Jump to content

PawelMitsu

Użytkownicy
 • Content Count

  239
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

15 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

4365 profile views
 1. Jak taki kabel reaguje na zgięcia? W mieszkaniach mamy kąty 90 stopni. Trudno jest wbić tak kabel aby się nie załamał.
 2. To już chyba jest niezła siła. Na jakim metrażu grasz oraz zastosowanie, głównie do kina czy muzyki? Możesz opisać swoje doświadczenia?
 3. Pod jakim kątem lepsze? Zejścia, kontroli, aplikacji, siły? Pytanie też czy miarodajna jest metoda liczenia powierzchni membrany w obrębie tej samej serii? Weźmy np. wspomniane wyżej XTZ: - 12.17, przetwornik 30 cm, powierzchnia membrany 700 cm2. - 2 x 8.17, przetwornik 2 x 20 cm, powierzchnia 1 membrany 315 cm2, czyli 630 cm2 para. - 2 x 10.17, przetwornik 2 x 25 cm, powierzchnia 1 membrany 490 cm2, czyli 980 cm2 para. teoretycznie 2 x 10.17 = 12.17 + 8.17 lub 2 x 10.17 = 3 x 8.17 Ktoś testował kiedyś takie lub podobne konfiguracje w obrębie jednej serii?
 4. @subfan często piszesz o tych XTZ, wyglądają zacnie i firma sprawia dobre wrażenie. Masz, któryś z ich subów lub miałeś okazję słuchać u siebie w domu? Też mam pokój 18mkw i dlatego śledzę temat. Mam leciwy wzmacniacz AV (Yamaha AX1) i nie mam możliwości systemowej kalibracji. Boję się, że wybór suba bez wbudowanych systemów będzie błędem. Chociaż mam w miarę duże podłogówki (razem 4x20cm na basie) to szukam suba do podrasowania LFE bo wydaje mi się, że może być lepiej.
 5. GTA tez robi robotę, wg mnie jeszcze lepszy efekt. Super ze jesteś zadowolony. moze wyjście dźwięku tv nie masz ustawione odpowiednio? PS do czego to doszło, że człowiek kupuje nowy sprzęt i bez pilota nie może uruchomić dźwięku. Teraz to już standard?
 6. Heheh subfan znam Cie już chyba bardzo dobrze, wiedziałem że sie do tego odniesiesz 😄 Co do szybkości tv to dopóki Apple nie zrobi TV to ciagle bedzie z tym problem. Bez względu na sympatie i antypatie, Apple w zasadzie ma najbardziej zoptymalizowane urządzenia i zawsze wszystko chodzi płynnie. Mam podobnie jak subfan dla mnie wystarczył by dobry wyświetlacz z pełna gamą wejść i wyjść. osobiście sprzedaje profesjonalne monitory digital signage bez tunerów, maja wysoka wytrzymałość trochę toporny wygląd (tył) niestety nie są przystosowane do referencyjnego odtwarzania filmów. Wszystkie oparte na ips. pozdrawiam
 7. jeżeli ktoś nie miał kina albo budował na plastikach to amplituner w jego oczach ampli + kolumny to już kino z prawdziwego zdarzenia 🙂 skąd takie ograniczenie?
 8. Czepiasz się 😄 mówię o rozsądnym podejściu do sprawy. Myślę, że z ekranem 76-82 można już myśleć o kinowej proporcji.
 9. Tego nie wiem, ludzie mają różne potrzeby. Pokazuję autorowi, że są różne sposoby na "podrasowanie" wielkości ekranu. W mojej Opiini 82" przy 3 metrach to już jest niezły format, tylko autor tematu nie ma chyba tyle budżetu więc pomyślałem o 75" + wysięgnik. Oczywiście pierwsze najgorsze, ale ostatnie też nie jest najlepsze. Każdy ma swoje preferencje.
