Jump to content

STREET

Użytkownicy
 • Content Count

  992
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

80 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Cześć, Napiszę tutaj ponieważ nie chcę zakładać nowego tematu: Wzmacniacz Cambridge Audio A500. Zniekształcenia w jednym kanale. Otworzyłem go i okazało się, że uszkodzony jest rezystor i kondensator w jednej z końcówek mocy. Odczytałem wartości z kondensatora, ale nie wiem jakiej wartości jest rezystor. Czy ktoś może podpowiedzieć jakiej wartości jest rezystor w tym wzmacniaczu?
 2. cześć Porlick, Dziękuję za zainteresowanie tematem. Kupię te śrubki bo cena jest normalna. Jak nie będą pasowały to żadna strata. Poszukam ewentualnie dalej.
 3. Cześć, Napiszę tutaj ponieważ nie chcę zakładać nowego tematu: Wzmacniacz Cambridge Audio A500. Zniekształcenia w jednym kanale. Otworzyłem go i okazało się, że uszkodzony jest rezystor i kondensator w jednej z końcówek mocy. Odczytałem wartości z kondensatora, ale nie wiem jakiej wartości jest rezystor. Czy ktoś może podpowiedzieć jakiej wartości jest rezystor w tym wzmacniaczu? Chciałbym sam wymienić elementy.
 4. Cześć Porlick, Nie wiem jak się sprawdza roziar gwintu, ale mój ma taki jak z pomiaru z mojej plastikowej suwmiarki, i wygląda na 2mm, no ewentualnie z "ogonkiem" jak mówił Nikodem D. 😉
 5. Cześć, Zgubiłem jedną śrubę do headshell'a od gramofonu Sony PS-1800A. Ma nietypowe mocowanie , bo tylko śruby bez nakrętek wkręcane bezpośrednio do "body". Teraz nie wiem jakie śróby kupić. Czy to są typowe śruby jakie można kupić na ebay?
 6. Cześć, Mam takie pytanie do osób, które mają bądź miały urządzenie NuForce U192S konwerter USB - S/PDIF. Otóż za pomocą wyżej wymienionego urządzenia chciałem podłączyć laptopa do amplitunera kina domowego Sony STR-V555ES, który ma wbudowany DAC i wejścia COAX oraz OPTICAL. Mam tylko kabel COAX więc użyłem go i próbowałem 2 wejścia COAX, które ma na pokładzie Sony. Nie zadziałało. Kabel i wejścia sprawne, ponieważ napęd Sony DVP-S9000ES przesyła nim sprawnie sygnał cyfrowy do amplitunera. Na urządzeniu Nu Force świeci się dioda sygnału 44.1K. Wyczytałem w internecie, że to urządzenie NuForce działa na systemach Windows XP i 7, oraz Mac OS X. Ja mam system Windows 8.1 64 bit. Czy to jest powód braku dźwięku w amplitunerze?
 7. Cześć, Tak, o tą wartość chodzi. Czy mógłbyś mi przesłać tą instrukcję serwisową na pw?
 8. Potrzebuję informacji o mocy wyjść słuchawkowych w obu wzmacniaczach. Na hifiengine tego nie ma.
 9. Cześć, Gdzie znajdę dokładne dane techniczne do porównania 2 wzmacniaczy Sony TA-F3000ES i TA-F5000ES?
 10. Darek, Mam możliwośc podwoić budżet, tylko nie chcę tego robić choćby ze względu na to, że nie interesują mnie współczesne wzmacniacze. Lebena brałem pod uwagę z walorów estetycznych, a nie brzmieniowych czy ekonomicznych. Nie jestem audiofilem i nie gonię żadnego króliczka, na wybitnym dźwięku też mi nie zależy, bo na to wpływ ma więcej czynników niż tylko sam wzmacniacz. Kupionych raz elementów toru audio zazwyczaj nie odsprzedaję (oprócz głośników), także w tym przypadku sam proces zakupu wzmacniacza lampowego to będzie długa droga, i jak znajdę odpowiedni eglemplarz to zostanie odbudowanyna najlepszych komponentach. Ciekawa propozycja, nie znałem tego wzmacniacza. Niestety nie ma wyjścia słuchawkowego, a to go dyskredytuje.
 11. Dzięki za linki, Tego SM-83 z Włoch widziałem wcześniej, ze względu na stan zaproponowałem sprzedającemu niższa kwotę, ale się nie zgodził. Natomiast ten z Belgii interesujący. Musze przeanalizować go. Dzieki za link ale nie jestem zainteresowany amplitunerami.
 12. Ten Fisher X-100 bardzo fajny, ale niestety nie ma wyjścia słuchawkowego więc odpada. Ale jego bracia Fisher X-100A oraz X-100B oraz X-100C jak najbardziej lądują w kręgu moich zainteresowań. Ale to bedzie bardzo trudne kupić w cenie dobty egzemplarz do rewitalizacji.
 13. Cześć, Chciałbym kupić i odrestaurować jakiś wzmacniacz lampowy. Wpadł mi w oko Pioneer SM83 (rozważam też bliźniaczy model SM500, SA400 oraz SA810). Nie wiem czy uda mi się znaleźć dobry eglemplarz do restauracji, więc zapytam was: Czy znacie jakieś modele wzmacniaczy lampowych z epoki podobnych do Pioneer'a? Nie interesują mnie amplitunery. Kwota jaką chciałbym przenaczyć to 2,5-3,0 tyś. złotych. Jeśli nic nie znajdę sensownego, pozostaje chyba podwoić budżet i Leben CS300?
 14. Jaką wersję tych 990 masz (ile ohm?). Nie miałem jeszcze Beyerów i chciałbym kupić jakąś parę, jak znajdę tego Audiolaba to je rozważę. Chord Mojo odpada ze względu na wygląd.
 15. Ma wszystko czego potrzebuję. Rozejrzę się za nim. Dzięki.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.