Jump to content

Terrapin

Użytkownicy
 • Posts

  433
 • oraz w archiwum

  556
 • Joined

 • Last visited

Reputation Całkowita

143 Dobry

Audiostereo

126

Bocznica

17

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

5332 profile views

Terrapin's Achievements

 1. Jakbym siebie słyszał sprzed dwóch lat 🙂, więc doskonale rozumiem. Mnie w końcu do słuchawek przekonał dobry DAC/amp z crossfeed i EQ (RME) i dość nietypowe słuchawki (Nighthawk). Ale sprzętu słuchawkowego używam w innym niż zestaw stereo pomieszczeniu i traktuje to jako inne doświadczenie obcowania z muzyką. Na razie mi się bardzo podoba. Sundary nie zakłują i sa bardzo równe, właśnie je mam na głowie 🙂. A jeżeli chcesz nieco lepiej, to może HifiMan Ananda? W osobnej lidze masz Audeze LCD-X i Hifiman Arya.
 2. Dzięki! Moja dusza będzie od dziś spokojna 🙂 Nie masz reszty, czyli akustyki reżyserki i uszu gościa za konsoletą i odtwarzasz nie nagranie studyjne, tylko jego najpierw zmiksowaną, następnie zmasterowaną kopię komercyjną.
 3. Cud! Przed, czy po miksie i masteringu? I sprzęt Szanownego Kolegi z doświadczeniem muzycznym odwzorowuje idealnie to, co ów inżynier słyszał np. przez B&W 800 w akustyce reżyserki studio Abbey Road?
 4. Proroku! Nauczycielu! Poprowadź nas, ślepych i głuchych do krainy torowej szczęśliwości!
 5. Regulatory służą do regulacji, czyli dostosowania do czegoś, niekoniecznie słusznego i prawidłowego. Regulacja może poprawić, ale może też zepsuć. Mówi się np. że coś jest "rozregulowane" ale też "przeregulowane" 🙂 Nieprawda, oprócz sprzętu do słuchania potrzebne jest pomieszczenie i słuchacz. Obydwa mają swoje cechy, wady i zalety i regulacja jest po to, żeby dostroić sprzęt do nich. Ale mówimy o współczesnym DSP, nie o equalizerze z lat słusznie minionych, bo zgadzam się, że na słabym sprzęcie pokrętła bas i sopran czy korektor mogą raczej popsuć, niż pomóc. @xajas już szanownemu koledze trafnie odpisał w tej kwestii. Cieszymy się z tego! Ale też w audio warto być otwartym na zmiany. Ja tez mam od lat takie coś i przez ten cały czas męczę się niedoskonałą akustyką. Mniej więcej 1,5 roku temu wciągnęły mnie słuchawki, zacząłem stosować EQ i NAPRAWDĘ dobrze na tym wychodzę. W planach "room correction" do zestawu stereo! Precz z audiofilskimi dogmatami!
 6. Do tego to albo AirPods Max albo Sony WX 1000 XM4 czyli słuchawki bezprzewodowe, z własną baterią i dobrym ANC. Wożenie się z osobnym wzmacniaczem, ładowarką do niego, kablami i słuchawkami bez redukcji hałasu to wieki średnie 🙂
 7. Tak, ale alternatywą jest targanie w kieszeni ustrojstwa z własną baterią, często większego lub cięższego niż telefon.
 8. Przejściówką z żeńskiego USB do USB C na Adroidzie (jest bardzo porządna firmowa Audioquest Dragon Tail za stówkę, na zdjęciu ta czarna). Do iPhone lub starszego iPada tylko przejściówką Apple Camera Connection Kit (to coś białe).
 9. Wielu z nas to doskonale wie! Ale to jest forum audiofilskie i czasem chcemy sobie tu radośnie pogaworzyć o parametrach, kabelkach, THD itd. I są tu też tacy, którzy bardziej od muzyki cenią wyczynowe parametry sprzętu. Też im wolno, a technika audio jest tak samo częścią cywilizacji i kultury, jak muzyka. Twórców przełomowych wynalazków w technice utrwalania i odtwarzania dźwięku można śmiało postawić w jednym rzędzie z wybitnymi kompozytorami i wirtuozami, bo bez nich szanowny Kolega mógłby sobie tego Ellingtona gwizdać, o ile w ogóle by to kiedykolwiek usłyszał. I zapamiętał. I niewiadomo dlaczego zawsze ktoś tu wpada z kijem w garści i zaczyna tych durnych audiofili walić na lewo i prawo i udowadniać swoją wyższość, bo poczuł "naturalne piękno muzyki"...
 10. Czyli chodziło tylko o zaczepkę i wyśmianie durnych audiofili? Sugeruję przeczytać i zrozumieć mój wpis 😉
 11. Cała obecnie dostępna na płytach CD i w serwisach streamingowych muzyka nagrana przed mniej więcej rokiem 1982 to analog zgrany do pliku 🙂 Rozumiem jednak, że pytasz o zgrywanie z nośników konsumenckich z tamtej ery? Wtedy odpowiedzi są dwie: jeżeli rajcuje Cię sama muzyka, to można jej z przyjemnością słuchać na czym chcesz. Geniusz np. Ellingtona jest tak samo słyszalny z głośnika smartfona, jak i ze sprzętu za milion zł. Ale jeżeli „autentyczna przyjemność słuchania” zależy od wyczynowej jakości dźwięku, to patrz wpis @pmcomp
 12. [Hidden Content] Ale potraktuj to tylko jako info do sprawdzenia, bo na oczy nie widziałem tych ich słuchawek z ANC. Mam natomiast ich małe, nauszne BT-1 bez ANC. Made in China, chociaż firma z NY, plastikowe, ale brzmienie zadziwiająco dobre, do słowa mówionego aż za dobre. Bateria trzyma 30 godzin, kosztowały 80 USD. Najlepsze tłumienie ANC mają niestety drogie Apple Airpod Max, Bose 35 i Sony WH 1000 XM4. Ale poprzedni model tych ostatnich, wersja XM3 jest chyba jeszcze do kupienia w okolicach 1 Kzł. Kupiłem je córce 2 lata temu, jest zachwycona.
 13. I to jest słuszna konkluzja! Ja też. Ale nic z tego pożytecznego nie wynika 😞
 14. Jeszcze tego brakowało, żebyśmy o foto z platonikiem dyskutowali… piwo?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.