Jump to content

PawelMitsu

Użytkownicy
 • Content Count

  451
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

77 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

4968 profile views
 1. Nie znasz całej sytuacji. Chodziło o projekt całego mieszkania, pod kątem budowlanym. Ekipa remontowa była także od tej Pani. Ja miałem koncepcję wizualną ale chciałem żeby ktoś to przeniósł na papier i konkretne wymiary. Dzięki temu nie musiałem zgrywać osobno płytkarza, tynkarza, malarza, elektryka, hydraulika, gościa od drzwi, paneli, stolarza i nie wiadomo kogo jeszcze. Robiła to jedna ekipa i tzw menagier prodżektu 😄 i on był odpowiedzialny za całe zgrywanie, terminy, zakupy i ewentualne przeszkody bo wiadomo że praca każdej z tych osób w jakimś stopniu nachodzi na siebie. Mając rysunki techniczne możesz egzekwować ewentualne błędy. Mam dość fachowców, którzy jak coś spier... to mówią: "ale przecież Pan tak chciał" "ahaaaa, myślałem że chodzi Panu o coś innego" Jak masz projekt to możesz się na niego powołać i ch..j ma być tak jak było ustalone na papierze a nie wg wizji artysty kafelkarza. Do tego architekt czasem pokaże Ci rzeczy, na które bym sam nie zwrócił uwagi. Chodzi o kwestie tj. Przesuwanie ścianek, otworów drzwiowych, grzejników itp. w sytuacji gdy masz mieszkanie 55m2 każda przestrzeń się liczy i pewne funkcjonalności wykorzystywane przez następne 10-15 lat są warte pieniędzy. Wydaj mi się, że mam całkiem dobry zmysł przestrzenny ale czasem potrzeba wizji kogoś kto spojrzy na mieszkanie bez emocji właściciela, które często przysłaniają obiektywną ocenę. To że generalnie architekci mają wyj..ne na akustykę i audio/video to już kwestia tego że ogólnie jest mało jest ludzi, którzy zwracają na to uwagę więc po co im się trudzić jak nie ma takiej potrzeby. Tyle. Więc żadne jprdl 😄 Nie chcę żebyś czuł że traktuję Cię protekcjonalnie i nie wiem też jaka jest Twoja żona ale widzę że masz otwartą głowę więc czemu mam nie pisać to co uważam. Jak zaczniesz tę rozmowę to nie wspominaj o audio 😄 znajdź argumenty, kluczowe dla Twojej żony. Jak już ustalicie wspólną wersję to wstaw głośniki xD. Powodzenia! [Hidden Content]
 2. hahah wiedziałem, że Ci teraz namieszam w głowie 😄 Jak wykańczałem mieszkanie rok temu, Pani projektant nie podobały się moje - jak to określiła - "czarne kloce" (może nie są to dzieła sztuki i designu ale ja je lubię). Na szczęście żona jest za moimi (teraz już) naszymi zainteresowaniami więc staraliśmy się układać salon maksymalnie pod możliwości dobrego odsłuchu oraz oglądania filmów. Chociaż wiem, że jej kompromisy wynikają z tego, że robi to bardziej dla mnie niż dla siebie bo wie, że kwestia dźwięku jest dla mnie bardzo ważna. O ile my zwykli śmiertelnicy mamy prawo czasem zrobić coś takiego, że zasłonimy okno np. TV bo tak na się wydaje najlepiej to teraz zaczynam się zastanawiać jak projektant jest w stanie popełnić taką gafę. Robiąc taki układ jak Ci zasugerowałem powinieneś dużo zyskać: 1. Lepsza scena, duże odległości pomiędzy bocznymi ścianami oraz ścianami za kolumną, szersza baza między kolumnami. Podsumowując głębsza/szersza scena, bardziej przestrzenny dźwięk. 2. Możesz po bokach wstawić także jakieś rozpraszacze typu półki z książkami aby regulować pierwsze odbicia i tym samym dalej optymalizować akustykę. 3. Masz więcej miejsca po bokach oraz możliwość wstawienia krzeseł za kanapą aby więcej osób mogło komfortowo jakiś film zobaczyć wspólnie. 4. Masz większe możliwości w kwestii wyboru kolumn podstawkowych/podłogowych 5. Masz większe możliwości w kwestii wyboru kolumn z zamkniętych/otwartych z przodu/otwartych z tyłu. Lepsze dla oczu jest także oglądanie TV gdzie światło pada z boku, jak oglądasz TV i i przed oczami masz światło to się bardziej wzrok męczy. Trudnością może być natomiast bas, często w takim ustawieniu na środku pokoju jest dziura basowa, jest to problem, który należy wziąć pod uwagę. Ja nie ukrywam mam ten problem ale wiem, że go rozwiążę tylko muszę się doedukować i znaleźć czas, środki na pomiary i ustroje. Tak Jak Ci pisałem, zawsze można przestawić na kilka godzin aby sprawdzić co jest dla nasz lepsze/ważniejsze.
