Jump to content

PawelMitsu

Użytkownicy
 • Content Count

  381
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

48 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

4721 profile views
 1. Z ciekawości, Avantgarde? Będą stały. Dokładnie skierowane do sweet point. Jeżeli inni nie pozwalają Ci ustawić tak jak trzeba to Ty ustaw pod siebie 😉 mi na szczęście nikt nie mówi jak ustawiać kolumny a i tak mam ustawione tak aby było jak najlepiej w jednym punkcie odsłuchowym. Ustawiając je tak jak na początku narysowałeś nikt nie będzie zadowolony z dźwięku. W ustawieniu które sugeruje @porlick nie ingeruje jakoś bardzo, a przynajmniej będzie lepiej dla Ciebie. Co prawda u mnie zupełnie inny metraż ale zasada taka jak zaproponował kolega. Głośniki skierowane w jedno miejsce.
 2. to co napisałeś to racja, odniosę się tylko do samego końca Twojej wypowiedzi: Oj tak. Ale jest to jedno z bardziej emocjonalnych hobby do tego może dać wiele radości nie tylko samemu zainteresowanemu. Nie raz moi znajomi bardzo dobrze się u mnie bawią i wtedy czuję satysfakcję, że moje zinteresowanie daje radość także innym.
 3. To spójż na to inaczej: Jesteś osobą, która ma już jakiś zestaw np popularne ostatnio Heco Aurora 700, stwierdzsz że chciałbyś kupić coś innago w 6 x większym budżecie np Sonus Faber Sonetto V. Otwiersza stronkę, którą stworzył Ivan Nikitin i słuchasz sobie nagrań SF S V. Na swoich Heco. Dość logiczne jest to, że Twoje heco nie zaczną nagle grać jak Sonusy więc nie usłyszysz jak grają Sonusy jeżeli nie posluchasz ich bezpośrednio. Aby podać jeszcze bardziej dosadny przykład, to jak chcesz uzyskać charakter brzmienia trójdrożnych kolmun podłogowych opartych np. na głośnikach wstęgowych lub tubowych w obudowie zamkniętej na potencjalnych głośnikach podstawkowych słuchacza opartych na jedwabnej kopułce i systemie basreflex oraz głośniku midbas? Lub jak chcesz oddać charakter brzmienia wielkiego suba opartego na 38 cm głośniku odtwarzając go na kolumnach podstawkowych? Tak jak mówi @porlick, zrobisz jak uważasz, być może masz dużo wolnego czasu. Nie chcę blokować Twoej energii na stworzenie jakiegoś projektu i super, że masz jakiś pomysł ale uważam, że powinienenś wziąć pod uwagę ograniczenia, które są niemożliwe do przeskoczenia i spożytkować tę energie w inny sposób. Powtórzę jeszcze raz większy sens będzie miała Twoja - nawet - subiektywna opinia niż nagranie kolumn i sugerowanie ludziom jak one grają. Swoją drogą zawsze uważałem, że nagrania kolumn na YT to jest jakieś odosobnione zachowanie ludzi, którzy nie mają pojęcia o sprzęcie audio i nikt się nie sugeruje tym co tam słyszy, widząc niektóre wpisy powyżej powoli zaczynam zmieniać zdanie i widzę, że ludzie poważnie traktują takie nagrania.
 4. oficjalnie nie, trzeba postać trochę przy kasach i pytać ludzi którzy kupują. Ja wtedy podchodzę i pytam czy chcą wymienić gotówkę na bon. Jescze nie miałem sytuacji żeby ktoś się nie zgodził bo nie chciał, najczęściej któś robił mniejsze zakupy lub płacił kartą. Trzeba tylko wyjść z założenia że ludzie są ok i w gruncie żeczy są otwarci na pomoc 😉
