Jump to content

kaviter

Użytkownicy
 • Content Count

  877
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation Całkowita

182 Dobry

Audiostereo

182

Bocznica

0

Karta premium

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Ja długo miałem KRC-3 Mk II (z samego końca produkcji, ta tzw wersja MkII też miała dwie wersje, najlepiej kupić egzemplarz wyprodukowany od końca 2000 roku). Bardzo dobrze go wspominam. Zaryzykował bym twierdzenie że w jego obecnej cenie trudno o lepsze pre. Z HR nigdy go nie porównywałem, myślę że ciężko będzie Ci znaleźć rzetelną opinię na ten temat. Dla Krella ta linia urządzeń z końcówkami FPB to była spora rewolucja i znaczący postęp w jakości dźwięku do starszych urządzeń, tak samo potem Evo jest ogromnym krokiem naprzód. Pomimo że HR był droższy i wyżej pozycjonowany ja bym brał KRC-3.
 2. To mix impulsówki z liniówką, tak przynajmniej wynika z opisu.
 3. Niezły przekrój możesz porównać te trzy ???
 4. Nie potrzebuje sterownika wsadzasz i grasz.
 5. Zagrypiony ale szczęśliwie z negatywnym wynikiem na koronę wziąłem się za ten zegar. Urządzenie to moim zdaniem składa się głównie z podróbek markowych komponentów. Te najbardziej podpadające, głównie złącza BNC do których w ogóle nie dało się podłączyć żadnego przewodu, gniazdo DC które miało rezystancję ponad 80mOhm, elektrolity i kilka innych najbardziej podpadających wymieniłem na ich oryginały. Poprawiłem wszystkie podejrzane luty i porządnie go umyłem. Dodatkowo usunąłem większość zasilacza który był w środku, jako że używam do niego porządnej liniówki. Musze przyznać że jestem zaskoczon
 6. Kupiłem ten zegar. Niestety nie da się go posłuchać, do złącz BNC nie daje się podłączyć żadnego z przewodów które mam. Złącza są bardzo niskiej jakości i nie są koncentryczne. Do 2 w ogóle nie da się wsadzić przewodu do 3 lekko wchodzi ale nie do końca, nie chcę się z tym szarpać żeby ich nie uszkodzić. W środku sam zegar, wygląda autentycznie - wg kodu został wyprodukowany w 2011 roku. Niestety inne elementy budzą poważne wątpliwości co do swojej autentyczności, cudów nie ma. Zamówiłem nowe złącza i kilka innych najbardziej podejrzanych elementów zobaczymy co z tego będzie.
 7. CEC też mieliście podłączonego do tego samego zegara ????
 8. Z jakiego źródła graliście z Kalliope podczas testów tego zegara ????
 9. OK tak tylko kilka niepokojących szczegółów mi się rzuciło. 25mm2 to już kawał przewodu nawet 100A można przez to puścić. Widzę że końcówki nie dość że rozpiłowane z oczkowych na widełkowe to jeszcze bez śladów poprawnego zaciśnięcia, lepiej z tym uważaj.
 10. Co masz tym podłączone ???
 11. Jaki zegar testowałeś z Caliope ???
 12. W tym Twoim przynajmniej jednostka ma jakiś sens (i tak naprawdę odczyt też, aczkolwiek chciałbym zobaczyć opis techniczny tego co to "mierzy"). No bo w tym IsoTek'a jak przeczytałem opis na obudowie to myślałem że spadnę z krzesła. Właśnie ten buzzer przyciągnął moją uwagę, bo tym który ja miałem też był LOL. Ale wracając do tematu, stwierdziłeś jakieś różnice po usunięciu tego Maka i żarówki ??? (w sensie dźwięku, a nie ulgi po pozbyciu się Maka).
 13. Tak jak patrzę na te Twoje zdjęcia przypomina mi się "miernik zakłóceń sieci" który dostałem z magicznym urządzeniem które je filtrowało. Po wetknięciu tego urządzenia filtrującego odczyt na tym pomiarowym spadał z tych 700set w okolice 30stu, pomimo tego spektakularnego rezultatu pomiarowego i umiarkowanej ceny (jak na nasze hobby oczywiście) nie zdecydowałem się na zakup.
 14. To zależy od konstrukcji transformatora i nie jest takie proste. Typowo układy soft-start stosuje się od około 400VA, 600-800VA może "wystrzelić standardowy korek".
 15. Drogie fakt, ale nie aż tak dużo droższe od bohatera tego wątku. Model 5000 jest bardzo dobry, nie ma w nim żadnych szeregowych elementów które dodają impedancję, tylko analogowy układ „wstrzykujący” energię magazynowaną w kondensatorach, bardzo ciekawe rozwiązanie.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock podczas używania strony.

Zarejestrowani użytkownicy mogą wyłączyć ten komunikat.