Jump to content

Terrapin

Użytkownicy
 • Content Count

  704
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

66 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

4191 profile views
 1. Po pięćdziesiątce zmysły nieco tracą na ostrości i często też nierówno słyszymy. Najlepiej to sprawdzić używając słuchawek wzmacnianych czymś z regulacją balansu. Albo u laryngologa. Stare płyty i masteringi sprzed loudness war może bardziej ujawniają pewne rzeczy? Taka teoria ad hoc, trochę z d... ale może akurat trafna?
 2. No tak, ale najpierw napisałeś, że w studio nagrywa się CD. A troll nie śpi 😉
 3. Nie, w studiach realizuje się NAGRANIE. Płyta CD to efekt finalny produkcji nośnika konsumenckiego. Może nim być także SACD, LP, cokolwiek.
 4. Czyli w końcu zrozumiałeś? Brawo! Teraz już wiesz, że w studiu nagrywa się w standardzie studyjnym a potem udostępnia format konsumencki. Co teraz zrobisz z tą nową wiedzą?
 5. Autor wątku najwyraźniej nie odróżnia NAGRANIA od rynkowego formatu konsumenckiego.
 6. Wyświetlacz 4K NIE PODNOSI rozdzielczości sygnału źródłowego (np. HD czy SD), tylko, w uproszczeniu, POWIELA linie tego sygnału. Jeżeli chcesz mieć rozdzielczość 4K, musisz dostarczyć sygnał 4K.
 7. Rzeczywiście, interesujące rozwiązanie. Mój błąd, przepraszam 🙂 ... co nie zmienia reszty. Eee, zostań, bywa rzeczywiście zabawnie 🙂
 8. Możesz. Kablami na pewno. Jeżeli chodziło Ci o połączenie bezprzewodowe, to nigdzie tego nie napisałeś. Ale skoro można połączyć ze smartfonem, to pewnie można z innym urządzeniem z BT? Tak przy okazji: w drugim (?) swoim poście na tym forum nas instruujesz, jak mamy odpowiadać: W trzecim już opieprzasz i pouczasz, do czego jest forum i podkreślasz swoją wyższość nad „takim środowiskiem”: A kiedy ktoś z „takiego środowiska” poświęca czas i próbuje jakoś pomóc, dowiaduje się, że: Udany debiut! Witamy! 🙂
 9. Tutaj znajdziesz instrukcję obsługi Xeo. [Hidden Content] Na stronie 11 i 12 masz schematy możliwych połączeń. Ewidentnie możesz podłączyć źródło do głośników.
 10. I Twoim zdaniem MQA naprawdę przeistacza Twój sprzęt i pomieszczenie w studio, za każdym razem inne? Tylko o którym etapie mówimy? O nagraniu, o miksowaniu czy o masteringu? I które głośniki studyjne usłyszę? Główne czy bliskiego pola?
 11. Nie, nie stosuje się MQA w studiach nagraniowych. Tyle to nawet ja wiem.
 12. A kto ma decydować, kogo uczyć, kogo nie?
 13. To nie komputer jest winny, tylko zły gust. Od zarania fonografii masowo produkowany jest muzak.
 14. "Kind of Blue" Davisa nagrano w dwóch jednodniowych sesjach (na trzech ścieżkach), a i tak był to luksus produkcyjny, bo normalnie album jazzowy w owych czasach powstawał w parę godzin. Ale w tym standardzie nie da się zrobić pewnych rzeczy. Studio i jego możliwości stały się pełnoprawnym "instrumentem" oraz metodą twórczą, sposobem kreowania muzyki. Stworzone w studio nagrania the Beatles czy Pink Floyd nie byłyby możliwe w 1959. Nawet przy rejestracji fortepianu solo można eksperymentować (Glenn Gould). A że przy okazji technika nagraniowa robi się coraz dostępniejsza i tańsza to inna s
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock podczas używania strony.

Zarejestrowani użytkownicy mogą wyłączyć ten komunikat.