Jump to content

STREET

Użytkownicy
 • Content Count

  1005
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

81 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Tak. PSX-R działa tylko w konfiguracji jak na twoim rysunku. Nie wiedziałem, że PSX-R jest odpowiedzialne jedynie za zasilanie części D/A. Dziękuję za pomoc.
 2. Cześć, Mam do was pytanie: Kupiłem odtwarzacz cd Cyrus dAD7 + PSX-R. Podłączyłem do prądu PSX-R i wbudowanym kablem podłączyłem do dAD7 i nic. PSX-R świeci się na czerwono i nic. Nie płynie prąd do odtwarzacza. Dioda "standby" się nie świeci w odtwarzaczu. Ale jak podłączę bezpośrednio do gniazdka odtwarzacz dAD7 i jednocześnie jest do odtwarzacza podłączony PSX-R to ten zasilacz zaświeca się na zielono i w teorii działa. Jak to jest? Coś jest nie tak z tym zasilaczem czy tak ma być?
 3. Cześć, Nie wiem czy to dobry temat na to pytanie, ale czy ktoś z Was posiada nakładkę na przełącznik filtra "LOW" do amplitunera Kenwood KR-10000 mkII? Kupiłem ampli z złamanym elementem i szukam takiego elementu albo całego ampli jako dawcy. Czy ta nakładka występuje w innych modelach? W tej chwili nie widzę niższych modeli z taką nakładą.
 4. Czy ktoś z Was posiada nakładkę na przełącznik filtra "LOW" do amplitunera Kenwood KR-10000 mkII? Czy ta nakładka występuje w innych modelach? W tej chwili nie potrafię znaleźć w sieci niższych modeli z taką nakładką.
 5. Cześć, Kupiłem tuner radiowy Sugden'a bez przewodu zasilającego. Czy ktoś może podpowiedzieć gdzie kupić przewód z taką wtyczką?
 6. STREET

  Magnetofon.

  Cześć, Właśnie zajrzałem na forum z zamysłem zapytania o to samo. W moim przypadku chodzi o serwis Akai GX-95. Świeżo kupiony. Ma kilka wad do usunięcia dlatego szukam kogoś doświadczonego kto zrobi pełny przegląd pozakupowy i naprawi to co szwankuje.
 7. Cześć Porlick, Kupiłem śrubki M2.5 i wszystko pięknie pasuje. Dziekuję za pomoc.
 8. STREET

  Thorens

  NA 16V nic nie znalazłem.
 9. STREET

  Thorens

  Cześć, Szukam taniego zamiennika zasilacza 16V 150mA do Thorens TD-180. Możecie coś polecić?
 10. Cześć, Wzmacniacz działa z zniekształceniami w lewym kanale. Nie opłaca się go naprawiać w serwisie więc to co mogę zrobię sam. Jeśli się nie uda to żadna strata. Wymienię jeszcze Q207 dla spokoju. To kondensator C240 100uF 63V, ale fizycznie są zamontowane 50V, i takie kupiłem.
 11. Cześć, To sprzęt treningowy, bez żadnej wartosci dla mnie. Nie jestem elektronikiem, choć trochę elementów w różnych sprzętach wymieniłem na przestrzeni ostatnich lat, ale to sprawy incydentalne, więc wiedzy i wielkiej praktyki nie mam. Jak się przyjrzycie zdjęciom które zamiesciłem to zobaczycie, że przyczyną uszkodzenia jest to, że oba elementy zwarły się ze sobą, a temperatura uszkodziła kondensator, który trochę wylał na rezystor. I taka moim zdaniem jest geneza tego uszkodzenia.
 12. Cześć, Wracam do tematu ponieważ mam dylemat jaki kupić rezystor? Odczytaem z schematu, że jest to rezystor 47R (R230). W sieci pełno rezystorów o takiej impedancji, ale one się różnią napięciem i pewnie jeszcze czymś innym. Jaki kupić rezystor?
 13. Cześć, Napiszę tutaj ponieważ nie chcę zakładać nowego tematu: Wzmacniacz Cambridge Audio A500. Zniekształcenia w jednym kanale. Otworzyłem go i okazało się, że uszkodzony jest rezystor i kondensator w jednej z końcówek mocy. Odczytałem wartości z kondensatora, ale nie wiem jakiej wartości jest rezystor. Czy ktoś może podpowiedzieć jakiej wartości jest rezystor w tym wzmacniaczu?
 14. cześć Porlick, Dziękuję za zainteresowanie tematem. Kupię te śrubki bo cena jest normalna. Jak nie będą pasowały to żadna strata. Poszukam ewentualnie dalej.
 15. Cześć, Napiszę tutaj ponieważ nie chcę zakładać nowego tematu: Wzmacniacz Cambridge Audio A500. Zniekształcenia w jednym kanale. Otworzyłem go i okazało się, że uszkodzony jest rezystor i kondensator w jednej z końcówek mocy. Odczytałem wartości z kondensatora, ale nie wiem jakiej wartości jest rezystor. Czy ktoś może podpowiedzieć jakiej wartości jest rezystor w tym wzmacniaczu? Chciałbym sam wymienić elementy.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.