 10. Cześć, mam pytanie odnośnie magnetofonu na serwisie aukcyjnym. Jestem laikiem w kwestii magnetofonów i martwi mnie trochę wygląd wewnętrzny kieszeni (foto1). Czy, któryś z was jest w stanie ocenić stan tego mechanizmu? czy głowice w takim stanie będą gorzej odtwarzać? Czy można je w łatwy sposób wyczyścić? Czy ewentualna wymiana głowic jest kosztowna? Czy same głowice są dostępne? Czy we wszystkich magnetofonach są uniwersalne głowice w sensie 2head od Sony są takie same jak 2head od Onkyo? W załączniku daję też zdjęcie tego mechanizmu po niezłym oczyszczeniu (foto2 z net). Czy jest jeszcze coś na co zwrócić szczególną uwagę w przypadku zakupu 30 letniego magnetofonu? Może jakieś specjalne rzeczy występujące tylko w Onkyo? Dziękuję! Paweł
 11. Tak jak pisałem wcześniej, przybliżanie ekranu ma też swoje wady (kąty widzenia dla widzów na skrajnych miejscach) musisz sam ocenić ile osób będzie na codzień uczestniczyć w seansach (nie uwzględniaj rodzinki która przyjedzie raz na rok tylko pod codzienny użytek) Oczywiście trzeba też liczyć że dobry uchwyt, który pozwoli odsunąć TV od ściany na odległość 40-60 cm musi być stabliny i porządny (licz około 800-1300 zł) na taki sprzęt. Ja osobiście używam uchwytu marki Edbak (uchwytu do zastosowań profesjonalnych). W grę wchodzi matryca o wielkości 65"-82", która swoje waży. zacytuję swoją wypowiedź z innego wątku: "Ja mam model z wysięgnikiem na 800 mm - PWS4 (zależało mi aby mocno odsunąć od ściany TV Sony 55" o wadze 20kg) obciążenie uchwytu do 80kg (wytrzyma więcej) cena: 750 zł. Jak potrzeba sprzętu do zadań specjalnych to RPWS1 (wysięg 700 mm) lub RMSA1 (wysięg 800 mm). Oba mają udźwig do 120 kg. Żadnych luzów, porządne podzespoły. Niestety cena też adekwatna do jakości ale i tak tańszy od Vogels: RPWS1 ok 1300 zł" To są wszystko dane, które stają się prawdziwe w referencyjnych warunkach (bdb ekran, nieodbijające światła ściany sufity itp.), których raczej w salonie nie osiągniesz. Dobre pytanie. Nie zawsze jest jednak tak, że jak ktoś ma osobne pomieszczenie to będzie chciał wydać 10, 20 lub 30k na projektor. W dobrze zaadaptowanym pomieszczeniu proj za 5k będzie dawał lepszy efekt niż niezaadaptowanym pomieszczeniu proj za 10k. W momencie gdy trzeba zagospodarować taką salkę od 0 to ilość komponentów i prac jest tak duża (materiały budowlano-wykończeniowe, koncówki mocy, procesory, suby, głośniki, źródła, kable itp), że oszczędność na każdym elemencie ok 10%-30% może decydować czy taką salkę w ogóle zbudować. Osobną salkę można zbudować za 1mln zł ale i za 40 tys. Takie jest moje zdanie.
 12. Widzę, że wiele osób wyleczyło się z projektorów do salonów. Czasy kiedy TV powyżej 65" były nieosiągalne dla zwykłych Kowalskich i projektor był jedyną możliwością na "kinowy" rozmiar chyba mijają. Projektor - jak najbardziej ale rzeczywiście ilość adaptacji jakie trzeba ponieść stają się mało sensowne i problematyczne w pomieszczeniu typu salon. Więc tylko do w 100% przygotowanych pomieszczeń. @tajtus5 pamiętaj, najważniejsza jest proporcja ekranu do widza. Jeżeli osiągniesz kinową proporcję za pomocą TV to w czym leży problem? Ja mam swój sposób na określenie tej proporcji. (Proszę się nie śmiać 😛) Idziesz do kina, kupujesz miejsce na środku (lub inne które uważasz za referencyjne