Jump to content

STREET

Użytkownicy
 • Content Count

  1000
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

80 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. STREET

  Magnetofon.

  Cześć, Właśnie zajrzałem na forum z zamysłem zapytania o to samo. W moim przypadku chodzi o serwis Akai GX-95. Świeżo kupiony. Ma kilka wad do usunięcia dlatego szukam kogoś doświadczonego kto zrobi pełny przegląd pozakupowy i naprawi to co szwankuje.
 2. Chętnie kupię magnetofon kasetowy Akai GX-95 bądź GX-95 mk.II. Interesuje mnie jak najlepszy stan wizualny + oryginalne drewniane boki + oryginalny pilot.
 3. Cześć Porlick, Kupiłem śrubki M2.5 i wszystko pięknie pasuje. Dziekuję za pomoc.
 4. STREET

  Thorens

  NA 16V nic nie znalazłem.
 5. STREET

  Thorens

  Cześć, Szukam taniego zamiennika zasilacza 16V 150mA do Thorens TD-180. Możecie coś polecić?
 6. Cześć, Wzmacniacz działa z zniekształceniami w lewym kanale. Nie opłaca się go naprawiać w serwisie więc to co mogę zrobię sam. Jeśli się nie uda to żadna strata. Wymienię jeszcze Q207 dla spokoju. To kondensator C240 100uF 63V, ale fizycznie są zamontowane 50V, i takie kupiłem.
 7. Cześć, To sprzęt treningowy, bez żadnej wartosci dla mnie. Nie jestem elektronikiem, choć trochę elementów w różnych sprzętach wymieniłem na przestrzeni ostatnich lat, ale to sprawy incydentalne, więc wiedzy i wielkiej praktyki nie mam. Jak się przyjrzycie zdjęciom które zamiesciłem to zobaczycie, że przyczyną uszkodzenia jest to, że oba elementy zwarły się ze sobą, a temperatura uszkodziła kondensator, który trochę wylał na rezystor. I taka moim zdaniem jest geneza tego uszkodzenia.
 8. Cześć, Wracam do tematu ponieważ mam dylemat jaki kupić rezystor? Odczytaem z schematu, że jest to rezystor 47R (R230). W sieci pełno rezystorów o takiej impedancji, ale one się różnią napięciem i pewnie jeszcze czymś innym. Jaki kupić rezystor?
 9. Cześć, Napiszę tutaj ponieważ nie chcę zakładać nowego tematu: Wzmacniacz Cambridge Audio A500. Zniekształcenia w jednym kanale. Otworzyłem go i okazało się, że uszkodzony jest rezystor i kondensator w jednej z końcówek mocy. Odczytałem wartości z kondensatora, ale nie wiem jakiej wartości jest rezystor. Czy ktoś może podpowiedzieć jakiej wartości jest rezystor w tym wzmacniaczu?
 10. cześć Porlick, Dziękuję za zainteresowanie tematem. Kupię te śrubki bo cena jest normalna. Jak nie będą pasowały to żadna strata. Poszukam ewentualnie dalej.
 11. Cześć, Napiszę tutaj ponieważ nie chcę zakładać nowego tematu: Wzmacniacz Cambridge Audio A500. Zniekształcenia w jednym kanale. Otworzyłem go i okazało się, że uszkodzony jest rezystor i kondensator w jednej z końcówek mocy. Odczytałem wartości z kondensatora, ale nie wiem jakiej wartości jest rezystor. Czy ktoś może podpowiedzieć jakiej wartości jest rezystor w tym wzmacniaczu? Chciałbym sam wymienić elementy.
 12. Cześć Porlick, Nie wiem jak się sprawdza roziar gwintu, ale mój ma taki jak z pomiaru z mojej plastikowej suwmiarki, i wygląda na 2mm, no ewentualnie z "ogonkiem" jak mówił Nikodem D. 😉
 13. Cześć, Zgubiłem jedną śrubę do headshell'a od gramofonu Sony PS-1800A. Ma nietypowe mocowanie , bo tylko śruby bez nakrętek wkręcane bezpośrednio do "body". Teraz nie wiem jakie śróby kupić. Czy to są typowe śruby jakie można kupić na ebay?
 14. Cześć, Mam takie pytanie do osób, które mają bądź miały urządzenie NuForce U192S konwerter USB - S/PDIF. Otóż za pomocą wyżej wymienionego urządzenia chciałem podłączyć laptopa do amplitunera kina domowego Sony STR-V555ES, który ma wbudowany DAC i wejścia COAX oraz OPTICAL. Mam tylko kabel COAX więc użyłem go i próbowałem 2 wejścia COAX, które ma na pokładzie Sony. Nie zadziałało. Kabel i wejścia sprawne, ponieważ napęd Sony DVP-S9000ES przesyła nim sprawnie sygnał cyfrowy do amplitunera. Na urządzeniu Nu Force świeci się dioda sygnału 44.1K. Wyczytałem w internecie, że to urządzenie NuForce działa na systemach Windows XP i 7, oraz Mac OS X. Ja mam system Windows 8.1 64 bit. Czy to jest powód braku dźwięku w amplitunerze?
 15. Cześć, Tak, o tą wartość chodzi. Czy mógłbyś mi przesłać tą instrukcję serwisową na pw?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.