Jump to content

Bogdan

Użytkownicy
 • Posts

  2359
 • oraz w archiwum

  1368
 • Joined

 • Last visited

Reputation Całkowita

213 Dobry

Audiostereo

212

Bocznica

1

Metody kontaktu

 • Adres URL
  http://email: b.ratajczyk@o2.pl

Informacje profilowe

 • Zainteresowania
  priv : b.ratajczyk@o2.pl

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

Bogdan's Achievements

 1. Czy ktoś ma może schemat Accuphase E406 , a może płytki końcówki mocy ?
 2. bardzo przyjemne, plastyczne brzmienie
 3. na razie go testuję , jak trochę pogram i wbuduję do Primare spa20 , to wtedy ustawię ok. 100 mA i zobaczę , czy nie będzie się gotowało. dla tych vfetów rozsądne minimum to ponoć 60 mA
 4. Bogdan

  YBA P1000

  sprawdź miernikiem tranzystory bez wylutowywania na zwarcie , każde złącze, jeśli nic nie wyjdzie , to wylutuj R11 i znów podłącz , acha bez tranzystorów koncowych nie działa sprzezenie zwrotne więc właściwie najpierw zamiast r11 daj zworę i tą zworę połącz z wyjściem wzmacniacza, bo on teraz może sie wzbudzać.
 5. ewidentnie musieliśmy słuchać dwóch różnych shetwoodów - miałem dwa , jeden poszedł do szwagra , drugi nadal jest u mnie - oba wymagały gruntownego serwisu , no nie trzymały O dc na wyjściu i brumiły , ale z racji wieku każda złączka wymagała czyszczenia , przekaźniki wyjściowe również , mojego jednak całkowice przerabiałem i wszystkie złączki zastąpiłem lutami, przewodu wymieniłem na lepsze i grubsze i kilka innych zmian jak całkowicie inne zabezpieczenia , no i najważniejsze wywaliłem całkowicie bufor wejściowy i sygnał z wejścia trafia prosto do końcówek mocy . tam są też cyrki z masą, ale potencjał jest ogromny i wzmacniacz gra rewelacyjnie z jednym zastrzeżeniem , że ma obszerny bas i nie do każdych kolumn pasuje. takie aspekty jak dynamika, barwy, szczegóły , lokalizacja, przestrzeń , kontury są z Sherwooda am7040 znakomite, bas jest bardzo obszerny i może nie jest najszybszy i to może jedyny aspekt , który nie każdemu podejdzie , ale z odpowiednimi kolumnami zagra rewelacyjnie
 6. hahaha, ok - każdy słyszy inaczej
 7. milionerem nie jestem , tylko to mój konik od prawie 40 lat, więc się tego przewinęło mnóstwo. a wzmacniacz z wątku jest na zdjęciu na samym początku. ps sherwood am7040 fabrycznie jest bardzo dobry , ale po modyfikacji jest znakomity, bo wpakowali mu kiepski bufor wejściowy i mnówstwo złączek i kabelków , które lubią nie łączyć . żeby dobrze grał wymaga gruntownego przeglądu i wywalenia ww bufora wejściowego. jest tylko zastrzeżenie , że ten Sherwood wali basiskiem , więc nie nadaje się do ,tłusto" grających kolumn.
 8. nie każdy wzmacniacz był super, ale tymi kiepskimi się nie chwalę , fabrycznych miałem pewnie ze 100 , od tanich i kiepskich po drogie i bardzo dobre jak accu p500 , electrocompaniet aw250, gryphon callisto 2200, bylo tego naprawdę dużo, ale zawsze mnie korciło żeby zrobić własnoręcznie coś, co dorówna firmowym. ten spokojnie może konkurować np. z Nadem s300 czy harmanem hk990 czy 1,5 Signature , gra podobnie do Sherwooda AM7040 , Gryphon gra naturalniej co nie znaczy przyjemniej - ec i accu miałem dawno i z innymi kolumnami , więc nie mam bezpośredniego porównania.
 9. nie brałem ślubu z żadnym wzmacniaczem, a ten gra tak , że ze mną zostaje na dłużej. układowo nie ma z Krellem ani Yba nic wspólnego , dźwiękowo powiedzałbym, że łączy najlepsze cechy lampy i tranzystora
 10. on nie ma nic wspolnego z Yba ani Krellem 🙂 no może tyle , że też na półprzewodnikach
 11. ależ on gra, basisko jest niesamowie, dynamiczne i soczyste, średnica super, a wysokie to klasa sama w sobie , krystalicznie czyste i selektywne. miałem nosa do niego ....
 12. układ jest prosty , ale moim zdaniem optymalny w tej topologii - ma wszystko co konieczne i czyni go lepszym od innych podobnych - VAS pracuje z prądem ok. 20 mA , więc ze swobodą steruje VFetami i naprawdę to słychać. Nie jestem mistrzem projektowania PCB , ale myślę że wyszło dobrze. Można dostosować go do własnych potrzeb i stosować od jednej pary Vfetów jak starych ST140 do 4 par jak w najmocniejszych modelach. Ja zdecydowałem się na 3 pary , bo z moim zasilaniem , to wydało mi się optymalne. Gorąco polecam.
 13. Właśnie skończyłem odpalanie mojego ostatniego projektu mocno inspirowanego schematem B&K ST202 . Kilka konstrukcji jest bardzo do siebie podobnych - różnią się ilością fetów wyjściowych i zasilaniem. Ja zrobiłem coś pod swoje potrzeby. 3 pary 2sj162/2sk1058 z ali... oryginały z demontarzu. Zasilanie będzie 2 x 56 V , a napięciówka będzie miała podbite zasilanie do 2 x 65 V . Wzmacniacz ruszył od kopa, wszystko stabilne i bezproblemowe. Brzmienie bardzo przyjemne, soczyste, naturalne, szczegółowe , ale bardzo delikatne i kulturalne , no i baaaardzo przestrzenne. Do kolumn na Beymach będzie jak znalazł.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock podczas używania strony.

Zarejestrowani użytkownicy mogą wyłączyć ten komunikat.