najlepiej rano - nie ma ludzi i możesz sobie swobodnie polatać po sali). Bierzesz jakąś linijkę i wystawiasz wyprostowaną rękę. Zamykasz jedno oko i patrzysz gdzie na linijce kończy i zaczyna się ekran. Następnie idziesz to marketu RTV i robisz ten sam trik z odległości, z której planujesz oglądać TV i patrzysz jaki TV mieści się w tych granicach co ekran w kinie. Ogólnie ludzie mogą na to różnie reagować ale ch. z tym, ty masz mieć dobrze. Jeżeli jakiś TV mieści się w tym wymiarze i budżecie - świetnie! Jeżeli jednak nie mieści się w budżecie to szukasz mniejszego i przybliżasz się aż osiągniesz zadowalający efekt (np. o 40 cm). Następnie szukasz uchwytu, który daje możliwość takiego odsuniecia od ściany aby skorygować właśnie tę różnicę (40 cm). nie ukrywam nie jestem optykiem i nie wiem jakie prawa rządzą takim eksperymentem ale mi się to fajnie sprawdza 😛. Wiem, że obraz z projektora ma swój urok ale parametry jakie wyciągniesz tv w zwykłym salonie będą lepsze niż projektorze. tyle ode mnie. Paweł
 13. Obraz zawsze jest za mały 😉 Pamiętaj, że masz jeszcze możliwość zakupu uchwytów z wysięgnikiem. Ja osobiście na codzień oglądam 55" z 3 m, jeżeli oglądam jakiś dobry film to wysuwam tv dalej od ściany (bliżej widza) o ok 40 cm (na pełnym wysuwie, matrycę mam 85 cm od ściany czyli jakieś 2,1 m od oczów) Ważne jest aby odpowiednio ustawić podświetlenie matrycy, wtedy nawet po 3h seansach nie ma oznak zmęczenia. Wadą takiego rozwiązania jest to, że jest to metoda dla co najwyżej 1-2 (góra 3) widzów. Przez przybliżenie obrazu, kolejne skrajnie siedzące osoby widzą ekran ze sporych kątów. Na twoim miejscu poszedłbym do jakiegoś marketu z RTV, dosłownie wziął jakieś krzesło i z miarką w ręku ustawiałbym się na preferowanej pozycji (zasymulował warunki w domu). Po takim czymś będziesz już miał jakąś wiedzę jaki rozmiar potrzebujesz. Do tego przyjmij sobie margines na wysunięcie ekranu o 20-50cm od ściany (czyli przybliżasz krzesło do matrycy o właśnie o te wartości) Pamiętaj, że TV w marketach ustawione są w trybie dynamicznym i oglądanie 65" z 2,5m może być śmiertelne dla oczów 😛 więc poproś sprzedawcę o zminimalizowanie podświetlenia. Pamiętaj też, że pełny obraz 16:9 jest zdecydowanie większy niż 2,39 : 1 lub 21:9. Więc testuj na "kinowych" produkcjach. Moja rada jest taka: jeżeli określisz, że jakiś TV jest za duży to znaczy, że ten jest dobry 🙂 ten, który nazwiesz, że jest ok, stanie się za jakiś czas za mały. Ja gdybym teraz kupował TV to bym się kierował właśnie tą zasadą. Pozdro!
 14. 10k euro. tj. 3 średnie niemieckie wypłaty. Czyli zestaw gadżeciarza nie kogoś kto dąży do referencji. 🙂 W mojej opinii już po samym rozstawieniu sprzętu można wnioskować, że stosunek ceny do uzyskanej jakości jaką prezentuje ten zestaw jest niski. Jeżeli właściciel jest zadowolony to świetnie taki był chyba cel.
 15. Instalacja typu byłem, kupiłem, wstawiłem. Nie wiem o czym tu gadać przez 5 min. Proszę powiedzcie jak to jest z takim ustawieniem surround? kiedy są skierowane prostopadle do słuchacza? To jest błąd w ustawieniu czy ma to jakieś uzasadnienie?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.