Jump to content

kaviter

Użytkownicy
 • Content Count

  845
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

178 Dobry

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Na żadnym prawdopodobnie. Kiedyś korzystając z okazji że wszystko po remoncie miałem spakowane w kartony postanowiłem sprawdzić czy rzeczywiście tańszy sprzęt nie ma właściwości do pokazania wpływu przewodów. Przed rozpakowaniem "dużego" systemu ustawiłem w pokoju mini wieżę mojej żony (all in one Marantza + jakieś monitorki B&W całość może z 8k) i kolejno podłączyłem do tego przewody głośnikowe z dużego systemu, podłączyłem miniwieżę do listwy komputerowej i zwykłego gniazdka vs dedykowana linia zasilająca i "audiofilska" listwa oraz testowałem podstawki pod sprzęt. Różnice słychać tak sa
 2. Dla audiofilii główny zysk z symetryczności toru jest w innym miejscu. W sygnale symetrycznym wzmacniania jest różnica sygnałów (+) i (-), a sygnały wspólne są odrzucane (Common mode). W przypadku w pełni symetrycznego źródła cyfrowego w którym obie połówki sygnału są przetwarzane przez osobne takie same przetworniki CA, do których dostarczany jest ten sam strumień danych cyfrowych, część szumów i zakłóceń powstających w obu przetwornikach odejmuje się od siebie, stąd np. lepsza dynamika przy połączeniu XLR.
 3. Chyba masz rację, ProAc lubił tą kopułkę bo była też w 1SC i 2.5 które miałem i bardzo dobrze wspominam.
 4. Z Sonus Faber Cremona M, to bardzo uniwersalny wzmacniacz moim zdaniem, ale wiadomo że najbardziej błyszczy tam gdzie potrzebne są mięśnie.
 5. Bardzo dużą, nawet przez chwilę chciałem zrobić z 222 to samo co z tym KRC na zdjęciach ale w nim to nie taka prosta sprawa.
 6. LOL mam oba, 222 kupiłem nowego i nie mam serca się go pozbyć a 202 kupiłem bardzo umęczoną używkę nie wiem z 2 lata temu.
 7. Czas ucieka, pierwszy preamp evo kupiłem w 2012 a końcówkę w 14.
 8. KRC3 to na dzień dzisiejszy już trochę trąci myszką, są one jednak śmiesznie tanie i jak ktoś wie z której strony się trzyma lutownicę można mu za parę złotych zrobić coś takiego i to wynosi jego dźwięk o 2 klasy do góry i w zasadzie moim zdaniem za takie pieniądze nie da się kupić lepszego preampu. KCT jest sporo lepszy (i ma CAST), niestety padają w nich wyświetlacze (w moim padł i z tego co czytałem jest to niestety dość powszechna przypadłość), mają też stosunkowo wysoką cenę, a nawet 222 jest dużo lepszy, dużo dużo lepszy, ja na początku kupiłem tylko 222 i nie planowałem
 9. No więc ja generalnie wyłączam sprzęt całkowicie jak nie słucham, raz że te z 800W albo lepiej stanby to z 250zł rachunku za prąd miesięcznie (ja mam jeszcze drugą końcówkę bez "e" do KD plus cała ta reszta), dwa że nie mam żadnych bezpieczników w torze zasilania audio i wolę jak jest wyłączony dla bezpieczeństwa, więc jak mam słuchać to po prostu te 2h wcześniej włączam sprzęt, no i przeważnie cały weekend mam włączony jak siedzę w domu. Poza tym jak jest na samym standby to też potrzebuje dłuższą chwilę żeby zagrać, cała reszta też zresztą w sensie preamp i DAC szczególnie że oba mają chyba
 10. Ogólnie jest szybszy, gładszy lepiej różnicuje dźwięk i ma lepszą barwę, różnica na plus jest ogromna. Gra bardziej otwartym, płynnym i rozdzielczym dźwiękiem szczególnie po CAST. Bas tak samo inna liga, dużo szybszy i lepiej zróżnicowany. Ja mam tą wersję bez "e" grzeje się oczywiście ale te stare też się grzały. Jedyną wadą jest to że potrzebuje dużo więcej czasu od zimnego startu, szczególnie względem starych FPB, cokolwiek zaczyna grać dopiero godzinę od włączenia a na pełnię dźwięku trzeba poczekać kilka godzin, no i w moim brzęczy transformator co biorąc pod uwagę klasę tego sprzętu jest
 11. Nie śledzę jakoś specjalnie rynku wtórnego bo nie zamierzam swojego zmieniać. Rozpiętość cen jest pewnie spora, moim zdaniem 222 która kosztowała katalogowo około 40k jest w tej chwili pewnie do kupienia za około 15k, a 202 która jeżeli pamiętam nowa kosztowała ponad 70k pewnie gdzieś w okolicach 25k.
 12. FBI ma kiepski preamp, różnica na korzyść EVO z dobrym preampem (202 ale nawet z 222) będzie kosmiczna
 13. Ja mam 402 (a miałem FPB 200, 300 i 300cx), to jeden z najlepszych wzmacniaczy jakie w ogóle są, i o ile pomiędzy starymi FPB a cx'ami nie ma jakiejś spektakularnej różnicy to pomiędzy EVO a cx'ami jest ogromna.
 14. Ja 6-sty rok (właśnie po 3.8) mam 3- drożne kolumny i w zasadzie na tym etapie nie wyobrażam sobie niczego bez głośnika średniotonowego. Regularnie słucham "kopółek" ATC bo dwóch moich dobrych kolegów ma aktywne 40 i 50, szczególnie 50tki to super głośniki.
 15. Krell poza KPSami top loaderami miał fatalne napędy, do dzisiaj żałuję że swojego sprzedałem i to o dziwo 30stkę pomimo że miałem też 25tkę. Chciałbym ich kiedyś posłuchać, jednym z podstawowych powodów dla których zmieniłem 3.8 był brak głośnika średniotonowego, co na tle nowszych kolumn zaczęło być dużym minusem. Do tego okrągłego, ciepłego i z odpowiednim wzmacniaczem potężnego dźwięku zawsze będę czuł ogromny sentyment.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.