Jump to content

PawelMitsu

Użytkownicy
 • Content Count

  330
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

38 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

4592 profile views
 1. Spoko, ja sie nie spinam. Jakiej wielkości planujesz pomieszczenie (netto) czyli już po adaptacji?
 2. nie mogę się nie zgodzić skoto tak wygląda sprawa. Przenosisz się do pomieszczenia przeznaczonego jedynie na AV? Niestety jeżeli publikujesz zdjęcia zestawu to z automatu godzisz się na uwagi. Każdy może piusać co chce, jeżeli nie chcesz uwag to nie publikuj zdjęć
 3. Ludzkość wymyśliła uchwyty do tv, chyba że nie masz ściany za TV 🙂 przyznaj sam, masz ładne kolumny, ładny central a na nim biała szmata 🙂 ale w sumie jeżeli Ci to nie przeszkadza... Pozdro!
 4. Masz po części racje, jednak tendencja wzrostu przekątnych w tv jest bardzo dynamiczna. 160” o ile sie nie mylę to miało by na podstawie ok 3,5m. Jaki bedzie promil osób, którzy bedą w stanie kupić projektor który bedzie wyświetlał bardzo dobry obraz w takim rozmiarze? w mojej opinii tv w rozmiarach do 100” wyprą salonowe instalacje z projektorem w granicach 120”, ale zostanie pewna grupa osób która będzie robiła salki z adaptacja i projem.
 5. Może warto się zastanowić nad historią oglądania filmów? Nie jestem w tym specjalistą ale jako jako laik można wysunąć pewne wnioski. Film był od początku oparty na filmie czyli projekcji i wynikało to chyba po prostu z technologii. Trzeba chyba też wyjść z założenia że film jako branża to po prostu biznes. Łatwiej będzie zorganizować projekcję filmu na dużym ekranie i kasować 100 smithów po 1$ dolarze niż wymagać od niego aby kupił taśmę (koszty logistyki i dystrybucji materiału) i wyświetlał sobie film w chacie na drogim sprzęcie projekcyjnym. Duży ekran brał się raczej z tego aby w 1 miejscu film mogło oglądnąć 100 osób, a nie z potrzeby widza, że chce mieć duży ekran i podziwiać wielkie głowy aktorów. Później chyba się trochę zmieniło bo efekciarskie produkcje wyglądały super na dużym ekranie no bo fajnie oglądnąć Jurasic Park gdzie dinozaur jest wielki lub Star Wars i krążownik imperium. Może wtedy wzięła się potrzeba przenoszenia wrażeń "kinowych" do domu. Do póki TV były kineskopowe to nie bylo takiej opcji. Nie znam też historii projektorów domowych (kiedy weszły na w miarę przyzwoity poziom) Pamiętam kiedyś mój tata pożyczył na weekend do domu projektor firmowy (99 lub 2000 rok) i podłączyliśmy go do iMaca z emulatorem Playstation 1. Tekken 3 na wielkim ekranie, to było coś!!! Ale nawet wtedy z jakiej jakości materiałami mieliśmy do czynienia? Jaką rozdzielczość miał VHS? Przeciąganie tego obrazu do 100" to była raczej masakra, co nie zmienia faktu, że jedyną opcją był projektor bo takich wielkich kineskopów nie było. Pytanie co to jest prawdziwe oglądanie filmów? Czy chodzi o projekcję w stricte tego słowa znaczeniu czyli rzucanie obrazu na "ścianie", czy oglądanie filmu za pomocą magicznego obrazu z diodkami? 😄 Piszę to jako osoba, która nigdy nie miała projektora. Wydaje mi się że dyskusja sprowadza się co lepsze winyl czy plik. Jeden i drugi pokazuje obraz, za chwilę o podobnych rozmiarach jednak jeden ma tę "magię" i trudności drugi jest niby sztuczny ale wygodniejszy.
 6. o k.wa, ksywa zobowiązuje 😄
 7. Niech mi ktoś wyjaśni kwestie tych scen z deszczem? Czy to nie jest tak, że deszcz pada z góry ale dźwięk generuje przez uderzenie o ziemie? 😉 Czy ktoś z Atmosowcow może polecić film gdzie występuje zjawisko deszczu zapisane w Atmos?