 5. @Lukeoon może masz jeszcze możliwość zwrotu sprzętu? Ja jak mam karty podarunkowe do takich marketów to zawsze je spieniężam. 20 min stania przy kasach w sobotę i gotowka w ręku zamiast karty. Zawsze tak wymieniam w stosunku 1:1 wartości bonu.
 6. Wyjdę na malkontenta ale w mojej opinii idea nie ma sensu. Co z tego, nagrasz dźwięk, jeżeli ten dźwięk: 1. będzie nosił "ślad" mikrofonu 2. Ostatecznie będzie grał z głośników/słuchawek słuchacza + 1000 innych czynników, na które nie masz wpływu. to trochę jak reklama OLED na wyświetlaczu LCD. Jedyny sens takiej serii filmow to Twoje subiektywne odczucie opisane/opowiedziane widzom, coś jak kanał Technikarium, za którym - swoją drogą - także nie przepadam. Taka forma mimo, że subiektywna to bardziej sensowna. Przynajmniej ja tak uważam. Pozdro
 7. Z tego co widać na foto to jest VESA 200 x 200. 1. odkręcasz te zaślepki 2. idziesz z nimi do marketu budowlnalengo 3. wybirasz tę samą średnicę i 3 różne długości żeby mieć możliwość manewrowania na bierząco gdyby jakieś okazaly się za krotkie. 4. kupujesz dystanse lub tuleje (jak kto woli) aby też mieć możliwość regulacji. 5. kupujesz uchwyt z VESA 200 x 200, w zasadzie każdy uchwyt ścienny utrzyma ekran 42" (jeżeli nie będzie to uchwyt z ramieniem) 6. Jeżeli to cegła lub beton itp. to wiercisz i wsadzasz kolki rozporowe (powinny być w zestwie z uchwytem ale ja polecam kupić fisher). Jeżeli to kartongips to kupujesz też w markecie budowlanym samowiercące kołki. Ważne aby rozstaw śrub w przypadku kartongips był możliwe szeroki aby zmniejszyć obciążenie na m2. 7. Mocujesz uchwyt to ściany. 8. mocujesz ramiona do TV. 9. zakładasz TV z ramionami na uchwyt, dokręcasz od dołu śróby na ramionach aby był stabilny. KONIEC 😄
 8. wydawało Ci się, że działało. Musisz znaleźć plik np MKV ze ścieżką DTS [Hidden Content] DTS:X Object Emulator to jest chyba ten materiał, który wstawiłeś powyżej z YT.
 9. może i jest, tylko nie w tym wątku.
 10. Witam! W związku z tym, że jakiś czas temu pojawił się temat nt. nagłośnienia pubu oraz kontrowersje jakiej techniki użyć, postanowiłem nakręcić film z mojej instalacji jaką przeprowadzałem w moim biurze za pomocą techniki, którą polecałem w tamtym wątku czyli 100 V (public access). Polecam tą technikę bo po prostu służy właśnie do takich rozwiązań. Argumentem przemawiający za użyciem takiej techniki w dużych pomieszczeniach jest równomierne rozprowadzanie dźwięku. Taki efekt trudno uzyskać używając domowego systemu audio. Przede wszystkim ograniczeniem jest podłączenie dużej ilości głośników. Nawet jeżeli użyjemy wzmacniacza wielokanałowego to musi być to bardzo wydajny sprzęt. Jeżeli wydajny to bardzo drogi. Do tego dochodzi problem z przewodzeniem na bardzo długich kablach. Technika 100V łączy głośniki "łańcuchem" a w każdym głośniku jest zamontowany transformator. Dzięki temu można stworzyć łańcuch kilkudziesięciu głośników nawet na kilkadziesiąt metrów bez słyszalnych strat. Poniżej opis rozwiązania wraz z kosztami oraz film jak to wygląda: Instalacja radiowęzłowa (technika Public Access, 100v) opartą na budżetowych podzespołach: - Wzmacniacz ITC T-40AP (40 W output) - 13 x Głośników instalacyjnych Monacor EDL-22/WS - Kabel głośnikowy 2x0,75 