Jump to content

kaviter

Użytkownicy
 • Content Count

  765
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

132 Dobry

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Plus bardzo spadła jakość dźwięku z Roona ostatnio
 2. Moim zdaniem też najlepiej w takiej aplikacji sprawdzą się aktywne monitory bliskiego pola, może polskie APS Coax ??? nie są super małe, ale myślę że trudno będzie uzyskać satysfakcjonujące efekty z czegoś znacząco mniejszego.
 3. kaviter

  Krell Ksa 200

  Nad tym właśnie trzeba się zastanowić, zakładając czarny scenariusz czyli spalenie obu końcówek fachowa naprawa plus jego renowacja to może być lekko 8 tysięcy złotych. Dźwięk trąci już dość mocno myszką, moim zdaniem najlepiej skonsultować jego stan z jakimś fachowym serwisantem.
 4. Od lat gram na wzmacniaczach Krella i sporo ich przewinęło się przez mój system. Niestety moje spotkanie z FBI było trochę rozczarowaniem. Bardzo czuć w nim że sekcja przedwzmacniacza została potraktowana po macoszemu, to taki trochę ni pies ni wydra. Na dokładkę egzemplarze pojawiające się na wtórnym rynku mają bardzo wygórowane ceny, nie wiem czy jest to spowodowane jego "kultowym" statusem czy faktem że było ich mało w stosunku do konwencjonalnych wzmacniaczy Krella. Za porównywalne pieniądze można kupić 300cx z KCT który zagra o niebo lepiej, nie wspominając o serii Evo która moim zdaniem osiągnęła już minimum swoich cen na wtórnym rynku a oferuje dźwięk z zupełnie innej ligi niż starsze modele.
 5. Nie wiem czy tylko ja tak mam, ale strasznie mnie wkurza działanie PW, a konkretnie tego co się dzieje po kliknięciu myszka w ikonkę koperty na górze strony, albo ekranowego powiadomienia jak się PW dostanie. Moim skromnym zdaniem było by o niebo lepiej gdyby po naciśnięciu ikonki koperty działo się to co się teraz dzieje po naciśnięciu "Przejdź do skrzynki odbiorczej" w tym kompletnie niepotrzebnym okienku, a w widoku skrzynki zamiast "Nie wybrano żadnej wiadomości" pojawiała się ta najnowsza. pozdrawiam
 6. Dotarły do mnie zaślepki na USB, które powsadzałem do nieużywanych portów USB w komputerze którego używam do słuchania muzyki. Kontroler USB na płycie jest wyłączony w BIOS. Zmiana jest niewielka. Mam jeszcze dwa porty USB które są zasłonięte panelem I/O z którego nie wyłamałem przetłoczonych w nim zaślepek. Zastanawiam się czy jest sens je wyłamać i wsadzić też zaślepki AQ ??
 7. Jest pełno, do wlutowania w PCB to np. SCHURTER 0031.8201, a na panel 0031.1351
 8. Mam zatkane wszystkie nieużywane RCA w przedwzmacniaczu (wejścia i wyjścia - kilkanaście sztuk), wejścia RCA i XLR w końcówce, wszystkie wejścia/ wyjścia sygnałowe i zegara w DAC (BNC, XLR), wyjścia RCA w DACu. Teraz zatkałem nieużywane wejście sieciowe w karcie Jcat Net Card Femto, oraz 2 wejścia sieciowe na płycie głównej komputera którego używam do słuchania muzyki oraz jeden z 4 nieużywanych portów w switchu EtherREGEN (niestety narazie dostałem tylko jeden komplet tych zatyczek), mam jeszcze zamówiony jeden komplet zatyczek RJ45 i 2 komplety USB ale dostanę je dopiero za jakieś 2 tygodnie. Największą różnicę robią zatyczki w przedwzmacniaczu, siedzę i słucham.
 9. Nie ma co opowiadać za dużo, bierzesz klucz dynamometryczny i dokręcasz wszystkie śrubki którymi są przykręcone głośniki w kolumnach. Ja u siebie dokręcam 2 Nm, ale myślę że na efekt większy wpływ ma sam fakt dokręcenia wszystkich tym samym momentem niż jakąś jego konkretną wartością. Ja u siebie prewencyjnie robię to ze dwa razy w roku, za pierwszym razem można się nieźle zdziwić, myślałem że każdy audiofil o tym wie.
 10. Siedzę od rana i słucham i zgadzam się z tą opinią, w kategorii stosunek ceny do jakości zaślepki są bardzo wysoko (na pierwszym miejscu oczywiście dokręcenie głośników kluczem dynamometrycznym). Są, ja kupiłem Audioquesta. W sklepie powiedzieli mi że można też kupić do USB i ethernetu w poniedziałek zamawiam.
 11. Muszę powiedzieć że bardzo się zdziwię jeżeli dźwięk z tymi zatyczkami zmieni się w czasie.
 12. Tak, zatkałem wszystkie nieużywane RCA, XLRy i BNC w moim systemie. Jest gładziej, lepsza mikro, czarniejsze tło, większa rozdzielczość.
 13. RCA 17 sztuk potrzebowałem, są sprzedawane po 10, nie wiem ile kosztują
 14. Nie ma lipy z tymi zatyczkami, różnica może nie wbija w fotel ale i tak jest większa niż się spodziewałem.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.