem dokupiłem w niemczech Teaca , który ponoć brzmi jak marzenie , ale okazał się uszkodzony i czeka na troche wolnego czasu :-) moje doświadczenia z kaeciakami są raczej negatywne - dla mnie nie brzmią dobrze - na te topowe nie wydam już kasy skoro vcr hifi dla mnie gra bez porównania lepiej , mam jeszcze gramofon i 4 szpulaki ( revoxa A77, uhera royal ,uhera reportera 4400 i jakieś akai ) ale na razie nie mam do nich serca . na razie pobawię się vhs hifi :-)
 6. kaseta HI8 zawsze była sporo droższa od VHS - obecnie 90 min kosztuje ok. 40 zł, 45 min vhs-c to ok. 30 zł za drogo, poza tym sekcja video urządzenia bardzo podraża produkcję , a gdyby były urządzenia wyłącznie do audio, mogłyby kosztować sporo mniej od vcr hifi
 7. Jaskiniowiec dałeś do pieca ..... słyszałeś go w ogóle ?
 8. gdyby powstał format z kasetą tylko audio o połowę mniejszą od vhs ale z tą może jeszcze dopicowana technologią , to byłby analog używany do dziś, ale cd cyfra zablokowała możliwość nagrywania amatorskiego na długie lata, co dla branży było zbawieniem - tania produkcja seryjna nośników bez możliwości rejestracji dzwięku w tym formacie to było to dla wytwórni.... analog poległ
 9. parametry są znakomite
 10. Dzisiaj od rana trenuję leniwca i trochę bawię się ostatnim zakupem , czyli kaseciakiem denona z fajnym napędem z szufladą , ale niestety natychmiast wychodzą braki kasety, a że pasek napędowy do wymiany , to nawet falowanie dźwięku wyraźnie słyszalne. Odlączyłem denona i poszedłem do video Panasonica NV-HS900 i nagrałem z cd krótki fragment i tym razem zero uwag - piękne, czyste , nieskazitelne brzmienie - wszystko naprawdę superrr - wiedzałem , to bo vhs hifi bawiłem się lata wcześniej , ale wyniosłem graty na strych. Tak sobie myślę , że ten dźwięk jest na tyle dobry , że może stanowić konkurencję na szpulaków - szczególnie 4 ściezkowych - wiadomo, że te najlepsze pewnie pokonaja vhs hifi , ale to za 10 razy większe pieniądze , więc dla bogatych bezkompromisowych wyczynowców nie ma alternatywy , ale dla mniej zamożnych , to może być bardzo fajny nośnik analoga. I tu pytanie , jak przerobić video żeby odlączyć calkowicie wizję i żeby zmusić vcr do nagrywania wylącznie audio ? czy to jest w ogóle możliwe ?
 11. to jest to samo - różnice dotyczą mute i chyba zabiezpieczeń, ale grać będzie tak samo TDA7294 albo lepiej TDA7293
 12. trochę mocniejszy jest "Rywal GC" , ale gra rewelacyjnie , tylko pamiętać o Zoblu na wyjściu , albo jeżeli ma być super łatwo , ale dobrze to TDA1552 , a potem pobawić się doborem preampa i efekt może zaskoczyć :-)
 13. błagam , darujmy sobie w tym wątku rozważania o moim basie , bo ukatrupimy temat, proszę o konstruktywne wpisy zgodne z tematem wątku
 14. różnie bywa..... czasem nie, a czasem wręcz przeciwnie , ale ten watek nie o basie
 15. Jak zobaczyłem płytkę modułu mocy Gryphona Callisto 2200 , to napaliłem się żeby zbudować sobie coś podobnego , ale skąd wziąć schemat ??? Czy Callisto 2200 nie jest rozwinięciem Tabu - tylko mocniejszym ? Czy na tej płytce jest kompletna końcówka mocy ??? Może ktoś coś ma lub wie :-) Na zdjęciu jest płytka z Callisto 2100.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.