 3. Może pomyśl najpierw nad przemeblowaniem. 1. Szkoda okno zastawiać TV - tip aranżacyjno-praktyczny 😉 2. Ustawiając głośniki w ten sposób co zamierzasz to po pierwsze stracisz stereofonię. Po drugie łączą to z pozycją odsłuchową to będziesz miał bardzo podbity bas. 3. TV też lepiej jak jest pod kątem 90st do okna, a nie przed oknem ani naprzeciwko. więc abstrahując od kwestii audio video, kanapa na środku daje fajne możliwości aranżacyjne, narożnik pod ścianą to bardzo bezpieczne i nudne podejście. Nie poczuj się krytykowany, po prostu pokazuję Ci, że można inaczej. Zrobiłem Ci rysunek, porównaj - wg mnie jest ciekawiej. do tego możesz fajnie ściany zagospodarować, żona będzie miała miejsce na popis. Tak czy inaczej jak już kupisz sprzęt to zrób przemeblowanie na próbę aby się przekonać. Ja mam narożnik na środku pokoju i świetnie tworzy mi strefy, a mam o wiele mniejszy pokój niż Ty. a i jeszcze jedno, dając tv na prawą ścianę, możesz powiesić TV na ścianie i wywalić dużą komodę, zrobi się "lżej" wizualnie i bardziej elegancko.
 4. Świata nie zbawisz 🤷‍♂️
 5. Nie ma chyba nic złego w oszczędzaniu na sprzęt. Tym bardziej ten za kilkadziesiąt PLN.
 6. a ja dalej nie wiem czym różnią się kolumny stereo od tych do kina
 7. Będę nudny i się powtórzę. PO CH.J czytać instrukcję dołączoną do zestawu (albo ściągniętą w 20 sekund z neta)?! Wytłumaczone tak aby żaden ... nie zepsuł. Po za tym wystarczy wpisać w YT: "how connect speakers" i mamy setki filmów z czego pierwszy pokazuje wszystko od A do Z Link dla autora aby nie zadawał więcej pytań, na które jest odpowiedź w manualu [Hidden Content] na koniec można trochę pofilozofować i wpisać w google gole kable czy banany, wtyki, widełki, wyskakuje kolejne 20 tematów na tym i konkurencyjnych forach. Jak jesteś zielony - zacznij od instrukcji, jak nie wiesz jak wygląda realnie podłączenie - zobacz YT, jak już zastanawiasz się nad metodą połączenia - wpisz zapytanie w google. Pozdrawiam i milej zabawy!
 8. o k. Co tu się odjeb...? Jednak moje horyzonty są wąskie. Zwracam honor. Stać Cię na taką kliteczkę i szukasz używanego sprzętu? Przestań zawracać gitarę zwykłym zjadaczom chleba 😛 i idź do kogoś kto zawodowo zajmuje się takimi tematami. Aż mi się wierzyć nie chce, że nie ma tu ręki jakiegoś projektanta wnętrz, który za chwilę poustawia Ci kolumny tak żeby nie było dobrze. Tak czy inaczej w tym temacie to ja nie mam kompenetcji. Narazie i powodzenia!
 9. Żebym dobrze zrozumiał, całe mieszkanie ma mieć 128 m2 czy jedno pomieszczenie??? heheh, sprzęt audio rządzi się innym prawem niż automatyczny odkurzacz, bierzesz pod uwagę wielkość pomieszczenia, w którym będą grały a nie całą powierzchnię mieszkania. No chyba, że masz jakieś loftowe studio czyli mieszkanie bez ścian. może daj jakiś rysunek poglądowy. z jednej strony tak, z drugiej nie. Nie ma dziedziny, w której tak jest więc i w audio tak nie będzie 😉 Jeżeli najważniejsza jest dla Ciebie muzuka skup się na stereo. Wyślij rysunek poglądowy i określ jeszcze raz powierzchnię.
 10. Tego nie miał odwagi nikt sprawdzić. z postu cały czasz poruszasz temat muzyki a pytasz o sprzęt do kina domowego. napisz co chcesz osiągnąć, inaczej nikt Ci nie odpowie.
 11. jeżeli do mnie to nie, nie ocipiałem 😉 zaczynałem od stereo i do filmów i do gier. Filmy i gry mają zapisane ścieżki stereo lub konsola/TV/PC puszcza cały dźwięk w stereo więc używane dobre stereo zje mocą i ogólnym wrażeniem soundbar , który kosztuje nawet za 2k. Ale może dla kolegi soundbar jest lepszy? Niech robi co chce.
