Jump to content

kaviter

Użytkownicy
 • Content Count

  630
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

42 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. kaviter

  Audia FLS 1+4

  W przypadku Accuphase to raczej sztuką jest znaleźć coś co będzie gorsze 😉 U mojego kolegi gramofoniarza pre gramofonowe Audia pozamiatało znacznie droższego Passa na którym grał, to akurat słyszałem na własne uszy, chętnie bym posłuchał tych wzmacniaczy.
 2. Akurat w tym moim było 5 elektrolitów i 3 regulatory każdy na inne napięcie. U mnie nie robi to aż takiej dużej różnicy (znacznie mniejszą niż elementy bliżej komputera karta sieciowa Jcat Femto i przewód ethernetowy), zrobiłem to z ciekawości i zastanawiam się czy jest sens się z tym dalej bawić.
 3. Elb możesz napisać parę słów o tym ??? Szczególnie o tym sprzęcie sieciowym, zastanawiam się czy jest sens się tym zajmować. Zrobiłem sobie optoizolację PCeta przy użyciu mediakonwertera TPlink DMC-700. Jak zasilałem mediakonwerter z zasilacza HDPlex to nie było różnicy. Wymieniłem w nim kondensatory na "lepsze", regulatory na nisko szumne i zasilam go z mojego zasilacza. Jest różnica ale w porównaniu np z rewolucją jaką zrobił lepszy przewód ATX niewielka. Jcat ma w ofercie nowego audio switcha w odrobinę bardziej zachęcającej cenie (aczkolwiek dalej mało przystępnej) https://jcat.eu/product/m12-switch-magic/ zastanawiam się czy go pożyczyć do przetestowania.
 4. kaviter

  Mono bloki w klasie D

  Pomimo mojej miłości do Trane'a, miłości do Tyner'a i ogólnie muzyki eksperymentalnej przełomu lat 60' i 70' (okres fusion Daviesa uważam za najlepszy w jego karierze, On the Corner mogę słuchać codziennie) Om'a nie dzierżę i nie ma to nic wspólnego z systemem.
 5. Bardzo dobrze to wszystko wygląda na ich stronie, fajnie było by posłuchać.
 6. Oczywiście, aczkolwiek jak z każdą taką zmianą trzeba poczekać 100 - 200h przed wydaniem ostatecznej opinii. Obdzwoniłem kolegów i udało mi się zrobić też przewód ATX, prowizorycznie bo 3 żyły zasilające mam zrobione z tego samego ale 20AWG i w izolacji PVC, który z moich wcześniejszych doświadczeń jest sporo gorszy od tego w teflonie. Masa roboty jeszcze została, obudowa której nawet nie ruszyłem, zasilacz ATX bo ten HdPlex którego mam to straszne badziewie, a nawet tego małego mam ciągle jeszcze rozgrzebanego, elektrycznie jest skończony ale reszta jeszcze na papierze 😉
 7. Żeby lepiej grało ??
 8. Zrobiłem lepszy przewód ATX do mojego AudioPC. Na razie tylko do złącza procesora bo nie udało mi się kupić więcej przewodu Neotech (UP-OCC, izolacja teflonowa, 18AWG). Użyłem pozłacane piny, przemysłowe wtyczki MOLEX, całość została ekranowana odpowiednią taśmą i obciągnięta termokurczliwą izolacją dla dobrego wyglądu. Działa właśnie podłączyłem.
 9. Jeżeli na podstawie schematu nie jesteś w stanie wymienić tego transformatora to lepiej to zostaw, Reduktora omijaj szerokim łukiem, daj to do jakiegoś fachowca.
 10. Super odtwarzacz bardzo miło go wspominam
 11. Standard IEC60320-1 dla złączy C13/C14 nie określa polaryzacji. Analogicznie polaryzacja nie jest również określona dla gniazd CEE7 i to zarówno dla gniazda francuskiego typu E używanego w Polsce jak i dla gniazda niemieckiego typu F popularnie nazywanego Schuko często używanego w audiofilskich listwach zasilających.
 12. Przepraszam ale nie rozumiem Twojego pytania. I nie chciałbym być łapany za słówka z powodu niewłaściwego użycia terminu polaryzacja w elektrotechnice odnoszącego się do wektora natężenia pola elektrycznego (magnetycznego). Mam nadzieję że jego potoczne użycie jest dla wszystkich jasne. Nigdy nie spotkałem się z sytuacją aby opisany przeze mnie sposób na ustawienie fazy zasilania urządzeń systemu audio, ograniczający przepływ prądu pochodzącego od upływności transformatorów przez połączenie masy urządzeń, nie poprawił jakości dźwięku. Jeżeli dobrze rozumiem co napisałeś chodzi o sytuację w której faza wszystkich urządzeń w systemie jest ustawiona przeciwnie do określonej opisaną metodą, jeżeli tak jest to dość ciekawe zagadnie, aż sprawdzę u siebie co się stanie.
 13. Najprostszy sposób moim zdaniem wymaga posiadania tzw. "złodziejki" (do chwilowego odizolowania PE) i woltomierza prądu przemiennego. Odłączamy wszelkie przewody od urządzenia, podłączamy przez "złodziejkę", włączamy i mierzymy napięcie pomiędzy obudową urządzenia a PE gniazda zasilającego. Następnie wyłączamy urządzenie zmieniamy orientację przewodu w "złodziejce" włączamy i ponownie mierzymy napięcie. Prawidłowa polaryzacja zasilania to ta w której zmierzone napięcie jest niższe. Jak ktoś ma to źle i zrobi dobrze to może się nieźle zdziwić.
 14. Kurcze podziwiam Twój zapał do pisania. Przewody Nordosta z samego dołu oferty są mało ciekawe i mają nienajlepszy stosunek ceny do jakości. Ten przewód DIY AudioPhase sądząc po opisie zrobiony z tego https://www.audiophonics.fr/en/hook-up-wires/neotech-stdcp-14-hook-up-wiring-multi-strands-up-occ-copper-pvc-20awg-208mm-p-12646.html to dopiero początek przygody z przewodami zasilającymi. Idź za ciosem, zanim zdecydujesz się wydać pieniądze przetestuj jakieś przewody z wyższej półki i jakąś porządną listwę, będziesz miał punkt odniesienia i dopiero zobaczysz ile może dać dobre zasilanie.
 15. Pod każdym. Są bardziej barwne, nasycone i mają o niebo lepszy bas. Ten tańszy model przy nich wydaje się męczący, chudy i natarczywy. Są bardzo różne, aż zaskakująco biorąc pod uwagę jak podobne są to konstrukcje.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.