Jump to content

markam

Użytkownicy
 • Content Count

  789
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

57 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Zadaj to pytanie tu - https://www.audiostereo.pl/topic/126669-magnetofon/
 2. https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic893488.html
 3. To też nieprawda. Skorzystanie z rękojmi nie wyklucza możliwości skorzystania z gwarancji w przyszłości i odwrotnie.
 4. Zanieś nowy amplituner do kolegi i sprawdź lub pożycz od kogoś podobny i sprawdź u siebie zamiast wydawać pieniądze na listwy i kable. Jeśli jest wadliwy złóż reklamację u sprzedawcy na podstawie rękojmi.
 5. Sklep o niczym nie decyduje. Po wystąpieniu drugiej wady istotnej, zgodnie z ustawą, konsument może odstąpić od umowy a sklep musi oddać pieniądze. Jeśli nie odda, sąd zadecyduje. Na wszelkich gwarancjach producenta zwykle kupujący jest ciągany po serwisach w nieskończoność, a i tak w końcu zostaje z bublem po upływie ich terminu.
 6. Nikogo nie wprowadzam w błąd. "1. Jeżeli rzecz sprzedana ma wadę, kupujący może złożyć oświadczenie o obniżeniu ceny albo odstąpieniu od umowy, chyba że sprzedawca niezwłocznie i bez nadmiernych niedogodności dla kupującego wymieni rzecz wadliwą na wolną od wad albo wadę usunie. Ograniczenie to nie ma zastosowania, jeżeli rzecz była już wymieniona lub naprawiana przez sprzedawcę albo sprzedawca nie uczynił zadość obowiązkowi wymiany rzeczy na wolną od wad lub usunięcia wady. 4. Kupujący nie może odstąpić od umowy, jeżeli wada jest nieistotna." To jedyny warunek, ale wada uniemożliwiająca normalne korzystanie ze sprzętu nie jest wadą nieistotną. https://prawakonsumenta.uokik.gov.pl/reklamacje/rekojmia/
 7. Nie korzystaj z gwarancji tylko z rękojmi sprzedawcy, którą objęty jest ustawowo każdy produkt tego rodzaju, zazwyczaj jest to korzystniejsze rozwiązanie niż warunki gwarancji. Gdyby po pierwszej naprawie lub wymianie po raz drugi pojawił się ten sam lub inny problem, będziesz mógł bezwarunkowo odstąpić od umowy a sklep będzie musiał oddać pieniądze. Art. 560 KC.
 8. Chyba wymienię kabel sieciowy od telewizora, może go zobaczę?
 9. Żeby to udowodnili w ślepym teście :)
 10. Pierwsze nagranie jest zrobione bez obudowy magnetofonu, drugie z założoną obudową. Tak to i poprzednie kółko będzie wyraźnie cichsze. Powinno się porównywać nagrania dokonane w takich samych warunkach, gdy widać kręcące się kółka.
 11. Tak na marginesie i w trosce o poprawność językową w tym wątku technicznym :)
 12. Ortofon produkuje igły 10, pasujące do wkładek serii OM, czyli można kupić wkładkę OM 5 E, a następnie zmienić igłę na 10 bez E. Na produkty "ortofona" od wamata bym radził uważać.
 13. Czasem tak trzeba. Czytanie o ciętych VHS-ach i o nagrywaniu na nich na magnetofonach szpulowych, serwisowanych i regulowanych metodą garażową jest nie do zniesienia. Gdy czytam, że ktoś na niższej prędkości przesuwu uzyskuje lepszą jakość niż na wyższej, to szlag mnie trafia, bo niby co dla niego znaczy „lepiej”? Niższa prędkość przesuwu zawsze jest gorsza od wyższej – to niepodważalne. Niektórzy nagrywają na magnetofonach kasetowych z włączonym Dolby i słuchają z wyłączonym – bo to też dla nich jest lepiej. Ma rację pmcomp – te wszystkie kombinacje z taśmami wideo to dziadostwo i szerzenie głupot. Lepiej mieć jeden poprawnie wyregulowany magnetofon i jedną normalnie nagraną taśmę niż dużo okaleczonych i zdeformowanych nagrań na VHS-ach, które na niskich prędkościach brzmią niby „lepiej”. Mam tylko Philipsa N 7150, ale nigdy nie zdecydowałbym się na nagrywanie na nim na ciętych taśmach wideo, choćby nie wiem jak niby wspaniale brzmiały przy prędkości 4.75.
 14. markam

  Magnetofon.

  Pieniądze można odzyskać; http://faq.allegro.pl/artykul/26287/czym-jest-program-ochrony-kupujacych
 15. Bo to kiepskie kolumny są, po prostu. Przereklamowane, grające tylko efektownie, nie naturalnie.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.