 12. Źle odebrałeś chyba mój post. Umiem czytać ze zrozumieniem że CHCESZ 4K, lecz nie zawsze to co chcemy na początku jest to czego potrzebujemy. Tym bardziej jeżeli nie znamy się na temacie i mamy jakieś wyobrażenie laika. Jeżeli piszesz na forum to właśnie od tego ono jest żeby zweryfikować zachciankę i określić potrzebę. Oczywiście jeżeli CHCESZ proj 4K i ch.j to "kup teraz", nikt nie będzie Cię próbował nakierować na odpowiednie rozwiązanie tylko zrealizuje zamówienie. Nie pisz wtedy o poradę bo już decyzję podjąłeś. Nie dziwię się, że jesteś zafiksowany na 4K bo jakbym się nie znał i w każdym medium słyszał 4K!!! ULTRA HD!!! to też bym tak myślał. Dostałeś tylko 1 rzeczowy post i to dotyczący projektowa bo w sumie opisałeś tylko 1 rzecz jaką jest projektor. Jeżeli szukasz podstaw to jest pełno artykułów "z czym się je" dźwięk przestrzenny. Dostałeś tylko 1 rzeczowy post bo i tak dajesz do zrozumienia że będziemy sobie pisać, a i tak wszystko ogranie firma jesteś zatem ogarnięty, kwestia KD to nie jest o wiele bardziej skomplikowana sprawa więc wystarczy poczytać i spróbować samemu dobrać sprzęt wg możliwości finansowych, a później pytać o rekomendację. dzięki mieleniu jęzorem temat utrzymuje się na 1 stronie i masz większą szansę, że więcej ludzi go zobaczy co może mieć w przełożenie w posty jak to ująłeś "rzeczowe" 😛 Może ostatnia część mojej wypowiedzi będzie dla Ciebie rzeczowa. Przy takim budżecie i takiej powierzchni trudno mieć dobre stereo i kino. Mając 50k brutto na kino (sprzęt) i do nagłośnienia prawie 50 mkw, Przesunął bym proporcję budżetu: WERSJA KINO: +/- 10k projektor 5k ekran 10k ampli - lub jeszcze droższy, najlepszy na jaki Cię stać, szedłbym w układ 7.2.2 (Atmos) lub 5.2.2 czyli: 10k na 2 suby 15k kolumny - przy takiej powierzchni i stosując ampli stawiałbym na wysoką skuteczność czyli klipcsh (trudno określić budżet bo zależy czy wybierzesz 7.x.2 czy 5.x.2) WERSJA STEREO z dodatkiem kina 10k projektor 5k ekran lub 3k dołożyć do sekcji stereo 5k ampli z preout w systemie 5.1 5k na sub 10k (lub + 3k z ekranu) końcówka mocy na fronty, lub integrę z możliwością pracy jako Końcówka - tu się znasz więc wiesz co wybrać 12k (lub + 3k z ekranu) na kolumny frontowe i central - tu się znasz więc wiesz co wybrać 3k na kolumny efektowe. Teraz wejdź na strony popularnych producentów i spróbuj dobrać klocki w tej układance. Później napisz o czym myślisz i pewnie będziesz miał więcej odpowiedzi. Może i branża się zainteresuje bo widać że coś zrobiłeś więc jest szansa, że jesteś gotowy na zakup 😛
 13. Teza na bocznicę. Świadomość swoich ograniczeń jest domeną ludzi inteligentnych. Tak się rodzą totalitaryzmy. Nie kombinuj i bierz poważnie podpowiedzi kolegów. Lepsze bardzo dobre Full HD niż słabe 4K. Pamiętaj obraz to nie tylko rozdzielczość.
 14. W sumie racja, pytanie czy jest sens inwestować w końcówkę jak podstawa jest lipna. Co do odczuć „sprężystości” to coś w tym jest, tak chyba można określić zapas mocy.
 15. Nie Piszesz, że wiesz ze jest 100 takich tematów a wymagasz żeby ludzie nie pisali zbędnych komentarzy, kiedy sam piszesz zbędny post moja rada, kup sobie używany wzmacniacz stereo 2 kolumny i przejściówkę toslink-rca. Jak Ci sie spodoba to będziesz wiedział o co pytać i czy w ogóle temat Cie interesuje. albo kup ten zestaw co sobie wybrałeś, sprawdź, jak Ci sie spodoba to zostaw jak nie to oddaj w nienaruszonym stanie. PS Twój temat „kino domowe” to bardzo szerokie spektrum. Nazywając ten temat w ten sposób nie uzyskasz pomocy. W takie tematy wchodzą tylko takie z... jak ja, fan łuków sportowych, który lubi cisnąć z ludzi i marcinos, który udziela sie w 99% postach
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.