mm² Monacor SPC-75 WP (100m). Głośniki podłączone na węźle 3W co daje razem 39 W, czyli mieścimy się w przedziale wydajności wzmacniacza. Instalacja jest bez subwoofera, idealna jako tło do biurowej pracy. Wcześniej biuro było nagłaśniane głośnikami komputerowymi 2.1, problemem był fakt, że osoby które siedziały najbliżej źródła dźwięku czuły dyskomfort ponieważ było za głośno, a osoby, które siedziały na samym końcu biura nic nie słyszały. Teraz dźwięk jest równo rozprowadzony do każdego miejsca w biurze. Co ważne biuro jest w kształcie litery L co dodatkowo utrudniało poprawne nagłośnienie używając standardowego domowego systemu audio. Koszt całej instalacji (nowe przedmioty zakupione w sklepie): Wzmacniacz x 1 - 740 zł brutto Głośniki x 13 - 949 zł brutto (73 zł/szt) Okablowanie 100m (1 rolka) - 266 zł brutto Praca własna - 0 zł 8h (prowadzenie kabli, wycinanie otworów na głośniki) SUMA: 1955 zł brutto, od tego można jeszcze odliczyć VAT. Używając mocniejszego wzmacniacza oraz większych głośników (wtedy można zastosować mniejszą ilość głośników) dodatkowo mocując subwoofer lub 2 uzyskamy zadowalający efekt nie przekraczając budżetu 5k zł brutto (minus VAT będzie jeszcze taniej) dla miejsc gdzie natężenie dźwięku jest większe (pub, salon odzieżowy, restauracja). Jeżeli uzbroimy się w cierpliwość i poszukamy to można znaleźć sprzęty używane i w kwocie 3k zł można z powodzeniem stworzyć mocny system do nagłośnienia pubu tak aby można było nawet potańczyć. Bardzo często wraz z demontażem różnych sklepów czy pubów pojawiają się na OLX ogłoszenia gdzie ktoś sprzedaje kilkanaście szt. całkiem sporych głośników.
 11. Szanuje takie coś, człowiek z pasją. Już widzę sąsiadów zza płotu: "a ten co tam znowu odpier...a!?, nie wiem ale mam nadzieję że to nigdy nie wybuchnie" 😄
 12. Two 10.17 EDGE is 60 Euro incl tax. to Poland. One 12.17 EDGE is 40 Euro incl tax. to Poland.
 13. dokładnie patrząc na fajny układ z punktu widzenia estetycznego i użytkowego to raczej stałe oddzielenie części AV od jadalnianej nie jest możliwe. Ja na Twoim miejscu postawił bym ścianę działową po lewej, a między stolem, a kanapą zasuwaną na czas słuchania kotarę. Oczywiście nie ma gwarancji, że kotara pomoże ale ściana po lewej na pewno. Tak mi się wydaje.
 14. Tylko nikt chyba nie mówi 80" vs 130". Wydaje mi się, że jeżeli masz zamiar stale obsługiwać 7 widzów w 35 mkw to wtedy taki rozmiar jest potrzebny. W większości przypadków pokoje mają średnio 20-30 m do tego są to pomieszczenia nie zaadaptowane. Kolejna kwestia to fakt że 90% ludzi nie wyobraża sobie w swoich pokojach TV powyżej 65". Zakładam że użytkownicy TV powyżej 70" to garstka, a właściciele osobnych salek kinowych z projektorami >100" to promil. Do osobnej salki tylko projektor - TV 80" zaczyna wypierać projektory ze zwykłych salonów. Jedni i drudzy mają rację 😉 Poniżej 88" vs 110" i 88" vs 55". w pierwszym przypadku różnica jest zauważalna w drugim różnica to kosmos. PS szczęśliwego Nowego roku dla wszystkich rodziców, którzy siedzą w domu. Czas zapuścić jakiś film lub potańczyć z żoną w końcu po coś te sprzęty są 😄, nara!
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.