 8. dobrze, że podałeś markę samochodu bo bez tego post byłby nie do zrozumienia 🙂 lub żółty/pomarańczowy. U mnie się sprawdza,
 9. Trochę hiperbolizujesz : ) Niezależnie jak każdy chciałby być miły i pomocny, to dać sensowne rozwiązanie w przypadku tak zaburzonego układu kolumn jest bardzo trudno. Poprosiłem autora żeby wyslał rzut pokoju i może dało by się coś wymyślić. Czasem jak na temat spojrzy nowa osoba to rzuci nową perspektywę, o której w ogóle nie mieliśmy pojęcia przez swoją pierwszą fiksację. zgadzam się z @painovsky Myślę, że nikt nie oczekuje adaptacji zaawansowanych ustrojów akustycznych ale przynajmniej minimalnych podstaw jakim jest układ głośników (darmowy sposób 🙂 ).
 10. Probuję sobie wyobrazić Twój pokój masz jakiś rzut? Może da się jednak coś lepiej ustawić? Tak z ciekawości co to za wzmacniacz? Z drugiej strony to nie wina producenta tylko kupującego. Jeżeli wiesz, że masz możliwość postawienia kolumn symetrycznie to po co komu balans. Ja osobiście nigdy nie miałem ustawionego wzmacniacza z przekręconym potencjometrem balans - dla mnie niepotrzebny. Zawsze to kolejny element, który ulega degradacji. A czy sam z siebie wpływa na dźwięk? Nie mam pojęcia.
 11. Każdy z tych sprzętów to ciekawe propozycje, a kwestia designu to już inna sprawa (mi tam się podoba 😉 ). Ja bym raczej nie polecił tego typu sprzętu, osobie która nie ma nic do czynienia z audio oraz komuś kto nie ma pojęcia o elektronice i nie może sprawdzić sprzętu osobiście. Zakupy takich egzemplarzy są dla osób, które znają się na naprawach + mają na to czas i są w stanie przed zakupem ocenić czy taki sprzęt to trup czy senior do podleczenia lub reanimacji 😛. Zgodzę się też z @Tal, że tak porysowanego sprzętu też bym nie chciał. Zgodzę się też z @zibi079, że większe prawdopodobieństwo, że starocie, które przeżyły 30 lat będą grały kolejne 30 lat niż niektóre nowe modele, w których przycinano na każdym z elementów. Co do jakości dźwięku to się nie wypowiem bo nie mam doświadczenia z nowymi modelami i bezpośrednich porównań. W swoim systemie mam tylko jedno urządzenie, które uznaję za vintage, ma już ok 40 lat i działa perfekcyjnie, wygląda też bardzo fajnie - nie jest to jakiś flagowiec. Okaże się, że prędzej zniosą analogowy sygnał FM niż ten sprzęt się zepsuje 🙂. Każdy wybiera sprzęt wg swojego uznania i nie ma jednej właściwej drogi.
 12. Gratsy, no to teraz możesz jeździć ze wzmacniaczem. Szkoda, że lokalnie nie masz dużego wyboru. Tak czy inaczej niezależnie z jakim zestawem skończysz to i tak będzie dobrze bo poznasz co Ci pasuje, a co nie i będziesz już bardziej świadomy.
 13. Nie masz potrzeby kalibracji grając na Oppo? Ja właśnie celuję w jakiś procesor aby mieć DTS MA i kalibrację. To są dla mnie 2 "ficzersy" dla których rozważam procesor 😉 do tego warto aby miał 4k - to chyba też funkcja bez której nie warto rozważać takiego sprzętu. Kurde tylko 4000 zł nie chciałem wydawać :P. Widziałem jeszcze procesory Outlaw i NuForce, kiedyś o nie pytalem na forum ale nikt nic nie napisał. Outlaw 975 nie ma niestety możliwości kalibracji za pomocą mikrofonu - przynajmniej nie znalazłem takiego info Outlaw 976 ma kalibracje i wyjście na 2 suby Nuforce AVP 18 też ma wejście na mikrofon pomiarowy.
 14. Który model planujesz kupić i kiedy? Jestem bardzo, bardzo ciekawy opinii. Jaki masz teraz amplituner tj. z czym będziesz porównywał?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.