Jump to content

viktorrr1

Użytkownicy
 • Content Count

  155
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Po co się tak zacietrzewiasz ? Jeśli wyczułbyś ironię to zrozumiał byś poprawnie to co napisałem . Dla jasności , z nikogo nie próbuje robić tresowanego pieska ! Dziwi mnie że ludzie chcą profesjonalnego testu od klubu , który z założenia robi luźne niezobowiazujace odsłuchy , i właśnie dlatego opinia wydaje się być dość wiarygodna , jeśli zaczelibyście testować profesjonalnie wiarygodność automatyczne znika i koło się zamyka . Jest cala masa profesjonalistów gdzie można poczytać o niemal każdym urządzeniu dostępnym na rynku.
 2. Zabawa się skończyła Panie Piotrze , społeczeństwo i dystrybutorzy wymagają profesjonalizmu Pozdrawiam i wesołych
 3. Jak dla mnie stylistyka avidów to bajka, w ingenium korpus stanowi sztywny blok aluminium chyba 40 mm , obróbka aluminium to zupełnie inny poziom trudności od obróbki mdf, cena materiału też jest bez porównania . W fontesie rażącym błedem konstrukcyjnym jest osadzenie ciężkiego tależa na gumowatej obudowie z mdf, obudowa powinna być sztywniejsza od tależa a tutaj jest odwrotnie. Nie da się sztywno przymocować łożyska do mdf , podczas obrotów ciężkiego tależa obudowa łożyska będzie się wgniatać w miękki mdf tworząc znaczące odchyłki wymiaru , ramienia też nie da się sztywno przymocować , gdyby zrobić test i przystawić czujnik pomiarowy do mocowania ramienia z obudową to przy dotknięciu palcem na ramię wskazówka czujnika skakałaby jak szalona , skutki takich luzów na mocowaniach przy odczycie ścieżki płyty przez igłe łatwo można sobie wyobrazić . Drewno a tym bardziej mdf to nie jest materiał na sztywną konstrukcje . Jak niewiele trzeba aby coś wygiąć przedstawia prosty test z filmiku od 4:55 min
 4. Użyj translatora , ja tak zrobiłem i szybko otrzymałem odpowiedź. I pisz po angielsku :)
 5. Stało się ! ceny Feliksów poszybowały w kosmos. William podrożał o 65%, pse 2a3 prawie 30%, arioso 35%. Ogólnie wygląda to źle gdyż urządzenia wyglądają tak samo jak przed podwyżką, wewnątrz również. Przydałoby się firmowe, rozpoznawalne wzornictwo, niestety prawie każdy wzmak wygląda jak z innej parafii. Przed taką podwyżką powinny być jakieś zmiany wizualne lub/i wewnątrz urządzenia.
 6. Rok świetlny to bardzo dużo. Aby mieć obiektywny pogląd trzeba słuchać na tym samym systemie, w tym samym pomieszczeniu przy tych samych płytach, RS miałeś w domu czy RX również ?. Dla mnie nowe regi przy tej cenie to zwykle przeciętniaki niczym się nie wyróżniają bez cech charakterystycznych, stara seria miała dobra cenę, papierowy przetwornik, i rasowy wygląd, teraz nie ma nic.
 7. Jesteś księgowym regi i masz wgląd w wyniki finansowe ? jeśli nie jesteś ta informacja jest niewiarygodna, poza tym firmy o dobrych wynikach finansowych są często sprzedawane, gdyż można je po prostu drogo sprzedać. Rozsiewana informacja o tym że firma ma się bardzo dobrze a marże są wysokie windują cenę marki, to chyba jest logiczne. Byłem chwilę w pokoju regi na AS, ale fenomenalnych wokali nie usłyszałem, grało kiepsko jak prawie wszystko na wystawie. Nie twierdzę że nowa seria gra gorzej od starej chodź też nie wykluczam, uwielbiałem średnice starej serii z papierową mebraną obecnie jest czymś powlekana i myślę że ta różnica będzie słyszalna. Nie podobają mi się te upstrzenia wokół przetworników, wygląda to tandetnie i "chińsko" seria rx straciła rasowy styl seri rs. Na koniec nadmienię że rx1 kosztują 4800pln podczas gdy stare rs1 kosztowały 2000pln, rx to rs po faceliftingu z powlekaną mebraną aby wytrzymała próbę czasu, czysty papier nie jest tak trwały.
 8. Patrząc na nową serię kolumn, myśląc o ich wyglądzie i cenie, można przypuszczać że zarząd przygotowuje się do sprzedaży marki. Myślę że rega powieli los creeka i eposa, czyli odejdzie magia, nadejdzie chińska przeciętość w błyszczącym opakowaniu bez stylu w cenie x2.
 9. Większy prestiż ma naim w końcu montują go w bentleyach :)
 10. viktorrr1

  WLM Diva Monitor

  Teoretycznie konstrukcja stworzona pod słabe sety, mogłoby się wydawać że 2a3 podoła a już na pewno 300b. Wuelem czy słuchałeś tych konstrukcji na słabych setach ?. Eminence proponuje seryjne zwrotnice w dobrych cenach, czy słyszał ktoś jak to gra, oczywiście pod odpowiednim wzmakiem bo takie głośniki to jakby tylko narzędzie dla wzmacniacza i to on tak naprawdę tworzy dźwięk, o czym napisał Wuelem że w czystej postaci głośniki rozczarowują.
 11. viktorrr1

  WLM Diva Monitor

  Czy posiada ktoś schemat zwrotnicy do wlm diva monitor i zechce podzielić się informacją ?
 12. Kolumny regi są strojone pod wzmacniacze lampowe lub tranzystory które imitują barwę lampy, są przy tym tanim produktem. Na pewno nie są to kolumny do każdego wzmacniacza i każdej muzyki. Z większością tranzystorów zagrają tragicznie, najlepiej brzmią na nich małe składy smyczkowe, trąbka czy saksofon już tak dobrze nie wypada brakuje gęstości, lepkości i wypełnienia. Idealne lampy do nich to 300b lub el34, które wyrównają górne pasmo ze średnicą, gdyż regi mają skłonności do faworyzowania góry. Reasumując, z triodą wiolonczela, i głosy ludzkie brzmią tak że trudno wymagać czegoś więcej.
 13. Różne są opinie na temat brzmienia Meridianów często dwubiegunowe, a to chyba dlatego że cierpią na przypadłość tuningowania i nie wiadomo do końca co w nich siedzi. Powszechne opinie sprzed pół dekady twierdzą że to właśnie najstarsze 16-bitówki grają najcieplej, a im więcej bitów tym przekaz ostrzejszy. Co by nie pisać to magiczna mgiełka górnego pasma nie daje o sobie zapomnieć nawet jeśli jest oderwana od reszty pasma co zdiagnozowałem u siebie.
 14. Nie słyszałem 508, ale 506 zdecydowanie foworyzuje górę, która jest techniczna i klarowana. Odbiega to od reszty pasma czyli tylko poprawnej średnicy i cieniutkiego, punktowego basiku. Z tego co wiem ogólny charakter przekazu wszystkich modeli Meridiana jest podobny.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.