Jump to content

kaviter

Użytkownicy
 • Content Count

  761
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

131 Dobry

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Dotarły do mnie zaślepki na USB, które powsadzałem do nieużywanych portów USB w komputerze którego używam do słuchania muzyki. Kontroler USB na płycie jest wyłączony w BIOS. Zmiana jest niewielka. Mam jeszcze dwa porty USB które są zasłonięte panelem I/O z którego nie wyłamałem przetłoczonych w nim zaślepek. Zastanawiam się czy jest sens je wyłamać i wsadzić też zaślepki AQ ??
 2. Jest pełno, do wlutowania w PCB to np. SCHURTER 0031.8201, a na panel 0031.1351
 3. Mam zatkane wszystkie nieużywane RCA w przedwzmacniaczu (wejścia i wyjścia - kilkanaście sztuk), wejścia RCA i XLR w końcówce, wszystkie wejścia/ wyjścia sygnałowe i zegara w DAC (BNC, XLR), wyjścia RCA w DACu. Teraz zatkałem nieużywane wejście sieciowe w karcie Jcat Net Card Femto, oraz 2 wejścia sieciowe na płycie głównej komputera którego używam do słuchania muzyki oraz jeden z 4 nieużywanych portów w switchu EtherREGEN (niestety narazie dostałem tylko jeden komplet tych zatyczek), mam jeszcze zamówiony jeden komplet zatyczek RJ45 i 2 komplety USB ale dostanę je dopiero za jakieś 2 tygodnie. Największą różnicę robią zatyczki w przedwzmacniaczu, siedzę i słucham.
 4. Nie ma co opowiadać za dużo, bierzesz klucz dynamometryczny i dokręcasz wszystkie śrubki którymi są przykręcone głośniki w kolumnach. Ja u siebie dokręcam 2 Nm, ale myślę że na efekt większy wpływ ma sam fakt dokręcenia wszystkich tym samym momentem niż jakąś jego konkretną wartością. Ja u siebie prewencyjnie robię to ze dwa razy w roku, za pierwszym razem można się nieźle zdziwić, myślałem że każdy audiofil o tym wie.
 5. Siedzę od rana i słucham i zgadzam się z tą opinią, w kategorii stosunek ceny do jakości zaślepki są bardzo wysoko (na pierwszym miejscu oczywiście dokręcenie głośników kluczem dynamometrycznym). Są, ja kupiłem Audioquesta. W sklepie powiedzieli mi że można też kupić do USB i ethernetu w poniedziałek zamawiam.
 6. Muszę powiedzieć że bardzo się zdziwię jeżeli dźwięk z tymi zatyczkami zmieni się w czasie.
 7. Tak, zatkałem wszystkie nieużywane RCA, XLRy i BNC w moim systemie. Jest gładziej, lepsza mikro, czarniejsze tło, większa rozdzielczość.
 8. RCA 17 sztuk potrzebowałem, są sprzedawane po 10, nie wiem ile kosztują
 9. Nie ma lipy z tymi zatyczkami, różnica może nie wbija w fotel ale i tak jest większa niż się spodziewałem.
 10. No wygrzewanie to akurat może przynieść sporą różnicę. Ja mam bardzo przejrzysty system i też słychać nawet małe zmiany, ale nie wszystkim warto się zajmować, raz ze względu na cenę, dwa że do małych zmian szybko się adaptuję (przynajmniej ja) i w codziennym słuchaniu nie mają one dla mnie znaczenia.
 11. Hmm to może włożę te BNC dzisiaj zobaczę, BNC mam w DAC wszystkie wejścia, we/wy na zegar i w Switchu mogę zatkać wejście na zegar. Kurcze mój dobry kolega do którego mam duże zaufanie ma te zatyczki u siebie w systemie już od jakiego czasu i mówił mi że różnica jest znikoma, dlatego jakoś nigdy nie paliłem się do testów u siebie.
 12. RCA i XLRy zamówiłem z Audioquesta, muszę jeszcze wykombinować coś do Lemo (nie ma żadnych zaślepek). BNC jeszcze nie testowałem chcę włożyć wszystkie na raz.
 13. Pamiętaj żeby z jednej strony zaizolować ekran
 14. Postanowiłem też się pobawić w te zaślepki, pierwsze przyszły BNC
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.